Miestnosť Abutilone potešuje svojich hostiteľov svojim kvitnutímKaždá živá bytosť, či už je to rastlina alebo domáce zviera, vstupuje do neviditeľného spojenia s obyvateľmi. Niektoré kvety sa preto neodporúčajú držať v obývaných priestoroch. Mnohí obyvatelia okenných parapetov majú liečivé vlastnosti. Izba Abutilon je navrhnutá tak, aby priniesla pokoj a pohodu do domu. Kontemplácia krásnych listov a veľkých kvetov odstraňuje stres. Tam, kde rastú javor, sú konflikty menej pravdepodobné.

Charakteristika javorového dreva

Dekoratívne zeleň javorového domuNeexistuje žiadny vzťah k stromovej javorovej miestnosti. Pre listy podobného tvaru bol nazývaný javor. V skutočnosti je z Malvoidov, najbližší príbuzný pre neho je shtokrosa, známa všetkým. Pochádzajú z tropických krajín a požaduje teplotu okolitého vzduchu a svetla.

Milujú rastlinu kvôli jej dlhému a hojnému kvitnutiu. Aj pri nepriaznivých podmienkach kvitnú javorové kvety, ale menej. Zvyčajné kvitnutie od apríla do novembra sa môže stať celoročne pri vytváraní priaznivých podmienok.

S dobrou starostlivosťou Abutilon kvitne po celý rokZávod reaguje dobre na obsah krajiny alebo balkóna v teplom období. Súčasne sú stonky posilnené, listy sú hrubšie a sú menej populované škodcami. Jednou z najdôležitejších podmienok dekorativnosti vnútorného abutilone je tvorba keramského silného prerezávania.

Agrotechnika javorového priestoru

Pre dobrý rast rastliny je potrebná úrodná ľahká pôdaRastlina má rozptýlené svetlo, podobne ako koruny stromov, ale netrpí priamym slnečným žiarením viac ako 2 hodiny denne. Nemalo by to byť horiace odpoledne svetlo.

Na výsadbu je potrebná úrodná ľahká pôda. Môže sa skladať z rovnakých častí:

 • rašelina;
 • listový humus;
 • pôda;
 • piesku a vermikulitu.

Pridajte do pôdy potrebné sekané uhlie. Môžete si pripraviť pôdu pre sadenice záhradných plodín, ale pridať perlit, piesok, vermikulit a drevené uhlie. Odvodnenie je usporiadané z expandovanej hliny, štrk alebo drvenej borovice. Hrniec musí zodpovedať veľkosti koreňového systému.

Teplota vzduchu v lete do 25 , v zime je maximálne 15, ale je nebezpečné ho udržiavať pri tejto teplote dlhú dobu, objavujú sa korene koreňov. Vlhkosť vzduchu 60% je dostatočná, ale rastlina vytvára okolo seba potrebnú mikroklímu nezávisle, bez rozprašovania. Zalievanie miestnosti abutilone by malo byť systematické. Zemský hmôt je vždy vlhký bez stagnácie vody.

Treba poznamenať, že zavlažovanie sa vykonáva s mäkkou vodou bez zvyškového chlóru, niekedy je potrebné okysliť ju, aby sa pH pôdy udržalo pod 7 jednotkami. Hnojivá sa aplikujú dvakrát mesačne po rozsiahlom zavlažovaní, iba počas vegetačného obdobia. V zime, ak sa rastlina odišla, pozorujte len hmota zeme, ktorá by mala byť mierne mokrá.

Abutilon uprednostňuje trvalé bydliskoRastlina má rád sprchu, otrite listy vlhkou handričkou. Nereaguje na postrek, v lete kvôli vodným kvapôčkam zameraným na listy sa môže spáliť.

Nemá rád rastlinu častých transplantácií a pruhov. Abutilone izba k zmene bydliska je bolestivé. Zároveň vďačne prijíma správnu starostlivosť a poteší svojim rýchlym rastom a kvitnutím.

Možné problémy s starostlivosťou

Žltenie listov je znakom ochorenia rastlinyKrásna kvetina priťahuje názory iných. Len skúsená kvetinárka si môže všimnúť prvé nepresvedčivé príznaky, že rastlina je nepríjemná. Potom pozorný majiteľ okamžite nájde dôvod a pokúsi sa ho odstrániť. Ale každá akcia, aj čoskoro, bude výsledok po 2 týždňoch. Preto starostlivosť o rastlinu, musíte byť trpezliví. Bolo by pekné mať denník kŕmenia, inšpekcií a liečby.

Jasné príznaky katastrofy budú:

 • žlté listy a listy pádu abutilona;
 • listy suché;
 • púčiky sú zlikvidované;
 • rast kvetov sa zastaví.

Všetky tieto problémy môžu vzniknúť z dvoch dôvodov – podmienky zadržania sa zmenili a stali sa neprijateľnými, rastlina bola obývaná hmyzím škodcom.

