plyn v prímestskej oblastiKeď jar prichádza na zem, na svahoch a lúkach sa objavujú rôzne farby. Prvým, čo nás pozdravia, sú snežienky, fialky a tulipány, potom harmanček a chrlič, a na dacha – luxusný plyn. Táto jasná kvetina sa podobá na miniatúrne slnko, ktoré víta svojich fanúšikov pred nástupom chladného počasia.

Pohľad z boku na pretrvávajúcu rastlinu

kvetina pochádzajúca z AustrálieNapriek tomu, že rodisko gazania – Austrália a Južná Afrika sa dokonale zakorenila v otvorených priestoroch Ruska a susedných krajín. Kvôli silnému koreňovému systému, kvetina rastie na ľubovoľnej šírke našej obrovskej vlasti. Nájdeme ho nielen v predných záhradách vidieckych domov, ale aj na balkónoch, lodžiach a kvetináčoch. Luxusná “sedmokráska” zdobí nielen skleníky, ale aj zimné záhrady.

Gazania sa líši v trvaní kvitnutiaV Európe sa plyn premiestňoval v 17. storočí a rýchlo sa zamiloval do milovníkov kvetov. Rastlina dostala meno v pamäti známeho prekladateľa Teodora von Gazy, ktorý publikoval diela Aristotela v taliančine. Keďže kvetina sa pestuje na rôznych miestach planéty, nazýva sa to všetko vlastným spôsobom. Napríklad v niektorých krajinách západnej Európy je rastlina známa ako “kvet slnka poludnia”. V tých miestach rozkladá svoje okvetné lístky len pod vplyvom poludňajšieho slnka. Ak sa deň ukázal ako zakalený, plyn sa nemusí vôbec otvoriť. Africké sedmokráska v bankeČasto sa nazýva kvetina – “Africká sedmokráska”, ktorá pripomína krásu poľa. Je pravda, že má väčšie veľkosti a veľa odtieňov. Každopádne rastlina stojí za našu pozornosť.

kvetina miluje slnečné lúčeVeľkolepé gazanie sa vzťahuje na rodinu “Astrovye”, čo naznačuje jeho biologické a vonkajšie charakteristiky. Ide o bylinné rastliny, ktoré niekedy rastú vo forme miniatúrnych kvitnúcich kríkov. jasné svieže kvitnutieVo výške kvetina rastie na 30 cm, čo umožňuje jej používať na rôzne kvetinové krajiny.

Niektoré odrody gazaniya rastú takmer bez výhonkov alebo sú príliš krátke. Táto skutočnosť by sa mala brať do úvahy pri plánovaní záhonov.

V prírode rastie mnoho rokov plynu a ročne, pretože je veľmi citlivý na zmeny počasia. Napríklad v chladnej sezóne je umiestnená v hrnci, aby obdivovala celú zimu na okne. Na jar je kvetina opäť zasadená na záhon.

mladá rastlinaOriginálne tmavé alebo svetlozelené tóny opúšťajú rastliny, ktoré tvoria štýlovú bazálnu základňu. Na chrbte sú pokryté jemnou riasou, chrániacou kvetinu pred chladom v zlom počasí. A počas sucha si zachovávajú vlhkosť, čo zabezpečuje pohodlnú existenciu luxusného “harmančeka”. Tvar plechu závisí od odrody a určitého typu viacročného plynu.

Related  Ako si vybrať a udržať čerstvý ananás

Hlavnou perlou rastliny je jej kvetina. Napriek tomu, že sa na vonkajšej strane podobá jednoduchej stepní sedmokráska, jej citlivé okvetné lístky sú oveľa väčšie. Rôzne farby sú jednoducho úžasné. Ak sa pozriete bližšie k pupku, môžete vidieť, že jeho stredná časť tvoria okvetné lístky pripomínajúce miniatúrne tubuly. Všetky sú zlaté farby. Okolo tohto solárneho okruhu sú okrúhle lístky takýchto odtieňov:

