Kvitnúca zdravá fialováViolety sú vítaným hosťom na okenných parapetoch, ale na získanie zdravých rastlín potrebujete správnu starostlivosť. Prvým znakom problémov je zvyčajne zmena typu listov. Ako indikátory robia kvetinárku premýšľať o tom, prečo fialové listy sú žlté alebo stojí vzpriamene.

Symptómy chorôb rastlín

Listy fialky sú žlté a škvrnyKaždá zmena vo výskyte senpolie v horšom prípade môže byť spôsobená fyziologickými alebo infekčnými ochoreniami. Fyziologické zmeny závisia od nesprávnych poľnohospodárskych techník, infekčné sa potom zavádzajú, ak je rastlina oslabená. Signál na skutočnosť, že dôvodom pre nepohodlie rastliny by sa malo nájsť, je stav a poloha ružice listov. Čo ak fialové listy začnú žltnúť?

Správna poloha listov je horizontálna. Listy tak nezvyšujú a vytvárajú krásnu rozetu, v strede ktorej je viečko kvetov. Na nekvetúcej senpólii sú listy tiež umiestnené horizontálne.

Fyziologické zmeny a ich znaky

Príliš jasné svetlo môže viesť k odfarbeniu listovPríčiny žltnutia fialových listov:

  • nesprávne umiestnenie;
  • nesprávne zalievanie a kŕmenie;
  • požiadavky na substrát nie sú splnené;
  • prirodzená smrť dolných listov.

Prvým dôvodom všetkých problémov môže byť nákup rastliny alebo odrezkov s problémami pripravenými. Preto by sa list na zakorenenie mal odobrať zo zdravých rastlín bez najmenších chýb a nie z nižšej vrstvy rozety. Získaná rastlina sa musí podrobiť dvojtýždňovej karanténe. To znamená, že rastlina nie je umiestnená v zbierke, je oddelená a monitorovaná na jej stav. Počas tohto obdobia sa objavia choroby alebo hmyzí škodcovia a celá zbierka zabráni infekcii.

Žltnutie listov na dolnej vrstve môže znamenať, že fialová vo veku a nebola dlho transplantovaná. Jedlo nestačí a je rozdelené na kvety a mladé listy. Dôvodom, prečo fialové žlté listy môžu byť nedostatok draslíka a dusíka. Rovnaký výsledok je možný, ak zemina stratila kyslosť, prvky v alkalickom médiu nepôjdu do rozpustnej formy. Najlepší spôsob, ako napraviť situáciu, môže byť transplantácia kvetu s výmenou pôdy alebo napájaním mierne kyslej vody.

Related  Výhody a poškodenie čiernej reďkovky

Príčinou môže byť zmena farby listov v jasnom svetle a nielen slnečné. Violety na regáloch pod umelým osvetlením sú tiež škodlivé pre nadmerné osvetlenie. K dispozícii je špeciálny film, ktorý je možné prilepiť na presklenú skriňu alebo na krytú rastlinu. Violety s tmavými listami sú odolnejšie voči nadmernému svetlu.

Listová doska môže v zimnom období žltnúť, keď sa dotýka studeného skla, keď sa zalieva studenou vodou alebo hojne. Senpolii milujú vlhký vzduch, ale to sa dosiahne umiestnením v blízkosti kontajnera s vodou alebo vlhkým machom. Je možné sprej fialky? Nie, nezvyšuje vlhkosť, ale zničí vzhľad senpolie. Listy nemajú rád tento druh zvlhčovania. Starostlivosť o nich spočíva v umývaní mydlovou vodou pod sprchou a sušením v kúpeľni raz za štvrťrok. Kvety s kvapkami vody sa stanú zameraním na slnečné svetlo a list sa spálí, bude to nevzhľadné hnedé miesto.

Jednou z príčin bronzových a bledých listov je ponorAk rastlina stojí v prievanu, môže to spôsobiť vzhľad bledých alebo bronzových listov. Nízka aj vysoká teplota majú negatívny vplyv na rastlinu. Pri teplote nad 25 stupňov sa kvetová doštička zmení farbou.

Žlté listy môžu byť použité na rozmnožovanie. Ak je koruna vyrezaná v dolnej časti a kmeň je holý, potom ju zabaľte mechom a zvlhčite. V dôsledku toho sa objavia korene. Rastlina prehlbuje a dostáva dodatočnú výživu.

Prečo majú fialky rastúce listy

Pri jednostrannom osvetlení sa fialové listy zdvíhajú nahorAk sa zelené listy rozťahujú nahor, môže to byť niekoľko dôvodov. Jedným z nich je nedostatočné jednostranné osvetlenie. Na to, aby fialová tvorila správnu ružicu listov, mali by mať všetci jednotné osvetlenie. Preto sa kvetináče potrebujú po určitom čase otočiť do malého uhla, meniace osvetlenie listov.

Ďalším dôvodom, prečo fialové listy stúpajú, môže byť suchý, prehriaty vzduch, z ktorého listy majú tendenciu chrániť jadro kvetu. Nepríjemné listy pri zmene miest, pretože sú homebodies. Ak doska ohýba hrany, rastlina vyžaduje hnojenie dusíkom, ale v medziach normy. V hustom stave môže listová čepeľ stúpať v boji za miesto pod slnkom.

Related  Výhody a poškodenie prírodného jablčného octu

Infekčné ochorenia fialiek

Nesprávna starostlivosť o fialky vedie k infekčným chorobámMedzi infekčné choroby patria tie, ktoré sú zavedené do oslabenej rastliny. Preto je príčinou choroby vždy nesprávna starostlivosť. Aby sa mesto ochránilo pred chorobami, malo by to v prvom rade zabrániť infekcii novými rastlinami. Karanténa slúži ako upozornenie. Oslabenie zariadenia môže:

  • nedodržiavanie termálneho režimu;
  • nesprávne zalievanie rastlín:
  • ťahy, studený surový roh, kde bola rastlina umiestnená.

Phytophthora na fialovejV takýchto podmienkach sa hniloba, zóny, kde môže preniknúť phytophthora, objavujú na stonkoch alebo koreňoch fialky. Toto je jedna z hrozných infekčných ochorení senpolie v dôsledku nedodržiavania teploty a vlhkosti. Príčiny choroby sa prenášajú na zem. Preto je dôležité dezinfikovať všetku zakúpenú a domácu pôdu.

Ďalším ochorením, ktorý je schopný zničiť všetky fialky v krátkom čase, s názvom múčnatke, ktorý začína ako neškodný prašné bieleho kvetu, končí smrťou rastliny. Múčnatka na fialkách vyžaduje rýchlu liečbu. Nemôžete vziať z takýchto zbierok potenciálnych zákazníkov.

Múčnatka na fialovejNa liečbu v počiatočných štádiách môžete použiť špeciálne prípravky ako “Topaz” alebo “Saprol”. Len potom, ako si všimnete práškovú vrstvu, naplňte rastlinu sírou v prášku, pevne ju utesnite s vreckom a vytvorte teplotu 25 , zabiť mycelium. Môžete striekať pomocou suspenzie sódy a mydla na pranie. Ak sa začne múčnatka na fialovej farbe, zariadenie sa zničí a preventívna liečba pre ostatných obyvateľov okenných parapetov.

Liečba rastlín so špeciálnymi prípravkamiRozdiel medzi hnilobou a infekciou spočíva v tom, že sa šíri na všetky rastliny v obmedzených podmienkach. Nekomunikovateľné ochorenia spôsobené nesprávnou starostlivosťou môžu zabiť jednu rastlinu.

Problémy fialiek a ich riešenie – video