Vyrezávanie na tekvicuMedzi produktmi rastlinného sveta, med stojí na zvláštnom mieste. Pyl zozbieraný včelami je spracovaný a položený vo včelí plástve na kŕmenie potomstva. Predtým prešla spracovaním včiel ženskej pracovníčky s jej žľazami, liečebný výrobok zachováva prospešné látky peľu a znásobuje ich. Liečivé vlastnosti medu z tekvice sú potvrdené po stáročia. Výrobok je vo svojom zložení jedinečný, ale úplatky včiel sú malé. Preto je pravý med často nahradený vareným doma. Prečítajte si o výhodách tekvicových semien pre ľudské telo!

Ako získať med z tekvice?

Včelín sa nachádza v blízkosti tekvicových plantážíVčelár môže dať včely zbierať peľ kvitnúcich rastlín medzi melóny, ale včely lietajú za úplatok až tri kilometre a iba na nekonečných tekvicových poliach si môže zobrať liečebný výrobok. Súčasne sa z hektára odoberá iba 30 kg medu. Pyl má veľa tekvice a nektár nestačí. Preto hmyz radšej letí ďaleko, do iných medových rastlín.

Na veľkých kvitnúcich tekvicových plantážach včely zberajú nektárTakže skutočný medový tekvica sa dá získať iba na základe zvláštnej objednávky včelárovi a za predpokladu, že v okrese sú veľké tekvicové plantáže. Iba tekvica med má žiarivo žltú farbu, nie príliš sladkú, bez horca a s melónovou dochuťou. Med má špeciálne zloženie, má jemné látky, ktoré nie sú prítomné v iných výrobkoch.

Liečivé lieky sa naučili v republike Bashkortostan. Je tu, na nekonečných melónoch s tekvicami, vyberie úľ počas kvitnutia tekvice a získava prirodzený med.

Vytváranie tekvicového medu domaĽudia sa však naučili dostávať tekvový med bez účasti včiel. Má menej koncentrovanú, mierne zmenenú kompozíciu, ale liečivé vlastnosti medu tekvice, získané nezávisle, sú potvrdené praxou.

Po 10 dňoch je med pripravený na použitieAk chcete získať med, otvorte malú tekvicu zo stopky a vytvorte korek. Cez otvor vyberte semená, naplňte dutinu cukrom alebo akýmkoľvek medom, zatvorte ho korkom a položte ho na teplé miesto po dobu 10 dní. Výsledný med sa uchováva v chladničke a kukurica nasiaknutá kyslíkom môže byť použitá na výrobu kandizovaného ovocia.

Related  Pravidlá dracaena starostlivosti doma vo fotografii a video

Tekvový med – dobrý a zlý

Liečivý tekvicový medVšetky užitočné látky obsiahnuté v celulózovej buničine prechádzajú do rozpusteného stavu a fermentujú sa v teple počas 10 dní. Ich zloženie je reprezentované skupinou vitamínov:

 • kyselina askorbová alebo vitamín C;
 • kyselina nikotínová;
 • skupina B;
 • zriedkavo prítomné T (karnitín) a E. D, PP;
 • karotenoidných zložiek.

Nízkokalorický produkt je špajza užitočná pre ľudí:

 • vlákna;
 • pektíny;
 • enzýmy;
 • rastlinných bielkovín.

Celá užitočná kompozícia sa zmení na sirup, ktorý sa nazýva dýňový med. Bohatý obsah prvkov ovplyvnil používanie a poškodenie medu z tekvice.

Použitie tekvicového medu na liečivé účely

Tekvový med sa používa na liečbu krvných cievJe dobre známe, že ochorenie je jednoduchšie zabrániť, než vyliečiť. Toto sa plne vzťahuje na používanie nášho produktu.

Tí, ktorí majú problémy s krvnými cievami, majú ochorenie srdca alebo kamene v orgánoch medu, by sa mali užívať v obmedzenom rozsahu a počúvať zdravotný stav. Diabetický produkt je kontraindikovaný. Títo pacienti môžu používať med iba po porade s lekárom.

