Dobre upravená zdravá rastlinaZdravá, krásna rastlina začne nekontrolovateľne bolesť. Prvým znakom je zmena vzhľadu listov. Musíme nájsť dôvod, prečo Dracaena suché špičky listov, žltnutie list alebo úplne stratila tugor. Stáročia vývoja rastlina prispôsobiť klímy trópoch. V domácnosti sa hlavnou príčinou ochorenia často stáva nevhodná starostlivosť.

Známky ochorení Dracaena a ich odstránenie

Na zdravých rastlinách spodné listy fyziologicky nevyhnutne zomierajú. List by však mal žiť už viac ako rok, umieranie začína od samotného hrotu a trvá dlho. Sušička sa musí strihať tak, aby nezhoršila vzhľad kvetu. Potom, čo doska kohúti 2/3 môže byť odstránená, ale jazva zostáva navždy na kmeň. Pri počte pásov na kmeň môže približne určiť vek dracaena.

Dracaena žlté listyVšetky ostatné príznaky naznačujú ochorenie dracény. Po prvé, vzhľad listov sa mení. Môžu:

  • žltá úplne;
  • vysušte z hrotov:
  • vyschnú pozdĺž okraja, so škvrnami pozdĺž celého povrchu;
  • žltá a stráca tugor.

Pozorný hostiteľ, na prvých príznakoch, môže určiť príčiny choroby a odstrániť ich.

Dracaena žlté listy, čo mám robiť?

Rastlina zmení žlté lístiePríčiny žltnutia mladých zelení sú veľa. Je potrebné vylúčiť okolnosti, ktoré predchádza žltnutie. Preto je potrebné zvážiť, že závod reaguje na urážku nie hneď. Medzi nesprávnym činom a reakciou trvá najmenej dva týždne. Samozrejme, toto sa týka chronických prípadov. Ak je rastlina zmrazená alebo usušená v kameňoch, reakcia bude nasledovať rýchlo.

V prípade nesprávneho zalievanie korene môžu hniť a nie je vyrovnať sa s elektrárňou. V prípade zalievanie do studenej pôdy v období odpočinku sa vykonáva bez čakania na sušenie zemného kómy a hojne, naliehavo potrebné preskúmať koreňový systém, plodina skazený korene a transplantovaná rastlín. pôda presušeniu vedie k podobnému účinku.

Jednou z príčin žltnutia môže byť nadmerná starostlivosť. Ak sa dracenu často kúpi v sprche, potom je potrebné vyprázdniť dutiny listov. Niekedy začína žltnutie začína práve z tohto dôvodu.

Optimálna teplota pre kvet je 18 – 22 stupňov. Dlhodobá údržba v chladnej miestnosti zhorší prácu koreňov a výživu listov.

V Dracaena listy žltnú v prípade urovnania škodcami – roztočce, Červcovité, Thrips. Vedenie škodca – prvý umývacie mydlovou vodou a vodkou. Neskôr používanie insekticídov.

Related  Pestujeme domy nezvyčajnej krásy

Čo keď sa dracaena zmení na žlto na vrchole hlavy? Odstráňte kvet z otvoreného okna, stojí v pruhu. Ak súčasne zostávajúce listy vyblednú – priame lúče horúceho slnka padli na vrchol.

Listy na hornej časti dracaena valej do tubulovListy začnú zrážať do skúmavky – rastlina stuhol, to môže ušetriť časté postrek s teplou vodou a prenesie sa do teplej miestnosti.

Ak zažltnutie listov ide hromadne, farba sa zanedbateľne mení, zelená farba sa stáva bledá, pamätajte, že keď sa zmenila pôda, rastlina bola kŕmená. Nemusí mať dostatok dusíkovej výživy. Ale keď je dusík prehnaný, rastlina stráca svoju odolnosť voči plesňovým ochoreniam. Potrebujete opatrenie.

Čo mám robiť, ak dracaena opustí?

Vysušte špičky listovMedzi najčastejšie ochorenia Dracaena a prvým príznakom nebezpečenstvo bude sušenie špičky lopatiek listu.

Dracaena potrebuje ďalšie hnojenie. V jarnom letnom období je dusík potrebný na jeseň draslíka a fosforu.

Ale všetky hnojivá by mali byť obsiahnuté v komplexnom kŕmení, iba percento zloženia by malo byť vybrané podľa sezóny. V zime by sa mal vylúčiť dusík z hnojiva.

Dôvod je často v klimatických podmienkach obsahu. Zariadenie vlhkých trópoch netoleruje suchý vzduch. To je dôvod, prečo sa rastlina odporúča striekať častejšie, teplejšie v miestnosti. Je neprijateľné inštalovať hrniec so zariadením v blízkosti batérie. Zachráňte pozíciu akvária, paletu s machom alebo zvlhčovač vzduchu. Hroty listov je potrebné strihať, mŕtva časť nebude obnovená.

Vzhľad suchých škvŕn na liste DracaenaPrečo dracaena suší špičky listov pozdĺž dlhého okraja a tam sú škvrny? Takéto poškodenie je znakom chorôb spojených s rozpadom, hubami. Oni sa volajú inak, liečia sa fungicídnymi liekmi. Hraničné lézie treba odstrániť.

Ak sú škvrny namočené, choroba je baktericídna, ťažko sa vylieči. Je lepšie vziať hornú časť rastliny, dezinfikovať a znova zakopať.

Táto rastlina sa nedá uložiťKeď kvet nielen žltne, ale listy padajú, tugora sa stratí, nemôže byť zachránená. S najväčšou pravdepodobnosťou je koreňový systém úplne zničený Dracenovou chorobou.

Related  Gladiolusové ochorenia a ich liečba: fotografia charakteristických symptómov

Aby sa zabránilo smrti rastliny, choroba sa musí odstrániť, vedená prvými znakmi. Vrchné obväzy s fosfor-draselnými hnojivami robia koreňový systém kvetu odolný voči chorobám.

Video o ošetrení dracaena so špičkami sušiaceho listu