Tropická flóra - anthuriumAnthurium priniesli do Európy v 19. storočí, až na konci minulého storočia pritiahli pozornosť fanúšikov vnútornej kvetinárstva. Dnes k dispozícii všetkým, ktorí nie sú ľahostajní voči zástupcom tropickej flóry, takmer 30 druhov a 80 hybridných odrôd anthurium.

Z rastlín pestovaných v okolitých podmienok je nielen rozkvet kultúry, ale aj zaujímavé vínnej révy a okrasných listnatých druhov, priťahujú pozornosť nie kvetenstvo a výrazný pestrý zeleň.

Zároveň sú všetky tieto odlišné druhy anthuriums, ktoré vyžadujú príjemnú atmosféru a pravidelnú starostlivosť. Vzhľadom na to, že podmienky rastu ľudí z tropických oblastí v Južnej Amerike sú dosť blízko, potom starostlivosť o anthurium má veľa spoločných vlastností.

Teplotné podmienky pestovania anthuria

Anthurium nemá rád náhle zmeny teploty, prievanu a studeného vetraAnthuriums sú považované za nenáročné rastliny a pri zachovaní komfortných podmienok pre nich sú potešené jasnými elastickými lístiami a častým kvitnutím. Obyvatelia trópoch sa dobre pohybujú na parapetoch obyčajných apartmánov, ktoré obsahujú teploty približne 22-24 ° C. V chladných obdobiach, kedy teplota prostredia v dome klesne, vo vzduchu, ochladí na 15-17 ° C. Mierny pokles teploty je možný v noci av zime aj vtedy, keď sa zariadenie dostane do obdobia relatívnej pokojnosti.

Anthurium nemá rád náhle zmeny teploty, prievanu a studeného vetra.

Keď sa staráte o anthurium doma, môžete znížiť riziko rozpadu koreňov rastliny na chladnom okne. Za týmto účelom môže byť hrniec zdvihnutý alebo pod ním môže byť umiestnená vrstva z tepelnej izolácie vyrobenej z peny.

Osvetlenie v rámci starostlivosti o izbu anthurium

Anthurium netoleruje priame slnečné svetloRastúce v tieni väčších rastlín, anthurium ľahko tolerovať tieň a na jasnom slnku môže vážne trpieť. Najlepšie miesto pre jasne kvitnúce a listnaté tvary je východné a západné okná. Ak to nie je možné, v južnom okne môžete vytvoriť vhodné podmienky pre pestovanie anthuria zastavením hrnca alebo jeho presunom zo skla do miestnosti.

V teplých letných dňoch je užitočné dať anthuriums do ovzdušia, čím rastliny poskytujú ochranu pred silným vetrom, priamym slnečným lúčom a zrážkami.

Z dôvodu slabého zdravotného stavu rastliny v dôsledku nadmerného slnečného žiarenia dochádza k horeniu hnedého sušenia na listových listoch a rýchlemu vysušeniu povrchu pôdy.

Ale nedostatok svetla hovorí žlté lístie, jeho bledosť a nadmerné predlžovanie odrezkov. To sa deje na severnej strane, rovnako ako v zime. Organizácia dodatočného osvetlenia nielen pomáha pri zabezpečovaní starostlivosti o vnútorný anthurium, ale tiež stimuluje jeho kvitnutie.

Related  Chic gramofóny na dacha – ráno sláva kvokkolit

Zavlažovanie anthurium doma

Anthurium potrebuje mierne zalievanieZačiatočníci kvetinárstva majú niekedy chybný názor, že tropické rastliny vyžadujú bohaté a časté zavlažovanie. A ako dôsledok takéhoto nesprávneho odchodu, anthuriums doma trpia nadmernou pôdnou vlhkosťou. V skutočnosti, zalievanie rastlín rodiny Aroid, je dôležité poznať opatrenia.

Škodlivé ako nadmerné napájanie a údržba zelených domácich zvierat v vyschnutom podklade.

