vynucovanie tulipánov v kvetináčochIba v rozprávkach kvitnú snežienky uprostred zimy. Odstránenie tulipánov doma je dlhý proces, ktorého príprava začína dávno pred objavením sa prvých púčikov v januári alebo marci.

Cibule tulipánov, rovnako ako iné súvisiace plodiny, zabezpečujú rast a kvitnutie v teplej sezóne a na odpočinok si udržiavajú vo svojich šťavnatých zahustených šupinách živiny pre budúcu vegetáciu. Púčiky púčikov sa vytvárajú vopred a ich kvalita do značnej miery závisí od toho, ako sa v lete ošetrovali rastlinami.

Ak chcete získať kvety milované mnohými v neobvyklom čase pre prírodu, celý svet začal používať tieto vlastnosti tulipánov, rovnako ako možnosť pestovať ich priamo v byte. Odstránenie tulipánov doma umožňuje vidieť svetlé zákoutí všetkých odtieňov od konca decembra do mája.

Vlastnosti vynútenia tulipánov v domácnosti

výsadba žiaroviek tulipánov pre nútenieVzhľadom k tomu, že aj v zime sú žiarovky neviditeľné pre osobu, nestačí kúpiť alebo pre-kopať tulipány z kvetinového záhonu, aby sa dal do hrnca a čakať na kvety bližšie k plánovanému času. Práca s sadivovým materiálom zahŕňa:

 • výber odrôd z hľadiska kvitnutia;
 • výber žiaroviek, ktoré zaručujú tvorbu zdravých púčikov;
 • skladovanie až do doby výsadby tulipánov;
 • vysádzanie cibuliek v pripravenej pôde;
 • Zvýšenie výskytu výhonkov na rezanie zafarbených púčikov.

Destilácia môže byť skorá, stredná a neskoro, to znamená, že kvitnúce rastliny v uzavretom priestore môžu byť získané na Nový rok, na Vianoce a na prvé jarné prázdniny. Najobľúbenejšia kultivácia v rodine tulipánov do 8. marca.

Aj keď kvety žijú nie príliš dlho, skúsení pestovatelia kvetov tak očakávajú, že doba výsadby, že najlepší čas na rezanie prichádza práve v predvečer dovolenky.

Kedy pestovať tulipány v domácnosti

sadenie cibuliek na konci decembraTí, ktorí robia svoje prvé kroky v tejto oblasti kvetinárstva, môžu nájsť túto skutočnosť šťastie alebo zázrak. Má však dosť spoločné vysvetlenie. Toto je dôkladná znalosť poradia života kultivovanej kultúry.

Kedy pestovať tulipány, aby sa do 8. marca vaše blízke osoby dostali na jar čerstvé, voňajúce kytice?

Čas odpočinku žiaroviek trvá približne 16 týždňov a zakorenenie a nárast stopky trvá ďalších 3 týždňov. Spočítajte si 19 týždňov, môžete sa dozvedieť, že v poslednom týždni v októbri je potrebné pestovať tulipány na skoré jarné rezanie. Tou istou metódou vypočítajte čas vysádzania na destiláciu na Nový rok, na Valentín a na iné slávnostné dátumy.

Ako pripraviť tulipánové žiarovky na výsadbu

príprava žiaroviek na pestovanieNa to, aby sa úsilie nestrácalo, pripraviť sa na nútenie bude mať skoro rok predtým. Ak letný majiteľ chce potešiť tých, ktorí sú blízky kvetom z vlastnej záhrady, pár dní po otvorení, kvetina je odrezaná, zanecháva 2-4 zdravé listy na stonke. Vypálené žiarovky by mali byť koncom júna alebo začiatkom júla, vo fáze vädnutia niekoľkých listov. Tieto opatrenia umožnia, aby sadivový materiál udržal maximálnu pevnosť a rástol.

