Dracaena vo vnútri budovyDracén je považovaný za rastlinu vlhkých trópov. Volal ker, môže vyrastať do jedného hrubého kmeňa až 20 metrov vysokého. Koľko je medzi mnohými druhmi v kultúrnom chove za neobvyklých podmienok. Ako môžete vidieť na fotografii, starostlivosť o domácu starostlivosť dracaena poďakuje pani sviežej korune.

Dracaena kvet, ako sa starať doma

Dracaena MarginataV domácom chove sa častejšie používa niekoľko druhov najprestížnejších tropických rastlín, z ktorých bolo získaných asi 40 odrôd:

 1. Dracaena je voňavá, rastlina kvitne v priaznivých podmienkach aj v miestnosti.
 2. Ministerstvo zahraničných vecí Dracaena má oválne škvrnité listy.
 3. Marginata dracaena, ktorej listy majú červenú hranicu a dlhý holý kmeň.

V priestranných izbách s vysokými stropmi rastú rastliny, ktoré pripomínajú palmy. Najvhodnejším na tento účel je Drazen Marginata, ktorá môže byť v uzavretom priestore až 3 metre.

Dekoratívna brúsna pílaVeľmi dekoratívna brúsna píla. Môže sa vysádzať v jednom kontajneri s niekoľkými kópiami a vytvoriť umelecké tkanie z kmeňov.

Avšak iba zdravé rastliny sú príjemné svojou krásou. Ak listy začínajú vysychať alebo deformovať, rastlina je obývaná hmyzom alebo nedostáva dostatočnú starostlivosť, je nepravdepodobné, že by takýto exemplár potešil oko. Než si kúpite Dracaena, musíte študovať podmienky jeho obsahu. Nenáročná dracaena sa môže nazývať v porovnaní s inými tropickými rastlinami. S určitými nepríjemnosťami obsahu toleruje, existujú však faktory, ktoré je potrebné vziať do úvahy.

Ako sa správne starať o dracaena

Pri starostlivosti o dracaena je potrebné dodržiavať režim napájaniaZvyčajné podmienky pre údržbu akéhokoľvek vnútorného kvetu zahŕňajú požiadavky:

 • teplotné podmienky;
 • osvetlenie;
 • spôsob zavlažovania a vrchný obväz;
 • zmenky;
 • funkcie v starostlivosti o dracaena.

Najjednoduchšie je vytvoriť vhodné teplotné podmienky pre vždyzelenú rastlinu. Letná teplota 18-22 stupňov v uzavretom prostredí sa vytvára prirodzene. Mnohé kancelárske budovy majú klimatizáciu, v lete je ľahké vytvoriť teplotu. Mimochodom, v lete je možné dracaena umiestniť do otvoreného obrysu lodžie alebo balkóna.

Zimná teplota 15 C je najvhodnejší pre údržbu. Životaschopnosť dracaena je v teplotnom rozsahu 5-27 stupňov.

Dracénskej rastline sa nepáči príliš veľa teplaAko sa starať o dracaena v hrnci, ak netoleruje priame slnečné svetlo, ale miluje dobré svetlo. Južné okno je tabu k umiestneniu rastliny. Špeciálny stojan vo vzdialenosti jeden a pol metra od okna v horúcom poludnie chráni listy pred popáleninami. Stopy popálenia sú viditeľné ako tmavé bodky na povrchu listov, zostávajú stále, zatiaľ čo list sedí na kmeň. Aby ste dosiahli potrebný svetelný tok, môžete použiť umelé osvetlenie. Dracaens s pestrými listami potrebujú viac osvetlenia.

Related  Elegantný ricínový olej – pravidlá pre výsadbu a starostlivosť o kvetinové záhony

Vytvorenie mikroklímy vlhkých tropík okolo kvetu bude najdôležitejšou úlohou zachovania dekoratívnosti. Spôsoby načerpania vody:

 • striekanie dracaenových listov;
 • umiestnenie výparníkov;
 • zalievanie.

Dracena miluje pravidelné postrekyČím viac je teplota v miestnosti, tým viac starostlivosti o rastlinu vyžaduje. Zvýšenie vlhkosti v miestnosti môže byť pomocou rôznych výparníkov. Môžu to byť plienky na vykurovacie batérie, akvárium umiestnené v okolí, paleta s kamienkami a sphagnum mech, keď sa vlhkosť postupne odparí do ovzdušia.

Najúčinnejším je však pravidelné postrekovanie rastliny mäkkou vodou. Zariadenie sa musí pravidelne sprchovať.

Hneď ako horná vrstva pôdy v banke vyschne počas teplej sezóny, je potrebné hojne vypestovať rastlinu. V zime nechajte pôdu vysušiť na týždeň, pretože zimné obdobie obsahu je nebezpečné rozkladajúcimi sa koreňmi v studenej vlhkej pôde.

