Mladá rastlina pelargónieMladé kukurice z kukurice vyzerajú atraktívnejšie, kvitnú lepšie a miesta na okne sa trochu zaberajú. Stará reprodukcia pelargónie sa omladí a ponechá niekoľko obličiek na starých stonkách. Mladé odrezky získané začiatkom jari v lete budú poďakovať bohatému kvitnutiu pri skupinovej výsadbe alebo v individuálnych pohároch.

Spôsoby šírenia pelargónie doma

Reprodukcia pelargónie s apikálnymi výrezmiGeranium vytvára svoje žeriavy – kvety iba na vrchole strieľania. Stonka vyrastala, stala sa nahá a je neatraktívna nahá stonka, ak nie je rezaná každý rok. Odrezané výhonky môžu byť zakorenené a je tu skvelá príležitosť na aktualizáciu kroviny, pričom sa zároveň robí reprodukcia pelargónie rezačky doma.

Milovník je k dispozícii:

 • odrezky vrcholov a stredných častí rastliny;
 • rozdelenie koreňov;
 • metóda reprodukcie semien.

Najčastejšie sa používa metóda rozmnožovania, keď z jednej dospelých rastlín je možné získať nie desiatky nových rastlín. Kultivujte výsledné odrezky rôznymi spôsobmi. Geranium, keď sa množí rezancami, rýchlo vstúpi do kvetu, zachováva vlastnosti maternice.

Odrezky odrezkovRozdelenie podľa koreňovej metódy sa uskutočňuje, keď sa zdravý keb je stípaný v hrnci. Pri transplantácii je rezané tak, aby živé suchozemské obličky zostali u všetkých detí. Takáto reprodukcia oslabená hladom a chorobou Bush nebude prežiť.

Geranium zo semien doma je chované, ak neexistujú žiadne pripravené odrezky alebo vyrobiť rastlinu novej odrody. Nie je ťažké získať sadenice zo semien. Ale v čase kvitnutia mladé kríky prídu oveľa neskôr.

Ako šíriť muškátové rezne doma

Pre úspešné šírenie je najlepším mesiacom februárPredtým, ako uterinná rastlina porodí nového potomstva, mala by byť pripravená. Niektorí milovníci odporúčajú, aby sa rastlina rozmnožila na jeseň po ukončení kvitnutia. Avšak väčšina sa domnieva, že najúspešnejšie mladé rastliny sa vyvíjajú počas februárových výhonkov z matky Bush pripraveného v zime.

Reprodukčné muškáty vedú rezaním výrezov s ostrým čistým nožom pod listom. V rovnakej dobe by mal mať špička po odstránení 2-3 alebo viac zdravých lístia. Ak to stonka dovolí, odrezky je možné odrezať z dolných exponovaných kmeňov, ale tam musia byť spiace pľuzgiere, odkiaľ bude nová rastlina rásť.

Rezy sú pripravené na zakorenenieAko sa pelargón násobí, ak je tvrdohlavý, odrezky sa nezakrývajú? Existuje radikálna cesta s plnou zárukou prežitia. Na holom stonku by mali byť kruhové rezy urobené okolo celej stonky dva týždne predtým, ako je odbočka oddelená od materskej rastliny. Rezy sa robia cez obličky. V oblasti zranení prichádza ďasná, v ktorej sú koreňmi prvkov tuberkulózy. Delyonki zakoreniť, rýchlo rastú.

Related  Pre nevestu študujeme odrody kalášov – kvety

Reprodukcia pelargónie po zimovaníOdrezky by mali byť sušené niekoľko hodín, potom rezané rezy aktívne uhlie alebo Kornevin. Takáto stimulácia podporuje rýchlu formáciu základov koní.

Na jar môže byť reprodukcia pelargónie vykonaná v rôznych časoch. Ak sa rastlina začne v marci, v lete bude plne kvitnúce Bush. Neskôr, reprodukcia pelargónie s odrezkami na jar bude tlačiť kvitnutie až do nasledujúcej sezóny.

Aby bolo zakorenenie úspešné, je potrebné kmeň zakrhnúť v špeciálnom médiu. Požiadavky na podklad – sterilita a priepustnosť vzduchu. Zloženie pôdy zahŕňa univerzálnu pôdu s pridaním tretiny vermikulitu a piesku. Zem sa vyliala vriacou vodou alebo horúcim manganistanom draselným. V kontajneri sa na perforovanom dno položí hlinitú alebo kúsky peny, na vrchu sa naplní pôda.

Rezy sa prehĺbia do zeme na 2 cm, stoja v tme po dobu 3-4 dní a potom vystavia chladnému oknu so zastavením od slnka. Zalievanie mierne, cez paletu, aby sa mokré odrezky. Rastlina je pokrytá pohárom len vtedy, ak list dopadne na žlto a stonka zvädne. Za pár dní bude Tugor obnovený. Hlavným nebezpečenstvom v tomto čase je nadmerné navlhčenie zeme.

Zakorenenie vo vodeKick korene pri propagácii pelargónie s výrezmi vo vode je oveľa jednoduchšie. Celý proces prebieha pred našimi očami. Predsušená stopka s odstránenými spodnými listami sa umiestni do nádoby s vodou a aktívnym uhlím. Korene sa objavia do dvoch týždňov. Keď rastú, zakorenenie vedie k zvyčajnému zloženiu pôdy na trvalé miesto.

