kormoránskej orchidey v celej svojej sláveLen málo, ktorí nemôžu vyjadriť obdiv a vidia, ako kvitne orchidea v Cumbrii. Neobvyklá farba a tvar plátkov sa získali prechodom odrôd Oncidium, Miltonia, Brassia. Existuje veľa odrôd Cumbria, ktoré sa dajú odlíšiť iba stelátom z kvetov a prítomnosťou pseudobulbov. Hybridný pôvod poskytuje odolnosť rastlín proti chorobám a nekompromisnej starostlivosti.

Opis druhu

kvitnúce kvety domaKvety sú pripisované sympodiálnym orchideám. Majú podlhovasté veľké pseudobulby dlhé až 8 cm, na ktorých sú umiestnené dlhé a úzke listy. Farba listov je tmavozelená, dĺžka môže dosiahnuť 0,5 m, je viditeľná vnútri centrálnej časti vnútorného jadra. V období kvitnutia sa z každého pseudobulbu objavujú 1-2 stopky s puškami, ktoré sa na konci kvitnutia odstránia spolu s žiarovkami. Potom kvetina vytvára nové pseudobulby.

Musíte kúpiť rastlinu s 3 alebo viacerými pseudobulbami, také kvety budú rásť dobre a kvitnú. Ak kormoránová orchidea má iba jednu žiarovku, zomrie po kvete.

Priemer kvetov je 2 – 10 cm, najbežnejšie červené odrody s bielymi alebo nažltanými škvrnami. Existujú však aj odrody so žltými, fialovými, vínovými lístkami.

Základy pestovania rastliny

kvety cumbria domaPravidlá starostlivosti o orchidey Cumbria doma sú jednoduché, ale je potrebné vedieť, že vytvárajú priaznivé prostredie pre vývoj a kvitnutie rastlín.

Korene orchidey z Cumbrie sú tenké a ľahko poškodené. Môžu byť umiestnené ako vo vnútri hrnca, tak aj nad povrchom podkladu. Rast rastlín smerom nahor stimuluje tvorbu nových pseudobulbov. Kým nezomreli staré pseudobulbov, kvetina nie je transplantovaná.

Výber miesta hrnca a intenzity svetla

Rastlina patrí k fotofilným, ale slnečné lúče musia byť rozptýlené. Priame vystavenie slnečnému žiareniu vedie k popáleninám tenkých a mäkkých listov. V lete je rastlina umiestnená na východnom, severovýchodnom alebo západnom okne. Ak sa okná dostanú na juh, potom musíte vytvoriť mriežku, tyl.

V zime môže byť kvetina v stave odpočinku alebo kvitnutia. Spacie zariadenia nevyžadujú dodatočné osvetlenie a odporúča sa vytvoriť den svetla minimálne 12 hodín. Z intenzity osvetlenia bude závisieť fluffiness orchidového kvetu.

Úroveň teploty a vlhkosti

s náležitou starostlivosťouCumbria – kvety sú necitlivé na teplotu v miestnosti. Najpriaznivejšia teplota pre ňu je 18-25 ° C.

Na rozdiel od ostatných orchideí tento hybrid nevyžaduje zmeny denných a nočných teplôt. Kvety nie je potrebné vyberať na balkón alebo v inej chladnej miestnosti na aktiváciu kvitnutia.

Počas vytvárania stopiek je lepšie zabezpečiť rastlinu zvýšenú vlhkosť v miestnosti. Aby ste to mohli urobiť, v blízkosti hrnca môžete umiestniť nádobu s vodou alebo postriekať listy malým sprejom. V období kvitnutia alebo pokoja sa nevyžaduje zvýšenie úrovne vlhkosti, považuje sa za dostatočnú úroveň 25-30%.

Režim zavlažovania

pravidelné zavlažovaniePri starostlivosti o orchidey Cumbria doma je správne zavlažovanie rastliny veľmi dôležité. Voda môže byť použitá len mäkká, na zmäkčenie prechádza cez filter, bráni, varte a vychladne. Ak kvitnúte kvetinu zhora, vlhkosť sa rýchlo prenikne cez kôru bez namočenia. Preto najlepším spôsobom, ako zvlhčiť substrát, je ponorené zavlažovanie.

V malom umývadle alebo širokom vedierko nalejte teplú mäkkú vodu a dajte dole hrniec orchidea Cumbria. Hladina vody by nemala byť nad okrajom hrnca, aby sa pseudobulbári nezmáčali. Ak sa na nich dostane voda, môže sa rýchlo hniť.

Na udržanie hrnca vo vode je potrebné 5-20 minút. Kvitnúce rastliny vyžadujú viac zalievanie, orchidey v kľude sú odporúčané iba mierne zvlhčujú. Keď sa hrniec s kvetinou odstránil z vody, musíte ju nechať stáť na dne kúpeľa tak, aby vytekala všetka prebytočná vlhkosť. V opačnom prípade korene ponuky budú hnilé. Opakované ponorenie sa odporúča po úplnom vyschnutí substrátu. Vo vlhkých priestoroch sa to deje počas 10-14 dní, počas vykurovacieho obdobia po dobu 5-7 dní.

Výber substrátu a hrnca

Pôda pre Cumbriu by mala byť veľmi ľahká. Štandardná kombinácia rašeliny, zeminy, piesku sa nepoužíva. Základom substrátu je borovica, do ktorej sa pridáva nasekaný suchý mach a uhlie. Ako odtok na dno hrnca položené kusy peny, neabsorbuje vodu, zabezpečí suchosť koreňov.

