Dracaena vo voľnej prírodeDracaens sú rastliny suchých teplých regiónov južnej a strednej Ameriky, Ázie a Afriky. V kultúre môžete zvyčajne vidieť tri typy dracaena, fotografie a opisy, ktoré sú osobitne zaujímavé pre floristov.

V prírode rastliny patriace do čeľade Asparagus predstavujú veľké multimeterové stromy s lignifikovanými kmeňmi a kožovitými listami rôznych veľkostí a farieb. Doma, dracaena je oveľa menšia, ale úplne si zachováva svoje špecifické vlastnosti a atribúty.

Dracaena fringed (Dracaena reflexa var. Angustifolia)

Dracaena sa zarazilaMožno najobľúbenejšie z vnútorných odrôd, dracaena ohraničená má mnoho mien. Často veľká rastlina, ktorá rastie až do 3-6 metrov v prírode, sa nazýva dračí strom vo vlasti. Kvetinárstvo, tento druh dracaena, na fotografii, sa nazýva draceno marginata alebo Dracaena marginata. Tento názov nie je špecifický, ale úplne odráža zvláštnosť sfarbenia kvetinového lístia. V skutočnosti, dracaena ohraničená na fotografii je druh dracaena ohnutý. Jeho oficiálnym názvom je Dracaena reflexa var. angustifolia.

Externý vzhľad rastliny je veľmi pozoruhodný. Pri pestovaní v kvetináči tvorí dracaena štíhly strom s holým, postupne sa rozširujúcim kmeňom. Hroty výhonkov, ktoré dlho zostávajú bez bočných procesov, sú zdobené tuhým, špicatým úzkym listom. V prírode rastliny sú oveľa silnejšie. Sú to skutočné stromy, ale sú lineárne, husto sedia na kmeň, majú rovnaké listy a nenáročná povaha zostáva nezmenená. Jeho názov je typ dracaena, na fotografii, Je to kvôli kontrastnej hranici, ktorá sa nachádza prakticky na všetkých vrhách tejto rastliny.

Kvitnúce dracaena ohraničenéDomáci, ďaleko od stredného pásu Madagaskaru, drakén aktívne rozkvitá a vytvára ovocie, ale to sa vyskytuje iba u dospelých dlhodobých jedincov. V domácom prostredí nie je potrebné očakávať tvorbu racemóznych kvetení. Čím náročnejšie je získať zrelé semená, tak sa dracén reprodukuje vegetatívne.

Ovocie dracaena ohraničenéListy sú pýchou populárnej odrody dracaena a fotografie a meno ju výstižne potvrdzujú. Dĺžka jednotlivých listových platní dosahuje 70 centimetrov. A ich zubaté okraje sú v kontraste s ružovým alebo fialovým pásom rôznych šírok. Že opustí – predmet záujmu chovateľov, kvetinárstvo, ktoré ponúkajú nové veľkolepé druhov Dracaena ohraničený.

Dracaena ohraničená ColoramaNa Crown of Dracaena hraničí s Colorama, niekoľko odtieňov zelenej, ružovej a bielej sú kombinované naraz. Farba lístia sa líši v závislosti od podmienok rastu a osvetlenia.

Dracaena ohraničená BicoloromOdroda Bicolor je svetlá zeleň, ktorej farbivo prevažuje biela a zelená a ružová hranica na okraji je takmer neviditeľná.

Listy Tricolor rastliny sú červenejšie, a okrem bielej, je tu aj zlatý odtieň.

Existujú odrody, v ktorých zelená farba je takmer nezistená a rastlina vyzerá úplne ružová.

Dracena Dermena (Dracaena deremensis)

Jeden z troch populárnych typov dracaena, fotky a popisy, o ktorých sa hovorí v článku, je Dracaena Derekmaya. Aj doma táto kultúra je veľmi vysoká. Kultivované v obmedzenom objeme hrniec dracaena môže dosiahnuť výšku troch metrov. V prírode sú kópie mnohonásobne vyššie a vyššie.

