liečivých rastlínV článku sa budeme zaoberať užitočnými vlastnosťami zlatých tinktúr na vodke: použitie doma a prínos pre organizmus. Najprv naši predkovia poznajú túto rastlinu od nepamäti. Liečitelia a znalec ľudovej medicíny už dávno študovali liečivé vlastnosti zlatých fúk. Výsledky jeho účinkov na telo pri rôznych ochoreniach. Takže, vďaka šetrnosti našich prarodičov zostúpil k nám cenné recepty, ako urobiť tinktúru zlatým fúzikmi, ktorý skopírovali z generácie na generáciu a prešiel medzi sebou.

Zlaté fúzy a jej liečivá sila

zlaté fúzy v bankeVo svete vedy je rastlina zlatých fúk známa ako Callisia frāgrans. Vedci skúmajú svoje liečebné vlastnosti už niekoľko desaťročí, a preto je aj jeho vedecky dokázaná liečivá sila. A napriek tomu najrozšírenejšia aplikácia kaligrafie, ktorá sa nachádza v ľudovej medicíne. Tu stojí za to podrobne preštudovať používanie zlatého fúzy ako tinktúry na vodke, ktorá sa už etablovala ako vynikajúci liek na liečbu kĺbov.

zlatý fúzyTakmer každá časť zlatých fúk sa môže použiť na liečbu:

 1. Kolenza (tiež kĺby alebo kĺby) – môžu byť použité len z dospelých rastlín, keď sa pôvodne zelená farba zmenila na fialovú.
 2. Listy rastliny sú vhodné pre mladé i dospelé kríky.
 3. Stonka (drieková časť) sa používa, keď sú antény zariadenia pokryté najmenej desiatimi kĺbmi.

Vzhľadom k tomu, prípravu liečiv založených na zlatom fúzy, kurz ide celú rastlinu, v závislosti na tom, čo sa varenie. Tinktúra zo zlatých fúzov na vodku pre spoje používané pre mnoho storočí. To je skutočný zásobárňou liečivých predmetov, vzhľadom k tomu, že zariadenie obsahuje veľké množstvo kvercetínu a kamferolem (prírodné rastlinné flavonoidy), ako aj difenolu a vysoko aktívne zložky v jednej z najbežnejších fitostirolov – beta sitostirol.

Je pozoruhodné, že z rôznych častí rastliny sa pripravuje tinktúra na vodku zo zlatých fúk.

Liečivá tinktúra zlatého fúzy: čo pomáha

liečivá tinktúra zlatého fúzyPoužívanie alkoholovej tinktúry zlatého fúzy je obľúbené doma. Pripravte sa, že je dosť jednoduché a nebude mať ťažkosti ani pre toho, kto bude prvý pripraviť tinktúru. Pestujte rastlinu doma. Nie je to náhodné v procese kultivácie. Terapeutické vlastnosti tinktúry zo zlatých fúk potvrdili stovky spokojných pacientov, ktorí aplikujú (externe alebo dovnútra) liečbu nasledujúcich ochorení:

 • modriny, odreniny, rezy;
 • trofické vredy;
 • tromboflebitída;
 • radikulitída a osteochondróza;
 • artróza, reumatizmus, artritída;
 • alergie;
 • ochorenie žlčových ciest ochorenia obličiek;
 • bronchiálna astma;
 • tuberkulóza;
 • diabetes;
 • rakovinové ochorenia;
 • myómy;
 • pakreatit;
 • ateroskleróza;
 • kardiovaskulárnych ochorení.

Použitie tinktúry stoniek a bočných výhonkov na vonkajšie použitie je nepostrádateľným nástrojom na liečbu kĺbov.

Dnes veľa ľudí nevie, čo pomáha tinktúra zlatého fúzy. Toto poznanie však bude vždy schopné zmierniť príznaky ochorenia a urýchliť proces zotavovania v rámci komplexnej liečby.

Tinktura zlatého fúzy na vodke z kĺbov pre orálnu aplikáciu

tinktúra zo zlatých fúzov sustavchikovPre 500 ml vodky vezmite asi 15 kolená. Piesky jemnej strany nakrájajte jemne, všetko ich zložte do skla a nalejte vodku. Zatvorte nádobu pevne a trvajte minimálne dva týždne. Odporúča sa použiť nádobu alebo nádobu z tmavého skla, aby ste trvali aj na tmavom chladnom mieste. napínať tinktúru zlatých fúkNiektorí ľudia používajú alkohol v príprave tinktúr zlatým fúzikmi, ale v tomto prípade je jeho sila by nemala byť väčšia ako 70%, inak terapeutické vlastnosti tinktúry a prínos pre organizmus bude spochybnená

Tinktura vo forme obkladov na vonkajšie použitie

tinktúra zlatých listovPríprava tejto tinktúry je založená na rovnakej schéme ako pitná tinktúra. Jediný rozdiel je v tom, že potrebujete iba listy alebo stonku. Nezabudnite, že môžete brať stonku iba zo zlatého fúzy, na ktorého kníre sa rozrástli najmenej 10 kolená. Trvať na časti vodky naplnené 10-12 dňami. Táto tinktúra má silné vlastnosti, keďže všetky účinné látky sú koncentrované v koreňovej a kmeňovej časti. Používajte ako obklady a pleťové vody, rovnako ako riešenie pre trenie.

Tinktura zlatých náušníc: inštrukcie a liečebné režimy

Pred začatím liečby tinktúrou zlatých fúk, prečítajte si návod na použitie, dosiahnete maximálny účinok a vyhnite sa nepríjemným následkom.

pripravíme tinktúru zlatých fúkPitná tinktúra zlatého fúzy na vodke sa prijíma podľa jednej z dvoch schém:

 1. Prvý deň sa 10 kvapiek piť raz. Denná dávka sa má zvýšiť o jednu kvapku. Trvanie liečby – 1 mesiac. Potom zoberte tinktúru v opačnom poradí, to znamená, že každý deň znížte dávku drogy na kvapku. Výsledkom je, že v posledný deň liečby musíte užiť 10 kvapiek tinktúry. Táto schéma predstavuje dvojmesačný kurz, ktorý sa môže v závislosti od zlepšenia opakovať, ale nie skôr ako o mesiac neskôr.
 2. Druhá schéma zahŕňa 10-dňový kurz. Takže 30 kvapiek tinktúry sa zriedi do pol pohára vody a v tejto forme sa užíva dvakrát denne. Potom musíte urobiť 10-dňovú prestávku. Ak chcete dosiahnuť lepší účinok, kurz sa môže opakovať niekoľkokrát.

Vstupné tinktúra zlatých fúzov vyžaduje konzultácia s lekárom, pretože aj tie užitočné vlastnosti môžu poškodiť, pretože individuálne neznášanlivosti.

Video o príprave tinktúry zo zlatého fúzy