Súčasne je zaplavenie pôdy nebezpečnejšie, pretože môže spôsobiť úpadok koreňového systému a vznik neskorého plesne. Preto, najmä v anthuriu obsiahnutom v chladnej miestnosti, musí byť odstránená vlhkosť, ktorá sa zachytáva v odkvapkávacej miske. A medzi zalievaním horná vrstva pôdy by mala byť takmer suchá.

Anthurium listy sú utreté vlhkou špongiouV horúcich letných dňoch a vo vykurovanej miestnosti, v prípade, že kvet je pestovaná pod umelým osvetlením, starostlivosť o kvetináči Anthurium by mal zahŕňať častejšie zálievku a ošetrenie lístie s vlhkou špongiou. Takéto opatrenie nielen zlepšuje vzhľad rastliny, ale aj uľahčuje dýchanie.

K nadmernej tvrdosti zavlažovacej vody, ako aj nadmernému napájaniu, rastliny reagujú na vzhľad čiernych alebo tmavo hnedých škvŕn na plechoch.

Výsledkom je, že taká chyba v starostlivosti o anthurium v ​​domácnosti je horšia a postihnuté lístie už nemôžu plne plniť svoje funkcie. Vlhkosť môžete zmäkčiť pridaním trochu kyseliny citrónovej. Na zalievanie používajte teplú, trvanlivú alebo rozmrazenú vodu.

Vlhkosť pre anthurium

Výrazne väčší ako vlhkosť zeme, anthurium je dôležité pre vysoký obsah vlhkosti vo vzduchu.

Pre dobrý rast rastlín je vlhkosť vzduchu vyššia ako 80%Na vytvorenie potrebných podmienok rastu pre anthurium je potrebné postarať sa o vlhkosť vzduchu na úrovni 75-85%. Ak to chcete urobiť, môžete použiť:

  • zavlažovanie zelenej časti teplou vodou;
  • zvlhčovače pre domácnosť;
  • ručné náradie, vrátane zostavenia hrnca s rastlinou v palete naplnenej mokrým štrkom.

Aby ste zabránili znečisteniu a začierneniu listov na chladnom mieste, je dôležité sledovať ich suchosť. To isté platí pre kvetenstvo, ktoré často trpí nesprávnou starostlivosťou o anthurium. Nemalo by sa umožniť, aby dostala vodu na ozdobné listy anthuriums, v ktorých nie sú hladké, ale matné textúrované listy.

Related  Osobitná starostlivosť o mokrý dom postieľka

V čase vykurovacej sezóny sú citlivé na vzduchu suché odrôd a druhov Anthurium môže byť bližšie k zdroju vody, ako sú ozdobné fontány v dobre osvetlenej kúpeľne.

Anthurium požiadavky na pôdu

Vzdušné korene a jedinečné plodyŽe ako na fotke, antúria doma dobre kvitli, rástol a rodil, potrebuje najviac svetla štruktúrovaný substrát s pH 5,5-6,0 jednotiek kyslosti. Vzhľadom na to, že korene mnohých druhov Anthurium prispôsobené pre konzumáciu vlhkosti a živín, a vzduchu a malé nahromadenie humusu na kmeňoch a koreňov veľkých stromov v hustej ťažkej pôdnej zmesi budú nepríjemné a môžu hniť.

Na prípravu zmesi pôdy možno použiť:

  • Rašelinová rašelina, zbavená cudzích inklúzií;
  • listová pôda;
  • piesok;
  • kôra ihličnatých stromov, predvarená a drvená.

Na dvoch častiach zeme a rašeliny bude potrebná jedna časť piesku a kôry. V zeme môžete pridať drvené uhlie, ktoré nielen pozitívne ovplyvňuje štruktúru zmesi, ale tiež slúži na dezinfekciu pôdy. Dobrým prídavkom pre antrofičité anthurium je sphagnový mach a perlit, čím sa uvoľňuje akékoľvek hotové zmesi pôdy zo skladu.

