Dieffenbachia domaEvergreen nenáročná rastlina diffenbachia starostlivosti doma vyžaduje minimálne. Pri umiestňovaní kvetu je potrebné zabezpečiť bezpečnostné opatrenia. Mliečny výtok krásy je jedovatý pre deti a zvieratá. Dokonca aj u dospelých môže dienenbachová šťava spôsobiť slepotu alebo edém hrtana. V prírode existuje veľa druhov, ale iba niekoľko odrôd sa používa v kultúre. A len diffenbachia Príjemné odtieň tolerantné a trpí suchým vzduchom v bytoch s ústredným kúrením.

Ako sa starať o diffenbachiu doma

Pre úspešný rozvoj dienenbachie sú potrebné tropické podmienkyRovnako ako ostatné izbové rastliny, otrok vyžaduje obsah, ktorý je blízko k tropickým. Rastlina bude priťahovať krásu vytvorením podmienok, ktoré zahŕňajú:

 • Umiestnenie, osvetlenie;
 • zloženie pôdy a požiadavka na kapacitu;
 • zalievanie a vrchný obväz;
 • teplotný režim;
 • letný a zimný obsah;

Prvým krokom v starostlivosti o diffenbachiu bude správne pridelenie priestoru. Je vhodná pre východné alebo západné okná bez priameho slnečného žiarenia. Krása kvetu vo farebných veľkých listoch. Pri nedostatku svetla rastlina stratí kontrast farby a listy budú plytšie.

Zavlažovacie a vodné postupy

Postrek diffenbálieZavlažovanie Diffenbachia pri domácej starostlivosti by sa mala robiť len s mäkkou vodou. Vhodná voda z vodovodu a dokonca aj varená chladená. Prítomnosť horčíkových a vápenatých solí vo vode jedu rastlinu. Preto tam, kde je odpad na hrnci z pitnej vody, musíte hľadať inú vodu. Zavlažovanie rastliny je často potrebné, akonáhle vrchná vrstva zeme vyschne.

Jedným z metód umývania pôdy zo solí je udržiavanie zemského kóma vo vode počas 15 minút. Voda sa musí odstrániť cez drenážny otvor. Takýto postup v lete je potrebné raz za mesiac. V zime stačí len dostatok vody. Ak je rastlina zaplavená, listy diffenbachie začnú horieť, žltne, spadnúť.

Výsledok nevhodnej starostlivostiDenný postrek kvetu dienenbachia v domácej starostlivosti je užitočný. Paleta s machom, výparníkom, akváriom – to všetko vytvára potrebnú vlhkosť okolo zariadenia.

Počas obdobia aktívneho rastu vyžaduje dienenbachia časté hnojenie organickými a minerálnymi hnojivami. Raz za 7-10 dní bude vytvorenie priaznivých podmienok pre rozvoj kvetu pridaním k zavlažovaciemu vode.

Kvetina diffenbachia ako sa starať v zime av lete

V lete, keď osvetlenie postačuje, môže byť kvetina umiestnená v zadnej časti miestnosti. Rozhodujúcim faktorom nie je nastaviť rastliny na teplé okno. Zvýšená teplota nevyhnutne vedie k zažltnutiu čepele listu. Dieffenbachia, domáca starostlivosť vyžaduje miernu zmenu teploty medzi 22 stupňami v lete a 18 v zime. Koncepty sú neprípustné. Pri vetraní musí byť zariadenie chránené pred prúdom čerstvého vzduchu. Lepšie, vezmite hrniec do inej miestnosti.

Related  Som krásna orchidea – žlté listy

Dieffenbachia nemá rád priame lúče slnka a suchého vzduchuNa rovnomerné vytvorenie kríkov je potrebné osvetlenie zo všetkých strán. Z tohto dôvodu musí byť nádoba so zariadením pravidelne otočená v osi. So svojimi širokými listami absorbuje diffenbachia škodlivé emisie zo vzduchu a čistí ju.

Transplantujte diffenbachiu do domácej starostlivosti, keď sa predchádzajúci hrniec stane stiesneným.