Keď sú tulipány vyťažené, sušia sa, pozostatky vyblednutého nadzemného dielu sú odstránené a triedené. Na vynútenie tulipánov v domácnosti sú vhodné len tie najväčšie a najsilnejšie vzorky so zaoblenými stranami, bez stopy hniloby hmyzom, hnilobou alebo hubami. Optimálny priemer žiarovky je 35-40 mm. Rovnaké kritériá sa používajú pri nákupe sadby.

Správne usporiadané skladovanie, to znamená dodržanie pohodlnej teploty a vlhkosti pre tulipány, pomáha nielen zachrániť, ale aj pripraviť žiarovky na nútenie, čo im prináša zdravé baktérie budúcich farieb.

Na simuláciu nástupu jesene:

 • v prvom mesiaci skladovania sa teplota udržiava na 21-23 ° C;
 • ďalšie 4 týždne sa žiarovky udržujú pri 20 ° C;
 • V septembri až októbri klesne teplota vzduchu na 15-17 ° C.

Ak sa žiarovky vykopali zo záhradných postelí, uchovávajú sa v suchom teple pri teplote 33-34 ° C na začiatku skladovania. To pomáha položiť kvet.

Ako pestovať tulipány doma

pestovanie tulipánov v miestnostiKeď sa má vynútiť tulipány do 8. marca, v októbri musí kvetinárstvo pripraviť:

 • voľný voľný substrát, napríklad zmes piesku a pilín, rašeliny, perlit a záhradná pôda, v ktorých je žiarovka dobre a rýchlo zakorenená;
 • kontajnery s dierovaným dnom na odtok nadbytočnej vlhkosti alebo hrnce s drenážnymi otvormi;
 • svietidlá na fytosvetlenie, pomocou ktorých môžete predĺžiť denný svet, zabrániť rozťahovaniu a oslabeniu výhonkov.

Vybrané na vynútenie žiaroviek tulipánov pred ich prenesením na zem, vyčistenie od tvrdých hnedých šupín, opätovné preskúmanie a triedenie. Pred vysádzaním tulipánov doma sa ošetruje výsadbový materiál teplým ružovým roztokom manganistanu draselného, ​​znižuje sa riziko vzniku hniloby a hubových chorôb.

Počas nútenia sa cibuľové rastliny aktívne vynakladajú sily nahromadené počas obdobia odpočinku, takže nepotrebujú veľa priestoru a zvlášť výživnú pôdu. Na merači plochy v priemyselných výsadbách môže predstavovať až 350 rastlín. Doma sa sadenie tulipánov uskutočňuje v intervaloch 5 – 10 mm, ktoré sa ľahko zatlačia na podklad. Keď sú všetky žiarovky na mieste, naleje sa pôda a kontajnery sú hojne napojené. V prípade potreby nalejte pôdu po postreku.

Potom sa tulipány prenesú do miestnosti s teplotou 5-9 ° C a vlhkosť vzduchu v rozsahu 75-80%. Tu rastliny ustúpia a keď sa objavia prvé výhonky, teplota sa zníži na 2-4 ° C.

tulipány kvitnú do 8. marcaZa takýchto podmienok sa nájdu tulipány až do 3 týždňov, kým zostanú počas plánovaného kvitnutia. V tejto dobe sa výška listov okolo 6 cm stane nad pôdou a rastliny potrebujú viac tepla a svetla. Úroveň ohrevu vzduchu sa postupne mení po 3-5 dňoch, čím sa dosiahne 16-18 ° C. Tieto výhonky boli silné a stonky silné každý deň na kontajneri zahŕňajú lampy, predlžujúc svetlý deň od 3 do 5 hodín. Tulipánové zavlažovanie, ako predtým, sa uskutočňuje pri prvých príznakoch sušenia pôdy. Každý deň sa rastliny kŕmia dusičnanom amónnym alebo inými zmesami obsahujúcimi dusík a fosfor.

Ak sú splnené všetky podmienky, čoskoro sa začnú sfarbiť konce vznikajúcich púčikov. V tomto bode je vhodné znížiť teplotu o 3-5 ° C, čo bude trochu oddialiť otvorenie koronálov a predĺžiť ich kvitnutie.

Video o výsadbe žiaroviek tulipánov