Camellia v bankeV prírode sú kamélie veľké kríky alebo stromy s voľnou korunou, ktorá rastie na niekoľko metrov. Ale doma, starostlivosť o kameňský kvet, na fotografii, nie je daná všetkým kvetinárstvám. Slávne v zime kvitnúce krásy sa niekedy ukáže byť vytrvalým a nechce sa prispôsobiť žiť v interiéri.

A napriek tomu, vedomie tajomstiev rastlín, ktoré pre neho vytvárajú podmienky najbližšie k prírode, možno dúfať v prospech kamélie. Skúsení fanúšikovia vnútorných plodín s riadnu starostlivosť o Camellia dobrý pocit, že tvoria sadu púčikov, kvitnúce každoročne k radosti druhých.

Vlastnosti kamélie a starostlivosti o kvetinu doma

Kvetinová miestnosť Terry CamelliaDekoratívne odrody a odrody camellias, z ktorých je niekoľko tisíc na svete, sú pozoruhodne krásne. Nemožno ich zamieňať s inými kultúrami. A vzhľadom na nádheru a tvar kvetu, kamélie súťažia len so záhradnou ružou. Hladké, kožovité listy bohatej zelenej farby majú špicatý elipsovitý tvar a sú pripevnené k výhonku krátkymi hustými riasy. Kvety, v závislosti od druhu, môžu byť jednoduché alebo froté, biele, krehké ružové, bohaté na maliny alebo dokonca pestré.

Najčastejšie v domácich zbierkach nájdete tri druhy rastlín:

 • Camellia japonská alebo Camellia japonica;
 • Camellia net alebo Camellia reticulata;
 • Camellia hora alebo Camellia sasanqua.

Dali svetu najväčší počet odrôd a hybridov používaných pestovateľmi kvetov.

Odroda Camellia s motýľnymi kvetmiKeď sme videli tento zázrak iba raz, je ťažké vzdať sa pokušenia. Ale že získaná kvetina nezomrie, budete musieť vytvoriť špeciálnu starostlivosť o kamélie, keď ju pestujete doma.

To znamená, že domáca krása je vytvorená podľa podoby prírodného podnebia, poskytuje:

 • mierne teploty v lete;
 • chladno v zime;
 • vysoká vlhkosť vzduchu;
 • živinový ultraľahký substrát;
 • ochrana pred prievanmi a priamym slnkom.

Starostlivosť pani kamélie reaguje sviežim kvetomAk sú splnené všetky podmienky, zavedený údržbu a starostlivosť o kvetinové, kamélie, ako na fotke, reagovať priateľské kvitnutie, trvajúce od 2 do 4 mesiacov.

Podmienky pestovania kamélie a domácej starostlivosti

Ak máte opísať funkcie kamélie kvety, čo znamená, že rastlina môže vydržať teploty až do -5 ° C, kvety pri +10 ° C, takmer žiadna doba odpočinku a neuveriteľne dekoratívne prakticky celý rok, by ste si mohli myslieť, že najlepší kultúra pre domáce kolekciu no. Ale nie je to tak. Zložitosť obsahu kamélie spočíva v tom, že je veľmi ťažké vytvoriť takéto podmienky v byte.

Bez svetla uzavretý balkóny a lodžie, terasy alebo zimnú záhradu, aby teraz kvitnúce kamélie nemá nádej na úspech, pretože je to nevyhnutné pre zimné otvorenie púčikov rastlín, a zelený rast začína s príchodom jari.

Ako sa starať o kamélie doma? Počas celého roka potrebuje kamélia povinnosť, až 12-14 hodín, svetlý deň, ale nereaguje dobre na priame slnečné svetlo. Preto v južných oknách v lete, ker je vybavený tieňovaním. Ale na severnej strane rastliny bude docela nepríjemné, pretože to signalizuje predĺžené výhonky, bledé a skrátené listy. S poklesom prirodzeného osvetlenia, keď jeseň prichádza, kamélie dostávajú umelé osvetlenie.

Camellia bonsaiAk v jarnom a letnom období sú kamélie uchovávané pri izbovej teplote, potom s nástupom jesene, ktorý bude v teplej izbe, bude rastlina škodlivá. Prenesie sa na zasklenú lodžiu alebo na ohrievaný balkón, na terasu alebo na iné miesto, kde bude teplota asi 12-15 ° C.

Camellia tvorí veľa pukovS primeranou starostlivosťou a údržbou bude kamienková kvetina, podobne ako na fotografii, položiť veľa pukov a kvitnutie sa začne v zime a bude pokračovať aj pri teplotách nižších až -10 ° C.

Zalievanie a hnojenie v starostlivosti o miestnosť kamélie doma

Starostlivosť o kamélie je postavená s očakávaním, že v prírode väčšina druhov rastie v oblastiach s pomerne vlhkým podnebím, ktoré ovplyvňujú potreby rastliny:

 1. V letných miestnostiach kamélie potrebujeme časté zalievanie. Vysvetľuje to spotreba aktívne rastúcich krov a veľké odparovanie vlhkosti na povrchu pôdy.
 2. V zime pri nízkych teplotách, aj keď kvitnú kamélie, potrebuje menej vody. Preto sa substrát navlhčí len vtedy, keď sa hlinená kóma vysychne v banke.