V rovnakej dobe, tekvica med je liečebný lektvar pre tých, ktorí majú choroby:

 • obličiek;
 • žlčník;
 • GIT.

Na preventívne účely je odporúčané používať ho denne v malých množstvách. Výrobok pomáha zmierniť anémiu kvôli vysokému obsahu železa. Využíva sa dlhé roky pečene a zachováva schopnosť pracovať v pokročilom veku.

Čaj s medovým džúsom pomôže s otravouMed pomáha pri otravách, pretože zbiera a odstraňuje toxíny, pomáha ľudským systémom čistenia. S problémami spojenými s náhlym vznikom, nie chronickými:

 • bolesti v pečeni;
 • nevoľnosť a bolesť v žalúdku;
 • zápcha a problémy s hrubým črevom;
 • s edémami.

Oslobodenie prichádza bez použitia liekových foriem, len od prijatia medu vo forme teplého čaju alebo tvarohom. V horúcom čaji sa nemôže pridávať med, enzýmy, ktoré sú v ňom obsiahnuté, sú zničené. Ako silný diuretik sa produkt dobre vyrovná s opuchom a bezbolestne odstraňuje prebytočnú vodu z tela. Pri cholecystitíde alebo ohybe žlčníka sa obnoví odtok žlče. Pektín pomáha odstraňovať toxické látky z tela.

Related  Foto a popis antúriových druhov

Med z tekvice sa používa na liečbu obličkových kameňovAk sa kompozícia používa, keď sa džús je pripravená na med medze miesto cukru, užitočnosť tohto sekundárneho medu je mnohokrát zvýšená. Taký med je už používaný aj na boj s kameňmi v obličkách a žlčníku.

Tekvicový med – balzam na pečeň

Tekvica med je spásou pre pečeňNajdôležitejšie je, že používanie tekvicového medu prináša pečeň. Toto telo je najdôležitejšie pri čistení a regenerácii krvi pri odstraňovaní toxínov. Avšak samotné pečeňové bunky sa opotrebúvajú a začínajú zle fungovať. To je veril, že tekvicový med balzam pre pečeň.

Pečeňové bunky sa nazývajú hepatocyty. Je to tekvový med, ktorý má vo svojom zložení látku, ktorá obnovuje bunkové membrány, ktoré slúžia ako hlavné filtre na bunkovej úrovni. Keď je hepatitída choroba, najprv zomrie hepatocyty. Preto je dôležité udržiavať ich v prevádzkovom stave.

Okrem čistenia z nepotrebných prvkov sa proteín syntetizuje v proteínoch, reguluje sa rýchlosť zrážania krvi a ďalšie životne dôležité funkcie. Dobrá pečeňová práca je predpokladom pre zdravie celého tela. Preto pomoc pečene s pravidelným používaním výrobkov z tekvice bude prospešné pre každú osobu.

Pre dodatočný liečebný účinok s hepatitídou používajte med so šupou tvarohom v pomere 1:10. Táto kompozícia je pre pacienta najvhodnejšia. Môžete piť čaj z liečivých bylín, jednou z jeho zložiek je lyžica tekvicového medu. Táto infúzia sa pripravuje vopred a pred príjmom sa pridá med.

Možné kontraindikácie používania tekvicového medu

Vo fáze chronických ochorení vnútorných orgánov môže byť tento liek užívaný len so súhlasom lekára. Nemôžete používať džúsový med pre tých, ktorí sledujú hmotnosť, pretože obsahujú glukózu, ktorá sa rýchlo a úplne absorbuje v tele. Z rovnakého dôvodu je med u diabetikov kontraindikovaný. Po konzumácii medových výrobkov musíte vyčistiť zuby, pretože sladké jedlo vedie k rozvoju kazu.

Related  Kvetina elfov na vašom kvetinovom lôžku alebo všetko, čo potrebujete vedieť o mnohorozmernej rase

Video o výrobe medu z tekvice