Zvoľte čerstvý ananásOdborníci hovoria, že zrelý čerstvý ananás sa môže jesť len na mieste rastu. Ak chcete dosiahnuť kupujúceho v strednom páse a severné oblasti plodu trvá dlhú dobu pre plavbu po mori. Plody sú na začiatku odstránené nezrelé, aby nedošlo k poškodeniu cesty. Iba dodávaná leteckou dopravou, ananás sa môže ochutnať čerstvý a zrelý.

Ako si vybrať lahodný ananás

Ako urobiť správnu voľbu ananásuV priebehu času, strávil na ceste, zámorský bobule rekrutuje zrelosť, aj napriek nejakej strate chuti. Pri výbere ananásu potrebujete poznať značky, ktoré vám umožnia vychutnať si chuť, aby ste nehrali rozbité ovocie doma:

  • pozrieť sa;
  • cítiť;
  • čuchať.

Názov ananás pochádza z indickej definície označenia ovocia – voda-voda, zápach pachov. Preto musíte najprv použiť pocit vône a pocítiť neporovnateľnú vôňu pachov. Ak prevažujú pikantné sladké bankovky, ovocie je prehnané a kvasenie už začalo. Ak je zápach sotva viditeľný alebo úplne chýba, ananás je zelený. Taktiež je možné vylúčiť spracovanie ochucovadla nezreagovaným produktom.

Venujte pozornosť povrchu plodov a stavu chumáčaPozorný pohľad na povrch vzorky, jeho farbu a stav chumáča. Ovoce by malo byť zlatohnedé, s malou zeleňou na vrchole. Samotný hrebeň pozostáva z listov. Ak sú málo a sú bez života aj v strede, ovocie dlho čaká na kupujúceho. Ak listy ľahko zľahka spadajú, je to prehnané. Na križovatke vlasov a telo musí byť vlhké, táto vlastnosť listov, zbierať a prenášať vlhkosť na plod. Ale tu sú niektoré triky. Prípravok pred predajom môže pozostávať z ponorenia plodov vo vode na deň. Potom sa stáva ťažšie, listy sú čerstvé a chuť je chudá a také ananás nie je skladovateľný.

Zrelé plody majú zlatohnedú kôru a zelený trsNa kužele by nemali byť žiadne hnedé škvrny, plesne a jeho vôňa. To všetko naznačuje produkt, ktorý má pokazený vnútorný priestor. Hmotnosť ovocia by mala byť ťažká. Svetlá a zvuková odpoveď na ananás bavlny, zelená.

Zostáva cítiť ovocie, pretože je už v ruke. Miernym stlačením na kôrku môžete cítiť pružný odpor. A ak utopíte trochu shishechku, okamžite vyskočí.

Mäkká kôra a slabé listy chumáči hovoria o prehnanom ovocíVýber správneho ananásu nie je ľahký pre tých, ktorí ich nakupujú len zriedka. Jedzeme jablká, hrušky, vodné melóny, melóny a pomaranče oveľa častejšie. Preto ich môžeme vybrať bez rady odborníkov. Pri výbere ananásov na slávnostnú tabuľku je lepšie použiť radu skúsenej osoby, nie však predajcu, ktorý má záujem o maximálnu realizáciu zakúpeného produktu.

V Číne je nový stôl bez ananásu nemysliteľný. Toto ovocie je symbolom prosperity a šťastia v budúcnosti.

Ako zúriť ananás

Takže nechajte ananás doma po dozretíNapriek tvrdeniu, že ananás dozrieva iba na rastline, je už zrejmé, že akékoľvek zázračné ovocie na dlhej ceste je odstránené nezrelé. Preto ovocie v spôsobe zrieť. Ale ak ste si kúpili nezrelé ovocie, potom musíte pokračovať v jeho uvedení do jedlého stavu. Existujú však odrody ananás so zelenou pokožkou. Ak zelené ovocie má vôňu a iné známky zrelosti, nemusíte to roztrhnúť. Potom by nemali mať hnedé škvrny, čo by znamenalo prehnané. Kyslé ovocie je vhodné len na kulinárske lahôdky po tepelnom ošetrení.

