kukuričné ​​a kukuričné ​​škvrny Kukurica je obilná rastlina, ktorá sa používa nielen na konzumáciu, ale aj na liečbu niektorých chorôb. Kukuričné ​​stigmy, ktorých liečebné vlastnosti a kontraindikácie sa budú ďalej zvažovať, sú výživnou a užitočnou látkou. Stigmy sú pod listami, ktoré pokrývajú klas.

Čo je kukurica stigma

môžu zbierať kukuričné ​​škvrnyKukuričné ​​stigmy – vlákna alebo “vlasy” s dĺžkou 20-25 cm. Vlákna sa odoberajú z mladých kukuričných klasov počas období pred opeľovaním. Kukuričné ​​vlasy majú v tejto dobe najvýraznejšie liečivé vlastnosti.

Staré kukuričné ​​stigmy menia farbu a textúru. Stávajú sa tmavé, nepríjemné na dotyk. Takýto produkt nemožno použiť, pretože už neobsahuje užitočné prvky.

Na prípravu liečebného odberu sa použili čerstvé aj sušené vlasy. Zhromažďujú sa vo svojich rukách. Kukurica v obchode spravidla nemá vlákna. Pripravené na zbieranie sušených kukurice je možné zakúpiť v takmer každej lekárni. Aby sa vlákna dlhšie skladovali, musia byť umiestnené niekoľko dní na slnečnom mieste. Výrobok stratí všetku vlhkosť v dôsledku priameho vystavenia slnečnému žiareniu.

Užitočné vlastnosti

kukuričný stigmaKukurica hodváb má liečivé vlastnosti a kontraindikácie: Tento prírodný produkt má pozitívny vplyv na celé ľudské telo, ale znižuje hladinu cukru v krvi. Táto vlastnosť vlasových kukurice môže mať katastrofálny účinok s počiatočným nedostatkom glukózy v tele.

Užitočné látky, ktoré tvoria stigmy;

 • uhľohydráty a bielkoviny;
 • éterické oleje;
 • kyseliny (organické);
 • stopových prvkov;
 • vitamíny skupiny B, E, P.

Indikácie pre použitie:

 1. Onkologické ochorenia. Vlákna obsahujú jedinečný stopový prvok – selén. Táto látka spomaľuje rast malígnych novotvarov.
 2. Obličkové kamene. Kukuričné ​​vlasy majú mierny diuretický účinok. Tento produkt s pravidelným používaním môže jemne odstrániť kamene z obličiek.
 3. Obezita. Vlákna kukurice prispievajú k rýchlemu štiepeniu tukov a zrýchľujú metabolizmus. Vďaka týmto vlastnostiam stráca váha osoba, ktorá používa stigmy.
 4. Helmintiáza. Kukuričné ​​vlasy môžu vyčistiť telo nielen toxínov a toxínov, ale aj parazitov. Často sa používajú v ľudovej medicíne na liečbu ascariózy a enterobiózy.
 5. Algomenoreya. Tento výraz označuje silnú bolesť počas menštruácie, ako aj hojný a nezdravý krvavý výtok. Stigmy zvyšujú zrážanie krvi a odstraňujú ťažké nepohodlie.

Vzhľadom na prítomnosť vitamínov a užitočných mikroelementov v kompozícii môžu kukuričné ​​vlasy zlepšiť náladu, eliminovať problémy so spánkom a chuťou do jedla. Pravidelné používanie vlákien pomáha zvyšovať účinnosť a mozgovú aktivitu človeka.

Kukuričné ​​vlasy majú 3 hlavné účinky: choleretická, diuretická a hemostatická. V niektorých prípadoch sa používajú na chudnutie alebo upokojenie.

Related  Jantárová kyselina pre orchidey ako stimulant vývoja

Stigmy sa prejavujú pri chorobách tráviaceho systému, ako aj pri prostatitíde, glaukóme, ateroskleróze, cholecystitíde. Tento produkt nie je všeliekom pre všetky choroby, ale jeho použitie počas liečebnej liečby prináša dobré výsledky. Obzvlášť toto pravidlo platí pre ľudí so závažnými patologickými stavmi.

kontraindikácie

kukuričný stigma v lekárniCorn hodváb, liečivé účinky a kontraindikácie sú úzko prepojené, môžu zraniť ľudí so zvýšenou zrážanlivosťou krvi alebo nízky obsah cukru v tele. Vlákna sa neodporúčajú používať v kŕčových žilách. Pre ľudí trpiacich tromboflebitídou sú kontraindikované aj stigmy. Ich použitie môže spôsobiť zrýchlenie vývoja patológie v dôsledku zvýšenia koagulability krvi.

Kukuričné ​​stigmy počas tehotenstva sa môžu konzumovať až po lekárskej konzultácii. Vlákna budú užitočné v prítomnosti špecifických ochorení, napríklad cystitídy, vo všetkých ostatných prípadoch budú stigmy škodlivé. Ich nezávislé používanie je zakázané počas tehotenstva aj počas laktácie.

sušené kukuričné ​​škvrnyKukuričné ​​vlákna sa neodporúča pre ľudí trpiacich inkontinenciou moču. Produkt má ľahký diuretický účinok. Pri príliš dlhej aplikácii začnú telo opúšťať nielen škodlivé, ale aj užitočné látky. Preto by ste nemali používať stigmy priebežne, na dosiahnutie pozitívneho účinku stačí 20-30 dní.

Spôsob aplikácie

Ako vyrobiť kukuricu stigmy? Môžete použiť iba sušené vlákno a vriacú vodu. Zloženie: 1 lyžica odberu pre 300-400 ml kvapaliny. V niektorých prípadoch sa môže voda nahradiť alkoholom, aby sa získali maximálne množstvá užitočných látok zo stigmy. Po príprave zmesi sa musí podávať infúzia po dobu 10-15 minút. V lekárňach stojí 50 g kukuričných vlákien približne 50-70 rubľov.

kukuričný stigma pre stratu hmotnostiPokyny ku stierke z kukurice na použitie pri strate hmotnosti:

 1. Musíte vziať 1 polievkovú lyžicu: boky psie ruže, kukuričné ​​vlákna a kvety heřmánku.
 2. Všetky prísady nalejte 1 liter vody. Tekutina musí byť varená a teplá.
 3. Bujón nechal variť v noci.

Related  Nie je ťažké transplantovať orchideu

varenie kukuričných škvŕnKukurica stigmy pre chudnutie: ako to vziať? Musíte používať varené alebo suché vlákna po dobu jedného mesiaca. Počas tejto doby osoba výrazne zníži chuť do jedla a urýchli metabolizmus. Tiež vlákna prispejú k odstráneniu škodlivých usadenín z tela vrátane tuku.

Ako používať pre deti:

 • od 3 do 7 rokov – 1 čajová lyžička denne;
 • od 7 do 9 rokov – 1 polievková lyžica za deň;
 • od 9 do 14 rokov – 1,5 lyžice.

Kukuričné ​​stigmy sú mimoriadne užitočným produktom. S ich pomocou môžete urobiť veľa liečebných vývarov a dokonca aj čajov. Vlákna sa môžu pridávať do zeleného čaju bez cukru, do vývaru harmančeka a lesných plodov. Užitočné vlastnosti výrobku sú dobre odhalené aj bez použitia ďalších prísad. Akékoľvek zložky je možné pridať do odvaru na základe vlastných preferencií alebo špecifických problémov.

Prečo a ako používať kukuričné ​​stigmy – video