Rozkvitanie kvetu na parapeteKeď ste videli fotografiu kvetu štiepenia, rastlinnej rastliny, nedobrovoľne začnete hľadať tento zázrak. Vetrák kožovitých listov až 75 cm dlhý a obrovský zvonček s rôznymi rozmermi na dlhej šípke je vynikajúci. V priebehu týždňa sa postupne otvárajú veľké gramofóny a ich vzhľad je asi mesiac potešený. V zime, keď je tak málo jasných farieb, clivia zhromažďuje obdivné pohľady domácnosti.

Podmienky kvitnutia Cleavie

Ak chcete každoročne obdivovať krásu kvitnúcej rastliny, potrebujete vedieť veľa. Ak rastlina nedostane primeranú starostlivosť, víťazný kvitnutie, ako na fotografii, kvet štiepenia nemôže čakať. Pre rastlinu je potrebné vytvoriť prirodzené prostredie, ako v tropických oblastiach:

  • Pod tieňmi vysokých stromov sa jasné a jasné slnečné lúče rozptýlia a nehoria listy;
  • Odparovanie pochádza zo zeme a je vždy vlhké vo vzduchu;
  • teplé dažde umývajte listy;
  • otepľovanie lesného vrhu;
  • prebytočná vlhkosť sa filtruje cez hĺbku piesku;
  • Prosperita je nahradená suchom a nižšou teplotou.

Pre úžasný rozkvet Cleavia sú potrebné tropické podmienkyAk ste pripravení vytvoriť domy trópy, potom štiepenie fotografie bude kvety z rozprávky.

Prečo kvet rozkvitne v domácnosti

Prvým a najčastejším dôvodom nedostatku kvitnúcich odborníkov nazýva porušenie biologického cyklu rastliny. Kvitnutie bolo uprostred zimy, v bytě musíte vytvoriť tropickú zimu. To znamená, že trojmesačná kleivka Cleavia je obsiahnutá v spartánskych podmienkach. Postupne znižujte a úplne zastavte napájanie zemského kóma. Teplota klesá v tomto čase na 100 C. V byte sa takéto miesto môže stať severným oknom alebo vzdialeným rohom chladnej miestnosti.

Rastlina nebude kvitnúť, ak by nemala čas odpočinkuZimovanie je u konca, ako urobiť kvet clivet? Zariadenie sa odstráni, často sa umyje teplou vodou pod sprchou, postupne zvyšuje zalievanie a robí sezónne hnojenie. Čím rýchlejšie sa strelec rozvíja, tým viac možností je vytvoriť sekundárny mier a organizovať letné kvitnutie. Každému ďalšiemu kvitnutiu predchádza obdobie odpočinku.

Okrem porušenia obsahu, dôvod, prečo štiepenie nekvitne, môžu existovať aj iné faktory.

Ak je šípka kvetu veľmi krátka a kvety medzi listami kvitnú, je vinná teplota obsahu. Nevšimli si šípku v čase a prežili kvetinu v chlade. Tu je krátka krivka kvapky kvetu. Ďalším dôvodom môže byť nedostatok draselných a fosforových hnojív v krajine. Musia mať prednosť pred dusíkom. Ak je rozkvet krátky, potom je na vine vinúť vysoká teplota na okne.

Akonáhle je rastlina s uvoľnenou šípkou usporiadaná pre letnú údržbu, už nie je narušená alebo dokonca otočená.

Čo ak štiepenie vôbec nekvitne? Ak je rastlina mladá a získaná zo semien, bude sa rozvíjať vo štvrtom roku. Kvety rastúce z vrstiev by mali byť vyhodené ešte skôr. Ak nenastane kvitnutie, musíte si od októbra do marca dlhú dobu odpočinku. A predtým je potrebné, aby sa kŕmili fosfor-draselnými hnojivami. Bloom! Akonáhle sa šíp objaví, rastlina potrebuje vytvoriť tropické leto.

Príliš tesný alebo priestranný hrniec neprispieva k uvoľneniu pedálaMožno, že rastlina je zasadená do veľkej misy a až kým nebude vyplňovať dutinu koreňmi, nebude kvitnúť. Len blízke nádoby spôsobia rýchle množenie rastliny so semenami na iné lúky.

Pre príchytku je optimálna vlhkosť 40%. Tento parameter však nie je rozhodujúci pre kvitnutie

Musíte študovať svojho spolubývajúceho. Nie všetky odrody kvitnú dvakrát. Je zbytočné riadiť kvetinu z prírody.

Z iných dôvodov, prečo kvitnutie nekvasne, poškodenie listov a koreňov možno pripísať chorobám a škodcom. Listy sú bledé, čo znamená, že produkujú nedostatočné živiny. Ale možno to nefunguje dobre zakorenené zo stojatých vodných koreňov. Možno, že hmyz škodí ťahom šťavy z rastliny. Akékoľvek odchýlky v starostlivosti o štiepenie ovplyvňujú kvitnutie.

Aké druhy zariadení Cleavis sa používajú v domácej údržbe

Clivia Garden kvitne v zimeZ mnohých odrôd Cleavia žijú iba tri krásne odrody vedľa seba s ľuďmi:

  • Gardena;
  • krásny;
  • Rumelka.

Treba mať na pamäti, že rastlina je jedovatá a mala by byť umiestnená na miesto, ktoré je pre deti a zvieratá neprístupné.

Clivia Garden kvitne len raz, v zime. Má široké listy pripomínajúce pás a vysokú kvetinovú krabičku s košíkom, ako na fotografii. Žiadne triky vás nútia uvoľniť dvakrát kvetinový hrot.

Kvitnúce rozštiepenie cinabáruCharakteristickou črtou clivia alebo varieta (ako odroda) clivia sú kefy klesajúcich kvetov. Sú zhromaždené v tubách, okvetné lístky so zelenou farbou na špičkách. Na stopke je 30-70 kusov takých zvonov. Odtiene červenej a žltej tvoria malebné kombinácie. Tento typ clivia je obľúbený pre chovateľov.

Kúpou kvetu je potrebné zvážiť možnosť vytvorenia podmienok vopred, takže závod je spokojný s každoročným oslepujúcim kvetom.

Ročný kvitnutie v programe Cleavia – video