Ak organizmus dieťaťa pokojne reaguje, máma môže melónVäčšina z nás, deti aj dospelí, miluje lahodný, sladký, šťavnatý melón, ktorého chuť je ťažké odolávať. Okrem toho sa odrody tejto odrody predávajú v každom kroku koncom leta. Preto sa ženy nedávno narodili a často sa pýtajú, či sa dieťa môže doručiť dojčiacej matke. O tomto neexistujú žiadne pravidlá. Lekári hovoria, že môžete jesť melón, ktorý je zrelý v sezóne, pretože skoré ovocie obsahuje veľa dusičnanov.

Užitočné vlastnosti melónu na kojenie

V buničine melóna je veľa užitočných látokV skutočnosti je melón počas dojčenia veľmi užitočný. Obsahuje veľa vitamínov, ktoré majú priaznivý účinok na mladú matku a dieťa:

 1. Antioxidanty, podobné karoténu, zlepšujú videnie.
 2. Vitamíny B1, B2, C, ktoré majú priaznivý účinok na telo, regulujú funkcie nervového a kardiovaskulárneho systému.
 3. Železo, ktoré pomáha zvyšovať znížený hemoglobín počas laktácie.
 4. Vápnik, ktorého nedostatok spôsobuje laktáciu v ošetrovateľských mamičkách, krehké nechty a problémy so zubami.
 5. Mikroelementy, ktoré spomaľujú starnutie a vývoj rakoviny.
 6. Kyselina panthenolová, ktorá zlepšuje motilitu čriev, aktivuje metabolické procesy, pomáha normalizovať spánok a odstraňuje toxíny z tela.
 7. Kyselina listová, ktorú predpisujú lekári počas tehotenstva budúcim matkám. Podporuje normalizáciu tráviacich procesov, produkciu materského mlieka, vývoj imunitného a obehového systému dieťaťa, ako aj regeneráciu kože.

Kvôli diuretickému účinku vodné melóny prispievajú k odstráneniu nadbytočných solí a toxínov z tela.

Pre zdravie mamy melón je nutnéOkrem toho má melón nízky obsah kalórií. V 100 gramoch ovocia obsahuje iba 25 kalórií, čo je ekvivalentné brezovej alebo mrkvovej šťave. Preto používanie tohto prípravku pomôže laktacim matkám zbaviť sa ďalších kilogramov.

Nebezpečenstvo vzniku vodného melónu počas laktácie

V malom množstve je melón užitočný pre všetkýchPoužitie melónu v laktácii však môže mať aj určité problémy:

 • Môže to spôsobiť alergie, hoci sa to nestane každému.
 • Neodporúča sa kombinovať melón s inými potravinárskymi výrobkami, pretože môže spôsobiť zvýšenú tvorbu plynu u matky a dieťaťa.
 • Na urýchlenie dozrievania vodných melónov sa často používajú dusičnany, preto sa odporúča neohroziť nákup skorých odrôd. Vodné melóny používajte najlepšie vo výške sezóny, keď je pravdepodobnosť otrava s dusičnanmi výrazne znížená.
 • Nedostatočná preprava a skladovanie melónu môže spôsobiť infekciu na kôre, ktorá ľahko prenikne dovnútra, ak je poškodená.

Related  Dodržujeme pravidlá výsadby a starostlivosti o tulipány na otvorenom teréne

Ako si vybrať melón?

Kultivovaný melón je užitočný pre mladé matkyLekári hovoria, že počas prvých 2 mesiacov po pôrode nejedia melóny, a v budúcnosti s nimi musíte byť opatrnejší. Existuje možnosť otravy a alergických reakcií. Najmä to je nebezpečné pre deti prvého roka života. Aby ste tomu zabránili, musíte produkt starostlivo vybrať a kúpiť ho odporúčame koncom augusta. Mladá matka potrebuje zrelý melón, takže ho musíte skontrolovať.

Nákup melóna (iba počas hromadného dozrievania) je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim nuansám:

 • chvost melóna by mal byť suchý;
 • Na boku by mala byť žlto-biela alebo žltá škvrna, ktorá ukazuje, že dozrieva na zemi;
 • pri stláčaní vodného melónu by sa malo vydávať malé charakteristické praskanie, čo tiež naznačuje jeho zrelosť.

Každodenné používanie melónu bude prospešnéTieto parametre naznačujú zrelosť melónu. To však nezaručuje dobrú kvalitu nákupu. Preto sa odporúča vykonať test vodného melónu na obsah dusičnanov. Na testovanie sa malý kus buničiny umiestni do priehľadnej nádoby s vodou a pozoruje sa jej sfarbenie. Ak sa voda stáva zakalená, stane sa ružová alebo sa zmení na kvapalinu pripomínajúcu mlieko, potom sa z takého melónu musí zlikvidovať.

Nedoporučuje sa nakupovať vodný melón, ktorý sa predáva v blízkosti diaľnic, popraskaný alebo nakrájaný na polovicu a štvrťrok v obchodoch. To isté platí pre mäkké vodné melóny, ktoré nevyzerajú použiteľné.

Ako jesť melón?

Odstráňte semená pred jedlom melónaPo prvé, melón pred použitím dôkladne umyť. Kvalita výrobku môže byť najskôr skontrolovaná na otec, a ak je všetko dobré, potom môžete jesť a mamičku. Ako jesť melón? Najprv musíte jesť malý kúsok a zistiť, ako to ovplyvní dieťa. Ak sa počas dňa dieťa cíti skvele, potom môžete zväčšiť veľkosť kúska.

Ak má dieťa vyrážku, hnačku alebo bolesť v bruchu, mali by ste prestať používať vodný melón. Alergia sa zvyčajne vyskytuje ako vyrážka a rýchlo zmizne, ak sa dráždivý účinok eliminuje. Môže sa prejaviť počas troch dní, takže počas tohto obdobia musíte sledovať dieťa a nezahrnúť do potravín nové produkty.

Related  Akú domácu starostlivosť potrebujete?

Odporúčanie!

 1. Nedoporučuje sa jesť včera vodný melón, aj keď bol v chladničke.
 2. Neodporúča sa uviesť 2 nové produkty do stravy súčasne, najprv sa musíte poradiť s jedným.
 3. Ak chcete jesť melón s chlebom, stojí za to vyberať odrody pšenice, predstavujú nižšiu pravdepodobnosť žalúdočnej poruchy u dieťaťa.

Pri pečení starostlivo používajte melónAk dojčíte, nie je to dôvod odmietnuť väčšinu potravín, najmä ovocia a zeleniny. Vo vodnom melóne je veľa vitamínov, takže odporúčame jesť dospelých aj deti, tehotné i laktanty. Diverzifikujte svoju stravu pestovanú na vidieku so zeleninou, bobuľami a ovocím. Použite repu, mrkvu, jablká, maliny, jahody, ale v malých množstvách.

Stále máte otázku, je možné jesť melón počas dojčenia? Samozrejme, je to možné, je dôležité iba sledovať opatrenie, sledovať reakciu vášho dieťaťa a vybrať ten správny melón tak, aby to bolo len prospešné.

Video o výžive matky počas dojčenia dieťaťa