Jeho kvitnutie uspokojuje orchideyVšetky zelené rastliny potrebujú zalievanie. Ale v domove pre zalievanie orchidea, ktorá na jednej strane vo vode milujúci, a na strane druhej, ktorý sa používa k rastu nie je v bežnom teréne a na skalách alebo konáre stromov?

Väčšina orchideí zdobí vnútorné zbierky pestovateľov kvetov sú epifyty z tropických oblastí Ázie, Austrálie a Ameriky. V prírode boli takéto rastliny bez nájdenia dostatočného množstva živnej pôdy nútené prispôsobiť sa prijímaniu veľkého množstva minerálnych látok a vody z nedostatočných pôdnych usadenín na kmeni stromov a atmosféry. V trópoch je potreba vlhkosti v orchideách spĺňať časté a hojné dažde. A doma, prírodné zrážky by mali nahradiť zavlažovanie.

Ako vodu orchidea? Má rastlina špecifické požiadavky na vstup vody do svojich koreňov?

Kvalita vody pre napájanie orchideí

Pri správnej starostlivosti pravidelne kvitne orchideaKvalita vody, konkrétne jej zloženie a teplota, do veľkej miery určuje zdravie vnútornej rastliny. Ak vonkajšia dažďová voda, ktorá sa dostane orchidea, sotva obsahuje anorganické soli alebo kyseliny sa vlhkosť zo zásob vodovodné potrubie, môže detekovať celú periodickú tabuľku, anorganické komplexné zlúčeniny, organické a dokonca mikroflóru. Takýto nasýtený “koktail”, ktorý padá na korene kvetu a na kúsky substrátu, sa usadí a môže mať najviac nepredvídateľný, ale skôr negatívny vplyv na rastlinu.

Aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam, odporúčame použiť mäkkú čistenú vodu na zavlažovanie orchideí. Predtým, než si doma nasadíte orchideu z vlhkosti, mali by ste odstrániť všetky nečistoty, ktoré sú pre kvetinu potenciálne nebezpečné.

Na tento účel sa používa bežné varenie, počas ktorého:

 • prchavé chlórové zlúčeniny prítomné v odparovacej vode;
 • Soľ sa vyzráža a vytvorí taký belavý belavý povlak na pôde a na povrchu kvetináča.
 • ničí mikroflóru;
 • koncentrácia žliazových zlúčenín klesá.

Usadzovanie nedávajú taký výsledok, pretože normálnej izbovej teplote, ako sa zbaviť soľou a rôznych foriem železa trvá dlhú dobu a mikroflóra prejaví iba sa v plnej sile, čo spôsobuje tvorbu zelených rias alebo zakalené suspenziu filmu na povrchu.

Related  Nenápadnosť pestovania každoročne asters

Je dôležité vybrať správnu vodu pre zalievanie rastlínFiltrovaná voda s modernými domácimi filtrami je ideálna na napájanie orchideí a iných vnútorných kvetov. Zvyškový obsah minerálnych látok v nej je taký nevýznamný, že neovplyvňuje zdravie rastlín a všetky nebezpečné nečistoty sa rýchlo a účinne odstránia.

Ak kvetinárka nemá schopnosť variť alebo filtrovať požadovaný objem vody, koncentrácia vápnika, ktorá je pre rastlinu zbytočná, môže byť znížená okyslením kvapaliny. To sa vykonáva s malým množstvom kyseliny šťaveľovej alebo prechodom cez vrstvu rašeliny.

Hlavná vec je, že výsledná vlhkosť po ošetrení nedosiahne zvýšenú kyslosť.

Použitie destilovanej vody v zalievaní orchideí

Zalievanie so zalievanímZáujem o to, ako správne vodu orchidea doma, milenci týchto veľkolepých rastlín sa často pýtajú na použitie destilovanej vody. Stupeň čistenia destilovanej vody je veľmi vysoký, ale použitie takej kvapaliny na zavlažovanie orchideí je nadmerné a nesprávne. Tak môže byť prijatá čistá voda:

 • na kvapalný kvapalný obväz;
 • na zavlažovanie koruny;
 • na umývanie koreňového systému a pôdy z prebytočných solí.

V tomto prípade môžete zaistiť, že po napájaní orchideí a iných hygienických postupov na listoch a koreňoch nebudú žiadne nepríjemné belavé škvrny.

Ale na ohrev vody na zavlažovanie na izbovú teplotu, ísť trochu vyššie – to je veľmi užitočné. Ak chcete navlhčiť substrát phalaenopsis, najviac nenáročné a obľúbené u kvetinárstva orchideí, napríklad vyžaduje vodu 30-35 ° C.

Ako vodu orchidea?

