Pestovanie ananásov v kvetináčochV prírode, alebo skôr nie plantážach, kde dnes môžete stretnúť kultivary ananásu, rastliny ananásu môžu rásť až jeden a pol metra. Jedná sa o silné bylinné rastliny, ktoré získavajú silu po dobu 1-1,5 rokov, vytvárajú a dávajú príležitosť dozrieť veľkú šťavnatú plodinu, ktorú miluje mnoho druhov ovocia.

Je možné a doma získať vlastný ananás:

  • získanie v špecializovanej kvetinárke jednej z miniatúrnych okrasných rastlín, často ponúkaných s malým ovocím na vrchole výhonku;
  • samostatne pestovať kultúru pomocou apexovej rozety z nakúpeného zrelého ananásu.

Prvým spôsobom je nutné uznať drahšie, ale tiež najviac jednoduché, ako zakorenenie a ďalšie kultivačné metóda doma ananásu zelené rezne – proces, ktorý zahŕňa celý rad ťažkostí a pomerne dlhé.

Malý ananás sa rozrástolA napriek tomu existuje veľa nadšencov, ktorí túto prácu vykonávajú a nielen dostanú nezvyčajnú rastlinnú rastlinu, ananás, ale tiež dosiahnu jej kvitnutie a dozrievanie plodov. Ktorá možnosť si vybrať?

Ananás: vnútorná rastlina z vrchu ovocia

Ak sa rozhodnete pestovať ananás sám, je dôležité nájsť v obchode najčerstvejšie ovocie so zelenou silnou rozetou, ktorá nerozlomila rastový bod.

Zelená horná časť ovocia sa používa na pestovanie nového ananásuPri slušnom pokračovaní plodu by sa nemali vyskytnúť známky plesní, hniloby, príznakov zmrazenia a iných vplyvov ovplyvňujúcich životaschopnosť rastliny. Doma doma s ananásom, chytajúc pár centimetrov plodu, odrežte špičku. Aby sa zabránilo hnitiu odrezkov počas zakoreňovania, zvyšky mäsa a kôry sú zoškrabnuté zo zásuvky a vysušené listy sú odstránené. Ak je ananás zrelý, apikálna zásuvka sa môže odskrutkovať, pevne obaliť jednou rukou ovipozíciu a druhú – stonku.

Zakorenenie trsy v zemiZakorenenie ananás doma, ako na fotografii môže byť ľahký uvoľnený substrát obsahuje zmes rašeliny, perlitu, piesku a drveného dreveného uhlia, alebo voda. A v tom, a v inom prípade, stonka vopred:

  • obsushivayut;
  • ošetrené stimulantom na zakorenenie;
  • posypte rozdrveným uhlím.

Na udržanie vlhkosti je nádoba s vrchným hrdlom pokrytá balíčkom alebo umiestnená v skleníku, kde budúca rastlina musí byť pred objavením sa prvých koreňov.

Prvé korene sa objaviliKoreňový systém ananásu, či už je to domáca rastlina alebo pestovateľská ovocná kultúra, nie je príliš silný. Rozvíja sa tesne pod povrchom pôdy, takže počkajte, kým sa vo vodnej nádrži neobjaví zamotaný zväzok koreňov. Ak chcete ľahšie aklimatizovať, je lepšie rozložiť listovú rozetu s koreňmi až do hĺbky 2 až 4 cm.

Ako substrát pre výsadbu kvetu domu alebo ananás z zeleného rezu, zmes záhradnej pôdy, rašeliny, piesku a perlitu.

Zložky sa zmiešajú v rovnakých pomeroch a ako štruktúrne a dezinfekčné činidlo v pôde sa pridá až 5% objemu drveného uhlia.

Related  Čo je to ďatelina a aké sú jej užitočné vlastnosti

Podmienky pre rast ananásu doma

Výsledok dlhodobej starostlivosti majiteľaHrniec domáceho ananásu je široký, ale nie hlboký. Na dne nutne poskytnúť drenážnej vrstvy a rastlina na hĺbku výsadby len niekoľko centimetrov. Dôležité je, aby ananás zostal nehybný až do úplného zakorenenia. Preto jej zavlažovanie vyžaduje mimoriadnu opatrnosť.

Konečné zakorenenie rastliny ananásovej miestnosti je indikované vznikom zo stredu rozetky mladých jasne zelených listov. Stará zeleň začne vysušiť a zomrieť.

Ak nie sú žiadne známky obnovenia do dvoch mesiacov od okamihu vysadenia, znamená to hnilobu základne odrezkov alebo poškodenie bodu rastu. Takýto vrchol bude musieť byť odstránený a zakorenenie je už s novou zásuvkou.

Aby sa pôda a staré listy nestali miestom koncentrácie škodlivých mikroorganizmov a škodcov, zastarané listy sa pravidelne odstraňujú.

Na napájanie rastlín v blízkosti miestnosti ananás zvýšené požiadavky. Ak chcete navlhčiť pôdu používanú na udržanie teplej vody, nie chladnejšie než vzduch. Kultúra, ktorá miluje rast v pôde reakciou s kyselinou, môže do zavlažovacej vody pridať malú kyselinu citrónovú. Zavlažovanie sa vykonáva raz týždenne, pričom sa uistite, že pôda medzi jednotlivými procedúrami nevysuší, ale nezahrieva nadbytočnú vlhkosť.

Nalejte ananás zhora do ružice listovAnanás sa môže napojiť, aby sa voda dostala do zásuvky. Štruktúra zariadenia je taká, že vlhkosť, ktorá sa hromadí na listoch, nevyhnutne klesá na základňu stonky a dostane sa do koreňov. Hlavná vec je, že zároveň nie je pôda príliš navlhčená a vzduch sa ochladí pod 23 ° C.

