kozmetológia na kvetinovom lôžkuTakmer všetci poznájú veľkolepú a nenáročnou krásu Cosmie, ktorej pestovanie je k dispozícii všetkým. Najdôležitejšou vecou je pochopiť, kedy pestovať nekonečný kvet. Tento spoločný ročný rok možno nájsť takmer všade. Používa sa na záhradníctvo nielen miestnych plôch, ale aj trávnikov a kvetinových záhrad. Dokonca aj názov rastliny sa prekladá z latinčiny ako “dekorácia”. Kozmické kvety, ich výsadba, starostlivosť a fotografie sa často diskutujú v tematických fórach. Takže, kedy a kedy sa budem vysadiť?

Časovanie a technológia výsevu

Kozmetické semená

Pestovanie kozmetiky na vašom webe je možné vykonať buď priamym výsevom osiva v otvorenom teréne alebo pomocou sadeníc. V prvom prípade bude kvitnúť v júli, v druhom – v júni. Aby sme lepšie porozumeli pri výsadbe kozmetiky pri pestovaní semien okolo rastliny, je potrebné poznať nasledujúce skutočnosti:

  1. Rastlina je termofilná, ale je schopná tolerovať malý mráz.
  2. Klíčenie semien trvá približne 2 týždne.
  3. Optimálna teplota pre hniezdenie semien je 12-15 °.

sadenice výhonkyPri zohľadnení všetkých uvedených faktorov možno dospieť k záveru, že kapor je možné zasiať na otvorenom teréne už začiatkom mája. Pri jeho umiestnení sú najvhodnejšie otvorené slnečné plochy s dostatočne úrodnou a dobre odvodnenou pôdou.

Pri výbere miesta by ste mali tiež zabezpečiť, aby bol chránený pred priamym vystavením studeným severným vetrom.

V takýchto podmienkach zariadenie úplne otvorí svoj potenciál a bude mať bohaté kvitnutie až do mrazu. Takže sme zistili, kedy rastú kôpky na otvorenom pozemku pri pestovaní zo semien a aké sú podmienky pre sadenice?

Kozmetické sadenice pripravené na transplantáciuPri semenáckej metóde kultivácie sa osivá vysádzajú v druhej polovici marca. Oni sú len mierne stlačený do voľnej pôdy živiny, a potom napojený. Pri teplotách od 18 do 20 ° sa výstrely objavia do 10 dní. Prvýkrát nie je potrebná špeciálna starostlivosť. Keď sa tieto listy objavia na sadeniciach, sú ponorené do priestrannejších nádob alebo individuálnych pohárov. Aby sa zabránilo rozťahovaniu rastlín, teplota sa zníži na 16-18 ° C.

Aby ste sa vyhli praktickému procesu zberu úrody, môžete okamžite vykonať niekoľko semien v pohároch.

Pestovanie kozmetiky zo semien pri priamom výseve na otvorenom teréne nie je zvlášť náročné. Semená sú osiate v predpripravených hrebeňoch. V tomto prípade sa používa metóda hniezdenia na siatie, to znamená, že sa semená rozložia na povrch pôdy hniezdami na niekoľkých kusoch. Potom ich ľahko plácajú dlaňou svojej ruky.

Pestovanie a starostlivosť

kozmetika nie je náročná v ošetrovateľstveVýsadba a starostlivosť o kozmetické výrobky na otvorenom poli má svoje vlastné charakteristiky. Vďaka metóde pestovania sadeníc začínajú mladé rastliny v druhej polovici mája. Zasadzujte ich do malých dier vo vzdialenosti 30 cm od seba. Po výsadbe sa rastliny napojujú hojne.

Vysoké druhy kozmetiky vyžadujú podporu. Najskôr ich nainštalujte po výsadbe.

Keď rastliny dosiahnu výšku pol metra, zachytia korunky. Táto metóda prispieva k lepšiemu breziviu a hojnému kvitnutiu.

Related  Ako pomôcť fialovej, ak jej listy žltnú

Starostlivosť o kozmetický prípravok spočíva tiež v včasnom napájaní, uvoľňovaní pôdy a zavádzaní hnojenia. Nezabudnite tiež na včasné odstránenie buriny. Zalievanie vesmíru by nemalo byť viac ako raz týždenne. Jeho silný koreňový systém dokonale dodáva vlhkosť aj z najhlbších vrstiev pôdy.

výhonky kozmetiky na miesteAby sa zabránilo tvorbe pôdnej kôry, povrch pôdy po každom zavlažovaní sa uvoľní. Pre šetrenie času je možné uvoľňovanie kombinovať s pliesňovaním. Včasné vrchný obväz výrazne zlepší vzhľad rastlín a zvýši početnosť kvitnutia.

Prvé hnojivá sa zavádzajú dva týždne po výsadbe sadeníc. Za týmto účelom sa používajú univerzálne minerálne komplexy. Podruhé vo fáze budovania, tretí – počas kvitnutia.

So silným rastom kríkov ich môžete znížiť. To poskytne rastliny kompaktnejší vzhľad. Orezanie zarastených kríkov by nemalo byť väčšie ako 30 cm, zatiaľ čo v rezanej oblasti musí byť nevyhnutne už zafarvený kvetenstvo.

hosteska rozkvitlaKosmeya nie je tak náročná a stabilná rastlina, ktorá je takmer nikdy poškodená škodcami a chorobami. Hlavnou hrozbou pre jej sadenice sú len slimáky. Jednoducho ich zničte, v uličkách stačí posypať špeciálne prípravky. S malým počtom škodcov sa môžu zbierať ručne.

Výsadba a starostlivosť o kvety vesmíru nie sú zložité. Táto kultúra jemného plemien náletových, výsadba ju raz na mieste, budete v priebehu rokov si svoje pôsobivé, bohaté a dlhotrvajúci kvitnutie.

Plodiny na siatie – video