vynútiť kvety na dovolenkuVôbec nie je ťažké si predstaviť zimnú krajinu, keď je krajina zabalená do oslnivého bieleho závoja, vetrá chladný vietor a praskne námrazy. Plnohodnotný majiteľ februára sa nevzdáva svojej pozície, udržiava svet rastlín v rukách torporu a odpočinku. Ale je to len na ulici. Pod strechou domu, kde je útulný a teplý, kvety rozkvitajú na oknách s ničím neporovnateľným kvetom, ktoré sú plné síl a šarmu. Aké je tajomstvo vytvorenia tejto veľkoleposti? Neustále prácu milovníkov kvitnúcich rastlín.

Destilácia kvetov je prejavom lásky k ľuďom

Napriek tomu, že vo februári mimo okna, milovníci kvetov vytvárajú skutočné kvetinové majstrovské diela vo svojich domoch. Na tento účel používajú pasienky – proces, ktorý spôsobuje, že rastlina kvitne v nevhodnom období. Najčastejšie sa na tento účel vyberajú cibuľovité rastliny týchto typov:

 • krókusy;krókusy
 • snežienky;snežienky
 • tulipány;tulipány
 • hyacinty;hyacinty
 • narcisy.narcisy

Príprava na vynútenie začína už dlho pred začiatkom samotného procesu. Na jar, keď sa objavia zelené, vyberte vhodné vzorky na destiláciu. Sledujúc rastlinu, záhradníci odtrhávajú púčiky, takže nemajú čas kvitnúť. Ak chcete úspešne rozvíjať kvety, sú pravidelne napojené a kŕmené. V dôsledku toho žiarovka absorbuje veľké množstvo užitočných prvkov, ktoré sa v nej skladujú až do času destilácie.výsadba kvalitného materiálu

Pestovateľský materiál sa skladuje pod prísnym teplotným režimom stanoveným biológmi. V júli – nie viac ako 23 stupňov, v auguste – až 17. Ak je doma nie je možné vytvoriť, je lepšie kupovať žiarovky v špecializovaných predajniach.

na destiláciu vezmeme veľké žiarovkyPri procese destilácie sú vhodné veľké žiarovky správneho tvaru. Pred vysadením sú oslobodené od sušených šupín. V hrnci sa vyrába pôda pozostávajúca z pôdy zmiešanej s pieskom (1: 1). Potom umiestnite žiarovky 3 alebo 5 kusov vo vzdialenosti 1,5 cm. Mali by sedieť tesne bez toho, aby sa navzájom dotýkali. Hĺbka pôdy pod nimi nie je menšia ako 8 cm, horná vrstva je približne 2,5 cm.

Pestovateľský materiál, ktorý sa má použiť vo februári, je vystavený umelému chladeniu. Uchováva sa pri teplote 9 ° C počas 4 alebo 6 týždňov.

vynútené domové domyPo napájaní sa hrnce odvážajú do chladnej miestnosti s teplotou 5 až 9 stupňov. Tam sú až do vzhľadu zelene a potom prenesené do teplej miestnosti. Prvých 10 dní stoja v tme, aby urýchlili rast výhonkov. Kvety sú preto pokryté čiapočkou čierneho papiera. Kvôli tomu, že kvitnú do začiatku jari, v prvých dňoch februára sa zakorenené žiarovky dostanú na pastvu. A potom, aby ukázať lásku drahým ženám, je to celkom možné s kyticou skutočných kvetov.

Špeciálna starostlivosť o vnútorné rastliny

vo februáriKdekoľvek žijú ľudia na planéte, pokúšajú sa zdobiť svoje domovy s rastlinami vo vnútri. Kedykoľvek počas roka, kvety vyžadujú pozornosť, najmä ak je okno február. Práve teraz začína ich “jarné prebudenie”.

začína jarné prebudenieRastliny, ktoré rastú v nádobách alebo veľkých hrncoch, sa prenesú do priestranných miestností, kde je veľa svetla. Môžu sa ohriať verandy alebo lodžie. V tomto čase sa kvety rozstrekujú a nalejú s roztokom minerálnych hnojív. Na jeho prípravu vezmite 10 litrov vody a ďalších 15 gramov hnojiva. Miešajte a používajte ako roztok na zalievanie.

transplantáciaVo februári je vhodné skontrolovať hornú zemnú guľu v kvetinových kontajneroch. Ak sa zistí mech alebo riasy, mali by sa odstrániť. Pre prevenciu je povrch pokrytý kamienkami alebo malými kameňmi.

Veľmi rozšírené hrnce sú časom na opätovné zasadenie do nových kontajnerov. Toto je indikované koreňmi vychádzajúcimi z otvoru v spodnej časti banku. Niektoré mladé kvety sú pravidelne transplantované. Patria medzi ne:

 • Dieffenbachia;Dieffenbachia
 • Monstera;Monstera
 • fikus.Pípal

Rastliny, ktoré kvitnú v zime, sa odporúča prejsť do nových kvetín už vo februári. Počas tohto obdobia sú v pokoji, získavajú silu.

