Úžasná krása izbového ibištekaHibiscus zobrazený na fotografii, domáca starostlivosť vyžaduje len málo, ale pozitívny je hmatateľný. Obrovské kvety, krásne lístie – nie všetka dôstojnosť petu. Z mnohých odrôd ibišteka sa v ľudskom obydlí usadila len čínska ruža. Osobitne sa nám páči ibištek v priestrannom vidieckom dome, ktorý je umiestnený v hornej miestnosti, takže od rána do noci sa na ňu naleje prúd svetla.

Užitočné vlastnosti vnútorného ibišteka

Hibiscus slúži ako strážca ľudí v domeZ pohľadu feng shuiu, ibištek izba, zobrazená na fotografii, kreslí dobre do domu, absorbuje čiernu energiu, chráni ľudí. Ak chcete absorbovať škodlivé látky zo vzduchu a tým ich očistiť, ibištek je schopný. Ale z kvetov tejto rastliny môžete pripraviť lieky, ktoré pomáhajú pri vnútorných ochoreniach.

V miestnosti, kde je ibištek, vždy čistý vzduchInfúzia listov a kvetov pomáha vyčistiť kožu, kaša z listov sa aplikuje na vriec a vrie. Takže v krásnej rastline je skrytý domáci liek.

Čaj karkády, obľúbené mnohými nápojmi, sa získavajú z kvetov ibišteka. Je prospešná pre hypertonikov a pomáha vyrovnávať sa so žalúdkom s ťažkým jedlom.

Zvlhčovanie vzduchu spôsobené odparovaním vlhkosti z hornej vrstvy pôdy, rozjímanie krásneho kvitnúceho kríža vytvára zdravý vzduch a zmierňuje vnútorné napätie. Dokazuje to ibištek na fotografii.

Obsah domácej čínskej ruže

mladý ibišekBude to trvať rok, bude to trvať niekoľko transplantácií pred kvetinou sa strednej fáze v zložení. V podlahovom hrnci priťahuje obdivujúci pohľad hostí hosťom stále zelený strom s tmavo zafarbenými listami. S dobrou starostlivosťou, ibištek kvet žije dlho. Potrebuje malú pozornosť a starostlivosť:

  • určité zloženie zeme a hrniec na rast;
  • dobre osvetlené miesto bez priamych slnečných lúčov;
  • napájanie a kŕmenie;
  • tvorba kríkov;
  • ochrana pred chorobami a škodcami.

Ibištek potrebuje pomocOkrem toho musí rastlina dodržiavať letné a zimné podmienky zadržania a veľmi nepáči koncept. Označenie, že rastlina trpí, bude žltnutie listov, klesanie ich listov a neotvorené púčiky.

Related  Možné problémy pri pestovaní cyklámov: príčiny a spôsoby, ako ich odstrániť

Ako sa starať o ibištek v domácnosti, budeme analyzovať postupne od okamihu nákupu.

Rovnako ako mnohé vnútorné rastliny, ibištek nepotrebuje hrniec “rast”. Pri vyberaní riadu na pestovanie rastlín je potrebné dbať na to, aby existovali drenážne otvory a vytvorili dobrú drenážnu vrstvu s tradičnými materiálmi alebo špeciálnym granulátom Seramis. Použitie špeciálnej kompozície nasýti pôdu potrebnými mikroferézami pre ibiškový kvet v miestnosti. Zloženie pozemku na výsadbu je jednoduché:

  • ílovitý trávnik – 2 diely;
  • list a humus – 1 kus;
  • piesok, drevené uhlie, vermikulit – ako prísady po kúsku.

Transplantácia kvetu do priestranného hrncaTransplantácia alebo transplantácia rastliny v mladom veku je potrebné každoročne vo väčších hrncoch, ale len na jar. Zrelší ker sa transplantuje častejšie, potom sa zmení horná vrstva zeme. Pri transplantácii môžu byť staré korene tmavej farby orezané čistým nástrojom. Ľahké mladé korene sa používajú na kŕmenie rastlín.

Osvetlenie zohráva dôležitú úlohu pri ornamentovaní Bush. V tieni ibištek nekvitne, v lete av zime by mal stáť vo svetle. Ak svieti slnko, miestnosť ibišteka musí byť zatienená. V lete je teplota pre kvetinu komfortná 18-25 stupňov. Ale horšie, tým častejšie zalievanie a postrek kvetu. V zime udržiavanie v chladných podmienkach, ale nie nižších ako 12 stupňov, spôsobí letnú vzbura kvetov.

