Na správnu starostlivosť reaguje kalateia dobrou povahouZávod Kalatei podlieha len skúseným a zručným pestovateľom. Ak sú listy suché na kalatee, je to signál nevhodnej starostlivosti. Než si kúpite krásu, musíte vypočítať svoju silu, kriticky sa pozrieť na svoje skúsenosti v starostlivosti o náladové rastliny. Nie je nič viac smutné ako umývanie kvetov v byte. Starostlivosť o kalatei je zložitá, ale ešte viac poteší krásne zdravé kvety.

Ako správne čítať signály zariadenia

Kalatea sa uchováva na suchom miestePozorný kvetinár si všimne, že kalatei suché a krúživé listy rôznymi spôsobmi. Preto denná komunikácia s domácimi zvieratami pomáha zachytiť signály napájané listami.

Ak rastlina býva dlho v byte, ale náhle sa začali vysypávať listy listov, nie je ťažké nájsť príčinu. Vlhkosť sa zmenila, je možné zapnúť vykurovanie a vzduch sa vysušil. Alebo možno sa závod premiestnil na nové miesto, protestuje.

Ak sa listy kalatei jednoducho skrútili do trubičky, možno príliš veľa svetla padne na rastlinu a chráni ju a ponechá na povrchu fotón. Keď doska nielen zvlhčená, ale tmavá, získa hnedý odtieň, rastlina nemá v hrnci vlhkosť. Ak sú listy kalatei suché, znamená to, že aj vzduch je suchý. Ak neprijmete opatrenia, doska bude suchá a vypadne.

List kalatei suší a kučieListy sa objavili na listoch? Pamätajte, že keď bol navlhnutý, na listoch neboli žiadne veľké škvrny. Možno dostali slnečné lúče a cez šošovku spálili.

Listy sa musia skontrolovať na kolonizáciu hmyzom. Nebezpečné všadeprítomné vošky, roztoče, thripsa, whitefly. V tomto prípade je múčka najťažšie vysunutým hmyzom.

Pri prvých príznakoch, akonáhle je lalok roh zlomený, musíte hľadať príčinu, kým listy nezmenia svoj vzhľad. Príčinou ochorenia kalatei môže byť:

  • zalievanie studenou alebo tvrdou vodou;
  • nedostatočná výživa alebo nesúlad pôdnych požiadaviek rastliny;
  • ostrú zmenu podmienok zadržania.

Related  Všetko o užitočných vlastnostiach chaga huby a jej použití

Nemá rád kvet prekvapenia v obsahu, neodpúšťa chyby a reaguje na kalatea tým, že listy suché a zvlnené.

Vo všetkých opatreniach je potrebné

Listy na okrajoch suchéKúpili ste si a priniesli ste krásnu kalatetiu. V obchode alebo v skleníku rástol v iných podmienkach. Rastlina sa musí prispôsobiť a na tento účel nájsť trvalé miesto pre krík:

  • svetlo, ale s tieňovaním;
  • Teplé, ale bez tepla a prievanu;
  • mierne vlhké, ale bez stagnujúcej vlhkosti.

V blízkosti by nemali byť žiadne zariadenia s elektromagnetickým žiarením. V miestnosti nefajčí tabakový dym, hlasná skala neznie, klasická hudba hrá. Táto miestnosť by sa mala páčiť cudzincovi, ale je potrebné ju prispôsobiť. Aby ste to dosiahli, otrite listy vlhkou handričkou alebo použite veľmi jemný sprej na vytvorenie hmly. Na hornej časti závodu položil na plastovú tašku, ale tak, že to bol vzduch a on sa nekladol na listy. Každý deň sa balík odstraňuje na dlhšie obdobie, čím sa bežne používa domáca atmosféra. Možno, po takejto adaptácii, nevznikne otázka, prečo sú listy kalatei suché.

Nie je možné opraviť chybu ihneď v starostlivosti o kvitnúce kvet. Nadmerné zavlažovanie alebo postrek je tiež škodlivé, rovnako ako ich nedostatok. Preto, ak hroty listov suché na kalatei, musí postupne a postupne zmeniť situáciu. To znamená, že najskôr navlhčite listy, ale nie moc. Po odparení povrchovej teploty a list dostane nové napätie. Zvláštny zvlhčovač vzduchu, plienky na batérie, paleta s machom ušetrí situáciu.

Listy kalatei klesli a začali meniť farbuSnáď vyrovnať sa s suchou pomôže vytvoriť okolo vzduchovej bubliny kvetina z filmu, pod ktorou bude vlhkosť stabilná. V extrémnych prípadoch amatéri udržiavajú listy až do vypnutia ústredného kúrenia. Pre lepšiu odolnosť voči vode je možné pridávať epín.

Ak rastlina náhle klesla zelené listy – je to znamenie hrnca. Niekoľko dní by nemalo vodu zničiť. Môžete vytiahnuť Bush a zistiť, či je nejaký úpadok. Môžete urýchlene zmeniť pôdu.

Dôvodom, prečo kalatea suší, môže byť podvýživu alebo nadmerné hnojenie hnojivami. Kvitnúce odrody potrebujú špeciálne hnojivá. Ale pre každý nadbytočný dusík tropikanok a prítomnosť vápnika v pôde je škodlivá. Preto je nemožné vodu kalatei s tvrdou vodou, pôda kazí. Už je postupne otrávený vlastnými výlučkami koreňov. Po chvíli sa hnojenie nebude asimilovať, krajina si vyžaduje výmenu.

Related  Študujeme vlastnosti pestovania a hodnoty mliečnych húb

To je dôvod, prečo sa mladé rastliny transplantujú ročne a po štyroch rokoch každé dva roky. V tomto prípade sa pôda vyberie špeciálne s pridaním uhlia a vermikulitu. Prítomnosť pôdy z ihličnatého lesa vytvorí vhodnejší substrát.

Ak budete dodržiavať všetky podmienky údržby kvetu sa stane zvykom, bude to dlho potešiť úžasne krásne lístie a dokonca aj kvitnúce.

Ako uchovať krásu nakúpeného kalatei v obchode – video