Acidicum trojuholníkJemné krémy zo 17. storočia našli svoje miesto ako vnútorné a záhradné rastliny. Popisy starostlivosti o tráviaci trojuholník doma a fotografie pomôžu začiatočníkom a skúseným pestovateľom kvetov zoznámiť sa s touto veľkolepou a úplne nepripravenou kultúrou.

Medzi stovkami druhov sú:

  • rastliny, ktoré sa reprodukujú s hľuzami a šupinatými odrezkami;
  • trvalé a jednoročné plodiny;
  • krásne kvitnúce odrody a vzorky, zarážajúce neobvyklé listy.

Kde rastie? Je možné povedať s istotou, že každý z týchto druhov bol splnený každým. Faktom je, že rozsah tohto rodu zahŕňa mnohé oblasti s teplým a miernym podnebím, od južnej Afriky až po strednú časť Ruska. Kislitsa je trojuholníkový, napríklad padol na parapety a záhrady zo vzdialenej Brazílie.

Popisy a zvláštnosti zariadenia

Malá tepelne milujúca rastlinaKislitsa je trojuholníkový alebo, ako sa to nazýva tento druh, olej Regnelli je malá tepelne milujúca rastlina, ktorá sa teší úprimnej láske kvetín kvôli jej nenáročnému temperamentu a pôvodnému vzhľadu. Z krátkeho kmeňa nechávajú dlhé tenké stopky, na ktorých sú zachované trojlisté listy.

Farbenie listových listov v odrodách pestovaných v kvetináčoch je najčastejšie husto fialové alebo purpurové. Ale existujú odrody so zelenými alebo červenkastými listami. A na každej akcii jasne viditeľné škvrny s odlišným odtieňom bližšie k základni dosky.

Charakteristickým rysom väčšiny rastlín je schopnosť zložiť lístie pri západe slnka, v teple av oblakovom počasí, keď obloha hrozí dážď.

V noci sa listy svrabu skladajúMalé, elegantné kvety kyslého trojuholníka majú päť okvetných lístkov a farba je od bielej až po fialovú. Rovnako ako listy, koronály v noci blízko, reagujú na dotyk a priame slnečné lúče. Po opylení namiesto kvetov sa tvorí ovocie, ktoré, dozrievanie, otvorené, je len na ich dotyk. Malé semená sú živé, ale doma reprodukcia nožníc je vykonávaná časťami zahustených rizómov.

Starajte sa o kyselinu v domácnosti

Ak sa táto rastlina objaví v dome, kvetinárka nebude musieť tráviť veľa času starostlivosťou o kyselý trojuholník doma. A za dobrú pohodu vnútornej kultúry musíte nájsť to správne miesto.

Related  Druhy ixorov a pravidlá jej pestovania doma

Rastlina rastie najlepšie na západných a východných oknáchFotovoltaický alchymista je vhodný pre západné alebo východné okná, kde je rastlina chránená pred spálenými poludňami, ale nedosahuje nedostatok svetla. Je dôležité, aby kyselina nebola narušená prievanmi a že ohrievače sú umiestnené ďaleko od hrnca a nepresahujú vzduch.

Kyselinové rastliny, ktoré nedôverujú, nestanovujú osobitné požiadavky na teplotu v miestnosti, kde boli umiestnené, vlhkosť vzduchu a pôdu v banke.

Optimálna teplota:

  • v letných mesiacoch je 20-24 ° C;
  • v chladnom období roka, keď sa dosiahne čas relatívnej pokojovej teploty, 16-18 ° C, ale nie pod tieto limity.

Ak existuje taká možnosť, od jari do jesene, keď to dovolí počasie, môže byť trojuholník vyvedený do vzduchu. A rastlina je ľahko aklimatizovaná, keď je uložená v hrnci alebo keď je vysadená v zemi.

Leto je čas aktívneho rastu, preto v starostlivosti o tráviaci trojuholník, na fotografii, v domácich podmienkach av záhrade nevyhnutne patrí časté a hojné zavlažovanie. Zároveň by sa nemala udržiavať vlhkosť v zemi. Nadbytočná voda je vypúšťaná a hrniec je vybavený silnou drenážnou vrstvou. S príchodom jesene a poklesom teploty vzduchu je potreba vlhkosti v kyseline znížená. Pôda musí byť len mierne navlhčená, najmä keď rast rastliny zastaví.

Kyslá trojuholník môže byť pestovaný v hrnci a vonkuČas odpočinku, keď kultúra prakticky “zaspáva”, trvá nie viac ako jeden a pol mesiaca. S príchodom nového zeleného listu sa na jar obnovuje bežná starostlivosť vrátane zavlažovania, transplantácie jar a kŕmenia.

Kvety kyslé trojuholníkMôžete použiť hnojivá dvakrát mesačne, pomocou zložitého zloženia pre kvetinové plodiny, ale iba v polovici koncentrácie. Mesiac po nástupe vegetácie rastliny Kislicovho kvetu.

Transplantácia a rozmnožovanie kyseliny

Prenos rastlín na čerstvý substrát sa uskutočňuje každú jar na začiatku obdobia rastu. Ale pred transplantáciou kyseliny musíte vybrať hrniec pre rastlinu a vhodný základný náter. Pre túto kultúru s povrchovým koreňovým systémom sa používajú široké nádoby.

Kislitsa je nezodpovedaná, takže univerzálna zmes pôdy je vhodná na pestovanie. Pôda by nemala byť príliš výživná, inak rastlina aktívne zvyšuje listy na úkor kvitnutia.

Koža z vreciek na reprodukciuAk to dovoľuje priemer kontajnera, niekoľko kusov odrezkov môže byť zasadených naraz do jednej nádoby. Jedná sa o rozdelenie pozdĺžnych šupinatých odrezkov a reprodukcia rašeliny. Rizozómy sú umiestnené na vlhkom substráte a posypané pôdou na 1-2 cm.

Related  Anthurium mužské šťastie v kvetináči

S pravidelnou starostlivosťou doma, kyslý trojuholník, ako na fotografii, stúpa a rastie na veľkosť dospelého rastliny po dobu 1-1,5 mesiaca.

Strieľané rastliny s odrodomAk má kvetinárka svoje semená, sú rozmiestnené na povrchu vlhkej pôdy, zavlažované z postrekovacej pištole a udržiavané v skleníkových podmienkach až kým nevznikne.

Tipy pre starostlivosť o kyselinu – video