Fialové kvety domaNezastavovanie záujmu pestovateľov kvetov na mestá sa vysvetľuje jednoduchou starostlivosťou o rastliny, za ktoré sa veľkoryso tešia ľudia s nádhernými kvetmi. Rosettes rastú rýchlo, fialky sa ľahko množia a nevyžaduje sa žiadna snaha vytvoriť púčiky nad listami.

Ale niekedy milovníci izbových rastlín čelia situácii, kedy fialová tvrdohlavo odmieta kvitnúť, bez toho, aby tvorila mesiac alebo mesiac, nevznikla kmeňová stonka ani nevytvárala jednotlivé malé koroly. Aký je dôvod tohto správania odbytu a ako urobiť fialový kvet?

Hlavná vec, ktorú je potrebné zabezpečiť rastlinám, je robiť ich bohatými a dlhotrvajúcimi, je to kompetentná a komplexná starostlivosť. Dospelé, rozvinuté a zdravé rozety, ktoré dostanú všetko potrebné pre rast, nevyhnutne v axilách listov tvoria stopky. Ak sa tak nestane, potom rastlina niečo bránia, alebo niečo chýba.

Dôvod, prečo fialová nekvetú, je nedostatok svetla

Nedostatočné osvetlenie - jeden z dôvodov, prečo kvitnúce fialkyKvitnúce fialky potrebujú pomerne jasné, ale nie priame svetlo. A v prírodných podmienkach je výskyt pukov v tejto kultúre v čase, keď svetlý deň trvá nie menej ako 12 hodín.

Domáci, fialky v miestnosti nekvetú dobre, keď ich, keď ich zdvoril, majitelia položili hrnce na parapety okien smerom k severnej strane. V tomto prípade si môžete všimnúť nielen absenciu púčikov, ale aj spomalenie rastu, strečingu a zhoršeného turgoru odrezkov.

Na južnej strane jarných fialiek kvitnú dobre, ale s príchodom teplých dní sú často vystavení riziku popálenín a rýchle vysychanie pôdy, takže tu senpoliy nie je príliš pohodlné.

Na okennom parapete, kde väčšina začiatočníkov rastú fialky na pestovateľov kvetín, počkať tvoriť plutvy je rozumné v období od marca do septembra, kedy je doba trvania denného svetla je maximum vo zvyšku času sa nezaobíde bez nosiča alebo poličky podsvietený, kde Violet je príjemná po celý rok.

Regály s osvetlením fialiek

Špeciálne police s osvetlenímV takýchto podmienkach rastliny nielen kvitnú dobre, ale rastú rýchlejšie. Osvetlenie je organizované pomocou špecializovaných svietidiel na osvetlenie zariadení, ktoré zabezpečujú potrebné žiarenie a svetelné toky na pestovanie.

Aby fialový kvet, zásuvky pre štandardné veľkosti lampy visel vo výške 20 cm od potu, ale v prípade, že kolekcia je miniatúrne odroda, lampy znížená na 15 cm.

Takéto osvetlenie spôsobuje, že rastliny tvoria puzdrá stopiek. Keď sa objavia, svietidlá sú zdvíhané, inak, okrem pútok, bude celá zelená časť intenzívne rozvinutá, rušivé vidlice z kvetov.

Pre dobrý rozvoj fialiek je potrebné vybudovať regály s osvetlenímZároveň skúsení pestovatelia kvetov pripomínajú, že rôzne druhy potreby osvetlenia sú odlišné. Ak má kolekcia zásuvky so svetlými alebo pestrými listami, pre takéto rastliny je potrebný svetelný tok menej ako fialky s nasýtenými zelenými listami.

Preto je najlepšou možnosťou, ak má kvetinárska špecializovaná polička, kde na poličke s osvetlenou fialou sa dá nájsť dôstojné miesto podľa jeho potrieb a požiadaviek.

Veľkosť hrnca na pestovanie fialiek

Pre kvitnúce fialové potrebujeme hrniec malého rozmeruĎalším bežným dôvodom, prečo kvitnú fialky, je nesprávny hrniec vyberaný pre ružicu. Formovanie sviežej zelenej zeleň, Petrohrad nepotrebuje veľké množstvo pôdy. Ak je pestovateľ, “šetriace” kvet transplantáciu výstupu do hrnca s priemerom viac ako 10-12 cm, je potrebné očakávať, že “odmenou” rastlina začne rásť, priberajú, a niekedy úplne opustiť kvitnutia.