Dracene DerechNa rozdiel od predchádzajúceho druhu na fotografii Dracaena je Derechma husto zdobená listami a listy sa nachádzajú nielen na vrchu, ale aj pozdĺž mocného vztýčeného kmeňa. Dosky plechu do pol metra sú často pestré. Zelená farba je kombinovaná s rôznymi odtieňmi striebra, bielej a žltej farby. Tvar listov je lineárne roztiahnutý, povrch je hladký, pokožka je kožovitá na dotyk.

Doma, v tropických oblastiach Afriky, rastliny kvitnú, ale na dosiahnutie vzhľad púčikov je takmer nemožné v miestnosti. Výsledné plody sú okrúhle oranžové šťavnaté bobule, ktoré skrývajú semená dracaena.

Dracaena Derma Lemon vápnaMedzi kultivary je Warneckii lídrom v popularite. Táto Dracaena Derechma, fotografia, ktorá je uvedená v článku, nezostane bez povšimnutia listy krásnej formy zdobené šedivými a zelenými pruhmi. Nemenej dekoratívne Lemon vápna, na lístie ktoré sú tmavé a svetlozelené tóny, oddelené úzkymi biele hrany.

Dracaena Derechova biela pruhRozmanitosť bieleho prúžku ovplyvňuje množstvo bielych bielych šperkov – pruh s jasným svetlom na okraji hrubého zeleného listového listu.

Dracaena z Janet Craig CompactaNa fanúšikov domácich rastlín sú veľmi obľúbené miniatúrne odrody veľkých kultúr. Dracena Dereza na fotografii nie je výnimkou. Odroda Janet Craig Compacta s plne zelenými, pružnými listami na priamom stonku je krásnym a veľmi nepohodlným zeleným domácim miláčikom pre každý byt.

Dracaena fragrans

Dracaena voňavá v prírodeDracaena voňavé alebo fraragrans dostal svoje meno vďaka príjemnému vôňu, publikované kvetenstvami, ktoré sa otvárajú na dospelých jedincoch. Stopka takmer dĺžka meter vynorí z outletového centra, a potom sa ukáže, našuchorený pripomínajúce malé Bambule kvety.

Môžete vidieť veľkolepé predstavenie v botanickej záhrade alebo v kultúre, v tropických oblastiach na západe Afriky. Doma, rovnako ako iné druhy dracenov, vonná odroda nekvitá.

Kvitnutie dracaena voňavéVoľne rastúce exempláre sú veľké dreviny a vnútorné kultivary môžu byť dosť vysoké a trpaslíkové. Časté v tomto druhu dracaena, ako na fotografii, jeden je hustý, šťavnaté listy, ktoré sedia tesne na kmeň a sú často krásne klenuté. Dĺžka platiny je až 60 cm, šírka asi 10 cm.

Klesajúc po čase, zeleň otvára silný kmeň bez bočných konárov a výhonkov.

Existuje niekoľko odrôd tohto druhu dracaena, fotografie ktorých sú uvedené nižšie. Rastliny sa líšia farbou a veľkosťou, ale všetky kultúrne odrody dracaena sú rovnako nenáročné a dobre rastú v miestnosti.

Dracaena voňavá odroda MassangeanaMimoriadne populárna odroda rastlín Massangeana sa dá pripísať vysokým dracenám. V dome takýto zelený zviera rastie do výšky 1,5 metra a poteší majiteľov s jasne žltozelenou zeleňou.

Rozmanitosť Dracaena voňavých LindeniiRozmanitosť Lindýchov nie je menej zaujímavá a atraktívna. Jeho listy sa vyznačujú zeleným stredom a širokým krémovo žltým pásom pozdĺž okrajov. Ale najviac chytľavé a neobvyklé je Surprise. Táto trpasličí rastlina je len 20-40 cm vysoká s korunou kombinujúcou dva odtiene zelene a čisto biely odtieň.

Voňavá Dracaena vždy pociťuje zvýšený záujem pestovateľov kvetov, pretože jasné rastliny dokonale koexistujú s inými dekoratívnymi kultúrami a ľahko sa prispôsobujú podmienkam mestských bytov a kancelárií.

Druhy Drazen vo videu