Venus flytrapKeď premýšľame o predátoroch, okamžite si predstavíme vlka, lev alebo žraloka. Málokto príde na čelo čarovnej rastliny venus flytrap. Aj keď je považovaný za najobľúbenejší medzi hmyzožravými predstaviteľmi flóry, a s tým by nebol zranený, aby sa bližšie oboznámil.

Venus flytrap vo voľnej prírodePo prvýkrát bola kvetina zaznamenaná v 60. rokoch 18. storočia a nazývala sa dioniou, pomenovanou podľa starobylej bohyne. V rímskej mytológii sa to nazýva Venuša, takže kvetina sa nazýva aj Venuša Flytrap. V Amerike existuje exotická kvetina pozdĺž východných brehov Spojených štátov. Do dnešného dňa je kvetina uvedená v zozname ohrozených rastlín, preto je pod ochranou amerických prívržencov prírody. Napriek tomu sa rastlina chová v domácnostiach a apartmánoch, v dôsledku čoho je známa v mnohých častiach zemegule.

Zoznámenie sa s očarujúcim dravcom

letí Venuša flytrapVenuša flytrap sa týka druhov hmyzožravých predstaviteľov rastlinného sveta, rosianskej rodiny. Rastú až do výšky 15 cm. Má drobné stonky. Snežné biele púčiky sa zhromažďujú v kvetenstve, ktoré sa objavujú na dlhých kvitnúcich výhonkoch.

Pretože rastlina predátora rastie v prírodnom prostredí na pôde, kde nie je dostatok dusíka, potrebuje špeciálne kŕmenie. Rôzne druhy hmyzu, slimákov a dokonca aj mäkkýše vyrovnajú nedostatok tohto prvku.

listy dvoch druhovJedným druhom návštevy predátorskej rastliny Venuše je listová mukačka. Je zaujímavé, že na jednom exempláre sú rôzne druhy, ale každý je veľmi dôležitý pre priaznivý vývoj kvetu. Keď jar pochádza z krátkej podzemnej stonky, rastú 4 alebo 7 listov, ktoré tvoria peknú rozetu. V priebehu času sa zdajú dlhé výhonky s bielymi kvetenstvami. Počas obdobia kvitnutia rozety zaniknú a na ich mieste rastú husté dosky. Sú výbornou podporou pre budúce pasce.

jasná farba pascí hmyzuPôvodná “pasca” pre neopatrný hmyz sa vytvára na špičkách mladých listov ružice. S prístupom leta sa stávajú dlhšie a sú umiestnené vertikálne v zásuvke. Samotné pasce pozostávajú z dvoch dosiek, ktoré sú ohraničené ostrými hrotmi. Vnútorná časť je pokrytá malými vlasmi, ktoré vylučujú nektár.

Related  Výhody a bolesti tekvicových semien pre mužov

múčka padla do pasceHmyz letí do príjemnej vône a stáva sa lahodným nádychom mäsožravých kvetov – venuškovitých. Ľahký dotyk citlivých štetín spôsobí okamžité zrútenie pasce. Ventily sú uzavreté a hmyz zomrie časom. Je zaujímavé, že v priebehu iba 30 sekúnd zariadenie určuje typ zachytenej obete. Ak je to suchý list, vetva alebo voda – chlopne otvorené, a ak malé zvieratá – je čas začať jedlo. Venus flytrap sa živí iba živými organizmami

klkov spracovanie výrobnej

Spracovateľské hmyz predĺžená na 5 dní. Niektoré peretravlivayutsya týždeň alebo dokonca 10 dní. Po úplnom nasýtení Dionaea – mucholapka – odhaľuje svoju exotickú “čeľusť”, čaká na nové obete.

Lapač prestane fungovať, ak sa v ňom vyskytnú aspoň tri procesy trávenia. Niektoré flytrapy môžu tráviť až 7 hmyzu za sebou.

venus flytrap na parapeteExotická rastlina rastie na území Ruska najmä na parapetoch v bytových domoch a niekedy sa nachádza na súkromných pozemkoch. V rámci hlavných druhov majú rastliny určité rozdiely:

  • farbiace pasce;
  • smerom k výstupu (vertikálne alebo horizontálne);
  • počet letákov (dva alebo tri).

Na základe týchto údajov boli zozbierané pôvodné odrody kvetov – venus flytrap, ktorého popis im pomáha predstaviť si sami seba.

Akai Riu

acai ryu flycatcherTento typ diónu sa vyznačuje červenými listovými listami a pascami. Odtieň sa nemení v závislosti od svetla. Vždy zostáva nasýtený a šťavnatý. Na vonkajšej strane roztomilej pasce je viditeľná tenká, zelená čiara.

Danteyt Trap

flycatcher dengtte uličkaTáto rastlina rastie nie viac ako 10 cm, ale má viac ako tucet miniatúrnych pascí. Sú umiestnené vertikálne k výstupu listu. Vonkajšia strana lapača je zdobená nasýtenou zelenou farbou, pozdĺž ktorej prebieha červená čiara. Interiér je zvyčajne šarlátový.

Fannel Trap

Flyman Fannel GangwayOriginálnosť spočíva v tom, že na jednej rastline sa vytvárajú rôzne typy pascí. Keď je “dravec” ešte mladý, všetky prvky rastliny sú sfarbené do zelena. Iba po niekoľkých rokoch pasce začervenali.

Dzhaint

flycatcher jainteCharakteristiky sa vyznačujú pascami do dĺžky 5 cm. Rýchlo sa formovali na predátorskej rastline. Najprv sú listy namaľované jasnou farbou, ale nakoniec získajú tmavo červenú farbu.