V skutočnosti, pri rozširovaní rozety sa leštenie transplantuje do veľkých jedál, ale pozoruje sa jednoduché pravidlo.

Priemer rozety by mal byť dva až trikrát väčší ako banka. Tento objem pôdy je postačujúci na podporu rozvoja kvetu a jej bujnej kvitnutia.

K reflektoru, prečo fialová nekvetú a čo robiť v tomto prípade, kvetinár by mal venovať pozornosť tomu, koľko miesta v banku rastlina zaberá. Koniec koncov, nadmerná pôda nielen vyvoláva rast zelene, ale takáto pôda môže hromadiť soli, zase kyslé, stať sa hniezdiskom pre huby, škodcami a baktériami.

Režim teploty, aby bol fialový kvet

Môžete rozkvitnúť fialky a nastaviť teplotu v miestnosti, kde sa pestuje táto dekoratívna kultúra. Optimálna pre senpólium sa považuje za teplotu v rozmedzí 20-25 ° C.

Pre bohatú kvitnúcu fialovú potrebuje určitú teplotuAk je teplota v miestnosti vyššia, intenzita kvitnutia klesá a kvety sa objavia rýchlo, niekedy bez rovnomerného otvárania. Navyše hojná tvorba kmeňového stonky v teple silno oslabuje fialky, ktoré potom vyžadujú dlhodobé hromadenie síl.

Ako sa starať o fialovú kvitnú? Keď nie je možné preniesť rastlinu na chladnejšie miesto, je lepšie odrezať tých pár pukov, ktoré sa vytvorili. Týmto sa ušetrí výkon zariadenia v čase, keď dôjde k poklesu tepla. Okrem tohto opatrenia môžete vedľa rastlín umiestniť ventilátor, ktorý neumožňuje vstup chladného vzduchu do zásuvky a chráni ho pred horiacimi slnečnými lúčmi.

Na správnej starostlivosti fialová bude reagovať s bohatým kvitnutímAk sú splnené teplotné podmienky, fialky vykazujú všetky svoje dekoratívne vlastnosti. obzvlášť dobré pri znižovaní teploty, reagujú fantazijné odrody, ktorých hlavný šarm je v jasných okrajoch, okraje na okvetných lístkoch a neobvyklé sfarbenie listov.

Vlhkosť je nevyhnutnou podmienkou kvitnutia

Kvôli kvitnutiu fialiek by mala byť vlhkosť aspoň 50%Rovnako ako vysoká teplota a nadmerná suchosť vzduchu – to je vážny dôvod, prečo fialky nekvetú. Pre pohodlný rozvoj a kvitnutie, senpolyas potrebujú vlhkosť vzduchu asi 50%.

V byte, najmä v období od jesene do jari, keď pracujú vykurovacie zariadenia, je vzduch niekedy omnoho suchší, čo bráni rastu rozety a súboru púčikov. Zvlášť silne z takejto nedostatočnej starostlivosti o izbové fialky, prečo kvitnú zle, mladé rozety a rastliny už “starnú”, čo v blízkej budúcnosti potrebuje omladenie a transplantáciu.

Zabezpečte, aby rastliny, ktoré sú vhodné na vytvorenie kvetinových stoniek, mohli byť vykonávané pomocou domácich zvlhčovačov, ako aj umiestňovanie paliet s vodou na regáloch kvetov. Vo zvláštnych prípadoch, keď vzhľad rastliny trpí, rozeta, bez dotyku kvetov, je posypané teplou vodou. Postup je opakovaný v prípade potreby v dvoch alebo troch dňoch.

Zalievanie ako opatrenie starostlivosti o fialky

Zalievanie fialiek sa vykonáva cez paletuPokiaľ ide o striekanie, iba vodka s teplotou 2-3 ° C sa používa na napájanie fialiek, skôr ako vzduchu v miestnosti. Predbežne musí byť voda ponechaná stáť a nechať v otvorenej nádobe po dobu 24-48 hodín. Počas tejto doby prchavé chlórové zlúčeniny opúšťajú kvapalinu a tiež sa vyzrážajú soli, ktoré neovplyvňujú kvalitu pôdy a podmienky rastlín.

Teplá voda na zavlažovanie je v chladnej sezóne mimoriadne dôležitá. A nebezpečenstvo spočíva v možnom hnilobe koreňov, ktoré ohrozujú rastliny a na regáloch a na parapetoch.

