santalSantalové drevo (pterocarpus) je stále zelená rastlina, ktorá patrí do rodiny strukovín. V ľuďoch sa nazýva aj sandálové alebo žlté santalové drevo. Rodnou krajinou rastliny je krajina Indie, Austrálie, Afriky a mnohých ostrovov Tichého oceánu. Má santalové drevo niekoľko užitočných vlastností. Je bohatá na esenciálne oleje, ktoré sa používajú v medicíne a kozmetike.

Jedinečné schopnosti zariadenia

kvitnúce santalové drevoSantalové drevo má antibakteriálne, upokojujúce vlastnosti. Rastlina je bohatá na triesloviny, kyselinu santalovú, pterokarpíny. Aj v zložení dreva sú farbiace zložky.

Vlastnosti santalového dreva:

 • poskytuje zdravý a zdravý spánok;
 • potláča agresivitu;
 • spôsobuje súcit;
 • vedie k jasnému mysleniu;
 • zastavuje krvácanie;
 • urýchľuje hojenie rán.

Spolu s levanduľou a bergamotom má liek priaznivý účinok na centrálny nervový systém.

santalový olejZmesi založené na týchto zložkách zmierňujú stres a zlepšujú celkovú pohodu osoby. Aroma santalového dreva patrí do skupiny stimulantov. Vôňa tohto rastliny stimuluje prácu siedmej čakry.

Na výrobu santalového dreva sa používa tmavý odtieň. Obsahujú viac užitočných mikroživín.

Zmes založená na tejto rastline sa používa na liečbu:

 • urogenitálny systém;
 • hypertenzia;
 • svrab;
 • artritída;
 • bronchitída;
 • kašeľ.

Časté vdýchnutie vône santalového dreva môže zvýšiť produkciu žalúdočnej šťavy a pomôcť zbaviť sa nevoľnosti a koliky.

Vlastnosť esenciálneho santalového dreva

kôra z santalového drevaTáto rastlina bola populárna pred 4 000 rokmi. Vzhľadom na svoje jedinečné vlastnosti bol použitý na balzamovanie. Erotový olej zo syntetického dreva je extrahovaný z hoblín koreňov alebo kmeňa.

Na tento účel sa používa metóda destilácie vodnou parou. Ak chcete získať kvalitné santalové drevo, bude trvať 48 až 72 hodín. Pri výbere stromu sa vezme do úvahy jeho vek. Musí mať najmenej 30 rokov.

Vdýchnutie vône oleja pomáha zbaviť sa bolesti hlavy.

Esenciálne oleje v kozmetike sa používajú pre:

 1. Vyhladenie vrások v oblasti očí.
 2. Omladenie a obnovenie farby pleti.
 3. Zlepšenie a urýchlenie rastu vlasov.

éterický olejEsenciálny olej sa skladá z 90% Santalolu. Kvapalina má žltý odtieň a viskóznu konzistenciu. “Čo cíti ako vôňa santalového dreva?” – takmer všetci sa pýtajú na túto otázku. V skutočnosti má rastlina výraznú bylinnú a voskovú príchuť. Olej je nepostrádateľný nástroj na meditáciu. Látky, ktoré sa dostanú do ovzdušia, nielen spôsobujú relaxáciu, ale poskytujú aj živosť, pomáhajú objavovať tvorivé schopnosti.

Santalové drevo v ľudovej medicíne

santalového oleja v ľudovej medicíneOlej z rastliny sa používa na rôzne typy pleti. Používa sa pri výrobe misiek, masti a aromatických žiaroviek.

Esenciálne oleje pterocarpus sa neodporúčajú pre ľudí, ktorí majú problémy s obličkami.

Pleťový krém

krém na tvárTento prostriedok pomáha obnoviť tkanivá okolo očí a tiež zmierňuje a hydratuje pokožku tváre.

Na prípravu tohto krému budete potrebovať:

 • 10 ml neutrálneho krému;
 • 2-3 kvapky santalového oleja;
 • 1-2 kvapky palisandru;
 • 2 kvapky harmančeka.

Ak chcete obnoviť prehĺbenú pokožku, odporúčame pridať jednu kvapku šťavy z mäty. Všetky zložky dôkladne premiešajte. Vydržte agent tri dni. Aplikujte ako bežný krém.

Zásobníky na tvár

parný kúpeľ pre tvárJedna z najefektívnejších metód omladenia. Používajte parné kúpele na suchú, ošúchanú a unavenú pleť.

Na prípravu tohto produktu je potrebné pripojiť 0,5 litra čistej vody, 2 kvapky santalového oleja, jednu kvapku mäty, dve kvapky harmančeka a jednu kvapku pomarančového džúsu. Pred spaním si každý deň pripravte parné kúpele. Niekoľko minút pred procedúrou musíte vyčistiť pokožku makeupu s tonikom.

Aroma lampy

aromatické žiarovkyNa 15 metrov štvorcových miestnosti budete musieť pripojiť dve kvapky ruže, jednu kvapku kadidla a dve kvapky santalového dreva. Takáto zmes pomôže upokojiť dospelých i deti pred preexponovaním.

Pre relaxáciu a pokojný spánok sa odporúča pridať dve kvapky neroli do tejto zmesi. Uchovávajte túto aromatickú lampu na mieste, ktoré nie je pre deti dostupné.

Prostriedky na obnovu štruktúry vlasov

šampón so santalovým olejomExtrakt z santalového dreva môže mať priaznivý účinok na vlasové folikuly. Ak sa vlasy prestrihovali a získali prirodzený lesk, musíte do šampónovej fľaše pridať niekoľko kvapiek oleja. Optimálne rozmery sú 4 kvapky na 100 gramov detergentu. Šampón dôkladne premiešajte. Použite raz za dva až tri dni. Olej sa môže pridávať aj do balzamy na vlasy.

Správne používanie santalového dreva aether pomáha v krátkom čase vyrovnať sa s akné, ekzémom a dokonca psoriázou. Napriek všetkým užitočným vlastnostiam, skôr ako začnete liečbu, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Sandále Sandalwood – video