Optimálna teplota pre obsah takejto rastliny ako ananás je 23-30 ° C. Iba počas obdobia odpočinku trvajúceho od jesene až na jar je prípustné znížiť teplotu na 18 ° C. Vyššie pozadie teploty spôsobuje, že rastlina zastaví rast a kvitnúci ananás môže odhodiť kvetenstvo.

Najlepšie miesto v byte pre izbové rastliny ananásu – to je južná, západná alebo východné okno, kde je potrebné hrniec s kvetinou je treba chrániť pred priamym slnečným žiarením, prievanom a zničujúce pôsobenie tepelných spotrebičov.

Pre dobrý rast rastlín potrebujete priestranné svetlé miestoPri pestovaní, ako na fotografii, ananás doma bude musieť nájsť priestranné osvetlené miesto. A ak je to potrebné, zariadenie je vybavené podsvietením, ktoré zabezpečuje trvanie svetelného dňa približne 12-15 hodín. Pri nástupe odpočinku a chladení vzduchu je ponorenie trochu obmedzené, ale osvetlenie by sa nemalo meniť.

Rastúci ananás ako vnútorná rastlina, musíte vedieť, že kultúra je trvalá, v prvom roku tvorí výtok listov a na druhom pripravený na kvitnutie.

V lete je vhodný na zasadenie v záhrade alebo na teplom vetrom balkóne. O rok neskôr sa na jar transplantuje rastlina do hrnca s väčším priemerom. A urobte to najlepšie, len tým, že prenesiete hlinené hrudku do novej nádoby a nalejete po bokoch a vrchu novú zmes pôdy.

Related  Problémy s rastúcou bougainvilleou doma

Vzhľad plodu je možný až v druhom roku života rastlinyTáto metóda poskytne ananás stimul pre ďalší vývoj. Ale to nestačí, aby sa ananás cítil úplne pohodlne. Preto sa izbová kultúra od jari do jesene musí kŕmiť kvapalnými komplexnými produktmi a v horúcich obdobiach sa používa zavlažovanie koruny.

Podrobnosti o vytvorení podmienok pre rastlinu a o potrebnej starostlivosti povedať video o ananás doma.

Škodcami a chorobami rastliny ananásovej miestnosti

Miluje roztoče roztočov a mealybugovV byte ananás čaká na nebezpečenstvo škodcov a chorôb, ktoré sú často spôsobené podmáčaním rastlín alebo nedodržaním teplotného režimu.

A škodcovia na ananás, rovnako ako kvetina miestnosti, sú “nie ľahostajné” mealybugs a roztoče.

Ak pôda pred výsadbou neprešla dôkladnou sterilizáciou, koreňový systém a stonky rastlín môžu trpieť nematódami. Na domácich rastlinách, prevedených na leto v záhrade, môžete vidieť vošky a chvosty. Hmyz je možné ošetriť ošetrením zelenej časti mydlovou vodou a použitím insekticídov.

Ak ananás otáča stonky, korene alebo strednú časť rozetky, potom sa nezaobchujte bez fungicídov a odstráňte postihnuté časti rastliny. Rozpadový rastový bod rastliny vnútorného ananásu je dôvodom na zastavenie vývoja. Ale zbavenie sa kvetu je príliš skoro! Najčastejšie získaná vzorka v listových axiloch a na spodnej časti rozete tvorí dcérne bočné výhonky.

Ako urobiť kvet ananásu?

Miluje roztoče roztočov a mealybugovČasto, keď rastú ananás doma, rastlina neponáhľa kvitnúť. Na vyvolanie kultúry pri tvorbe kvetenstva je potrebné použiť techniku ​​použitú na plantážach.

Dospelé rastliny v skoro na jar niekoľkokrát spracuje s acetylénom získaného z karbidu vápenatého a vody, alebo obyčajný dym, že za mesiac alebo polovice by mali viesť k vzniku ružice zaoblených kvetenstvo.

Skladajúci sa z husto vysadené kvetmi na stonke ucha dosahuje dĺžky na 7-15 cm. Počet vnútorných ananásu kvetín môžu dosiahnuť desiatok, z ktorých každá má zelenkavú okvetia alebo purpurovej a purpurovú alebo fialovú koruna. Corolly sa postupne otvárajú, začínajúc základňou kužeľovitého kvetenstva. V dôsledku toho kvitnutie trvá asi mesiac, a potom sa začína rast vaječníkov, rýchlo sa zlúči do jedného šťavnatého potomstva.

Zrenie z ananásu môže trvať až šesť mesiacov. Toto obdobie závisí od pestovanej odrody a druhov rastlín.

Miniatúrne ovocie ananásovej miestnostiNa uľahčenie starostlivosti o rastlinu je lepšie zvoliť, ako na fotografii, ananás, doma, tvoriť miniatúrne dekoratívne alebo jedlé sladké ovocie.

Related  Zoznámenie sa s kozmetickým tovarom na fotografiách a popisoch

Keď zrelé ovocie je rez, rastlina stráca bod rastu, takže je to v priemyselných plantáží, je lepšie upgrade, boli vyložené nie sú jeho miesto jeden korene postranné výhony sa objavili na materskej rastliny počas rastu. Toto opatrenie je tiež potrebné pre rastliny získané z apikálnych zásuviek a pre rastliny rastlín ananásu zakúpené v sklade.

Ako pestovať ananás doma – video