Related  Ktoré kvety môžu byť zasadené v apríli

Dracula

druh vtáka DraculaKvety majú šťavnaté zelené listy. Trap zvnútra je červená, vonkajšia – zelená. Vonku, pozdĺž miniatúrnych trní, je tu elegantný červený prúžok. Skutočne očarujúce odrody.

krokodíl

krokodílový flycatcherDionia má vodorovné listy a pasce, ktoré sú namalované v jasne zelenej farbe. Vnútorná oblasť, u mladých jedincov, je zvyčajne ružová, ale neskôr získa červenavý odtieň.

mlok

flycatcher mlokOdroda sa vyznačuje nezvyčajným druhom pascí. Sú mierne pretiahnuté a otvorené len na jednej strane. Často sa ľubovoľne držia spolu.

Pravidlá starostlivosti o nezvyčajnú rastlinu

starostlivosť o flycatcher domaAk chcete úspešne pestovať doma okouzlujícího predátora, mali by ste vytvoriť priaznivé podmienky. Ak to chcete urobiť, musíte vybrať správne miesto. Nepochybne najlepšou možnosťou je parapet, pretože zariadenie potrebuje slnečné svetlo najmenej 5 hodín denne. Ak to nestačí, je potrebné usporiadať ďalšie osvetlenie. Niektorí pestovatelia kvetov pestujú v teráriách “dravec”, aby vytvorili vhodnú vlhkosť. V tomto prípade je potrebné podsvietenie.

Okno by malo smerovať na východ alebo na západ. V opačnom prípade môže byť rastlina ochorená.

vylijeme mušku do paletyS dobrou starostlivosťou doma, Venuša flycatcher je dobre zavedený na balkóne v lete. Preto je potrebné regulovať teplotu. V lete môže dosiahnuť maximálne 30 stupňov Celzia, v zime dosahuje iba 7 stupňov Celzia. Ak je zariadenie v miestnosti, malo by byť pravidelne vetrané, ale bez prievanu. Muškáreň nemá rád náhle pohyby a extrémne situácie.

Zalievanie dione je lepšie pri dažďovej vode (môže sa destilovať). Prírodná kvapalina sa zhromažďuje v plastových miskách, bráni a potom sa používa na zavlažovanie. Pôda v banke musí byť vždy vlhká. S nedostatkom pascí môže zahynúť.

Najlepšou možnosťou je naplniť množstvo vlhkosti v hrnci – umiestnite ju do nádoby s vodou. Samotná kvetina absorbuje potrebné množstvo vlhkosti na aktívny rast.

opeľovanie mäkkýšeJe zaujímavé, že rastlina nepotrebuje ďalšie hnojenie hnojivami. Koniec koncov, stáva sa dôležitými prvkami, ktoré sa živia rôznym hmyzom. Počas celého vegetačného obdobia je rastlina dostatočná na to, aby mohla kŕmiť dve alebo tri živé mušky, komáre alebo malé pavúky. Zachytávač múky zobrazený na fotografii sa po takom jedle cítia skvele.

Related  Zoznámenie sa s druhmi washingtonského domu na pestovanie domu

Odporúčania pre pestovanie zámorských rastlín

venus flytrapper v dobrých podmienkachAk chcete dione doma, musíte dodržiavať jednoduché pokyny. Keď príde jar, rastlina kvitne so sviežimi bielymi kvetenstvami. Musia urobiť opeľovanie ručne, robiť to úhľadne, ale opatrne. O mesiac neskôr sa na stonkách vytvárajú miniatúrne škatule so sadivovým materiálom. Po 90 dňoch po opelení môžu byť kvetiny vysadené v kvetináčoch.semená múčka po opelení

Ak viete, ako pestovať flycatcher z stromu Venuše, objaví sa v dome exotický “dravec” pre radosť domácnosti. Zasievajte ich v teplej pôde, ktorá pozostáva z piesku a machu sphagnum. Kontajnery sú umiestnené v špeciálnom skleníku. Po dobu 20 dní sa odporúča zabezpečiť, aby pôda nevyschla. Ak sa semená z Venus flytrap pestujú husto, musia sa sadenice vysadiť. V každom jednotlivom hrnci sa umiestnia 2-3 rastliny. Tam sa vyvíjajú asi 3 roky pred úplným dozrievaním.

mladé rastliny z Venus flytrapAby bola rodina šťastná dlho, potrebuje pravidelnú dobu odpočinku približne 3 mesiace. Spacie zariadenie nevyzerá veľmi atraktívne. Niektorí dokonca si myslia, že zomiera. Zosievanie zubovitej rastliny začína zastavením rastu rastlín. Listy stmavujú, stávajú sa hnedé a nakoniec vyschnú. Mali by byť prerušené.

obsah z Venus flytrap v zimeZvyčajne zimný odpočinok trvá od neskorého jesene (november) do konca februára. Po celú dobu sa rastlina mierne napojená a neumožňuje vyschnutie podkladu. Potrebuje tiež denné svetlo, hoci v menšom množstve. Teplota v miestnosti, v ktorej hibernátor letíka nesmie byť väčší ako 8 stupňov. Keď zima skončí a dni sa stanú dlhšie, rastlina ožije. Existujú jemné výhonky, ktoré budú rásť len v neskorom jari. A znova v dome bude okouzlující dravá rastlina – venus flytrap.

Na zimu pripravujeme flycatcher