washingtonia domaStarostlivosť o Washingtonu doma sa môže zdať trochu komplikovaná. Ale to je len na prvý pohľad. V skutočnosti, aby ste získali nádhernú rastlinu s rozľahlou korunou a atraktívnou “sukňou” okolo kufra, nebudete musieť vyvinúť špeciálne úsilie. Ak budú splnené všetky potrebné podmienky, vaša washingtonská jednotka splní svoj účel – bude to najlepšia dekorácia interiéru.

Vyberte miesto

výberom miesta pre palmyOsvetlenie pre washingtonské prostredie by malo byť prirodzené – má rád jasné rozptýlené svetlo, ktoré môže poskytnúť okná orientované na juhozápad a juhovýchod. Ak je to veranda, je povinná pri zimnom vykurovaní.

Aby sa listy z Washingtonu rozvíjali rovnomerne, ako to robí, je potrebné pravidelne obrátiť na svetelný zdroj!

V ohni by mala byť rastlina chránená pred priamym slnečným žiarením a pohybovať sa o niečo ďalej od okna. V zime, naopak, dbajte na to, aby palma dostávala denne optimálnu dávku svetla a netrpeli zdrojmi umelého tepla.

Ak Washington je vždy v interiéri, potom je účelné usporiadať vzduchové kúpele – stáť po dobu niekoľkých hodín na balkóne, alebo jednoducho na ulici. Je lepšie to urobiť koncom jari, kedy sa vzduch dostatočne zahrial.

washingtonia v byteOptimálna teplota obsahu práčky je v rozmedzí od 18 do 21 ° C V tomto prípade môžu byť niektoré odchýlky, napríklad v lete je maximálna značka by nemala prekročiť +24 ° C, ako je požadované pre nižšie rýchlosti úspešnému vývoju rastlín zime – cca + 10-18 ° C

prízemný

pripravený základný dlaňWashington uprednostňuje hustú hlinito-sodovú pôdu s mierne alkalickým indexom. Ideálnou možnosťou bude hotový substrát na pestovanie dlaní. Ale môžete si pôdu pripraviť sami. Bude to vyžadovať:

  • terčovnica – 2 diely;
  • listová zemina (humus) alebo mokrá rašelina – 2 diely;
  • Perlit alebo hrubozrnný piesok – 1 diel.

Všetky zmiešané a vysadené v pôde prijali Washington. Hrniec by mal byť prednostne vyberaný vysoko s otvorom na dne.

Optimálny čas na transplantáciu sa považuje za jar, keď rastlina už opustila stav pokoja.

Mladé Washington DC transplantuje každý rok po dosiahnutí 3 rokov – 1 krát za 3 roky, po 5 až 6 rokoch – každých 5 rokov. Pokiaľ ide o dospelých stromy, ktorých vek je viac ako 10-15 rokov, v prípade transplantácie nahradí je zmena hornej vrstvy pôdy. Potreba tohto postupu zvyčajne odhaľuje koreň, ktorý sa objavil na povrchu substrátu.

transplantácie dlžokA pamätajte, že pri každej ďalšej transplantácii potrebujete trochu väčší a širší ako predchádzajúci.

Grooming Washington doma, nie na to zabudnúť čas od času na kŕmenie – na jar, v lete a na jeseň 1-2 krát za mesiac, aby sa pôdy rozpustné hnojivo pre palmy.

zalievanie

podmienkach zadržania

Jedným z najhorších nepriateľov Washingtone je suchý podklad, takže musíte neustále sledovať jeho stav a včas k zalievanie rastlín v lete hojne niekoľkokrát týždenne v zimnom období, kedy je v stave pokoja, zle, každých 10-14 dní.

V zime by pôda mala byť sotva vlhká!

Nezabudnite, že nadmerné napájanie, rovnako ako sušenie pôdy, môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie rastliny. Ak je podklad pod vodou, koreňový systém sa môže hniť, čo následne vedie k sušeniu listov.

Washington v pohodlíOkrem toho, keď zavlažujete Washington, je dôležité vziať do úvahy veľkosť vane a vlhkosť v miestnosti. Pre optimálny rast a vývoj zariadenia by mala byť vlhkosť medzi 55 a 75%. Avšak ak je v lete to celkom ľahké zabezpečiť túto podmienku – otvorením okien, potom v zime, keď je vykurovací systém v prevádzke, vzduch by mal byť umelo umývaný. Za týmto účelom sa zvyčajne používa striekacia pištoľ, ktorá ju sprejuje samotnou rastlinou a povrchom pôdy. Ak sa vám takéto opatrenie zdá byť nepríjemné, môžete nainštalovať zvlhčovač domácnosti. V zime sa odporúča umývať listy čistou vodou pri izbovej teplote. Robte to len opatrne, aby nedošlo k poškodeniu rúk.

Základné pravidlá zavlažovania sú nasledovné:

  • mladá rastlina, na rozdiel od dospelého a starého, nepotrebuje hojné zavlažovanie a vlhkosť;
  • nikdy neponúkajte hrniec vody pod hrniec – krajina vždy absorbuje veľa vlhkosti, čo je pre washingtoniu neprijateľné;
  • na zavlažovanie je žiaduce použiť mäkkú vodu – môže byť balená alebo prítomná dážď.

Čo si pamätám?

domáce pestované rastlinyVšeobecne platí, že nie je ťažké sa starať o washington doma, ale existujú určité ťažkosti, o ktorých by ste mali vedieť:

  1. Tento palmový strom môže rásť na dosť pôsobivú veľkosť, takže predtým, než urobíte tento nákup, mali by ste vziať do úvahy veľkosť miestnosti, do ktorej ju umiestnite.
  2. Washington nemôže odolávať útokom niektorých škodcov, ako sú červy, vošky, pavián a roztoče. Z tohto dôvodu je dôležité pravidelne kontrolovať rastlinu a zabrániť výskytu parazitov.
  3. Ak zalievanie nestačí, potom sa listy žltnú rýchlo, keď príliš suchý vzduch, tipy zhnednú pri nízkych teplotách listy budú chradne a suchých svetlých škvŕn na to bude dôkaz o prebytku svetla.

S náležitou starostlivosťou a včasným vykonávaním vyššie uvedených postupov neexistujú žiadne zvláštne problémy s pestovaním washingtonského odpadu.

Tiché detaily starostlivosti o dlaň z washingtonskej – video