Listy rôznych druhov kalateiPočetné fotografie druhov kvetu kalatei zapôsobia na predstavivosť pestovateľov kvetov nie s bizarnými kvetenstvami, ale listy s jedinečným sfarbením pre každú odrodu. Rodinou tohto druhu bylinných pestrých rastlín je tropická zóna juhoamerického kontinentu.

Veľký, výška a 70-80 cm Qalat zrejmé, vnútorné listy ventilátory plodín dostatočne pre jednoduché oválneho alebo eliptického tvaru o pôvodnú vzorku na strane listu dosky a hrubé zadnej strane vínovej farby. Každý typ kalatei, ako na fotografii, má svoj vlastný jedinečný ornament. V niektorých odrodách sú listové listy dlhé až 20-40 cm výrazne zvlnené.

Existujú dekoratívne a opadavé rastliny v interiéri a také, ktoré potešujú pestovateľov kvetov s špicatými kvetenstvami rôznych farieb. Zhromažďovanie vo vašej domácej zbierke jasného mixu kalatej, môžete otočiť okenný parapet do podoby skutočného tropického lesa.

Kalateja Varshevicha (Calathea warscewiczii)

Kalateja VarcevicTento druh patrí aj do kvitnúceho druhu kalatei. Kalacheeu Varcevic môže byť rozpoznaný hustými tmavo zelenými listami s ľahkými ťahmi, ktoré sa odchyľujú od centrálnej žily. Ak je horná strana listu sametovým vzorom, potom je zadná plocha, podobne ako mnohé iné kabáty, fialovo-burgundová.

Kalateja Varshevicha, pomenovaný na počesť botanikov, prvýkrát popísal tento druhKvetenstvo Qalat Varshevicha vzniká dutina doska má vidlicu skrutkovito krútený biele alebo ružovkasté listene, z ktorých malé pípnutie, nadháňačmi priťahujú hmyz. Po vädnutie kvetov Qalat, na fotke na jeho mladých stoniek vytvorených zásuvky používané pre chov floristov neobvyklú izbová rastlina.

Calathea crocata

Kvitnúca kalatei šafranJeden z najviac dekoratívnych druhov katale, pestovaných doma. Nielen, že tento druh má prekvapivo krásnu zvlnenú lístiu s hlboko fialovo-zeleným odtieňom. Jasným znakom tohto druhu sú veľké množstvo kvetenstva, neobvyklé pre kalatei oranžovo-žltej farby. Je to vďaka farbe, ktorá je blízka sfarbeniu šafranu, že Krokata kalathea dostala svoje druhé meno.

Crocat Kvet Kalatea v interiériMnohí pestovatelia poznajú tento elegantný vzhľad ako šafranový kalát. V porovnaní s blízkymi príbuznými druhmi je táto rastlina dostatočne kompaktná a nezabezpečuje ani veľa priestoru na parapet. Ale povaha rastliny nie je príliš kompatibilná, k dosiahnutiu kvitnutia a stabilného rastu tmavých lístia je možná iba vtedy, ak sú splnené všetky požiadavky na starostlivosť o tohto hosťa zo vzdialených trópov.

Na fotografii kvetu tohto druhu je dobre vidieť, ako oranžové oranžové kvetenstvo sa zdá na pozadí takmer čierneho lístia. Dekoračná a listnatá kultúra dokonale reaguje na vrchný obväz, netoleruje priame slnečné svetlo a netrpí transplantáciou, čo jej dáva príležitosť zvýšiť zelenú hmotu.

Calathea zdobené ozdobami (Calathea ornata)

Kalatea zdobilaKalatea zdobené zdobené z množstva príbuzných druhov pretiahnutých ovocných listov s výrazným stredovým žilkom a kontrastným vzorom bielych prúžkov. K dispozícii sú dnes pestovatelia kvetov pomerne veľa kultivarov súvisiacich s týmto krásnym druhom kalatei. Ale najčastejšie v zbierkach nájdete Sunderian caladay s hustými širokými oválnymi listami tmavo zeleného oscaru.

Dekoratívne rastliny poskytujú tenké ružové alebo biele pruhy, ktoré po páre z centrálnej žily k okrajom dosky. Spodná časť listu je hnedastá alebo vínovo sfarbená.

Sanderian's Calatea SheetDoma, Santareanova kalathea nepresahuje 50 cm, ale v prírode môže koruna výrazne rásť a dosiahnuť až dva metre na výšku.

Kalateja pruhovaná (Calathea zebrina)

Aj keď sa všetky typy kalatei nelíšia v chúlostivej nálady a spôsobujú, že pestovateľ kvetov neustále venuje pozornosť seba samému, tento typ charakteru je úplne rozmarný.

