Adianum vo voľnej prírodeRod idiotov, pomerne malý, žijúci v tropickom a subtropickom páse Zeme, paprade, spája mnoho nezávislých rodov. Niektoré z nich, napríklad “Venus Hair” a iné odrody sú veľmi populárne medzi fanúšikmi vnútorných rastlín.

V prírode žijú papriky tohto rodu v blízkosti vodných telies, na výživných voľných pôdach. Rastliny ľahko tolerujú pobyt v polostrove, a hoci adianmum sú teplomilné, negatívne vnímajú teplo a suchosť pôdy a vzduchu.

Zatiaľ čo papradie – to nie je najjednoduchšie pre domáce rastlinné podmienky, pestovanie adianum a starať sa o to je záujem mnohých pestovateľov. A naozaj, jemná zeleň rastliny stojí za to, že strávi trochu času na vytvorenie vhodných podmienok pre neobvyklú dekoratívnu a listnatú kultúru.

Vytvorenie podmienok pre pestovanie adianum

Štruktúra doskyČo treba urobiť, aby si idiot, zvyknutý na vlhký vzduch, bohatý na humus a zmenu teploty v priebehu roka, cítil pohodlne v mestskom byte?

Medzi základné podmienky, ktoré majú byť vytvorené pre papradie rastlina je žiaduce úroveň osvetlenia, zavlažovania a hnojenia režim, rovnako ako kvetinárstvo bude musieť vyzdvihnúť na ginko pôdy a miesto sa správnu teplotu.

Osvetlenie pri pestovaní adianum

Starostlivá starostlivosť - záruka dobrého vývoja rastlínNajlepším miestom starostlivosti a domáceho pestovania adianum je penumbra. Zariadenie preto môže byť umiestnené na parapet smerujúcom na severozápade alebo na východ. V letnom období, kedy papradie spadá pod priame slnečné lúče, to sa vzdiali od okna alebo krytu pomocou priesvitného plátna. V opačnom prípade, stál na slnku ginko strácajú jas, jeho zeleň vyblednutý, môže žltnú a fade.

V tomto prípade a v plnom tieni by ste nemali očakávať, že papradie bude spokojná so smaragdovou zeleňou. Zvláštna pozornosť na stav zariadenia je potrebná pri zmene ročných období, kedy je skrátený alebo predĺžený svetelný deň. Bez dobrých dôvodov však umiestnenie nálady v tomto ohľade nie je lepšie zmeniť adianum.

Related  Koberec-med na záhrade posteli – dlhodobý alissum

V prípade domácej starostlivosti ginko, ako na fotke, spĺňa požiadavky rastlín, The Fern je zodpovedný dobrý rast, vznik nových listov a dlhá životnosť starý.

Teplota vzduchu pre adianum

Podporujte správnu teplotu pre idiota, ušetrí vám veľa problémovJednou z najdôležitejších podmienok pre zdravie domácich zvierat je udržiavanie prijateľnej teploty vzduchu. V prírode, optimálna teplota pre rast a vývoj adianum nepresahuje 20-26 ° C. Keď nastane prestávka na odpočinok a zariadenie padne do režimu hibernácie, vzduch ochladí na 15 ° C. Ak rastové podmienky ginko domáci zápas s prírodným papraď pestovateľ nenarušuje alebo žltnutie listov či vzhľadu tmavých škvŕn na to, alebo rozvoj kmeňové hniloby a podzemných častí rastlín.

Okrem zachovania teploty pozadia je dôležité chrániť adianum pred prievanmi a prúdy horúceho vzduchu vychádzajúce z ohrievačov.

Pri prvých príznakoch vädnutia kvôli hypotermii alebo naopak účinkom suchého vzduchu v miestnosti môže byť rastlina znížená. Opravte poškodené časti lepšie na úroveň pôdy, adianum, ak je upravená, rýchlo obnoviť stratené.

Zalievanie a vrchný obväz rastlín

Zariadenie stratilo svoj dekoratívny účinok v dôsledku porušenia pravidiel zavlažovaniaPri pestovaní a starostlivosti o adianum je organizácia zavlažovania rastlín veľmi dôležitá. Fern je mimoriadne negatívny pri sušení pôdnej vrstvy, kde sú umiestnené jej odrezky, ale nadmerná vlhkosť pôdy pre adianum je tiež nežiaduca. Preto je najlepšie zaviesť pravidelné, ale mierne zavlažovanie, pričom pozorne dodržiavajte, že medzi postupmi môže horná vrstva podkladu vysušiť.

Na rozdiel od mnohých izbové rastliny, reagujúcich na tuhosti závlahovej vody škvŕn na listoch, ginko už závisí na prítomnosti zlúčenín vlhkosti chlóru.

