Bokarnee v prírodeBokarneya – Beaucarnea patrí do rodiny špargle. Hrubý sedemmetrový sud, pripomínajúci fľašu, je skladom zásob vody. Kôra vyzerá ako koža slona a zabraňuje odparovaniu. Výber a starostlivosť doma bakarneyu, ako na fotografii, sa zmenil na rastlinu.

Starostlivosť o bokarney v domácich podmienkach

Kultivovaná rastlina stratila rast, kmeň izbových rastlín sa podobá fľaši s výškou do pol metra. Na vrchole je sultán zvednutých listov, ktoré visia ako konský chvost. Staré listy, vysychanie, nespadajú, vytvárajú hnedý halo. Hárok je hrubý, podobný pásu so zaobleným okrajom.

Bokarneya ako vnútorná rastlinaTo je to, palma. Častejšie sa bokarnea ohýba na parapety. V prírode dosahuje jeho výška 8 metrov. Dĺžka listov rastlín v miestnostiach dosahuje až jeden a pol metra so šírkou 1 – 2 cm.

Transplantácia Bokarney po nákupe

Po zakúpení bakarneyu je lepšie sedieťČasto na predaj nie je jediný závod, ale niekoľko exemplárov. Transplantácia je v každom prípade povinná, ale najmä v tejto oblasti. Po prvé, závod sa musí prispôsobiť podmienkam zadržania. Týždenné obdobie umožní zobrazenie príznakov ochorenia alebo usadzovania škodcov. Po karanténe musia byť rastliny vysadené.

Zloženie pôdy zahŕňa:

 • pôda – 2 hodiny;
 • listová zemina – 1 hodina;
 • humus – 1 hodina;
 • rašelina – 1 hodina;
 • Piesok a vermikulit na približne 5 častiach.

Pridajte drvené drevené uhlie, horné nalejte vrstvu štrk.

Roztiahnuté guľovité gule. Misa by mala byť široká a plytká, pretože v prírode dlaň rastie na kamenných doskách.

Pre bokarnei potrebujeme široké a plytké jedláPri transplantácii rastliny do nového hrnca nechajte zahustenú časť na rovnakej úrovni. Korene rastliny sú krehké a musia sa s nimi zaobchádzať opatrne.

V priebehu transplantácie nemôžete pretekať rastlinu. Bolestivé rastliny nebudú môcť používať vlhkosť a hnijú.

Po transplantácii na rastlinu vložte do vrecka prístup vzduchu. Držte, kým sa nezobrazí rast listov.

Transplantácia dospelých bokarnínMladé rastliny sa musia transplantovať každý rok po dobu troch rokov podľa rovnakej postupnosti operácií, ale vždy, keď sa veľkosť tabuľky zvýši o 4 cm. Najprv má mladá rastlina stopku podobnú cibuľke. Dospelá rastlina potrebuje transplantáciu, ak je objem nádoby plne využitý.

Related  Fotografie s názvami a popismi odrôd gladiolu

Bokarney, ako sa starať?

V lete by mala byť rastlina napojená po úplnom vysušení zeminy cez paletu. V zime, ak rastlina odišla, nie je potrebné zavlažovanie. Voda sa používa ako pohotovostný režim bez stopy chlóru. Môžete použiť vodu prechádzajúcu cez uhlíkový filter.

V zime, keď je zalievanie rastliny vylúčené, môžu byť listy umývané pod teplou sprchou, čo ich ušetrí od prachu a hmyzích škodcov.

Bokarneya potrebuje pravidelné zavlažovanieTvorba koruny bokarnea závisí od podmienok údržby zariadenia. Bude rastlina luxusná “hriva” alebo dlhá “noha slona” závisí od osvetlenia a napájania. Ak sú podmienky údržby normálne, stredné osvetlenie a pravidelné zavlažovanie, biologický cyklus bude smerovať k vývoju listových dosiek. V tomto prípade bude kmeň plochý.

