scindapsus za priaznivých podmienokVo voľnej prírode, scindapsus, to je polopriepustná liana, ktorá stúpa pozdĺž kmeňa stromu do výšky viac ako 10 metrov. Rastlina má dva typy koreňov: vzdušné a vláknité podzemie. Na Srí Lanke sa miestni obyvatelia dostali do konfliktu s mocným viničom, ktorý zaberá príliš veľa územia. Doma sa scindapsus pestuje v podlahových kvetináčoch, zaisťuje rastlinu mriežkou alebo v zavesených kvetináčoch. Pozornosť pestovateľov kvetov priťahuje škvrnitá alebo jasne zelená zeleň, nenáročná starostlivosť. V prírodných podmienkach sycidactus kvitne s malým kvetenstvom, ale v podmienkach miestnosti vidieť kvitnutie tam prakticky nie je žiadna šanca.

Pokyny na starostlivosť

Vlhkosť a napájanie pre scandaplosV miestnosti, kde sa v lete vyskytuje scindapsus, by teplota nemala byť vyššia ako +20 stupňov av chladnej sezóne nie je nižšia ako +12 stupňov. Odrody so zelenými listami sa cítia dobre v zadnej časti miestnosti, pretože nepotrebujú jasnú slnečnú farbu. Rastlinné rastliny potrebujú jasnejšie osvetlenie, aby listové listy nestratili svoju ozdobnosť.

V prípade nedostatočného osvetlenia reaguje scindapsus s hojným pádom listov.

Pri starostlivosti o rastlinu musí byť dodržaný režim zavlažovania. Mierne zvlhčovanie pôdy po vysušení viac ako 1 cm hlboké, poskytne koreňový systém scindapus pohodlie podmienky pre rozvoj. Veľké a časté zalievanie povedie k rozpadu koreňov a smrti kvetu. Ak chcete vytvoriť špeciálne podmienky pre údržbu zariadenia, zvyšovanie vlhkosti v miestnosti nemá zmysel. Stačí, keď z času na čas otrite listy vlhkou handričkou alebo sprejom z postrekovacej pištole. V lete môžete urobiť teplú sprchu, ktorá bude mať priaznivý vplyv na stav kvetu.

V zimnom období by sa scindakus nemal umiestňovať v blízkosti radiátorov.

Výhonky rastlín rastú veľmi rýchlo. Iba na jeden rok sa vetvy kvetu stanú dlhšie o takmer 40 cm. Tvorba koruny je nasledovná:

 1. Orezávanie stoniek a ich ďalšie použitie na reprodukciu.
 2. Zvieracie body rastu stoniek na stimuláciu tvorby bočných výhonkov a zvýšenie rozvetvenia.
 3. Inštalácia oblúku na upevnenie dlhých stoniek alebo špeciálneho potrubia so špirálou vo vnútri. Moss je navlhčený, čo umožňuje, aby vzduchové korene dostali dodatočnú vlhkosť.

Starostlivosť o scindapsus nezabudnite urobiť hnojenie rastliny komplexnými hnojivami. Počas obdobia aktívneho rastu sa zavlažovanie vykonáva dvakrát mesačne pridaním hnojiva v kvapalnej forme. V zime stačí krmivo raz za mesiac.

Pravidlá pre transplantáciu a selekciu pôdy

mladí šialenciRaz ročne koncom februára transplantujte mladé skandapody. Dospelé kvety sa snažia menej starať. Stačí, ak zmeníte hrniec raz za 2-3 roky. Ak nebudete mať príliš hlboký, ale široký hrniec, bude možné vytvoriť krásnu kompozíciu od scindapus rôznych odrôd alebo zdobiť svieže Bush zo starých rastlín a zakorenené odrezky.

Na samostatnú prípravu pozemku na použitie v rovnakých pomeroch:

 • riečny piesok;
 • humus;
 • rašelina alebo listová pôda;
 • expandovaná hlina alebo perlit.

Scindapsus potrebuje dobrú drenážnu vrstvu.

Ak chcete vytvoriť krásny Bush, musíte najskôr orezávať výhonky a koreňové odrezky vo vode. Stará rastlina musí vykonať vyšetrenie koreňového systému a odstrániť poškodené korene.

Reprodukcia stsyndasusa

scindapsus dobre čistí vzduchNaozaj sa vám páči vaša rastlina a máte záujem vidieť niekoľko ďalších kópií v okolí. Môžete si kúpiť, ale môžete množiť už rastúci Bush. Prerezávanie dospelého scindapusu dáva príležitosť nielen dať mu krásnu podobu, ale aj získať odrezky. Na rezanie používajte čisté nožnice alebo nôž. Vyrežte pod uzol. Pre úspešné zakorenenie na odrezaní by mali byť tri listy. Potrebujete nádobu s vodou a dobre osvetlené miesto.

rezy stsyndasusa s koreňmiJe možné ihneď odstrihnúť stopku do zeme, ktorá má predbežne ošetrené miesto na rezanie pomocou koreňového činidla. Na dosiahnutie požadovaného výsledku je hrniec s rukoväťou pokrytý priehľadným vreckom alebo plastovou fľašou. Už po maximálnom trvaní 3 týždňov môže byť vrodený scindapsus transplantovaný na trvalé miesto pobytu.

rozmnožovanie stonkaAk stlačíte elektródy na zem, čoskoro sa dostanú korene. Po chvíli sa objavia prvé listy. Mladú rastlinu odstráňte úhľadne z materského lúhu a transplantátu.

Po prerušení dlhého úniku ho opatrne rozdelte na niekoľko častí. Každý musí mať listy. Tento prístup vám umožní získať niekoľko odrezkov naraz.

Choroby a škodcovia

typy stsyndasusaNesprávna starostlivosť o scindapsus môže viesť k jeho chorobám:

 1. Listy sú žlté. Dôvod – rastlina potrebuje hnojivo.
 2. Hroty listových dosiek suché. Dôvod – zariadenie je umiestnené príliš blízko k vykurovaciemu zariadeniu, bez postreku.
 3. Lístie klesá. Dôvod – nie je dostatok jedla a svetla, môže to byť koncept.
 4. Rotujúce stonky. Dôvodom je nízka teplota obsahu a nadmerné vlhčenie pôdy.
 5. Zmeny farby listov a vzhľad bielych škvŕn. Dôvodom je prebytok osvetlenia alebo jeho nedostatok.

Od škodcov až po scindapsus, roztoče, vošky, výhonky sú najčastejšie znesvätené. Stačí stačiť spracovanie pomocou actellik, aby ich porazil.

O pravidlách starostlivosti o scindapsus – video