  • biela;biele kvety plynov
  • oranžová;oranžová kvetina
  • jasne žltá;gazania s jasne žltými kvetmi
  • ružová;ružové kvety kvapaliny
  • nasýtený červený.jasne červené kvety plynov

Okrem toho v srdci každého okvetného lístku je pôvodná hnedá škvrna. Keď kvety Gazanja kvitnú rozkošne, na hustých výhonoch je až 35 kusov púčikov. Môžete si predstaviť, aký obľúbený záhradný pozemok vyzerá v tejto dobe. Po chvíli namiesto kvetenstva na výhonky sa objavujú pôvodné ovocie. Miniatúrne chlupaté akné pečlivo chránia ich “banku” sadívového materiálu. Rastlina sa pestuje dvomi spôsobmi: vonku a vo vnútri.

Jednoduché pravidlá pestovania rastlín

rastlina potrebuje jednoduchú starostlivosťNa zriedenie vo svojej ploche zobrazenej na fotografii kvety s plynom je potrebné vykonať len niekoľko jednoduchých pravidiel. Dokonca aj mimoriadni milovníci kvetov môžu pestovať túto rastlinu uplatnením jednej z metód: výsevom semien alebo použitím metódy odrezkov.

Pestovanie plynu pomocou šírenia sa uplatňuje iba pre hybridné rastlinné druhy. Z tohto dôvodu nie je potrebné vysievať semená hybridov v pôde a očakávať kvalitné sadenice.

Sejacia sejačka

plynové semenáAk sa má kvet propagovať cez semená, je vhodné, aby sa sadivo vopred staralo. Na to, po čakaní na úplné zretie krabice so semenami na výhonky, môžu byť starostlivo rezané a odvezené na suché miesto. Keď sa semená dobre vyschnú, môžu sa vysievať 2 roky. Počas tohto obdobia udržiava výsadbový materiál svoju maximálnu klíčivosť. Pred pristátím gazanii, najlepšie pripravená pôda mierne napojená.

semená semená gazaniya pre sadeniceNiektorí záhradníci opatrne rozširujú semená plynu do škatúľ, aby pestovali sadenice. Proces začína na konci zimy. Priestranné a dostatočne hlboké krabice naplnia pôdu bohatú na mikroelementy, ktorá zahŕňa:

  • prírodná rašelina;
  • Čistený piesok;
  • humus alebo turfy.

Related  Abutilónová miestnosť bola chorá. Ako pomôcť rastline?

Na jeho povrchu položte výsadbu ako na šachovnici. Vzdialenosť medzi výhonkami je 2,5 cm, na vrchu sú pokryté pieskom (tenká guľa) a napojené z postrekovacej pištole. Potom sú nádoby pokryté celofánom alebo sklom a umiestnené v teplej svetle. Po jednom alebo dvoch týždňoch sa objavia prvé výstrely.

Aby kvety úspešne vyklíčili, je potrebné nechať vzduch na budúce sadenice každý deň. Za týmto účelom sa po krátky čas potiahne povlak, pričom sa vyčistí suchá kondenzácia.

sadenice GazaniaAk na povrchu pôdy (2 alebo 3) rastie niekoľko listov, sadenice by sa mali umiestniť do samostatných nádob alebo buniek. Ďalej je dôležité pripraviť ich na výsadbu v prednej záhrade na ulici s použitím jednoduchých pravidiel na vytvrdzovanie rastliny. Denná dodávka čerstvého vzduchu s otvoreným oknom, oknom alebo dverami pripraví zariadenie na nové životné podmienky.

graftage

šírenie plynu odrezanímÚspešné pestovanie gazaniya kvetu sa dá dosiahnuť použitím odrezkov. To je potrebné v lete, keď je rastlina plná sily, vyberte zdravé postranné stonky. Prednostne ich vyrežte ostrým nožom, pričom kontrolujete prítomnosť na rukoväti päty. V opačnom prípade plyn neprežije.