Krona kalatei pruhovanéKalatea pruhovaná alebo Zebrina je veľmi citlivá na suchosť vzduchu, vyžaduje si živinu veľmi voľnú pôdu a pozornosť k zalievaniu. V prírode, kvetina tohto druhu kalatei, ako na fotografii, rýchlo rastie a tvorí silný evergreen půlkrík až do výšky jedného metra. S dobrou starostlivosťou sa v dome stáva rovnako veľká kalatea.

Zvláštnou pýchou pruhovaných kalateíov sú veľké listy. Svetlý, lesklý plech o dĺžke 50 centimetrov je zdobený dekoratívnymi zdvihmi tmavozelenej farby, spodná časť listu je husto vínová.

Kalatea Lansifolia (Calathea lancifolia)

Lístie kalatei lansifoliaDruhy kalatea prezentované na fotografii sa týkajú niekoľkých, ale veľmi cenených pestovateľov kvetov kvitnúcich odrôd rastlín. Domáci, v tropických krajinách Brazílie, kalatea lansifolia žije v podmienkach takmer konštantných teplôt, vysokej vlhkosti a množstva jedla. Rovnakú atmosféru bude musieť udržiavať milovník vnútorných rastlín, obdivovať kvety kalatei na snímke.

Kalatea lansifolia je veľká domová záhrada, ktorej výška môže dosiahnuť 80 cm. Kvety sú umiestnené na krátkych stopkách umiestnených v spodnej časti zásuvky listu. Farba koroliek je biela alebo mierne ružová. Listy sú predĺžené, tenké, svetlo zelené farby s tmavými škvrnami pozdĺž centrálnej žily. Na zadnej strane majú listové listy kaliatúry formy lansifolia červeno-fialovú farbu.Kvety kalatei lansifolia

Calathea makoyana

V blízkosti predchádzajúcich druhov rastlín je kakatea Macaia, pôvodne z Brazílie. Listy tohto druhu je tiež pokrytá kontrastnými škvrnami, ale kovové dosky plech je zaoblené, a na ich zadnej strane vzor opakuje úplne, a to nielen na zelenom a hnedočervené tóny.Kalatea Makoya

Calathea rubifarba (Calathea rufibarba)

Vzhľad kvetu Rubatefather's kalateiOstré podlhovasté listy tohto druhu kalatei, ako na fotografii, sa môžu v porovnaní s inými druhmi tejto rastliny zdajú obyčajné. Listy majú hladkú zelenú farbu, ktorá sa v niektorých odrodách rozkladá na zadnú stranu. A napriek tomu je kalatea veľmi atraktívna kvôli zvlnenej forme hustých listových dosiek, ktoré sedia na dlhých hnedočervených odtieňoch.

Doma v rastline potrebujete dobrú výživu a umiestnenie v difúznom svetle. Pri dodržiavaní podmienok údržby môže kvetinárka dostať malé žlté, ako na fotografii, kvety kalatej.

Calathea bachemiana

Listy tohto druhu kalatei sú pomerne úzke a dlhé až do 35 cm, udržujú sa na tenkých podlhovastých odrezkoch a tvoria hustú rozetu nad povrchom zeme. Charakteristickým znakom druhu je strieborné zafarbenie hornej časti listovej tabule, na ktorej je jasne vidieť tmavozelený ornament v podobe elegantnej vetvy.

Kalatea BachemKvety kalatei Bachem nie sú tak dekoratívne, ako v kalatei šafran, ale veľmi oživujú všeobecný obraz a sú zaujímavé pre fanúšikov tropických plodín.

Calatea rosepitca (Calathea roseopicta)

Calathea rozeopikta – pochádza z Brazílie, kde sa rastliny dosiahnu výšku 80 centimetrov a príjemný vzhľad pestrú zeleň, ktorá rovnako ťažké nájsť aj v iných druhoch Qalat.

Kalatea rosetopikta odrody MedallionNajčastejšie v zbierkach milovníkov vnútorných rastlín spĺňa kalateya medailón. Táto odroda môže byť rozpoznaná okrúhlymi oválnymi kožovitými listami s rôznofarebnými ozdobami. Centrálna žila je ružová, okolo nej sú viditeľné olivové stopy a v blízkosti okraja listovej dosky je figúrkový pás krémovej alebo bielej farby. Zadná strana listov tohto kalaatei, nachádzajúca sa na palacinkách, ružová, veľmi svetlá.

Calathea loeseneri

Kalateia LoseneryPôvodne z rovníkových oblastí Ekvádoru, Kolumbie a Peru je Kalaneya Loseneri. Táto rastlina nevyžaruje pôvodnej farby lístia, ale zaujať dôstojné miesto v zbierkach záhradníkov z dôvodu jasného kopijovité listy a jemné kvety hviezdicovité Qalat.

Video o Zebrinovej kalatei