O tom, ako dozrieť ananás, je niekoľko tipov. Jedným z urýchľovačov je etylénový plyn. Vyznačuje sa okolitými jablkami a hruškami. Ak je umiestnený vedľa ananásu, po 2-3 dňoch sa mäso zmení na žltú. V tomto prípade by každý deň mali skontrolovať stav ovocia, odtrhnúť listy z koruny. Akonáhle príde zrelosť, ananás by mal byť konzumovaný okamžite. Po takom dozretí sa výrobok neukladá.

Môžete jednoducho uložiť ananás vo vetranej miestnosti s vysokou vlhkosťou, ktorá je zabalená do papiera vo forme vidlicovej kapusty. Zároveň je potrebné, aby ste ju každý deň otočili na druhú stranu, aby ste nemali žiadne záplaty. Do týždňa dozrieva anan.

Centrálna stonka v ananási sa nepoužíva z dôvodu jej tuhostiAk je potrebný zrelý ananás skôr, je potrebné ho dať priamo do novín na všetkých stranách s jablkami a hruškami. Ovocie dozrieva v tomto okolí za 2 dni.

V nezrelom ananase odstráňte hrebeň, ktorý sa dá použiť na pestovanie, a ananás položený hore nohami, pred žltom prehne a bude sladký.

Podmienky skladovania ananásov

Ak sa dodržia určité pravidlá, ananás sa môže skladovať až 14 dníAk chcete udržiavať ananás dva týždne, je potrebné splniť základné podmienky – teplota 7,5 – 8 0, zabalené do papiera a zabalené do plastového vrecka. Súčasne je potrebné balík previesť. Ak zmeníte teplotu, ananás zmrazí alebo prerastie. Aby ananás nebol plesnivý, vlhkosť by mala byť vyššia ako 90%, okolo 80.

Ako uchovávať ananás po dlhú dobu v čerstvej forme, neexistujú žiadne recepty. Iba sušenie, konzervovanie alebo mrazenie môže dlhodobo uspokojiť chuť zdravého ovocia. V tomto prípade treba poznamenať, že hlavná účinná látka brómu zostáva iba v čerstvom a mrazenom jedle, ako je vitamín C.

Mrazený nakrájaný ananásPreto koľko ananasu je uložené závisí od toho, aké liečenie prešlo. Konzervované potraviny majú trvanlivosť do jedného roka, sušené ovocie sa spotrebuje do šiestich mesiacov. Výrobky s použitím konzervačných látok sú oveľa menej užitočné ako čerstvý ananás.

Mrazené ananasy

Len v čerstvom a mrazenom ananáse zostávajú dôležité užitočné vlastnostiPri porovnaní čerstvého a mrazeného s hlboko zmrazeným ananásom sa môžete uistiť, že zloženie produktu zostáva takmer nezmenené. Zachoval sa nielen bromelain, ovocná príchuť. V tomto prípade je po rozmrazení vhodný pre čerstvé konzumácie a varenie šalátov, štiav a varenie.

Produkujte produkt hlbokého zmrazenia z tropických krajín, vyrobený v Európe, pretože ovocie prichádza v sezóne. Preto nemôžete riskovať a vybrať hlboko zmrazený výrobok, ktorý je uložený po dobu troch mesiacov od dátumu výroby.

Zmraziť ananás potrebuje iba hlboké zmrazenieMôžete zmraziť ananás doma, ak máte moderný mraznička. V tomto prípade ovocie:

  • umývanie;
  • vypustite a vyčistite od kôry;
  • odstráňte jadro, nakrájajte na tenké krúžky alebo kocky;
  • zmrazené v jednej rade na palete niekoľko hodín;
  • sú prenesené do spoločného úložného priestoru.

Táto metóda vám umožňuje kúpiť niekoľko ovocia z dobrej dávky ovocia, jesť pravidelne, s prínosom pre zdravie.

Skladované zmrazené ananásy nemôžu byť vystavené opakovanému rozmrazovaniu. Roztavený výrobok by sa mal používať úplne.

Ananás čistíme rýchlo a krásne – video