Rast na listoch abutiloneNajčastejšou príčinou je odfarbenie listov. Zvážte dôvody podrobnejšie. List je zelený kvôli tvorbe chlorofylu fotosyntézou. V procese sa podieľalo množstvo komplexných komponentov. Ak sú listy bledožlté a žlté, hlavnou príčinou môže byť nedostatok osvetlenia. Rastlina musí byť presunutá na svetlo, ale je potrebné postupne zvyknúť na zmenu, pritenaya prvýkrát. Zároveň treba mať na pamäti, že priame slnečné žiarenie môže podporiť vyhorenie a odstrániť rozmanitosť listov.

Abutilón je poškodený roztočomV rovnakom znamení bledé listy sa pavúk mite, ktorý zasadol na tendri listy zo spodnej časti, to sa rýchlo množia v kolíske ťažko prominentnú webu a sania šťavy rastlín. Ak nebudete bojovať, Abutilon stratí listy. Insekticíd fitoverm pri liečbe raz za týždeň, je najvhodnejšie Príprava enzýmu vo vnútornom prostredí. Tri ošetrenia v rade, potom sledovanie stavu.

Sušenie tipy listov signalizuje nedostatok vlhkosti, musíte zvýšiť zalievanie. Možno príliš suchý vzduch v miestnosti, potom musíte na batériu hodiť vlhkú utierku, čo zníži teplotu a zvýši vlhkosť.

Rastlina nemá vlhkosťKeď dôjde k ponoru a prudkému poklesu teploty, albumín nevyhnutne stráca listy. Ale to sa stane aj vtedy, keď zemský kóma alebo záliv rastliny vysuší. Plávať v stojacej vode, korene by nemali. Preto, po zalievaní po jednej hodine, voda je vypúšťaná z panvice. Ak sa svetlo listov Abutilon otočí a zožltne, rastlina požaduje tieňovanie.

Znakom problémov s koreňovým systémom bude vypadávanie listov na mokrej pôde, keď sa teplota obsahu nezmení. Zožltnutie listov a opadavé listy naznačujú čas revízie koreňov. Avšak, ak v zime, listy žltnú a spadnú, vetvy sú vystavené, môže to byť čas na odpočinok, záleží na odrode. Spacie puzdro, kým pružina nie je napájaná a nie je prerezaná.Rastlina potrebuje pomoc

Obvykle dochádza k oslabeniu alebo resuscitácii rastlín, zriedkavo napojenej, neoplodnenej alebo dávkovanej polovici dávok hnojenia. Extrakcia z hrnca a revízia koreňov sa vykonáva naposledy. Postup pre rastlinu je bolestivý.

Štúdia schémy listov AbutiloneŽltnutie lístia abutilónu je spojené s mnohými faktormi. Jedným z nich je nedostatok jedla. O prvku, ktorý nestačí na rastlinu, hovorí obrázok na listoch:

 • železo sa určí žltnutím medzi nádobami;
 • horčík vytvorí rám z okrajov;
 • zinok bude videný na starých listoch;
 • dusíka a síry vytvoria žltnutie s prominentnými žilami.

Indikátorom nedostatku železa budú mladé horné listy, v ktorých sú žily zelené a žltej farby sa šíria. Ak nepomôžete rastlinu, ďalšie listy budú veľmi bledé. Najlepšie je, aby sa Ferrovit oblikoval.

Abutylon nemá železoHorečnaté hladovanie je detegované spáleným okrajom alebo chlórou starých spodných listov. Horčík sa v rastline redistribuuje v prospech mladých listov a pukov. Ak rastlinu nepodávate počas rozpustnej horečnatej soli, listy sa otočia a začnú sa vlnité, okraje suché. V kŕmnych zmesiach by mal byť prítomný síran horečnatý.

Abutilón vyžaduje doplnenie síranom horečnatýmPôst spôsobený nedostatkom dusíkatého hnojenia a síry vyzerá takmer totožne. Celková degenerácia a žltnutie listov, chudobný rast kríky alebo nedostatok hovorí o nedostatku potravín, najmä preto, že sa jedná o izbová rastlina má rád prírodné výťažky organických hnojív.

Na otázku: Abutilon nerastie, čo mám robiť? – Odpoveď spočíva v úplnej analýze situácie. Ak je koreňový systém zdravý, dostatok hliny dostatočný na vývoj rastliny a žiadny čas na oddych, potom je potrebné kŕmiť rastlinu.

Druh chorých lístiaAvšak v každom konkrétnom prípade je potrebné poradenstvo skúseného kvetinárstva, najmä ak abutilone vyradí púčiky, listy a ostane holé. Nie je to zlé, dostať kvetinu, aby ste poznali jeho odrodu, potom si môžete prečítať o jej biologických vlastnostiach v referenčnej literatúre.

Video o pestovaní abutilone

https://www.youtube.com/watch?v=V0Qzqzs5doU