Keď na jar neklesnú fialky, dôvod niekedy spočíva práve v tom, že koreňová hniloba sa začala v pôdnom kóme. Preto medzi vodou, ak sa voda dostane pod korene rastliny zhora, horná vrstva pôdy by mala vyschnúť. Ak je Senpolia napojená na palete, potom sa po 20-30 minútach po zalievaní musí odstrániť nadbytočná voda.

Ako kŕmiť fialky tak, aby kvitli?

Hnojenie draslíkom a fosforom je jedným z ručiteľov kvitnutiaKeď sa opýtajú, čo robiť, ak fialky nebudú kvitnúť, milovníci vnútorných rastlín často sami donútia rastliny k takémuto správaniu. Je to všetko o negramotnom alebo zbytočnom kŕmení, ktoré vážne poškodzuje zdravie rozety a jej schopnosť darovať kvety.

Najčastejšou chybou – to je nadbytok dusíka v pôde, nútiť fialovej nie kvetu a dať všetky nové listy a prísavky, ktorá sa vyvíja, zhotovené silu z materských zásuviek. Fialová rastlina, ktorá je odsúdená na nadmernú spotrebu dusíka, je menej odolná voči chorobám šíreným hubami.

Môžete urobiť fialový kvet len ​​s veľmi miernym a kompetentným použitím hnojív. Najväčšiu potrebu hnojenia majú rastliny, ktoré práve prešli dlhým a hojným kvitnutím. V tomto prípade sa používajú komplexné zmesi na kvitnúce plodiny a obsah fosforu a draslíka v nich by mal byť dvojnásobný ako obsah dusíka.

Z záhradníci môžu počuť otázku: “Ako nakŕmiť fialky tak, že kvitnú po transplantácii?” Ale v tomto prípade je lepšie neponáhľať s hnojivom, pretože to vyžaduje aklimatizácia rastlín nebude schopný správne vnímať uväznení v pôdnych minerálov a navyše čerstvé Pôda nutne zahŕňa všetko potrebné pre rast.

S pomocou malého zvýšenie kyslosti pôdy vo fáze, kedy fialky položiť puky, môžeme dosiahnuť svetlé kvitnúce kultivary, na ktorého lístky kombinovať kontrastné odtiene, ktoré lemovali okraj a usadeniny z neželezných spreja.

Výber pôdy pre svieže kvitnúce fialky

Violetky potrebujú ľahkú a voľnú zemDôvod, prečo fialová kvitne, nemôže viesť k predčasnej transplantácii rastlín alebo nesprávnemu výberu pôdnej zmesi. Zvyčajne rozvetvenie senpolie sa prenáša do inej pôdy po približne dvoch kvitnutiach, čo je dvakrát za 1-1,5 rokov. Ak sa tak nestane, rastlina nemá dostatok výživy, oslabuje a nakoniec odmieta kvitnúť.

Ale ako sa dostať do situácie, keď kvetinárka vynaloží maximálne úsilie na to, aby sa postarala o fialovú, aby rozkvitala, ale malý púčik? Chyba môže ležať v nesprávne zvolenej pôde. Fialky reagujú mimoriadne zle na hustú pôdu, ktorá hromadí veľa vlhkosti. V takejto zmesi rastliny sotva tvoria koreňový systém a existujúce korene hnijú.

Na udržanie pôdy svetlo a voľné, ale nestratil schopnosť zadržať vlhkosť, pridáva vermikulit a perlit a používa prírodné antiseptiká – sphagnum mech a práškové uhlie.

Do pôdy sa pridáva sfargum vo forme pôdnej hmoty a stopky celých rastlín spolu s expandovanou hlinkou a penovým plastu sa používajú ako drenáž, povinné pre fialky.

Pri výsadbe fialiek v hotovej alebo nezávisle zvolenej pôde je potrebné skontrolovať jej kyslosť. Pre senpóliu je najvhodnejšia pôda s slabo kyslým pôsobením. Prípustná úroveň sa môže pohybovať od 5,5 do 6,5 jednotiek. Využívajúc všetky odporúčania pre starostlivosť o pokojové fialky, kvetinárstvo nevyhnutne získa luxusnú kvitnúcu svoju obľúbenú senpoliu.

Ako urobiť fialky kvet – video