Alocasia AmazonikaAlokaziya ako závod, obsahujú od 70 do 100 originálny a veľmi odlišného vzhľadu a veľkosti druhov, väčšinou pôvodom z južnej Ázie a Pacifiku. História objavu a na začiatku štúdie Alokaziya činí niečo málo cez sto rokov, ale počas tejto doby boli rastliny bodkovaný amatérske vnútorné kvetinu a dokonca sa podarilo, aby sa stal predmetom diskusie botanikov a chovateľov.

Je to s jedným z najobľúbenejších záhradníckych zástupcov rodu, alokázie Amazonik, veľmi zaujímavý príbeh je spojený.

História výskytu a šírenia alokacie Amazonky

Hybridná Alocasia AmazonicaNapriek tomu, že v názve kultúry juhoamerickej rieky tento druh alokacie nemá nič spoločné s Amazonkou a jej slávnymi dažďovými pralesmi. Nenechajte sa nájsť túto úžasnú rastlinu na ostrovoch Oceánia, Melanesia a iných biotopoch voľne žijúcich druhov.

Faktom je, že Alocasia Amazonica je umelo získaný hybrid, ktorého história začína až v 50. rokoch minulého storočia. Podľa štúdie, ktorú medzinárodné spoločnosti Araceae, prvý, ktorý vzkriesil Alokaziya Amazonica bol skromný American poštár, ktorý vlastnil malé škôlky tropických plodín a dal výslednú závod sa mu páči meno. Je ťažké povedať, ktoré rodičovské formy pôvodne prevzal Salvador Mauri pre šľachtiteľské práce.

Dnes pestovatelia kvetov s názvom Alocasia Amazonica ponúkajú hybridný druh Alocasia longiloba a Alocasia Sanderiana.

Ako rastlina s neobvyklým svetlé listami okamžite ukázal vážny záujem záhradníkov, mnoho komerčných firiem zaviedli pestovanie Alokaziya Amazonica ako zalievanie kultúru. V 80-tych rokoch minulého storočia v chovateľskej stanici Silver Chrome záhrady, ktorú vlastní rodina bola nájdená rastlina Rotolante, sa líši od kongenerov pomalý rast a výrazne nižších rastlín. Denis Rotolante za to, že tieto vlastnosti spolu s polyploidné sadu génov Alokaziya prijatých v dôsledku mutácie.

Alocasia PolyPreto sa objavil nový názov rastliny – Alocasia Poly, neskôr premenený na Polly. Nová továreň bola veľmi sľubná z hľadiska vnútornej kvetinárstva, pretože mohla byť ľahko umiestnená v každej miestnosti. Navyše starostlivosť o alokázu Amazonik Polly bola doma vážne zjednodušená.

Trpaslík odroda Alokaziya Amazonica je rozšírený po celom svete a dnes je dobre známe, že pestovatelia kvetín a pod obchodným názvom Alokaziya Polly, rovnako ako Alokaziya Alligator či africké masky.

Popis Alocasia Amazonika

Alokasia SanderAk porovnáme Alocasia Amazonica s rodičovskými druhmi, spoločné črty a rozdiely týchto zaujímavých rastlín sú jasne viditeľné. Z alokacie Sandera, na fotografii, kultúra zdedila husté tkanivo listovej dosky, jej bohatú farbu a vyrezávaný okraj.

Alocasia longilobaGény tiež Alocasia longiloba, na fotografiu, zmeniť obrysy lístie, ale Alokaziya Amazonica, ako aj voľne žijúce druhy, môže byť právom nazývaný “slonie uši”. Tvar kožovitých tmavozelených listov s kontrastnými bielymi alebo svetlozelenými žilami úplne zodpovedá tomuto ľudovému názvu.

So správnou starostlivosťou doma, alokázia Pollocka, ako na fotografii, niekedy kvitne.

Alokasia kvet Amazonika PollyKvetenstvo v tvare klasu je obklopené šťavnatým zázvoru, ktoré po oplodnení zomrie, odhaľuje červené alebo pomarančové bobule. Vzhľadom k tomu, Alocasia Amazonika je hybrid, ktorý sa nevyskytuje v prírode, je takmer nemožné šíriť ju semenami. Klonovacie technológie sa používajú v laboratórnych podmienkach a vo veľkých škôlkach na reprodukciu rastlín. A doma, môžete získať mladú rastlinu vegetatívne.

Na vrchole tohto druhu Alokaziya môže dosiahnuť jeden a pol metra, ale častejšie v byte neprekročí 50-80 cm. Najmä prudký nárast rastu rastlín dáva dobré svetlo a dostatočnú zálievku.

