Ananás domaZáhradné ovocie ananásu je bylinná rastlina z čeľade bromeliad. Tento druh je charakterizovaný skutočnosťou, že rastliny sú prispôsobené na život v podmienkach sucha, majú mäsité listy tvoriace lievik v centre. Ranná rosa sa odčerpáva do improvizovaného kontajnera a krmí rastlinu zhora. Táto vlastnosť absorpcie vlhkosti cez listy v hornej časti ovocia, ich spojenie so srdcom rastliny podnietil spôsob, ako pestovať ananás. Root top a získať novú rastlinu doma je možné, ak sú splnené podmienky reprodukcie.

Metódy pestovania ananásov

Stupne rastúceho ananásu zo zeleného vrcholuV podmienkach stredného podnebia môžu byť ananasy pestované iba v skleníkoch, skleníkoch alebo na parapete. Jedným z dôvodov je dlhodobé pestovanie ananásu na získanie zrelého plodu. Niekoľko rokov, až 4, prechádza v očakávaní vzniku kvetenstva. Na plnenie a zrenie plodu je potrebný pol roka. Neskôr rastlina zomrie a zanechala za sebou veľké množstvo výhonkov, ktoré rastlinu pestujú v priemyselnom meradle.

Vo vlasti sa fruktócia vyskytuje po 26 mesiacoch vývoja rastlín. Po odstránení plodu rastlina zomrie a zanecháva mnoho potomkov, s ktorými sa množia. V miestnosti rastlina kvitnúca vo výške 25 cm a vo veku 16 mesiacov. Kvitnutie začne v dvoch mesiacoch, trvá dva týždne. Jedna kvetina kvitne jeden deň. Ovocie sa formuje a dozrieva sa až šesť mesiacov.

Ananás všívanýTakže môžete pestovať ananás:

  • semená získané z dospelého plodu;
  • rastúci od dospelého alebo mŕtveho kríka;
  • vrchol zrelého ananásu.

Ananásové semenáOsivá metóda chovu sa zriedka používa, pretože je spojená s predĺžením vegetatívneho obdobia. Pre fanúšikov začať všetko od začiatku, musíte vedieť, že z zrelej exotické ovocie môžete zbierať semená. V domácom prostredí je pre krížové opeľovanie nevyhnutné, aby kvitli súčasne dve ďalšie rastliny. Následne sa semená vysijú v ľahkej pôde a po výskyte výhonkov rastú až na 6 cm a zasadia sa do stáleho hrnca.

Related  Metódy reprodukcie vnútorného kvetu abutilone

Ako pestovať ananás zhora

Pestuje sa doma ananásNajbežnejšou metódou je získať ananásové sadenice z chumáče v hornej časti ovocia. Vyberte ananás z čerstvej dávky čerstvej úrody. Znamenie bude silný zväzok listov na vrchole ananásového kužeľa. Listy by mali byť nažive, nevysušené a čo najmenšie pokrčené. Plody musia byť vyzreté vo všetkých svojich vlastnostiach.

  1. Silné uchopenie ovocia jednou rukou, ďalšia s plynulým skrutkovým pohybom otočiť rozetou listov zo základne. Je lepšie to urobiť spoločne. Ak to nie je možné, potom je vrchol hlavy orezaný ostrým dezinfikovaným nôžkom. Potom z prijatého kužeľa opatrne odstráňte mäkkú časť, aby sa počas zakorenia nerozkladala v zemi.Odstránenie rozety listov pred zakorenenie
  2. Základňa je vyčistená na 2-3 cm, jemne vyzdvihnúť listy. Na tomto mieste sa objavia a rastú korene, rovnako ako v osive cibule alebo cesnakové kebabky. Posypte rozrezaným uhlím alebo mletou škoricou.
  3. V priebehu týždňa sa rastlina usuší v izbových podmienkach a zavesí pokožku hlavy s odrezanou časťou. To urýchli tvorbu koreňov.
  4. Klesáme dno ananásového sadiva do vody a čakáme, kým sa korene neobjavia. Miesto pre pohár by malo byť vybrané ľahké a teplé. Koncepty a teplotné rozdiely sú neprijateľné. Sklo by malo byť zvolené tmavé alebo zabalené čiernym papierom. Vodichku sa mení každé dva dni a neumožňuje kysnúť.Prvé korene sa objavili
  5. Vyberáme nádobu na mladú sadenicu maximálne 0,5 litra, s dobrým drenážnym otvorom. Pôda pozostáva z rovnakých podielov piesku, rašeliny a listového humusu. Môžete si kúpiť základný náter pre bromid, ale akékoľvek zloženie je predčistené patogénmi a možnými hmyzovými škodcami. Pred vysadením je povinné vodu teplého manganistanu draselného a následné sušenie.Pestovanie nového ananásového kríža
  6. Ananás korene sú zasadené v kvetináči s drenážnou vrstvou predtým položil. Zem musí byť vlhká, ale nie vlhká. Ak je rastlina už s koreňmi, nechajte zariadenie otvorenú a monitorujte vlhkosť. Ak sa po vysušení ananásový stromček nedal vo vode, zakorenenie sa vykonáva pod kapotou vytvoriť mikroklímu.Zakorenenie ružice listov pod kapotou

Related  Ako zabrániť ochoreniu anthuria

Ako pestovať ananás zhora, je to jasné. Zostáva čakať na výsledky zakorenenia. Ak je rastlina odobratá, objavia sa mladé listy. A až potom a v následnej vode potrebuje mladá rastlina zhora, takže v lieviku z listov je vždy voda.

Ako dlho čakať na výsledky zakorenenia závisí od vonkajších podmienok a od dodržiavania všetkých podmienok. Koreň môže zakoreniť 6-8 týždňov. Keď sú zakorenené, listy postupne vyschnú a hroty sa musia odrezať. Súčasne rastúce náhradné zeleniny. V priebehu času bude Bush úplne stratiť svoje staré vlasy. Voda, ktorú potrebujete raz týždenne až do roka. Transplantácia povodní do priestrannejšieho hrnca v pôde pre kaktusy.

V zime, ananásové listy nebudú rásť, je to obdobie odpočinku. Z tohto dôvodu by malo dôjsť k zníženiu napájania aj kŕmenia.

Ako pestovať ananás doma – video