Keď je kvetina transplantovaná, pôda je navlhčená hojne, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému. Kvete rýchlo zakorenený, je umiestnený mimo priameho slnečného žiarenia a pravidelne striekaný.

Transplantované hrnce sú úhľadne ozdobené, čo im prináša krásny tvar. Navyše, február je správny mesiac na šírenie vnútorných kvetov. rozmnožovanie izbových rastlínPočas tohto obdobia sa mladé stonky zdajú vhodné na reprodukciu v materskom chryzantéme. Sú starostlivo odrezané a potom zakorenené v oddelených kontajneroch. Pridávaná na slávu na konci zimy, môžete “odpočívať na vavrínoch” medzi bujným kvitnutím vnútorných rastlín po celý rok.

Tajomstvo prípravy kvetných klíčkov

sadenice pouličných kvetovKeď je jar okolo rohu, fanúšikovia pouličných kvetov vo februári začnú premýšľať o svojich obľúbených. Snaží sa neprehliadnuť drahocenný čas, ale pestovať semená kvetov pre sadenice. Aby ste to dosiahli, je dôležité vybrať si kvalitný sadivový materiál a úspešne pestovať mladé sadenice.príprava a očkovanie osiva

Pred sejbou sa semená namočia do špeciálneho roztoku pozostávajúceho zo slabej koncentrácie manganistanu draselného s prídavkom kyseliny boritej. Semená sa klesli a nechali sa stáť 12 hodín pri izbovej teplote. Potom sa riadky umiestnia do chladničky v rovnakom čase. Procedúra pokračuje až do výskytu zelených výhonkov.

Vzhľadom k tomu, sadenice rastú veľmi pomaly, sú zasiate vo februári, včas na jarné otepľovanie. Najčastejšie v tomto období rastú kvety ako:

 • petúnie;petúnie
 • šalvia;šalvia
 • viola;viola
 • sirôtky.sirôtky

Na dosiahnutie konečného cieľa je dôležité zvážiť hlavné body rastúceho kvetového výhonku.

Vhodné nádoby

nádoby na sadenicePri výseve veľkého počtu kvetín použite nízke (asi 5 cm) drevené debny s odnímateľným dnom. Takéto kontajnery šetria priestor, ale je mimoriadne nepohodlné vyťažiť zo semien. Niektorí záhradníci zasiatia semená v starých miskách, hrncoch, lepenkových škatuliach. Ale v takýchto kontajneroch sa pôda môže stať kyslou alebo stagnujúcou.

Najlepšie je zasiať kvety na sadenie v rašelinových kontajneroch, plastových pohároch, špeciálnych hrncoch. Hlavnou vecou je zachovanie koreňového systému sadeníc pri transplantácii do nových kontajnerov.

Úrodná pôda

úrodnej pôdeÚspešný rast sadeníc závisí od kvality pôdy, kde sa semená osijú. Najlepšou možnosťou je zakúpiť ju v obchode. Niektorí letní obyvatelia pripravujú pôdu sami. Za týmto účelom sa jedna časť trávnika zmieša s pieskom rovnakého množstva plus 3 časti rašeliny. Ako drenážny materiál sa používa malý štrk alebo hrubozrnný piesok.

V žiadnom prípade nemôžete použiť pozemky, na ktorých rastliny rastú skôr. Existujú spóry rôznych húb, lariev švábov a semien burín.

Ideálne miesto pre sadenice

miesto pre sadeniceZasiate semená sa najskôr pestujú v úplnej tme až do výskytu zelených výhonkov. Potom sa kontajnery umiestnia do miestnosti, kde je veľa svetla. Ideálnym miestom je parapet, veranda alebo vyhrievaná lodžia.

Pravidelné zavlažovanie a vrchný obväz

zalievanie a hnojenieZalievanie semien sa uskutočňuje striekacou pištoľou alebo džbánom s úzkym krkom. Najskôr navlhčite rastliny slabým roztokom manganistanu draselného v miernom množstve, aby klíčky neboli ovplyvnené nadmernou vlhkosťou.

Až do chvíle, kedy sa sadenice vysadia na otvorenú zem, je potrebné kŕmenie. Roztok sa môže pripraviť nezávisle, pričom sa použije 1 diel Mulleinu v 20 dieloch kvapaliny. Niektorí záhradníci používajú špeciálne minerálne hnojivá pre rastliny v hotovej forme.

Použitie takýchto jednoduchých rád v praxi, môžete úspešne pestovať sadenice napriek tomu, že február je na ulici. Keď je zvonka studená a blizzard, a kvetinový milenec nespí na sporáku, stretne sa s prameňom obklopeným sviežou zeleňou. A toto je skutočná radosť ich práce.

Aké kvety na zasiatím sadeníc vo februári – video