Anthurium vo vnútri miestnostiKrásne, dlho-kvitnúce anthurium v ​​byte zaujíma čestné miesto. Svetlé kvety a krásne zamotané listy rastliny Anthurium sú vizitkou domova, kde láska a starostlivosť postačí všetkým obyvateľom. Náročná kvetina stráca svoju ornamenčnosť pri najmenších odchýlkach od normy obsahu. Obzvlášť kvitnúce kvety sa stávajú s rokmi, strácajú listy.

Známky potreby omladenia kvetov

Rastlina musí byť zasadená a omladenáNa fórach pestovateľov kvetov sa môžete dozvedieť, že v niektorých prípadoch bez veľkej starostlivosti starý anthurium naďalej kvitne vo veku viac ako 10 rokov. V iných rastlinách potrebuje reanimáciu po 4-5 rokoch. Preto nie vek robí starý kvet, ale nesprávna starostlivosť.

Anthurium musí byť zachránenýZnámky toho, že domáci maznáčik požiada o pomoc a potrebuje omladenie bude jeho vzhľad:

 • vysoká stonka anúrria znížená;
 • kvety sú rozdrvené alebo rastlina nekvasená;
 • listy rastú, objavujú sa mnohé postranné výhonky;
 • Kmeň je napnutý, zatiaľ čo listy spadnú.

V každom prípade, ak kvetina stratila svoje dekoratívne, a časť s ním je škoda, mala by byť oživená. Ale najprv vykonajte analýzu a zistite, čo sa stráca v poľnohospodárskej technológii, takže odteraz bude zariadenie dlho vystavené svojmu vzhľadu.

Požiadavky na základnú starostlivosť:

 • celoročná údržba v svetle bez priameho slnečného svetla s časom svetla najmenej 12 hodín;
 • vylúčenie akejkoľvek koncepcie;
 • vytvorenie komfortnej teploty okolitého ovzdušia a pôdy;
 • vytvorenie zóny vysokej vlhkosti okolo kvetu akéhokoľvek druhu odparovaním a postrekom;
 • požiadavky na pôdu a zalievanie, bez stagnácie vody v hrnci;
 • pravidelné zavlažovanie s trvalou mäkkou vodou a vrchný obväz rastliny;
 • včasná transplantácia a reprodukcia;
 • kontrolu chorôb a škodcov.

Ak je súbor opatrení splnený, potom anturium nebude potrebovať omladenie po dlhú dobu.

Príznaky nesprávneho kvetinového obsahu

Výsledkom nevhodného zavlažovaniaKeď rastlina aktívne pestuje zelenú hmotu, objavujú sa nové kvetenstvo, nie je dôvod na alarm.

Ak sa listy začnú krútiť do trubice, znižujúc plochu, je to už signál nedostatku alebo prebytku svetla a suchého vzduchu. Ak sa na listoch objavia čierne škvrny, rastlina je hojne napojená a v substráte sa objavujú stagnujúce zóny. Hroty listov začnú žltnúť, teplota vzduchu by mala byť zdvihnutá a ťažisko by sa malo odstrániť.

Related  Sansevieria nevyžaduje komplexnú starostlivosť

Je potrebné zmeniť usporiadanie anthuria na iné miestoPríliš veľa vody škodí rastline. Preto, ak je vysoký obsah soli tvrdosti v pitnej vode, je potrebné zmäkčiť, prechádzať cez špeciálny filter alebo pomocou spôsobu zmrazovania. Ak voda nie je úplne zmrazená, soli tvrdosti zostanú v kvapalnej vrstve, ľad sa môže použiť na zavlažovanie rastlín. Známky zavlažovania s tvrdou vodou je čierne zakončenie listov.

Žlté listy a stonky sušených kvetov by mali byť narezané, predbežne dezinfikované, aby zastavili poškodenie rastliny.

Kvetina zomrie, ako zachrániť anthurium

Ohýbací systém je možné uložiť pomocou časti stonky s leteckými koreňmiRastlina sa natiahne a intenzívne klesá listy – musíte starostlivo zvážiť kmeň. Tento druh aroids sa čiastočne šíri leteckými koreňmi. Na stonke vidíte uvedené výdatky, na týchto miestach, za podmienok, môže rastlina zakoreniť. V prírode, klesajúca vetva má korene v zemi, dokonca aj vzduchom, a snaží sa dosiahnuť výživné podstielky. Ak sú tieto procesy nažive, potom anthurium zomrie, môže sa zachrániť.

Tieto koreňové systémy anthurium sú predmetom obnovyJe potrebné skontrolovať prítomnosť škodcov a chorôb na rastline, ktoré viedli k vysychaniu anthuria. Je potrebné vyradiť rastlinu z hrnca a starostlivo zvážiť stav jej koreňového systému. Týmto spôsobom konať opatrne, korene sú krehké. Živé len svetlé a mäsité korene sú brané do úvahy. Žlté a hnedé väzby už nefungujú. Buď hnali z nesprávneho obsahu alebo sú náchylní na infekčné choroby. Ak je anthurium uschnuté v zemi, možno existujú živé korene, s ktorými je možné oživiť Bush.