V suchých podmienkach sa závod prispôsobil tak, aby sa usadil na nedostatok vlhkosti vo vzduchu. Crenellated listy zhromažďujú kvapky rannej rosy a nasmerujú ju do nádrže – caudex.

Ak vysadíte rastlinu na južné okno a vodu po vysušení zemského kóma, situácia vytvára stresujúcu, pripomínajúcu vlasť. V tomto prípade bude mať dekoratívna noha s pretiahnutými jazvami a prasklinami z rozšírenia nerovných tkanív. V tomto prípade hrebeň v hornej časti bude tenší a bude sa sťahovať.

Aby sa rastlina vyvinula v správnom dekoratívnom smere, je potrebné pozorovať rovnováhu. V lete je palma užitočná na kúpanie slnka bez dažďa a vetra. V zime je potrebné zľahčiť.

V zimnom období nie je kŕmenie bokarnéZariadenie hromadí hmotu pomaly, nepotrebuje hnojenie dusíkom. Pri nadbytku dusíka sa listy stávajú mäkkými, dekorativita sa znižuje. Raz za mesiac môžete pridať zlúčeninu fosfát-draslík v polovičnej dávke. V zime nepoužívajte vrchný obväz.

Problémy pri starostlivosti o rastlinu

Vzhľad bokarney vám povie o problémoch. Listy rastliny zvyčajne nie sú náchylné na napadnutie škodcami. Môžu však byť obývané:

 • roztoče;
 • Červcovité;
 • Thrips.

Očistia sa pomocou známych insekticídov, najbezpečnejšie – Fitoverm.

Related  Pôdne zložky pre orchidey a prvky podľa vlastného výberu

Ak si všimnete, bokarneys suché listy, je potrebné vytvoriť podmienky pre priaznivý rast:

 • svetlo nesmie byť priame, rozptýlené, ale hojné;
 • vylúčiť návrhy;
 • odstráňte rastlinu z chladiča;
 • upravte zavlažovanie.

Súčasne sušenie listov je prirodzeným procesom a na starých rastlinách sa vytvára vous. Ale sušenie koncov by nemalo byť, je to kvôli porušeniu podmienok zadržania.

Pri hnilobe koreňov je potrebné transplantovať rastlinu a odstrániť choré korene.Listy môžu stratiť, keď kôra brouka klesá. Nedostatok jedla ovplyvní, spôsobí, že rastlina obetuje vlasy. Rozpad je možný iba vtedy, ak je porušený vodný režim. Zariadenie nemôžete napojiť bez toho, aby ste čakali na vyschnutie zeme. V zime nie je potrebné viac zavlažovanie, ak je rastlina v chlade.

Pri malých poškodeniach je potrebné zničiť miesta a posypať zbitými uhlím. Po vyschnutí zasaďte rastlinu znovu do podkladu. Označenie na revíziu koreňov sa stane bledým listovým listom a zmäknutím kaudexu, zväčšenej časti stonky.

Zariadenie môžete uložiť, ak je čiastočne poškodené. Ak sa väčšina kmeňa stane mäkkou, rastlina zomrie.

Dlaň rastie pomaly. Za 20 až 25 rokov bude úplne tvoriť kmeň. V domácnosti rastliny takmer nikdy nekvetú. V prírode vyhoďte peknú metlu o výške jedného metra. Doma sa závod považuje za nenáročný. Nepotrebuje zvláštnu starostlivosť.

Na vytvorenie stonky potrebuje rastlina 25 rokovMladé rastliny sú často držané v spoločnom kontajneri niekoľko rokov. Znamenie, že rastliny sú stratené, bude zastavenie rastu zelenej hmoty. Ak sa podmienky zadržania nezmenili a rastliny zmrazili, potom vyžadujú, aby boli usadení v samostatných bunkách.

Video o transplantácii bokarneya