kvety mirabilisMirabilis – skutočne unikátna rastlina, pôvodne z Ameriky, hrdo nosí titul “nočná krása”. Kvety majú rôzne farby založené na samostatných druhoch. Nočná krása môže pritiahnuť pozornosť a predstaviť neuveriteľnú arómu v tme. Pri výsadbe a starostlivosti v otvorenom teréne mirabilis nie je nič zložité, čo je dôvod, prečo je rastlina ideálna pre začínajúcich záhradníkov.

Odrody mirabilis

“Nočná krása” má jednu črtu – z času na čas na jednej kmeňové púšte rastú nie jeden, ale najrozmanitejší odtieň. Rast takejto rastliny môže dosiahnuť až 80 centimetrov. Mirabilis je dobre znásobený, pretože semená si zachovajú svoju kvalitu počas troch rokov.

Stojí za to zdôrazniť nasledujúce odrody mirabilis:

  1. Pre záhradu záhrady je Mirabil serenáda ideálny. Vo výške kvetiny dosahujú 6 centimetrov. Kvitne od prvého mesiaca leta do druhého mesiaca jesene.mirabilis serenade
  2. Mirabilis mramor sa vyznačuje svojimi jasnými kvetmi a tmavými žilami. Rastlina je vhodná pre záhonové záhony.mirabilis mramor
  3. Mirabilis Cavalier je skvelý pre zdobenie kvetinových záhrad. Má žlté a červené sfarbenie pupienkov.mirabilis chevalier
  4. Puzdro s výškou 50 centimetrov je rašelina. Kvety môžu byť farebné, obzvlášť neobvyklé žlté kvety s jedným fialovým okvetným lístkom. Kvitne jolanta od júla do decembra.zázračný zázrak
  5. Mirabilis Biela lízanka – výnimočne biele kvety do priemeru 5 centimetrov.myrrhillis biela lízanka

Každý druh má svoje vlastné charakteristiky. Na základe druhov, ktoré ste si vybrali, správne pôdu a starostlivosť v otvorenom teréne mirabilis.

Pravidlá výsadby a starostlivosti v otvorenom teréne za hranicami mirabilis

Pred vysadením nezabudnite na zvláštnosti nášho podnebia. Bohužiaľ, nemáme vhodné podmienky na pestovanie tohto kvetu, takže ho možno používať iba ako ročný.

Pohľad na Yalapu je jediný, ktorý môže pohodlne rásť v podmienkach našej klímy.

Zariadenie pochádza z teplých hrán, takže potrebuje dostatok tepla a slnečného svetla. Vyžaduje údržbu vlhkosti, nebude trpieť jeho absenciou. “Nočná krása” je ideálna pre ľudí, ktorí majú svoje vlastné ohnisko. Hrnce s mirabilis môžete dať tam.

Spôsoby pestovania rastlín

výsadba semien mirabilisV prítomnosti dospelých rastlín sú najpraktickejším spôsobom výsadby semená. Ideálny čas na výsadbu a starostlivosť v otvorenom teréne mirabilis je v lete. V tejto dobe samotná rastlina začne zrýchľovať jej rast a hnojivo ju posilní. Ak je vo vašom regióne mierne podnebie, výsadba mirabilis so semenami je najlepšou voľbou. Okrem semien môžu byť použité aj odrezky a hľuzy.

sadenice mirabilisPre “nočné krásy” je vhodné obdobie od konca marca do začiatku apríla. Pristátie sa uskutočňuje v špeciálnych boxoch. Na klíčenie je potrebné v ohniskách. Dodržujte teplotný rozsah 18-20 stupňov nad nulou.

Existuje ideálny spôsob, ako urýchliť rast. Pomáha vidieť významné výsledky za pouhých 15 dní. Musíte odobrať semená a dať ich do mokrej obrúsky. Nechajte ich 6 hodín. Potom sa môžete zapojiť do výsadby. Výsledok nebude príliš dlho.

Je možné použiť stimulanty rastu. Vezmite zásobník s stimulátorom rastu, položte semená a nechajte na niekoľko hodín. Potom vyberieme semená a usadíme ich. Celý proces pomáha urýchliť rast za 14 dní.

korene mirabilis

Prakticky sa praktizuje pristátie a opustenie mirabilisu na otvorenom teréne s koreňmi, preto je obdobie od mája do júna najvhodnejšie.

vysádzanie klíčených hľúzReprodukcia hľuzami sa vykonáva pomocou sadby. Táto metóda je distribuovaná v obchodoch, aby ste rýchlo získali krásne sadenice. Preto je nákup obľúbenej kópie takmer vždy možný a nebude vás veľa času. Ceny sú mierne nadhodnotené, ale existuje alternatívna možnosť – nákup koreňov alebo sadeníc na trhu. Skladovanie sa vykonáva pri teplote 5 stupňov a viac. Dodržiavajte teplotný režim, inak zariadenie nebude trvať dlho. Ak vysádzate na jar, nezabudnite na klíčenie hľúz. Tento spôsob výsadby a opustenia mirabilisu na otvorenom teréne s hľuzami je však veľmi zriedkavý, pretože v zimnom období suší.

pristátie mirabilis na otvorenom teréneVýsadba výsadby odrezaním je časovo náročnejšia a najpoužívanejšia metóda. Súčasne proces nemá prakticky žiadny účinok, preto bude musieť byť doplnený vyššie opísanými metódami. Umiestnite miesto na rezanie ihneď po príprave výstrižkov.

Starostlivosť o nočnú krásu

zalievanie sadenice mirabilisZariadenie potrebuje minimálnu údržbu, pretože vôbec nie je nápadné. Najprv je potrebné vybrať správne miesto pristátia, po ktorom už vyrábame hnojenie, včasné a dávkované zavlažovanie, odstránenie buriny. Kvety nie sú vhodné pre mestskú klímu, takže výsadba a opustenie mirabilis v krajine by sa mali vykonávať v moskovskom regióne.

“Night Beauty” podporuje hnojivo, takže ho môžete používať 3-4 krát za sezónu. Komplexné hnojivo je vhodné pre rast a rast rastlín najlepšie. Proces zavlažovania je jednoduchý, postačí, aby ste to pravidelne robili, ale aby ste nelehali.

Pristátie a starostlivosť o mirabilis na otvorenom teréne je jednoduchá bez toho, aby zaberal veľa času. Napriek minimálnemu úsiliu vám v krátkom čase zažijete nádhernú nočnú rastlinu s príjemnou vôňou.

Video o pristátie mirabilis