Použité pozemky na transplantáciu listových rastlín alebo zmes rovnakých podielov:

 • listová zemina;
 • rašelina;
 • kompost;
 • piesok.

Pridanie aktívneho brezového dreveného uhlia pomáha pri čistení podkladu zo škodlivých solí. Nádoba môže byť použitá s malou rezervou, pretože korene rastú rýchlo. Pri výsadbe je stonka pochovaná a dáva vznik novým koreňom. Na rýchle prežitie pri prvom napájaní by sa mali pridávať koreňové stimulátory.

Aktualizácia fifenbachia vyrezaním špičkyJe to po transplantácii, keď je stonka odobratá z padlých listov, je potrebné orezávať stonku a ponechať na povrchu 10 cm. Na holé časti spánkových púčikov sa objavia čerstvé mladé listy. Vrchol môže byť zakorenený, keď získal nový závod.

Pri starostlivosti o diffenbachiu je potrebné používať ochranné pomôcky. Pri prerezávaní rastlín nezabudnite, že sekcie sú jedovaté a pozostatky práce musia byť zabalené predtým, ako budú vyhodené do domáceho odpadu.

Nedodržanie podmienok kvetu vedie k zmene listov, ich žltnutie alebo spadnutie. Je potrebné nájsť príčinu ochorenia. Ak je choroba fyziologická – odstrániť príčinu a nové listy budú zdravé. Staré tabule budú nakoniec odstránené.

Choroby a vraky Diffenbachia

List dienenbachia bol obývaný škrabkouTreba poznamenať, že choroby a škodcovia môžu naplniť kvet, ak starostlivosť o dienenbachiu nespĺňa požiadavky. Samotná silná rastlina je odolná voči chorobám. Samozrejme, môžete nahradiť hmyz zo susedného kvetu alebo použiť pozemok so živým hubovým mycéliom na transplantáciu, ale to len znamená, že starostlivosť o rastliny na parapete je porušená.

Známky plesňových ochorení sú výskyt neobvyklých škvŕn, pruhov, zvlhčovanie a sušenie okrajov listov na listoch.

Koreňový systém pri hnilobe nemôže poskytnúť rastlinku potravu, na listoch sa objaví žltá farba.

Related  Starostlivosť o bokarney doma na fotografii

Hroty listov suché na diffenbachiaTo ma vedie k takým chorobám, ako sú:

 • antrakóze;
 • Fusarium;
 • vírusovej infekcie.

Antracóza ovplyvňuje hornú časť rastliny. Vzhľad suchých škvŕn, ktoré zvyšujú a ničia listy, najcharakteristickejší prejav ochorenia. Získajte spóry plechovkou vodou. Choroba spôsobuje suchosť v miestnosti, nadmerné napájanie. Môže byť ošetrená fungicídmi a vyčistené infikované časti rastliny. Normalizujte režim obsahu.

Fusarium sa rozšíri na korene a celú rastlinu. Huba žije v pôde. Preto je dôležitá sterilizácia substrátu počas transplantácie rastlín. Zariadenie môžete uložiť v najskoršom štádiu choroby, ošetriť ju fungicídom, vystrihnúť postihnuté oblasti a brať nové pokrmy a zem.

Dieffenbachia je infikovaná vírusovou chorobouVírusová choroba sa prejavuje ako skrútené listy, bronzový odtieň na vrchu rastliny. Prevádza sa hmyzom z chorých rastlín. Zničená rastlina musí byť zničená. Od neho nemôžete odobrať materiál na reprodukciu.

Prášok parmicaHmyz, ktorý infikuje kvet, kŕmiť šťavou, zkazí vzhľad kvetu. Ak sa kolónia stane veľká, môže zabiť rastlinu. Na jedovatých Dieffenbachia sa niekoľko druhov škodcov reprodukuje:

 • roztoč pavúka;
 • vošky;
 • Jose meradle;
 • mealybug.

Kontrolné opatrenia sú známe – najprv mydlá, neskôr – insekticídy.

Správna starostlivosť o diffenbachia – video