Čo treba brať do úvahy pri rezaní pelargónie doma:

 1. Všetky operácie na oddeľovanie odrezkov a ich príprava sa uskutočňujú za sterilných podmienok. Nôž, nožnice a všetky náradie by mali byť čisté.
 2. Pokrmy očistite teplou vodou, aby sa voda nedostala do zariadenia.
 3. Je potrebné pokryť len zachytené rastliny.
 4. Zakorenenie sa vykonáva pri teplote 15 stupňov.
 5. Reprodukcia géranu trvá celoročne, ale najefektívnejší proces na jar.
 6. Skupina výsadby mladých rastlín vo vzdialenosti 15-17 cm pre rýchle kvitnutie.

Related  Vlastnosti reprodukcie fittonie

Geranium geraniumsNovorodenci sa zakladajú rôznymi spôsobmi v závislosti od odrody. Zónové a bravčové odrody sú rýchlo zakorenené. Jeden mesiac je potrebné na prežitie na kráľovské odrody, voňavé, ukáže prvé listy za mesiac a pol. Kráľovské muškátové kvetiny budú rozkvitnúť len v budúcom roku, rovnako ako anjelské muškáty.

Ako vynásobiť mučenku zo semien doma

Reprodukcia semien pelargónuSemená metóda reprodukcie pelargónie je menej častá. Ak sú semená zozbierané z ich rastlín, môžete získať krík, ktorý sa bude líšiť od vašich rodičov. Častejšie sa pri výbere získavajú nové odrody. Nie je však ťažké pestovať siran zo semien doma, bude potrebovať len viac času na vytvorenie plného kríkov.

Semená sa budú zvyšovať rýchlejšie, ak sa vykonáva skarifikácia. Nakúpené osivo mohlo byť spracované. Vlastné, musíte utrieť brúsnym papierom a zničiť hornú hustú vrstvu škrupiny. Potom sa semená namočia do stimulátora tri hodiny.

V metóde osiva je pre väčšiu účinnosť potrebné zohľadniť:

 • optimálny čas sejby;
 • závislosť teploty pôdy od času klíčenia;
 • substrát pre sadenice;
 • zber a ošetrovanie.

Príprava pôdyPôda na výsev by mala byť ľahká a preosievaná, pretože semená sú malé. Podklad je tvorený trávou, rašelinou a pieskom v pomere 2: 1: 1. Dezinfikujte podklad akýmkoľvek dostupným spôsobom. Kompozícia je mierne zvlhčená, vyrovnaná. Semená sa rozložia vo vzdialenosti 5 cm a postriekajú sa 0,5 cm hrubým pieskom.

Po zasiatí je obal zakrytý a umiestnený na teplom tmavom mieste. Akonáhle sa semená dostanú cez, položte hrniec na svetlé miesto na chladnom mieste. Zatiaľ čo semená stúpajú, sklo sa odstráni, kvapky vody sa z neho odstránia, zem je vetraná.

Optimálna teplota pre klíčenie semien je 20-22 stupňov. Kostilóny, ak nie sú znížené, sa roztiahnu a padajú. V tejto chvíli nemôžete dovoliť vzhľad čiernej nohy. Na vodu s ružovou vodou s manganistanom draselným, bez namočenia klíčky. Je dôležité, aby bol substrát navlhčený v miernom režime, ktorý neumožňuje stagnáciu vody v zemi.

Related  Akú starostlivosť vyžaduje kaprada?

Sadenice pelargónieDva týždne po výhonkoch sú rastliny ponorené, po 45 dňoch sa rastliny vysadia na trvalé miesto. Vzhľadom k tomu, pelargónie násobí zo semien po dlhú dobu, je potrebné zasiať je, od decembra. Je pravda, že čím skôr vzniknú sadenice, tým väčšia starostlivosť bude potrebná osvetlenie. Ale sadenice zo semien budú čoskoro kvitnúť.

Takisto nie je potrebné zdržiavať vyberanie rastlín. Koreňový systém, rozširovanie, prepojenie a vyberanie prejdú s oneskorením vo vývoji.

Môžete vyzdvihnúť sadenice v samostatných pohároch s priemerom 10 cm alebo v spoločnej nádobe na kvety vo vzdialenosti 15-17 cm.

Sadenice pelargónieKeď sa na rastlinách objaví šiesty list, je potrebné, aby sa krúpy odtrhli. tak, že pelargón zo semien doma bol spokojný s bohatým kvitnutím žeriavov. Treba však mať na pamäti, že voňavé pelargónie má svoj vlastný vývojový cyklus, doma sa závod správa inak. Dlhší vývoj prebieha s rozmarným kráľovským pelargónom.

Koreňová reprodukcia pelargonium z klíčky

Ak sa pelargonium z koreňa dostalo klíčky, z nich môžete získať nové kríky. Za týmto účelom je kefa odstránená zo zeme, pretrepávaná a koreňový systém je rozdelený tak, aby mladé základy listov mali korene na kŕmenie. Je dôležité, aby nudy boli malé, inak sa korene vzájomne premiešajú a nebude možné ich oddeliť. Pôda by mala mať normálne zloženie, malú misku s priemerom najviac 10 cm.

To je všetka múdrosť chovu pelargonia. V priebehu práce každý záhradník zarobí svoje vlastné techniky, niekedy ďaleko od odporúčaných.

Hlavné metódy šírenia pelargónie na jar – video