Rôzne typy dracénu domaDracaena rastie doma na 15 rokov. V tomto prípade stále zelená rastlina rastie nahor a spodná časť stonky je holá. Letáky, dokončil obdobie o niečo viac ako jeden rok, postupne chradne, zanecháva jazvy na kmeňoch. Ako nakrájať dracaena na získanie bočných výhonkov? Rastlina vám umožňuje vytvoriť nové tvary skrátením výhonkov.

Zásady pre tvorbu dracaena Bush

Vytvorenie koruny dracaenaV kvetinárstve obyčajne predávajú dracaénu s pripravenými následkami. Na samom začiatku, keď pestuje mladú rastlinu, sa z nej vytvárajú kríky v skleníkoch. Môže pozostávať z dvoch alebo troch vetví. Je možné ozdobiť dracaena v budúcnosti? Ak chcete vytvoriť samostatne, každá vetva môže byť nezávisle prijímaná malebnou palmou. Všetky operácie sa vykonávajú iba na zdravých rastlinách.

Čas rezu

Dracaena stonka je štruktúra, v ktorej sú spacie puky pozdĺž celej dĺžky usporiadané v špirále. To je to, čo umožňuje získať klíčky, rudimenty nových vetví na rez v akejkoľvek časti kmeňa.

Vzhľad nových pobočiekPlánované orezávanie pratseny robiť v aktívnom období rastu, keď je najlepšie mokrý tok. Existujú prípady, kedy je naliehavé vytvorenie kríkov. Napríklad časť stonky bola prerušená. Potom by sa skrátenie malo vykonať podľa pravidiel, ktoré sa nachádzajú pod miestom šrotovania. Akékoľvek prerezávanie môže byť účinné iba na zdravých rastlinách.

Ako správne rezať dracaena v domácnosti

Orezanie hornej časti dracaenaSkrátenie centrálneho stonku, je potrebné zvážiť niekoľko bodov:

  • špička so zelenými listami by mali byť v príjemnom osvetlení zóny, takže výška batožinového priestoru je vypočítaná na budúci rast konárov a listov;
  • aby sa objavili nové výhonky, bude potrebné poskytnúť potrebné podmienky na klíčenie nových výhonkov zo spacieho pudu;
  • Všetky operácie na prípravu správneho rezu a jeho utesnenie sa vykonávajú za sterilných podmienok.

Môžete použiť na rezanie rastliny, ktorá má 30 cm od pôdy, na miesto, kde sú horné listy upevnené.

Odstrihnite akúkoľvek časť listovej alebo holého stonky. Diaľkové stránky môžu byť zakorenené, ak dostali ešte jednu kópiu dracaena. Rezanie dracaena na rozvetvenie ako operácia sa vykonáva s ostrým nožom bez stláčania tkanív.

Related  Pracujeme s kvitnúcimi rastlinami vo februári

Rezaná časť dracaena sa používa na rozmnožovanie rastlínPotom, čo odrezal hornú časť rastliny, môže byť použitý pre zakorenenie vrcholy alebo rezané do 7-10 cm chibouks, z ktorých každý je schopný dať nový závod. Požiadavka na rezanie iba s ostrým nožom a hladkými rezmi je nutnosťou.

Ak stopky v mieste rezu listovej, listy musia byť odstránené 10-15 cm, vystavovať kufor. cutoff miesto blízko záhradnej rozstup alebo roztavený parafín k vnútornej vrstve neodparuje vlhkosť, sušené. Na rezu musia byť začiatky nových odvetví. Môžu byť od dvoch do piatich. Ale nie všetky rudimenty budú rásť. Počet nových formácií závisí od podmienok, v ktorých dochádza k klíčeniu.

Súčasný vývoj všetkých nových výhonkov vďaka rovnomernému osvetleniu je dosiahnutý. Dracaena sa musí počas klíčenia a následnej starostlivosti obrátiť.

Podmienky pre klíčenie:

  • ošetrenie stoniek vodou s prídavkom rastového promótora, napríklad Epin;
  • vytvoriť vlhký machový vankúš okolo otvoreného rezu kambia, parafínová časť musí byť otvorená;
  • polyetylénové vrecko je pevne pripevnené na vrchu a vytvára konštantnú vlhkosť 75% vo vnútri;
  • pri svetle pri teplote 22-25 stupňov sa rastlina stará mesiac.

Zakorenenie dracaena v sphagnum mechuJe dôležité, aby v tomto okamihu neotvorili miesto rezu, neodstraňujte balenie, nemente podmienky klíčenia. V rovnakej dobe, zvyšok listov vyžaduje zalievanie, stonka by tiež mali byť navlhčené. Zavlažovanie sa vykonáva iba zdola nahor, vypúšťajúc zvyšky vody, ktoré nie sú absorbované v hlinenej stelivo. Je dôležité, aby sa klíčenie uskutočnilo vo svetle.

Akonáhle rastlina dáva základy na mieste rezu, je pripravená pokračovať v rozvoji bez ďalšieho prístrešku.

Po prerezaní sa zobudia pupočníkyPrípadne zo všetkých obličiek, ktoré sa vyvíjajú, sa vyvinú nové vetvičky. Niektorí nebudú mať dostatok potravy a vysušia. Ale plodiny rastlín týmto spôsobom, môžete opakovane, aktualizovať a dať im nový tvar.

Ak má rastlina holý kmeň, je to po kompletnom uložení do vrecka. Balíček sa neodstráni pred vznikom výhonkov, aby nedošlo k narušeniu mikroklíma. Rastlina sa naleje cez paletu.

Pri vytváraní dracaena môžu fazifikované sadenice kráčať pozdĺž stonky kdekoľvek. Potom sa palma stane viacúrovňovou.

Je doma náchylná na prancinu?

Krásne tvarovaný DrakeRastlina je dobre upravená, ak je pravidelne rezaná a tvarovaná. Preto je prerezávanie jednou z povinných operácií starostlivosti o dracen. Stáva sa to, že rastlina produkuje deformované výhonky, mali by byť odstránené. Potom, namiesto nich, rastlina uvoľní nové výhonky, získa viac listov, rastlina získa nové formy.

Related  Liečivé vlastnosti a pravidlá používania amarantu

Akékoľvek miesta s škodcami a chorobami by mali byť okamžite vyčistené, aby sa zabránilo infekcii celej rastliny. Táto operácia sa nazýva sanitárne prerezávanie.

Video o výsledku rezania dracaena