Rozdeľte rastlinu na rozety s koreňmi, môžete omladiť a obnoviť anturiumStáva sa, že kvetina bez vonkajších príznakov rozpadajúcich sa koreňov skrýva zelenú výstroj po dobu šiestich mesiacov, potom sa znovu znovuzrodí, ale stane sa, keby korene zostali nažive.

Ako omladiť anthurium

Mladá kvetina z rezu s leteckými koreňmiOmladenie sa vykonáva dvomi spôsobmi:

 • aktivácia leteckých koreňov;
 • obnovenie účinnosti koreňového systému.

Vzdušné korene sa začnú rozvíjať v teplom a vlhkom prostredí. Preto je najlepší spôsob, ako dať rastlinu na teplé miesto a vytvoriť pás mechy sphagnum okolo bodov rastu budúcich koreňov. V neustále vlhkom substráte v týždni – dve rastliny sa zakorenia. Potom túto časť môžete odrezať ostrým dezinfikovaným nôžkom, posypané drveným drevom alebo mletou škoricou.

Related  Hlavné metódy pestovania “nesmrteľného” kvetu gomfreny

Takéto sadenie môže byť ihneď zakorenené v hrnci, pripraviť správne zloženie tropickej pôdy. Sphagnum nezasahuje, korene preniknú cez póry machu a zmes živín sa dosiahne.

Ak je však rastlina veľmi roztiahnutá, môže sa tým zakoreniť ďalší kus kmeňa rastliny. Počas rastu koreňov rastlina nie je napojená, aby nedošlo k poškodeniu mŕtvej pôdy. Je rozstrekovaný iba zhora. Ako oznamovateľ záchranného anthuriu sa čoskoro objaví nový list na sadeníc. Po tomto anthurium vytvoriť podmienky pre rýchly vývoj. Hnojenie rastliny nebude trvať prvých 2-3 mesiacov, pôda je naplnená, ale korene sú stále vzácne.

Koreňový systém chorých rastlín sa musí umyť a dôkladne skontrolovaťAby sme pochopili stav podzemky a pochopili, ako oživiť anturium, je potrebné jemne umyť všetky korene a sú veľmi krehké. Potom rozstrihnite rozpadnuté a hnedé časti. Ak existujú body rastu na slabých koreňoch, budú viditeľné. Čisté, dezinfikované a sušené korene sú usporiadané v hrnci s drenážnou vrstvou a vhodnou výživnou pôdou. Kapacita riadu by mala zodpovedať veľkosti koreňového systému. Ak zostane málo koreňov, kontajner by mal byť malý.

Zariadenie postavte podľa všetkých pravidiel a čakajte na výsledok. Takéto práce sa nemusia vyžadovať, ak zomrie len zemina antúria, korene zostávajú životaschopné. Potom po odrezaní vrcholov na samostatné zakorenenie sa celý hrniec ponechá v pokojnom stave na teplom a svetlom mieste. Po nejakom čase by sa mal objaviť mladý rast, ktorý potom môže byť vysadený. To je tiež jeden spôsob, ako oživiť anthurium.

Významnú úlohu pri obnove rastlín zohráva následná starostlivosť o ne, rovnako ako u blízkej osoby, ktorá je na zotavenie po vážnom ochorení.

Zloženie pôdy na zakorenenie anthuria

Krajina pre anthuriumPo prvé, mali by ste si byť istý, že akákoľvek choroba, ktorá je pochovaná so zemou, môže byť poslednou slamou pre oslabené rastliny. Bez ohľadu na to, či je kompozícia pripravená, mala by byť akokoľvek dekontaminovaná. Konečné spracovanie by sa malo uskutočniť s manganistanom, po ktorom sa zem usuší.

Related  Starostlivá starostlivosť o azalku doma

Odporúčania na pridanie veľkého množstva sfarbeného machu sú správne, okrem zachovania vlastností vlhkosti sú stále baktericídne. Nebezpečenstvo spočíva v tom, že ak sa zem uschne na vrchole, mech v blízkosti koreňa si zachováva vlhkosť, takže existuje nebezpečenstvo zbytočného zavlažovania rastliny. Dobre udržuje vlhkosť v pôde perlitu a vermikulitu, v prípade potreby ho odvádza. Drevené uhlie robí substrát porézny a vytvára centrá pre tvorbu výživy pre rastlinu. Kôra, nutne horná rašelina, listový substrát poskytujú potrebnú kyslosť. Piesok je zdrojom kyseliny kremičitej. Malé množstvo biohumu vyplní kompozíciu užitočnou mikroflórou. Všetky tieto látky sú dôležité pri zložení pôdy. Vermikulit sa dobre používa ako horná náplň, takže sa vlhkosť z hrnca odparí menej.

Anthurium Transplantation – video