Starostlivosť o Alocasia Amazonika Polly doma

Ako potomok rastlín nájdených prirodzene vo vlhkých tropických lesoch, Alocasia Amazonica tvrdí, že rovnaké požiadavky na pestovanie a ošetrovanie ako materské druhy.

Rastúca alokacia Amazinika Polly domaHlavným kritériom komfortu pre alokaciu Amazonika je správne zvolená zmes pôdy a režim napájania.

Pôda musí byť veľmi voľná, s dobrým prístupom k priepustnosti kyslíka a vlhkosti. V rovnakej dobe by voda nemala zostať dlho v pôde, inak stagnujúce javy a hniloba koreňov nemožno vyhnúť. Najjednoduchšia cesta, ktorá sa stará o amalgámu Amazoniku Polly, doma, sa mieša v rovnakom pomere:

  • vysoká rašelina;
  • záhradná pôda;
  • pripravený mix pre orchidey.

Takáto pôda bude obsahovať potrebné živiny, ktoré umožnia rastline aktívne dýchať a rozvíjať sa.

Dobre upravená krásna rastlinaVšetky druhy alokácie, vrátane Polly, sú veľmi náročné na zavlažovanie. Pôda pod rastlinou by nemala vyschnúť, ale vlhkosť v zemskom kóme by nemala stagnovať.

Najlepšie je pri napájaní používať stálú, varenú alebo destilovanú vodu pri izbovej teplote.

V tejto horúcej sezóne je zelená časť rastliny pravidelne zavlažovaná teplou vodou av zimnom období je obmedzená na utieranie listových dosiek mäkkou vlhkou handričkou.

Včasné zavedenie hnojenia zabezpečuje aktívny rozvoj zariadeniaZahrnutie doma v starostlivosti o alocasiu Polly, ako na fotografii, kŕmenie je rovnako dôležité ako včasné zavlažovanie. V teplých mesiacoch, približne od apríla do októbra, sa rastliny mesačne oplodňujú a kombinujú dusík a minerálne doplnky. Počas zimného odpočinku sa zastaví hnojenie, zníži sa napájanie, monitoruje sa stav listov a koreňov.

Rovnako ako divoká alokacia, hybridná odroda potrebuje svetlo, ale netoleruje priame slnečné svetlo. Ak je dostatok svetla, rastlina reaguje rýchlym rastom a tvorbou nového listov. Keď sa uchovávajú v tieni, listové dosky sú takmer čierne.

Čím viac svetla sa dostane na alokaciu, tým hojnejšie je zavlažovanie a rastúce vzorky sa musia raz do roka vylievať do hrncov s väčším priemerom.

Je lepšie transplantovať na jar, na začiatku vegetačného obdobia. Postup je možné kombinovať s rozdelením podzemky, tvorbou detí a hľúz.

Transplantácia rastlín sa vykonáva na jarAle bez ohľadu na to, ako kvalitné starostlivosť bola Alokaziya Amazonica Polly, keď nie je možné vytvoriť príjemné teploty a vlhkosti, rastlina vädne doma, a niekedy aj zabitý.

Alocasia sa cíti dobre pri teplote 16 až 24 ° C, pričom vyžaduje vysokú vlhkosť nad 65%. Dobrou pomôckou pre pestovateľa kvetov bude v tomto prípade tácka plná kamienkov alebo expandovanej hliny a naplnená vodou. Pre alokázu nielen sušina, ale aj prievan, ako aj hypotermia sú škodlivé. Ak sa leto prenesie rastlina do záhrady, nočný pokles teploty pod 13 ° C môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie koreňového systému alebo sa stane signálom pre to, aby zariadenie začalo odpočinok.

Prvým príznakom nepohodlia, napríklad s nedostatkom svetla, vody alebo tepla, možno považovať za vädnutie a padajúce listy.

Rast pokračuje, ak je doma Alocasia Amazonika Polly riadne opravená.

Rozkvitá alokázuPríjemným prekvapením pre kvetinárstvo je rozkvet kvetov. Avšak vzhľad stopku a kvetenstvo – vážny test, as kvetinami v Alokaziya Polly, v porovnaní s inými druhmi, sú pomerne veľké a vypúšťací zhromaždili kvet inštanciu. Aby nedošlo k strate celý ker, stonky kvetov sa odporúča znížiť až okvetí zverejnenia alebo na začiatku jeho zapadol. Umiestnite rez uhlíkovým práškom a uistite sa, že poškodené tkanivo nie je zhnité.

A apartmány pre alokaciu nájdu miesto s očakávaním, že listy obsahujúce toxické zlúčeniny pre teplokrvné živočíchy neboli k dispozícii deťom a domácim miláčikom.

Video o alokasii Polly