Krásne elegantné mestoPokojové fialky sú kompaktné krásne kvitnúce rastliny po celý rok. Špeciálna starostlivosť o senpoliu v domácnosti nevyžaduje. Je však potrebné poskytnúť obsah na lepšie kvitnutie. Medzi najrôznejšími odrodami je ľahké nájsť najvhodnejšie. K dispozícii sú dokonca aj mini závody, ktoré sú umiestnené v zadnej časti miestnosti na regáloch s umelým osvetlením. Usambar fialky alebo senpoly sa už dlho používajú v domácej kvetinárstve pod všeobecnou definíciou pokojových fialiek. K nim patria aj ampolitové senpolie.

Starostlivosť o domáce fialky

Správnou starostlivosťou o leštenie je vybrať si miesto. Vložte hrnce s miestom fialové by malo byť tam, kde je predĺžené osvetlenie. Priame lúče slnečného svetla by sa nemali dotknúť zariadenia. Ak chcete umiestniť rastliny na okno, je potrebné, aby listový list nebol v kontakte so sklom.

Medzi senpolmi sú najzaujímavejšie chiméry. Sú jedinečné vo forme a farbe. Chiméry sa množia nekonvenčné. Rastliny sa vyznačujú farbou listov, ako sú chlapci a dievčatá. Prvé chiméry sa objavili ako čiastkové mutanty. Každá rastlina obsahuje normálne a zmenené bunky vrstva.

Starostlivosť a kultivácia senpolie závisí od správneho zloženia pôdy. Zmes kvetov je zakúpená v obchode. Podklad môžete pripraviť sami.

 • trávnik – 3 diely;
 • plechová hmota – 2 diely;
 • ihličnaté a rašeliniská v 1 časti.

Pridajte k zemi kusy dreveného uhlia a čistý piesok. Na drenáž sa používajú hlinité a polystyrénové materiály ako neutrálne materiály. Pretečenie a nedostatok vlhkosti sú rovnako zle tolerované fialkami. Preto fialová, podobne ako žiadna iná kvetina, potrebuje jednotný, odmeraný prívod vody.

Vláknité zavlažovanie pre senpoliu bude analyzované krok za krokom

Pri napájaní senpolie použite metódu knôtIba rastlina s dobrým koreňovým systémom, zdravým, je preložená na kúpanie z knotu. Bude potrebné:

 • Hrniec má priemer 2 cm a je väčší ako ten, v ktorom je rastlina umiestnená.
 • zásobník pod vodou s roztokom hnojív s nízkou koncentráciou;
 • syntetický knôt, ale s dobrou hygroskopicitou;
 • nádoba s otvormi a drenážna vrstva;
 • priedušná, ľahká pôda.

Schéma zariadenia WickNa vytvorenie systému kapilárneho zavlažovania je potrebné použiť navrhovaný schematický diagram:

 1. Vezmite kus 20 cm šnúry s priemerom 1 – 5 mm, prejdite cez drenážnu vrstvu a položte ju cez tenkú vrstvu nalievaného podkladu.
 2. Vezmite starý hrniec svätých s hrdlom zeme a nainštalujte ho do novej nádoby a nalejte zmes perlitu s pieskom.
 3. Utesnite pôdu okolo rastliny jemnou pipetou.

Wicking začína až po tom, ako rastlina začala. Keď prvýkrát potrebujete navlhčiť knôtu, voda prichádza cez kapiláry šnúry.

Nastavte množstvo vody, ktoré môžete merať spotrebu denne. Ak je hmota zeminy príliš vlhká, musí sa ten knôt urobiť tenší. Aby sa rastlina nepreniesla, môžete odstrániť jeden z tkaných pásikov. Obrázok ukazuje hniezdo pre transplantovanú rastlinu. Je vytvorená so sklom z rastliny.

Transplantácia mestaUpravené zavlažovanie je veľmi výhodné. Z jedného kontajnera môžete niekoľko vzoriek vody. Listy nie sú navlhčené, vypočítané množstvo hnojiva pre senpolia pre domácu starostlivosť prichádza na dávky koreňov.

Výživa a transplantácia rastlín

Senpoly nemôžete kŕmiť čerstvými organickými hnojivami. Raz za dva týždne sa komplexné minerálne prípravky používajú na obliekanie kvetov. Jeden liter sa pestuje v množstve 3-4 gramov a toto riešenie je napojené hlineným hrudom. Nadbytočné hnojivo zastaví kvitnutie fialiek. Lásky fialky, ak nad nimi vytvárajú mliečnu jemnú sprej na listy a kvety. Ale veľké kvapky sú škodlivé pre listy. Načechrané listy zbierajú prach a raz za mesiac sa mesto musí kúpať pod teplou sprchou. Po vyschnutí listov sa rastlina umiestni na pôvodné miesto.

Mnoho milovníkov kvetín dáva fialky miesto v zadnej časti bytu na špeciálnych regáloch s osvetlením. Zber rastlín v stupňoch, vo farbe, vo veľkosti. Najlepšie exempláre vydržia na výročnej výstave saintpolis.

Pôda je zhutnená a vyčerpaná za 2 roky a hnojivo nedáva požadovaný účinok. Potom je potrebná transplantácia. Nový hrniec by mal byť viac ako 2 cm. Zariadenie nekvasne, kým nevyplní dutinu koreňmi. Jemným spôsobom bude prekládka, je popísané vyššie. Na zariadení potrebujete odstrániť stopky, aby ste neinštalovali koreňový systém.

Počas transplantácie sa vykoná koreňová revízia, zásuvky nevlastných detí sú oddelené na vegetatívne rozmnožovanie. Dobrá doba pre operáciu je jarná.

Reprodukcia svätojánskej papriky

Reprodukcia senpolie s listovými listamiNa reprodukciu sa zdrží zdravý zrelý lístok, ktorý sa rozrezáva skalpelom s diagonálnym členkovým stehom. Rez je vysušený vo vzduchu. Petiol by nemal byť dlhší ako 4 cm. Na zakorenenie sú vhodné varená voda, vlhký sfarbený mach, vermikulit s pieskom alebo perlitom. V každom prípade, keď je zakorenené, list by mal obklopovať vlhkú atmosféru, rozptýlené svetlo a teplo. Najlepší čas na zakorenenie je od mája do augusta.

Dajte rootlets o 2 cm odrezky vysadené v ľahkej pôde a postavte skleník s denným vetraním. O mesiac neskôr bude mať každá zásuvka niekoľko zásuviek. Rastú až 3 cm a sú umiestnené v samostatných pohároch v trvalej pôde. Starostlivosť o mladé senpolie doma je starostlivá. Objem zeme je veľmi malý a nesmie vyschnúť.

Listy odrezkov sú zakorenené a začali rásťExistujú prípady, kedy namiesto dieťaťa začne rast listu, potom je odrezaný o tretinu a proces pokračuje. Niekedy v pohári s stopkou sa voda stáva zakalená. Musíte umyť stopku a zmeniť vodu. Vypnite hnusný hrot, opäť postavte stopku na klíčenie.

Starostlivosť o Petrohradu v zime – video