sasanka v kyticiSasanky, ktorých fotografie ukazujú krásu týchto rastlín, predstavujú 172 druhov. Ale rozmanitosť týchto záhradných kvetov nie je obmedzená na túto figúrku: mnohé odrody s pôvodným vzhľadom sú odvodené. Ozdobia akýkoľvek záhon a sprisahanie.

Druhé meno Anemone – Anemone, alebo “Dcéra vetrov”: Ako názov rastliny preložených z gréčtiny. Jemné okvetné lístky kvetov začínajú prúdiť pri najmenšom údere, hladko sa kývajú na ich dlhých a tenkých stopkách.

Anemónový hybrid (Anemone × hybrida)

Hybridné sasanky – druh umelo vytvorený pestovateľmi kvetov – chovateľov pre použitie v krajinnom dizajne. Získané prechodom japonskej odrody s Anemone vitifolia.

Príklady odrôd:

 1. “Queen Charlotte” (“Queen Charlotte”) s semi-dvojitými kvetmi intenzívnej ružovej farby.anemónová hybridná kráľovná charlotty
 2. “Honorine Jobert” s bielymi okvetnými lístkami.anemone hybridný honorárny pracovný trh
 3. “Rosenschale”, ktorého stonky dosahujú výšku 60-85 cm a majú veľké ružové kvety.anemone hybrid rosenschale

Kvitnutie väčšiny odrôd tohto druhu sa odohráva v septembri až októbri a končí len začiatkom neustáleho prechladnutia.

Anemone nemorosa

anemonský dubový lesTáto odroda sa nazýva aj “biela” v prirodzenej farbe okvetných lístkov. Na základe odrôd rastlín s inými farbami sú tiež odvodené: ružová, fialová, modrastá. Štruktúra kvetu môže byť jednoduchá alebo polodvojná. Výška stoniek je malá – iba 20-30 cm, a priemer kvetov nepresahuje 3,5 cm.

Anemone dubové kvety kvitnú na jar – takmer hneď po páde snehu. Obdobie kvitnutia trvá takmer celý mesiac. Už v júni začínajú listy nadobúdať žltý odtieň a do letnej výšky úplne vyschnúť. Druh sa množí semenami, ale kvôli ich zlej konzervácii sa často používa divízia Bush. Môžete oceniť skromnú krásu a vlastnosti tejto sasanky z fotografie.

Anemone dubové háje majú dôležitú výhodu – nenáročné v klimatických klimatických podmienkach. “Historická” vlasť rastliny je les strednej zóny Ruska, kde ju možno vidieť na jarnom lese. Preto v záhrade biela sasanka rastie bez ťažkostí: stačí ju zasadiť do tmavého rohu, pretože v prírode je pod korunou stromov. Má tiež rád vlhkosť.

Ďalším znakom odrody je silné rozvetvenie oddenky. Ak nemáte kontrolu nad procesom rastu, potom čoskoro anemonský dubový háj zaplaví obrovské územie na záhrade. Odporúča sa tiež vyzdvihnúť staré kvety, aby nedošlo k zhoršeniu situácie samoosadením.

Existujú umelo vypestované odrody:

 • “Alba Plena” – farebný kvet;sasanka duba grove alba plena
 • “Allenii” je vzácna odroda s modrými okvetnými lístkami, ktoré sú ružové;anemone dub dub grove allenii
 • “Robinsoniana” s farebným lilakom.anemone Robinsoniana

Related  Výhody a kontraindikácie nakladaného zázvoru

Korunovaný (Anemone coronaria)

anemónová korunaAnemónová koruna je snáď najobľúbenejšia odroda rastlín používaná na záhradnú kvetinárstvo. Paleta odtieňov a rozmanitosť štruktúry kvetov ohromujú fantáziu. Na základe tohto druhu sa odvodzujú odrody s vysokými ozdobnými vlastnosťami. Je pravda, že starostlivosť o takúto kvetinu si vyžaduje určité vedomosti a pozornosť, ale dodržiavanie pravidiel pomôže urobiť z nej vrchol záhrady.

Rastlina uprednostňuje pôdy pridaním vápna.

Priemer kvetov môže dosiahnuť priemer 8 cm. Druh preferuje teplé podnebie (jeho rodiskom je stredomorská), ktorý rastie na 45 cm na výšku, ale v strednom pásme klimatických podmienok nepresahuje 20 cm. Tento sasanka sa pestuje ako ročné alebo používať špeciálne udalosti (prístrešok, kopanie do hľúz) pre uloženie ďalšie ročne.

Všetky odrody rastlín sú rozdelené do dvoch veľkých skupín:

 • anemónová koruna dekan (“de caen”) s jednoduchou štruktúrou kvetu;anemone koruna de chan
 • sasanku St. Bridget (“St. Brigid”) s polovičným a dvojitým.anemone sept brigitte

Ak nemáte vykopať hľuzy v zime, alebo zasadiť je na jeseň, bude kvitnúce začína na konci mája alebo začiatkom leta (v závislosti na klimatických podmienkach). S jarnej výsadbe je v polovici leta, a málo výrazné a opakovanie púčiky sa zhoduje s príchodom mrazov.