Že rastlina nestráca svoje odvolanie, zvlhčuje pôdu správnejšie so stojatou vodou. A majitelia akvárií môžu vodu, ktorá sa zlúčila počas výmeny vody,

  • V teplej sezóne, keď rastlina aktívne vytvára nové listy a rastie, napájanie by malo byť častejšie a hojnejšie, napríklad 2-3 krát týždenne.
  • V čase “hibernácie”, od polovice jesene po jar, môžete vodu napiť raz týždenne.

Related  Akú starostlivosť vyžaduje kaprada?

Kŕmenie adidantov sa uskutočňuje každé dva týždnePri pestovaní domácich podmienok adianum zle reaguje na vysokú koncentráciu hnojenia, takže všetky hnojivá zavedené od jari do jesene sa lepšie vyrábajú v polovičnej dávke. Frekvencia hnojenia v tomto čase je raz za dva týždne a použité formulácie by nemali obsahovať vápno. V chladnej sezóne sa neplánuje žiadne hnojenie.

Vlhkosť vzduchu pre papradie v byte

Adianum je dobre rozvinutý a má svoj vzhľadDoma, rastúci adianum je často ťažký z dôvodu nadmernej suchosti vnútorného vzduchu. Ak sa listy na paprade začali vysychať, musíte naliehavo prijať opatrenia na navlhčenie vzduchu vedľa rastliny. K tomu použite domáce spotrebiče, improvizované nástroje alebo inštaláciu hrnca s adianum v miske s mokrým hlinitom.

V mimoriadne závažných prípadoch, napríklad v zimných mesiacoch, keď nie je možné preniesť hrniec z vykurovanej miestnosti, môže byť adianum posypaný teplou vodou po ochrane pôdy pred nadmernou vlhkosťou.

Ak v horkej miestnosti rastlina stratila takmer všetky listy, nemali by ste sa s domácim miláčikom rozdeliť. S príslušnou starostlivosťou sa dospelý adiantum opäť stane atraktívnym a zeleným. Za týmto účelom sa hrniec prenesie do miestnosti s teplotou 18-20 ° C a postupne sa začne zalievať kefa. Ak sú korene papraďa živé. Rastlina bude čoskoro reagovať s objavením sa nového listov.

Optimálnu vlhkosť vzduchu možno považovať za úroveň 60-70%. Preto je v letných mesiacoch zariadenie vhodné uvoľniť v záhrade alebo na uzavretej terase.

Videá o starostlivosti o ginko v domácnosti odhalí jemnosti všetkých fázach a pomôže v praxi, aby sa zabránilo chybám, ktoré hrozí chorôb rastlín alebo útlm kvôli škodcom.

Výsadba a starostlivosť o zviera doma

Pri transplantácii by koreňový krk adiantum mal byť nad úrovňou terénuV prirodzených podmienkach žije adianum na malých nahromadeniach pôdy, tiahnúcich sa medzi skalnatými výčnelkami a na kamenistých miestach. Kapradina tohto rodu vedie životný štýl litofytov, čo znamená, že doma je nevyhnutné, aby si vyzdvihol podobnú pôdu a vhodný kontajner.

Related  Okouzlující dravá rostlina – venus flytrap

Hrniec pre idiota by nemal byť hlboký. Paprade majú povrchnú oddenku, takže je dôležitejšie poskytnúť priestor na rast v širokom kontajneri. Na dne nádoby sa nevyhnutne usporiadala silná vrstva drenáže a potom sa naliala a špeciálna pôda pre adianum.

Zvláštnosťou pôdy určenej pre zviera je, že musí mať mierne kyslú reakciu, je dobre namočená vodou, ale nezachováva nadbytočnú vlhkosť.

Hlavnou požiadavkou pre substrát – ľahká, výživné a priedušnosť, takže to môže byť zložka, aby sa stal humus, perlit alebo vermikulit, vyčistené z hrubých inklúzií rašeliny a piesku. V tejto pôde je užitočné pridať adianum do drveného sfarbenia, kôry a dreveného uhlia. Pri sadení ginko, ako na fotografii, a starostlivosť o rastliny, je dôležité, aby sa ubezpečil, že koreňový obojok nebol v podklade, inak nemohlo dôjsť k hnitiu.

Jarná výsadba sa používa na rozdelenie dospelého adianum, pre ktorý sú malé časti podzemky opatrne odrezané niekoľkými zdravými listami. Je lepšie rozdeliť korene budúcich kapradín z okraja bez toho, aby sa narušil hlavný kóma s hlavným odrodom. Potom sú sekcie posypané práškom z dreveného uhlia a vysadené v čerstvej pôde pre adianum.

Vegetatívna reprodukcia doma umožňuje rýchle a bez špeciálnych znalostí získanie mladých rastlín adiantum, ktoré po transplantácii prebiehajú rovnako ako u dospelých papradí.

Ako sa starať o kapradinu adianum – video