Anthurium potrebuje ľahký základný náterPodrobnosti o výsadbe, zavlažovaní a vytvorení ďalších podmienok pre rastlinu vysvetlia video o tom, ako sa starať o anúrum doma. Základné predstavy o živote tropickej kultúry a snaha pravidelne venovať pozornosť domácemu miláčikovi, môžete aspoň s minimom horlivosti obdivovať vnútorné anthurium.

Najlepšie nádrže pre anthurium, ktoré tvoria silné letecké korene, sú malé plastové hrnce s povinným drenážnym otvorom. V banke na pestovanie rastlinnej rastliny je veľmi dôležité usporiadať silnú drenážnu vrstvu tak, aby vlhkosť nezostala v dolnej časti zemskej kómy, ale bola odstránená.

Ak pestované v interiéri Anthurium vysadené v mixe pre orchidey, rastliny vyžadujú častejšie kŕmenie, alebo v teréne je potrebné pripočítať malý sterilizovaný záhradnej zeminy.

Starostlivosť o izbu anthurium počas intenzívneho rastu a kvitnutia, musí byť kŕmené. Postup sa vykonáva dvakrát mesačne, s použitím hotových výrobkov alebo striedajúcich sa organických a minerálnych doplnkov. Rastliny, ktoré sú zaslané na odpočinok na zimu, nie sú v súčasnosti kŕmené a ich zalievanie sa znižuje. Ale s predĺžením svetelného dňa na 12-14 hodín môžete získať trvalé kvitnutie anthurium. V tomto prípade sa schéma kŕmenia a napájania počas zimných mesiacov nemení.

Related  Vlastnosti starostlivosti o japonskú aukubu

Je čas na transplantáciu rastliny do priestrannejšej nádobyAnthurium nepotrebuje časté transplantácie. Ale keď korene úplne zaberajú celý objem nádoby, doma, ako na fotografii, antúrium je transplantované do väčšej nádoby. Pre toto anthurium sa prenesie do nového hrnca a čerstvý substrát je pokrytý medzerami na stranách. Inovácia a povrchová úprava.

Najčastejšie je potrebné transplantovať zdravú rastlinu okrem mladých jedincov za 2-3 roky.

Je to iná vec, ak anúrum vykazuje príznaky zlého zdravia. Je dôležité nielen preniesť zemský hnoj, ale vyčistiť zvyšky pôdy:

  • skontrolujte stav koreňového systému;
  • Odstrihnite poškodené korene;
  • na spracovanie sekcií drveným uhlím.

Pri výbere hrncov nepoužívajte príliš veľké kontajnery. V opačnom prípade anthurium, chytený vo veľkom hlinenom oblaku, nebude kvitnúť, kým korene neriadi “priestory”, ktoré im boli priradené.

Navyše vlhkosť, ktorá nie je absorbovaná koreňmi, zostáva v zemi a spôsobuje, že sa plesne, plesne a pôdne škodcovia rozvíjajú častejšie.

Kvitne mladé anthuriumK rozpadu stonky môže dôjsť k príliš hlbokému vysádzaniu rastliny. Na to, aby sa zviera mohol lepšie držať v zemi, je možné zaistiť podpery, ktoré sú obzvlášť užitočné pri vytváraní rastúcich podmienok pre anthurium vo forme plazov. Výstupný bod kmeňa od zeme, ak sa rastlina mierne zdvihne nad zemou, môže byť posypaná alebo zapečatená sfarbením. V tomto prípade mokrý mach vyvoláva vývoj ďalších koreňov.

Pri starostlivosti o vnútorné anthurium je tiež dôležité mať na pamäti, že šťava rastliny môže spôsobiť podráždenie, takže je lepšie vykonať manipuláciu s koreňmi a listami v rukaviciach.

Starostlivosť o Anthurium – video