Populárne odrody:

 1. Sasanka “admirál” s purpurovým sfarbením s jemným výtokom z perlete a smaragdovými listami. Výška rastliny je približne 20 cm.
 2. Fokker, ktorý má fialovo-modré okvetné lístky. Uprostred kvetu je nezvyčajné tmavé, takmer čierne. Má semi-dvojitú štruktúru a vyzerá luxusne na záhon.anemone mr. Fokker
 3. Anemone “Lord Lieutenant” je efektívna rastlina s dvojitými kvetmi. Ich sfarbenie je modré, viac nasýtené ako “pán Fokker” a ten istý tmavý stred. Odroda je dobre kombinovaná s ostatnými kvetmi v záhrade a neinterferuje s nimi.anemone pán poručík
 4. “Bicolor” – môže sa pochváliť originálnymi bielymi okvetnými lístkami. Svetlé fialové pásy prechádzajú okolo ich stredu.anemone bicolor
 5. “Holland” má červené kvety s bielym stredom.
 6. Anemone “Governor” – ďalšia jasná odroda, farbená v šarlate.regulátor anemónu Je charakterizovaná vysokou mahrovosťou a bielej farby okvetných lístkov na svojej základni. Rastlina má niekoľko sviežich, čiernych tyčiniek.
 7. “Sylphide” je karmínová odroda.
 8. Anemone “De Kaen” Mix – vhodný pre tých, ktorí chcú diverzifikovať svoje kvetinové záhony v rozptyloch svetlých farieb. Ich sfarbenie môže byť premenlivé: od svetla po tmavo nasýtené.
 9. Sasanka “Mount Everest” – rastlina s elegantnými farbami zvýšeného froté. Množstvo okvetných lístkov, zhromaždené takmer v tvare guličky, má svetlý zlatý stred.Anemone Mount Everest Sú namaľované biele.

Related  Korenie na parapete po celý rok, alebo ako pestovať rozmarín doma v hrnci

Les (Anemone sylvestris)

anemonový les na záhradeTáto sasanka je trvalka, pretože sa cíti dobre v miernom podnebí a dobre znáša zimnú zimu. Uprednostňuje ľahké pôdy. Rýchlo sa rozširuje a vytvára načechrané vankúše zelených listov. Výška rastliny sa pohybuje od 25 do 50 cm. Jeho mierne klesajúce kvety sú malé (3 až 5 cm), maľované biele. Ozdobujú lokalitu koncom mája alebo začiatkom júna a obdobie kvitnutia trvá 2-3 týždne.

Sasanky ležia dlhšie v tieni než na otvorenom priestranstve.

Umelo vypestované odrody rastlín s väčším (približne 8 cm v priemere) a dvojfarebných.

Jemný (Anemone blanda)

Rastliny sú miniatúrne: rastú len 5-10 cm nad zemou. Kvety ako chamomile sa objavujú na jar počas 2-3 týždňov. Rastú ako v slnečných, tak aj v polostránených oblastiach. Farba sasanky blond je rôznorodá.

Populárne odrody:

 1. “Charmer” s tmavo ružovými, takmer purpurovými lístkami.
 2. “Pink Star”, alebo “Pink Star”, je pozoruhodný pre jemné levandule kvety s ružovým odtieňom.
 3. Anemone “Blue Shades” je namaľovaná jemnou modrou farbou, ktorá sa odzrkadľuje v názve odrody: prekladá sa ako “modrý tieň”. Obľúbená rastlina so skromným, ale očarujúcim vzhľadom.anemone blues vibruje
 4. “Radar” je záhradná odroda s fialovými lístkami.
 5. “Fialová hviezda” má dvojfarebnú farbu: biele centrum je v súlade s hlavným ametystovým tónom.anemónová fialová hviezda

Hubei (Anemone hupehensis)

Anemone HubeiVýška sasanky Hubei provincie sa pohybuje v rozmedzí od 50 do 120 cm kvety nelíši väčšiu veľkosť. – priemer asi 5-7 cm, ale vyzerá veľmi elegantný a šikovný. Ozdobujú Bush 2 mesiace: august a september.

Populárne odrody:

 1. “Kriemhilde”, krásne rastúci v polotieni. Jeho kvety sú polo-dvojité, farbené v ružovo-fialovej farbe.
 2. “Splendens” je červená odroda.anemone splendens
 3. ‘Kúzlo septembrové – vysoká rastlina, odvodené v Anglicku a v dobrých podmienkach, dosahuje 1,2 m Coating svetloružové, s miernym prechodom prechodu od takmer bielej lemovanie do bodu nasýtenia ..anemone kúzlo zo septembra

Japonský (Anemone japonica)

Japonská sasankaAnemone Japanese je malý krík, ktorého výška nepresahuje 40 cm, s listami tmavej farby. Farba lístkov je rozmanitá. Kvety sú zoskupené do kvetenstva. Anemone japonica v priebehu botanického výskumu bola premenovaná na Anemone hupehensis a dnes je jej názov Anemone scabiosa.

Related  Dôležité informácie o domácej starostlivosti o vnútorný jazmín

Kvetinové sasanky v prírodnej oblasti rastu sú vytrvalé a vo strednom páse nemusia vydržať zimné mrazy. Ale záhradníci ich milujú za krásny a bohatý kvitnutie, hoci krátkodobý. Pestovanie rastlín si vyžaduje pozornosť, hoci nie je obzvlášť ťažké. Najdôležitejšie je vybrať vhodné miesto pre to, založené na preferenciách každej odrody.

Zaujímavé o anemone – video