Potom sa odrezané stonky uvoľnia z dolného listu a umiestnia sa do misy s vodou. Keď sa objavia korene, odrezky sú vysadené v oddelených bunkách s úrodnou pôdou. Tam sú zakorenené 2 mesiace. Navyše, odrezky by mali byť hojne napojené a otvorený prístup k čerstvému ​​vzduchu. Potom sa vykoná príslušné vylodenie a odber plynu do otvoreného priestoru.

presádzanie sadeníc do otvoreného terénuPo prvé, pripravte pôdu opatrným oraním plotu. Na rovnomernej ploche vykopávajte jamy, aby osivo odkryli malým hrotom zeme. Na dne studne je žiaduce dať tenkú vrstvu drenáže z štrku alebo drvenej tehly. gazaniya na kvetinové lôžkoPo výsadbe sadeníc vo vzdialenosti 20 cm od seba je vhodné zariadiť im umelý prístrešok na ochranu pred priamym slnečným lúčom. Pristátie zobrazené na fotografii, ktorého odchod sa uskutočňuje podľa všetkých pravidiel, poteší svojich fanúšikov pred prvými mrazmi.

Jasné odrody očarujúce “sedmokráska”

Svieža rozmanitosť tejto rastliny láka nie lákavé fanúšikov flóry. K dnešnému dňu existuje až 40 druhov očarujúceho “harmančeka”. V tomto prípade má každá z nich svoje vlastné vonkajšie rozdiely a metódy kultivácie. Stručný popis kvetu plynu a fotografie jej odrôd poskytujú úplný obraz o nádhernej rastline.

Na území s chladnejším podnebím je lepšie pestovať ročné gaznaniya. Trvalky varianty môžu byť vysadené v kvetináčoch ako rastlinná rastlina a obdivovať kvety po celý rok.

Hybridné splyňovanie

hybridný plynTento rastlinný druh sa pestuje iba ako ročný variant. V priebehu sezóny rastie na 35 cm. Rovné výhonky sa nachádzajú v centrálnej bazálnej zóne ružice. Tmavozelená lístia hybridného gazánie je lineárna alebo palmátovo oddelená. Na zadnej strane je natretá striebornou farbou. Niektoré varianty rastlín majú svetlozelené listy.

Related  Výhody a kontraindikácie nakladaného zázvoru

Na vysokom stopke sú jednotlivé pupene vo forme okrúhlych košov žltého, červeného, ​​oranžového, ružového a vínovej farby. Po prechode kvitnúcej sezóny sa v semenných boxoch prakticky nevyskytuje žiadne semeno. Preto sa hybridné odrody vynásobia iba pomocou odrezkov.

Gazania Big Kiss

gassing bigissaNezvyčajná rastlina, ktorá pochádza z afrického kontinentu, sa vyznačuje pôvodnými lesklými listami. Na zadnej strane sú pokryté strieborným odtokom. Gazania Big Kiss rastie do výšky 30 cm a jeho veľké púčiky zapôsobia svojim neprekonateľným šarmom, lemujúcim nad lesklými listami. Pohľad sa používa pri zdobení obrubníkov na záhrade, ako napríklad v záhrade a v zimných záhradách na izolovaných balkónoch.

Gazonský páv

páv lekanieTento druh kvetu je v prírode klasifikovaný ako viacročná rastlina. Ale vzhľadom na premenlivé studené podnebie sa plyn používa ako ročný. Je charakterizovaná krátkym výhonkom, ktorý sa nachádza na samom povrchu pôdy. Napriek tomu rastie podlhovasté listy s ľahkým strieborným nádychom.

Jednotlivé púčiky sú umiestnené na štíhlych stopkách a majú jasne oranžovú farbu. Každý okvetný lístok v základni je natretý jasne hnedou farbou, ktorá vyzerá obzvlášť krásne. Gazanja páv je schopný zdobiť každú dachovú predzáhradku.

plyn na záhradePo posúdení len niektorých predstaviteľov z kráľovstva zemného plynu sa dá súhlasiť s tým, že kvetina skutočne prináša priazeň. Každá odroda má svoje vlastné šarmy, takže plánujete dizajn krajiny, mali by ste sa oboznámiť so všetkými druhmi luxusného “harmančeka”.

Odoberáme plyn na zimu v miestnosti – video