Hnojivo pre vnútorné orchideyNa efektívnejšie a dlhšie kvitnutie vnútorných rastlín sa používajú rôzne komplexy. Hnojivo pre orchidey je vyvinuté s prihliadnutím na špecifickosť rastliny. Kompozície sa používajú v určitých časoch vegetácie a iba pri zdravom kvete. Dokonca aj hnojivá označené “pre orchidey” by sa mali používať opatrne av nižšej koncentrácii ako je uvedené na štítkoch.

Základné pravidlá pre aplikáciu hnojív

Hlavnými aktívnymi látkami hnojív sú dusík, fosfor, draslík. Na štítkoch sa označujú ako percento N: P: K. Ak je potrebné zvýšiť zelenú hmotnosť, vyžaduje sa viac dusíka, fosfor je potrebný na kvitnutie a draslík je zodpovedný za životaschopnosť a bunkové procesy. V komplexných formuláciách sú prítomné stopové prvky. Vitamínový koktail pre orchidey je tiež užitočný, rovnako ako pre osobu.

Pravidlá používania hnojív pre orchidey:

 • Počas transplantácie a počas adaptácie rastlín nie je možné používať hnojivá;
 • sledovať čas aplikácie hnojív, riadený biologickým cyklom;
 • Počas kvitnutia a počas liečby alebo rehabilitácie nehortizujte orchidey;
 • Koreňové hnojenie sa vykonáva iba po napájaní, aby nevznikli korene chemického popálenia;
 • Ak chcete podávať orchidey v závislosti od podmienok zadržania, ale nie častejšie ako dvakrát mesačne.

Hnojenie zo žltnutia listovFrekvencia kŕmenia závisí od prostredia. V horúcom lete a krátkych dňoch sú zimy kŕmené opatrne, raz za mesiac.

Hnojivo pre orchidey na kvitnutie má zloženie 4: 6: 6. Horný obväz sa používa v čase, keď rastlina získa silu na dlhý kvitnutie, ale dva týždne pred otvorením prvého puky sa zastaví hnojenie vody.

Hnojivá by sa mali používať starostlivo. Látky, ktoré nie sú asimilované rastlinou a zostávajú v substráte, ju otrávia. Bez hnojenia sa orchidey vyvíjajú a kvitnú, predávkovanie môže viesť k smrti.

Pri hnojení mladých orchideí, vybudovanie koreňového systému a listov, musíte použiť kompozíciu 4: 3: 3. Sada na prvú pomoc pestovateľa kvetov obsahuje prípravky v rôznych pomeroch hlavných živín. Pestovatelia kvetov ochotne používajú v starostlivosti o orchidey osvedčené skladby od známych výrobcov – “Sad Miracle”, Bona Forte, “Oasis”.

Related  Symbol buržoáznej prosperity, nevýraznosti a odporu – aspidistra

Špeciálne palice - hnojivá pre orchideySkontrolujte, či sa hnojivo vhodné pre orchidey môže urobiť sami:

 • kyslosť pH 5-7;
 • nízka koncentrácia živných solí;
 • rozpustné chelátové formy;
 • kompozícia by mala obsahovať stopové prvky, mala by byť zložitá;
 • prítomnosť stimulačných prísad zvyšuje hodnotu liečiva.

Použitie organických hnojív je nebezpečné z dôvodu nepredvídateľnosti kompozície a veľkého množstva dusíka.

Príklady známych hnojív od rôznych výrobcov môžu byť nasledujúce formulácie.

 1. Agricola, špeciálne minerálne hnojivo pre orchidey. Ľahko sa používajú. Kompozícia obsahuje všetky potrebné látky v rozpustnej forme. V prípade foliárneho obväzu sa táto kompozícia v aerosólovej nádobe nazýva “Doktor Foley”.
 2. Kompozície Bona Forte sú komplexnou výživou pre orchidey s vitamínovým kokteilom a mikroelementmi. Z navrhovaných liekov je to najdostupnejšie.
 3. Primer “Fasco” a rovnaký výrobok sú určené špeciálne pre orchidey. V tejto kompozícii podporuje vyvážená výživa rýchly rozvoj mladých rastlín.

Výrobcovia uvoľňujú nové lieky, ale na oplodnenie orchideí sa musí pristupovať opatrne. Kompozíciu použite pri výpočte 10 kvapiek na liter pracovného roztoku. Kŕmenie koreňov sa uskutočňuje ponorením nádoby do pripraveného roztoku počas 20 minút. Listové hnojivo pre orchidey sa vykonáva iba vtedy, ak je to potrebné, aby sa zbavili chlórzy. V tomto prípade sú listy postrekované na oboch stranách, snažiac sa navlhčiť vzduchové korene. Potom musíte vypustiť kvapôčky v sínusoch. Kvety musia byť počas spracovania pokryté.

Použitie cytokinínovej pasty na orchidey na orchidey

Cytokinínová pasta prebudí spiace obličkyVzhľad detí v orchideí doma je zriedkavým fenoménom. Cestoviny, kde účinná látka cytoconín stimuluje bunkové delenie na biologický objekt. U ľudí, s pomocou cicotínu jazvy sú odstránené, v orchideí podporuje aktívne rastu spánku púčiky.

Použite pastu na orchidey tak, že ju aplikujete na miesto, kde je spanie pod šupinatým kvetom. Je potrebné odstrániť ochranu a aplikovať malú pastu na otvorené obličky. Tým sa spustí nástup rastu detskej alebo kvetinovej šípky. Musíte v uzle ponechať iba jedno únik a zvyšok odstrániť. V závislosti od intenzity koreňového systému je možné súčasne stimulovať rast najviac 3 novotvarov. Môžu to byť deti alebo kvety. Treba pamätať na to, že orchidea počas intenzívneho rastu detí si vyžaduje obzvlášť opatrnú starostlivosť.

Related  Ako ananás rastú na plantážach, v skleníku a v byte

Postupnosť operácií na získanie detí používajúcich cytokinínovú pastu pre orchidey je znázornená na obrázku.Postup používania cytokinínovej pasty

Zloženie sa uchováva v chladničke a trvá docela dostatok drogy na pestovanie novej orchidey alebo kvetu.

Použitie stimulanta je nevyhnutné, riadené biologickým cyklom rastliny. Lepšie na začiatku jari, pred prebudením orchidey. Pri narodení stopky by mal byť spací budec minimálne mazaný. Ak chcete získať dieťa, musíte použiť hlavnú vložku z hlavy zápasu.

Nepoužívajte pastu na stimuláciu na oslabené rastliny, ktoré boli postihnuté chorobami alebo škodcami. Mladé rastliny, ktoré sú mladšie ako dva roky a nemajú 6 listov, nie sú pripravené na reprodukciu. Oblička sa vyvíja, ale samotná rastlina môže zomrieť z neúnosnej práce.Výsledok aplikácie cytokinínovej pasty

Pracujte s pastou v ochranných rukaviciach. Kompozícia by mala byť aplikovaná v správnom smere, náhodne nespadnúť na listy alebo korene.

Skúsenosti s používaním cytokinínového pasta-video