Nadmerná vlhkosť pôdnej zmesi v letnom i zimnom období je neprijateľná, pretože vedie k množeniu baktérií, škodcom pôdy a spôsobuje hnilobu koreňového systému.

Mladá rastlinaVoda sa používa ako pohotovosť, rozmrazená alebo varená. Keď sa hladia kamélie vo vode, príležitostne sa pridáva kyselina citrónová alebo kyselina octová, aby sa udržala úroveň kyslosti pôdy, ktorá je pre rastlinu komfortná. Vysoký obsah vápenatých solí a iných nečistôt nepriaznivo ovplyvňuje stav kvetu.

Okrem gramotného zavlažovania je dôležité, aby kamélie poskytovali obsah vo vlhkom vzduchu. Pracovné vykurovacie zariadenia spôsobia pádu lístia a už vytvorených púčikov, preto:

 • v prípade potreby môžete použiť zvlhčovač;
 • zariaďte priestrannú krásu teplej sprchy zo striekacou pištoľou, snažte sa nedotýkať sa povrchu pôdy.

Treelike a navíjanie kamélieS nástupom aktívneho rastu, to znamená, že na jar začnú pravidelne kŕmiť domáce zvieratá. Tento postup v starostlivosti o kvetinu kamélie stráviť 2-3 krát mesačne až do konca júla, kŕmenie kríky organické a minerály. Potom, v druhej polovici augusta, oplodnenie je zastavené, čo pomôže kamélie začať tvorbu kvetov a potom púčikov.

Transplantácia miestnej kamélie pre domácu starostlivosť

V prírode camélia sú veľké kríky. V podmienkach starostlivosti o domácnosť kvetina tiež rastie silne, preto si vyžaduje:

 • pravidelná transplantácia v hrnci s vyššou kapacitou;
 • pridaním čerstvého substrátu.

Prekládka mladých rastlín sa robí každý rok a dospelé vzorky – nie viac ako raz za 2-3 roky, pretože koreňový systém dokončí celý objem banku.

Na rozdiel od iných druhov, ktoré sa na jar prenášajú na novú pôdu, sa na konci jesene alebo zimy transplantujú kamélie miestnosti. Bujné kvitnutie – nie je prekážkou tohto postupu. Púčiky a už otvorené koróly neklesnú.

Prekládka rastlínKapsle kamélie sa týkajú nielen teploty vzduchu v čase kvitnutia a jej vysokej vlhkosti, ale aj zloženia substrátu. Zjednodušiť starostlivosť o Camellia kvetu, ako je na fotke, doma zobral najviac štruktúrovaná ľahká pôda poskytuje rastliny s dobrým jedlom a nebránili priechodu vody a vzduchu.

V tomto prípade je mimoriadne dôležitá zvýšená kyslosť pôdy pri pH 4,0-5,5 jednotiek. Ak nemôžete sama vykonať požadovaný substrát rovnakých dielov list a borovica pozemkov, perlit, rašelinu a pridaním malého množstva nasekaného kôry ihličnatých stromov a piesku, čím sa získa vôli zmesi, je možné kúpiť hotovú pôdu pre azalky.

Camellia potrebuje primer s vysokou kyslosťouV spodnej časti hrnca sa odvádza drenáž, nad ňou sa naleje malá pôda, nad ktorou sa vysadí krov s narovnaným koreňovým systémom. Substrát spí úhľadne, ľahko priľnavý okolo azalky.

Je nemožné nechať pôdu skryť koreňový golier. Rovnaké pravidlo pre starostlivosť o kamélie sa riadi, ak sa povrch pôdy zmieša s okysľujúcimi trieskami, pilinami alebo drvenou kôrou.

Prerezávanie a pichanie kamélie pri starostlivosti o kvet

Pri starostlivosti o kamélie je potrebné prerezávanie a zovretie rastlinyPrerezávanie je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o kameňový kvet rastúci v miestnosti. Okrem sanitárneho odstraňovania oslabených, poškodených a sušených výhonkov je potrebné vytvoriť korunu, inak by bush stratil svoju kompaktnosť, rastie a stane sa nevhodným na údržbu v dome.

Vytváranie koruniek kamélie sa robí v čase, keď klesne hromadenie kvetov, a rastlina netvorí nové púčky. V závislosti od typu vnútorného kvetu sú kamélie rozrezané na polovicu dĺžky výhonkov. Miesta veľkých častí sú ošetrené záhradnou omáčkou.

Skúsení pestovatelia kvetov s pomocou prerezávania a tvarovania dostávajú od kamélie elegantné stonky alebo miniatúrne bonsai. Prerezávanie a prischipka pomáhajú aktivovať rozvetvenie, takže môžete očakávať, že po tomto odjazde bude kamielka kvitnúť oveľa jasnejšie a hojnejšie.

Ale vo fáze budovania kvetov by mala kvetinárka zhodnotiť silu rastliny a upraviť počet budúcich kvetov na výhonky. Ak sú púčiky príliš veľa, oslabia kaméliu a ker sa stále nebude môcť držať na dlhých časoch otvorených veľkých koruniek.

Jemnosť starostlivosti o kamélie – video