Reprodukcia diffenbachieMôže potomok dať potomkovi v neobvyklých podmienkach? Dieffenbachia, ktorej reprodukcia v prírode bola spracovaná po stáročia, v zajatí dáva potomkov ľahko. V lete môžete získať nový kvet rýchlo rastúcej kvetiny. Používa sa osivo a vegetatívna reprodukcia.

Ako propagovať diffenbachiu doma

Rozmnožovanie diffenbachie semenami doma sa prakticky nepoužívaV praktickom chove sa metóda osiva používa zriedkavo z niekoľkých dôvodov. Kvety v diffenbachia sa objavujú v podmienkach blízkych k tropickým, čo je v byte nedosiahnuteľné. Farebný hrot obsahuje kvetenstvo mužov a žien na opačných stranách. Ručné oplotenie nie je vždy účinné. Metóda semien preto používajú špecialisti a vytvárajú nové odrody. Ako sa diffenbachia množí v amatérskej záhrade na parapete?

Spôsoby vegetatívnej reprodukcie tropického

Dieffenbachia je jedovatá rastlina. Jej mliečna šťava môže spôsobiť laryngeálny edém, zadusenie. Výsledkom otravy môže byť slepota. Najmä rastlina je nebezpečná pre deti a zvieratá. Pri práci s ním chráňte otvorené miesta tela, noste ochranné okuliare a gumové rukavice.

Vegetatívna reprodukcia diffenbachie domaZa vegetatívne sa považuje získavanie nových rastlín zakoreňovaním rôznych častí suchozemského kríka. V tomto prípade sú vytvorené špeciálne podmienky pre klíčenie koreňov. Je potrebné, aby sa časť nachádzajúca sa vo vlhkej zeme alebo vode nerozkladala, ale dáva základy života, malé korene. Pre reprodukciu používajte:

  • stonky odrezky;
  • topy;
  • vzduchových vrstiev.

Ak sa vpúta do zeme, rašelina a piesok sú potrebné v rovnakých pomeroch. V tomto prípade musí byť pôda sterilizovaná. Kompozícia sa naleje do veľkej misky, zvlhčenej destilovanou vodou. V procese klíčenia by teplota substrátu mala byť 25-27 stupňov, čo sa dá dosiahnuť spodným termostatom. Sklenenú plochu zakryte sklenenou nádobou alebo vreckom, ale dbajte na to, aby ste odvzdušnili a monitorovali vlhkosť.

Zakorenenie pobočiek diffenbachieRozmnožovanie diffenbachie odrezaním zahŕňa niekoľko prípravných operácií.

Najlepšie zakorenenie bude v jarnom výsadbovom materiáli. Ak sú rezne prijímané bez listov dĺžku 20-15 cm, boli rezy spracuje s aktívnym uhlím a udrel Kornevinom, horizontálne, polovica sypané zem. Objaví sa nové listy okolo stoniek mesiacov cez 10 potrebe byť vysadené celý ratolesť Dieffenbachia, rozmnožovanie nie je rezanie to na zlomok. Zariadenie na zakorenenie dlhej stopky môže byť naklonené, pričom nie je väčšie ako 2 cm od jedného konca.

Related  Vlastnosti výsadby a starostlivosti o gladioly na Sibíri

Na rýchle zakorenenie vo vode pridajte aktívne uhlieRezy s listami môžu byť vyklíčené vo vode alebo v škole. Ale súčasne by ste mali otrieť a zvlhčiť listy, vetrať skleník, aby sa zabránilo vzhľadu plesne. Zrejmé korene by mali rásť až na dĺžku 2-3 cm. Vo vode musí byť nevyhnutne aktívny uhlík. Metóda baktérie vyrastie vodu počas dvoch mesiacov.

Koreňka je lepšia vo vode. Nižšie kaulínske šľachy koreň lepšie v zemi. Stredná časť výhonku rovnako dobre tvorí korene vo vode a substráte.

Vzduchové vrstvy sa dajú získať, ak sa kmeň diffenbachie rozrezá na niekoľkých miestach a vloží sa do medzery distančnej vložky. Otvorte miesta na ošetrenie Kornevinu, zabaľte ho do mokrého vankúša z machu. V otvorených sekciách, ktoré sa nachádzajú 5 mm pozdĺž vetvy, sa púčiky, ktoré prebudili, dajú korene. Potom je vetva rozrezaná a zasadená do pripraveného substrátu.

Ako rozmnožovať diffenbachiu po šírení odrezkov

Mladé rastliny z DiffenbachiaVznikajúce základy koreňového systému nemôžu poskytnúť výživu na zemnú časť rastlín. Musia byť transplantované do živnej pôdy a zakorenené. Pri výsadbe je hrniec vybraný priestranný, drenážna vrstva je položená vysoko, takže prebytočná voda môže byť ľahko odfiltrovaná. Najlepšia pôda bude kyslá zmes na pestovanie dekoračných listnatých plodín. Pri chove diffenbahia doma sa mladá tuková rastlina napojená iba teplou vriacou vodou, pričom sa pridáva povzbudzujúce činidlo. Znamenie, že korene začali pracovať, bude vytvorenie zelene na vrcholoch výhonkov.

Nové rastliny z koreňov diffenbachieVšetky tieto metódy chovu umožňujú zachovať znaky maternice. Po rozrezaní na rozmnožovací materiál, starý Bush peň zostáva, týčiaci sa nad zemou je 10 cm. Pokiaľ je napojená pravidelne, nie dovoľovať kompletný vysúšanie zemského bezvedomí, na stĺpiku rastú nevlastné deti, čo vedie k novým úľa. Je pravda, že musíte byť trpezliví. Proces trvá niekoľko mesiacov.

Related  Pravidlá prerezávania pelargónie pre svieže kvitnutie

Diffenbachia rýchlo rastieRozmnožovanie diffenbachahu je fascinujúce. Rastú rýchlo, listy sú dekoratívne a vyvíjajú sa jeden po druhom. Pre väčšiu prehľadnosť sú hlavné metódy chovu diffenbahia na video.

Orezávanie a zakorenenie Diffenbachia – video