Zlaté pravidlo pre všetky domáce rastliny je lepšie vysušiť ako vylievať – ​​pretože dracaena je skutočná.

Zavlažovacia voda by mala prechádzať cez uhlíkový filter. V extrémnych prípadoch môže byť uhlie v priebehu obrany hodené do vody. Hnojivá pre dracaena môžu byť použité univerzálne, ale obsah stopových hodnôt fluoridov je neprijateľný. V lete sa rastlina kŕmi každý týždeň, v zime – raz za mesiac.

Skrutky sú pre rastlinu škodlivé. Čerstvý vzduch dracaena rád. Vysielanie by sa preto malo uskutočňovať pravidelne, bez nadmerného množstva.

Aktualizujte rastliny rezaním korunkyStáva sa, že v zlom osvetlení rastlina zbytočne pretiahla. Pravdepodobne bol kmeň holý, v jeseň z padlých listov skôr. To sa stane, pretože zmena listov je prirodzená pre dracaena. Ak chcete skrátiť rastlinu a vytvoriť jej vetvu, musíte odstrihnúť vrchol 10 až 15 cm dlhý kmeň, potom položte rastlinu na tmavé miesto a nepoužívajte vodu, kým sa na nej nezobrazia nové listy. To bude aktualizovať kvetina s vidličkou.

Odrezaná stopka dracaena sa používa na rozmnožovanie rastlínRezná časť môže byť použitá na šírenie dracaena. Otvorené plátky sú vždy posypané búrlivým uhlím alebo ošetrené záhradnou omáčkou.

Related  Naučiť sa správne starať o zigokaktusom

Transplantácia dospelých rastlín v starostlivosti o dracaena doma sa považuje za hlavnú podmienku pre správnu údržbu. Zároveň je dodržaná podmienka výberu správnej kapacity. Pre rastlinu s veľkosťou 40 cm potrebuje hrniec priemer 15 cm.

Drazen sa transplantuje raz ročneMladé rastliny sa transplantujú každú jar. Pôda je kúpená ako pre palmy. Požadovaná drenážna vrstva. Voda je po transplantácii potrebné, môžete využiť stimulujúci rast koreňov hnojenia.

Podmienky pre kvitnutie dracaena doma

Keď sú splnené všetky podmienky, kvet Dracaena. Obzvlášť voňavá je dracaena voňavá. Kvety sa vyvíjajú dlhšie, viac ako rok v axilách listov, ale potom kefka naplní miestnosť vôňou. Iba o 12 rokov neskôr môže dracaena lemovať žlté kvety v žltom kvete a prinášať medovú vôňu do miestnosti.

So správnou starostlivosťou dracaena môže rozkvitnúťKvitnúce doma je vzácny jav. Častejšie je potrebné rozmýšľať jednoducho krásne zdravé lístie.

Choroby a škodcovia dracaena

Dracaena začala vysušovať špičky listovAko sa starať o dracaena doma, ak hroty listov začali vyschnúť? Tento problém je na prvom mieste. Listy sa stávajú nepríťažlivé, dekoratívnosť kvetu je narušená:

 1. Suchosť vzduchu často spôsobuje vysušenie hrotov dosiek.
 2. Nedostatočné zavlažovanie vyvoláva sušenie listových listov.
 3. Skrutka a dlhodobá údržba pri teplote vzduchu nižšej ako 15 stupňov vedie k rovnakému účinku.

Suchý vzduch v lete v horúcom počasí vyvolá vzhľad roztoče. Na listoch sa objavujú žlté stopy z prepichov, neskôr sa spájajú do žltej farby. Na zadnej časti rastliny sa nachádza pavučina, v ktorej sa roj mikroskopický hmyz. Kvetinu môžete najskôr umyť pod sprchou, neskôr – ošetrením Fitoverm dvakrát za pol mesiaca.

Vzhľad scimitaru na dracéne môže viesť k smrti rastlinyDrazen má rád pochválku, ktorá sa rýchlo šíri cez stonku a lístia a prináša rastlinu na smrť. Ak sú škodcovia jediní, môžu sa odstrániť umývaním a pridať vodu do roztoku mydla. Ak je infekcia závažná, mali by ste používať Actellik.

Related  Rozmanitosť a vlastnosti výberu hrncov pre orchidey

Práškový mullet sa odstráni umývaním rastliny mydlovým roztokom. Treba však mať na pamäti, že škodcovia napadajú oslabené rastliny. Preto, aby sme odvodili hmyz, nestačí, je potrebné nájsť dôvod, prečo boli zlikvidované. Zničenie škodcov na rastline, je potrebné vykonať spracovanie okenného parapetu a zóny susediacej s kvetinou. Naučte sa pravidlá domácej starostlivosti o dracaena môžu byť z videa.

Starostlivosť o dracaena doma vo videu