Zalievajte rastlinu s mäkkou stojatou vodou bez stopy chlóru. Je nesprávne zavlažovanie je často provokér chorôb. Preto sa rastlina nemôže sušiť – odhodí listy a kvety.lístia ibišteka vypadáva Z koreňov prepadu hniloby s následnými dôsledkami. Z tvrdej, studenej a hrdzavej vody listy žltnú, čo ukazuje fotografie, ibištek doma s nevhodnou starostlivosťou.

Pre dobrý vývoj rastlina vyžaduje časté hnojenie počas kvitnutia. Na jar na rast zelenej hmoty rastlina potrebuje dusík, ale nie veľa. Pri krutom kvitnutí je potrebný ibištek vo fosfore. A kvôli dobrému rozvoju Bush je potrebné draslík. Je lepšie zakúpiť hotovú formuláciu rozpustných hnojív pre kvitnúce rastliny.

Related  Rafinované ľalie kvety – živé záhradné dekorácie

Omladenie starého kefaPre dobré kvitnúce ibištek miestnosti s doma starostlivosť vyžaduje strihanie výhonkov. Kvety sú tvorené len na mladých vetvách. Po prerezaní poskytuje vetva nové výhonky, na ktorých sa tvoria kvety.

Spôsoby reprodukcie čínskej ruže

šírenie ibišteka odrezanímPropagácia kvetu môže byť semená, odrezky. Najjednoduchší spôsob, ako získať rez. Keď sa rastliny prerezávajú, vrchol sa používa na reprodukciu. Klíčenie výhonkov vo vode alebo vlhkom piesku v teple. mladé ibišky z odrezkovZrejmé korene sú mierne pestované a zakorenené na trvalom mieste v pohári s priemerom do 10 cm. S náležitou starostlivosťou bude v tom istom roku kvet rozkvitnutá nová rastlina.prvý kvitnutie ibišteka

Sadenice sa odporúčajú na jar. Klíčení sa vykonáva s nižším zahriatím na 25-27 stupňov. Ponorte sadenice po výskyte dvoch reálnych listov. Kvitnutie mladých rastlín sa vyskytne v treťom roku alebo neskôr.

Starostlivosť o chorú rastlinu

ibištek potrebuje pomocAko sa starať o ibištek, ak je chorý? Je potrebné analyzovať, prečo kvapka kvety listy alebo kvety. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vytvoriť správne podmienky zadržania. Ak sa choroba nepodarí prejsť do chronickej formy, po dvoch týždňoch budú výsledky pozorovateľné.

ibištek je chorýAko prevenciu proti usadzovaniu kríkov hmyzom môžete použiť sprchu na listy, voda umyje prach, vošky, nedovolí kolónii organizovať roztoče. Chemické ochranné prostriedky sa používajú po tradičných spôsoboch čistenia.

Poďme analyzovať hlavné dôvody a spôsoby ich odstránenia:

problém dôvod spôsoby riešenia
Škodcovia napadli Oslabená rastlina. Používajte ochranné prostriedky, transplantujte ich do novej pôdy.
Bakteriálne mykotické ochorenia Je to chladné, vlhké, tmavé. Zlepšiť podmienky zadržania, vykonať revíziu koreňov transplantáciou a zaobchádzať s fungicídmi.
Listy sú žlté, zelené žily Zavlažovanie studenou, tvrdou, chlórovanou vodou, studenou a vlhkou. Zmeniť podmienky zadržania, zmeniť pôdu, pridať železo vitriol do závlahovej vody. Vložte ibištek do tepla. Chráňte pred prievanmi.
Žiadne kvety a púčiky Veľa dusíka, v zime rastlina neostala v chlade. Zlepšiť osvetlenie, vytvoriť podmienky pre tvorbu obličiek, znížiť podiel dusíka v hnojivách.
Púčiky a puky spadnú Prudko zmenil teplotný režim a podmienky zadržania. Vložte do tepla, podávajte fosfor, skontrolujte prítomnosť hmyzích škodcov. Otočte hrniec a zmeňte jeho miesto počas kvitnutia nemôže.

Related  Pestujeme dom a poskytujeme starostlivosť

Takéto sú jednoduché príčiny poruchy tráviaceho miesta ibišteka.

Video o starostlivosti o izbový ibištek