Ak je v miestnosti príliš suchý vzduch, potom je substrát obohatený granulami perlitu. Podporuje zadržiavanie vlhkosti v koreňoch. Zvýšenie priepustnosti vzduchu v koreňoch pomôže kokosu, penové plastové štiepky.

Podklad môže byť vyrobený samostatne alebo kúpiť hotový mix v kvetinárstve. Hrniec sa vyberie s malým objemom tak, aby sa jeho korene úplne vyplnili dovnútra a stále zostáva voľný priestor. Na rozdiel od iných orchideí, koreňový systém Cumbria nemá rád slnečné svetlo, takže optimálna kapacita bude vyrobená z keramiky alebo plastu. Pre veľké rastliny je lepšie vybrať stabilný ťažký hrniec.

Reprodukcia a transplantácia Cumbria

transplantácie rastlínKvety netolerujú transplantácie, takže je potrebné urobiť len v prípade potreby:

  • veľké množstvo pseudobulbov sa nachádza nad povrchom hrnca,
  • dochádza k hnilobe časti koreňového systému,
  • pôda je fyziologický roztok z častých hnojív.

Vyberie sa nový bankový valec s priemerom o 1 – 2 cm väčším ako predchádzajúci. Zariadenie by malo byť v pokoji, všetky stopky, staré žlté pseudobulby musia byť odstránené. Normálna periodicita transplantácie Cumbria sa považuje za 1 až 2-3 roky.

V procese transplantácie je možné dospelú rastlinu rozdeliť na niekoľko samostatných kvetov. Preto sú pseudobulbá s koreňmi starostlivo oddelené, snažiac sa ich minimalizovať. Je lepšie, ak v každej rastline sú staré aj mladé žiarovky. Starý bude poskytovať jedlo, mladý – kvet.

šírenie odrezanímMiesta prelomenia musia byť posypané búrlivým uhlím. Oddelené rastliny sú pripevnené k podpornej tyči a začnú vodovať až po týždni.

Kedy a čo oplodniť rastlinu

hnojivo pre orchideyŠpičkové obväzy sú dôležitým procesom pri starostlivosti o kambriána doma, foto najlepšieho hnojiva je uvedené nižšie.

Komplexné živiny sa používajú na výživu. Ak chcete získať nový liek, musíte dávku postupne zvyšovať, aby sa na to zariadenie používalo.

Naneste hnojivo na substrát v období rastu a kvitnutia: od februára do októbra. Produkt sa pridá do vody určenej na kúpanie alebo sa postrieka roztokom listu jemným rozprašovačom. Ak nie je potrebné nadmerné množstvo hnojiva, kvetina nebude rásť ani kvitnúť lepšie.

kvitnúce

pleasuje s kvitnúcou kvitnúcou orchideouZ tvarovaných pseudobulbov sa objavujú stopky kedykoľvek počas roka. Ak sa šípka objavila v zime, potom sa odporúča rastlina zvýrazniť, takže malé púčky nespadnú. Cumbria, ktorej fotografia je uvedená nižšie, má jednu kvetinovú stonku.

Ak orchidea nekvitne dlhšie ako 12 mesiacov, signalizuje nadmerné zavlažovanie a kŕmenie.

Keď sa objaví nový pseudobulb, je potrebné znížiť frekvenciu zavlažovania, v dôsledku čoho sa vráska. Zníženie zavlažovania sa uskutočňuje počas 2-4 týždňov, po ktorom sa v rastline objaví kvetnatka. Hneď ako sa to stane, vráti sa normálny režim zavlažovania.

Možné choroby a škodcovia

starostlivosť o starostlivosťRovnako ako všetky izbové rastliny, orchidea môže vyvinúť hubové alebo bakteriálne infekcie. V prítomnosti húb sa na povrchu listov objavujú malé škvrny, ale na rast alebo kvitnutí sa to neodráža. Na chorú rastlinu sa pôsobí roztokom fungicídu.

rastlina potrebuje pomocĎalšie možné rastúce problémy sú:

  1. Tmavé škvrny na listoch. Dôvodom je mokraďový substrát. Je potrebné znížiť objem zavlažovania.
  2. Pseudobulby sa vrásili a listy sa zožltli. Dôvodom je vzhľad slimákov v hrnci. Predčasná transplantácia sa vyžaduje pri substitúcii substrátu.
  3. Vzhľad žltých plôch na listoch. Sú spôsobené prebytkom priameho slnečného žiarenia. Odporúča sa prestaviť alebo stmaviť nádobu.

Rovnako pre rastlinu sú nebezpečné roztoče, múčnatka, orchidea vošky, škvrnitka, triky. Na ich odstránenie sa používajú špeciálne prípravky.

Môžete ľahko pestovať kvetinu so všetkými odporúčaniami starostlivosti doma, foto domáceho Cumbria je uvedené nižšie.

Druhy orchideí Cumbria

Existuje mnoho odrôd hybridných orchideí tohto druhu. Najkrajšie fotografie, ktoré prezentujeme.

Cumbria phalaenopsiscumpler phalaenopsis

Bellara Margarita Holmbeallar margarita kopec

Katalánske oblasti Pacific San SpotsKatalánske oblasti Pacific San Spots

Colemana Tropic JungleColemana Tropic Jungle

Odontoglossum Stirbik

Odontoglossum Hansueli Isler

Odontoglossum Cumbria ElegantnýOdontoglossum Cumbria Elegantný

Na tréningovom videu môžete vidieť základy starostlivosti o kambriána doma.

Odporúčania pre starostlivosť o Cumbria – video