Bohužiaľ, nesprávne zavlažovanie orchideí často vedie k oslabeniu a smrti kvitnúcich rastlín. V sukulentných rizómach, lístie alebo pseudobulbe orchideí sa môže zhromaždiť značné množstvo vlhkosti, takže rastliny tolerujú vynechanie bez viditeľného poškodenia.

Prebytočná voda, najmä jej stagnácia v hrnci nevyhnutne vedie k tvorbe hniloby ohniska na koreňoch. Strata príležitostí k jedlu, orchidea oslabuje a môže zomrieť.

Pri nadmernom napájaní sa korene orchideí hnijúAk orchidea nezaznamená silné zmeny teploty a nie je vystavená priamemu slnečnému žiareniu, zariadenie sa môže napojiť kedykoľvek počas dňa. Ak obsah kvetu zabezpečuje nočný chlad, je najlepšie preniesť vlhkosť ráno. V priebehu dňa substrát suší a v noci bude orchidea v komfortných bezpečných podmienkach.

Related  Ozdobte interiér vášho domu fikusom z gumy

Ako často by som mal vodu orchidea v domácnosti chrániť rastlín pred nedostatkom výživy a rizikom nadmerného namočenia? Frekvencia zavlažovania závisí:

 • od roka;
 • z životného cyklu rastliny;
 • z teploty a vlhkosti v miestnosti;
 • z charakteristík spôsobu pestovania orchideí a použitého substrátu.

Zavlažovanie sa vykonáva, ak je podklad suchýAko sa vodná orchidea počas kvitnutia a nasledujúce obdobie odpočinku? Počas aktívneho vegetačného obdobia by sa mali rastliny napojiť 2-3 krát týždenne v priemere. Akonáhle sa kvetový puč objaví nad rozetou listov, je potrebné častejšie navlhčiť pôdu, čo je vysvetlené rastúcimi potrebami rastliny. Ale s vyblednutými kvetmi a redukciou farebnej zóny na koncoch odrezkov sa frekvencia zavlažovania znižuje na polovicu a substrát sa vysuší medzi postupmi.

Nie je potrebné vykonávať zavlažovanie, ak sú medzi kúskami zeminy v banke viditeľné kvapky kondenzátu a korene samotné sú vlhké.

V priebehu roka dostáva orchidea rovnaké množstvá vody, mení sa len frekvencia zalievania. A určiť potrebu navlhčiť sa môže substrát nielen dotýkať, ale aj hmotnosť hrnca s rastlinou. Vysušená zemina je oveľa ľahšia ako mokrá zem.

Spôsoby napájania orchideí doma

Niektoré orchidey úspešne rastú vo výživnom, voľnom substráte a existuje veľa druhov, ktoré dávajú prednosť hrubej zrnitosti zmesi kôry, uhlia, machu a expandovanej hliny. A niektoré domáce orchidey sú úplne zbavené bez tradičného hrnca. Ako doma môžu vodné orchidey s takýmito rôznymi návykmi? Zvláštnosť rastu a výživy orchideí určuje aj rôzne spôsoby ich zavlažovania.

Zavlažovanie orchideí zo zavlažovacej nádoby a pod prúdom tečúcej vody

Zalievanie orchideí zhoraPre všetky nezvyčajné rastliny s hrubými koreňmi a snažte sa dostať von z hrnca, orchidey rastúce v substráte môžu byť napojené bežnou kanvicou. Aplikujeme metódu na orchidey, ktoré sú úplne bez pôdy.

Zalievanie vedenie veľmi opatrne, snažia sa udržať vlhkosť dostane rovnomerne na celom povrchu zeme alebo časti koreňového systému, ale v žiadnom prípade sa nehromadí vnútri ružice listov. Postup pokračuje dovtedy, kým voda odteká z drenážnych otvorov. Potom sa môže vypustiť a po niekoľkých minútach sa vykonajú ďalšie 2 až 4 zavlažovania.

Po dokončení zalievanie orchideí sa suší odstránením kvapaliny náhodou spadol z listov, axilárny púčiky, a od outletového centra s handrou, vatovým tampónom alebo vatovým tampónom.

Ponorenie orchideí vo vode

Jeden spôsob, ako vodu a kŕmiť orchideyMetóda je vhodná pre zdravé orchidey, epifyty a môže sa použiť na zvlhčovanie a na kŕmenie, ak sa pridá voda s kvapalným hnojivom

Related  Foto s popisom záhradného a vnútorného druhu oxalis kislitsy

Hrniec sa umiestni do nádoby s teplou vodou tak, aby jej okraj bol mierne nad úrovňou kvapaliny a lístia a stopka sa nezmáčajú. Čas expozície prenikaniu vlhkosti cez štrbiny a drenážne otvory závisí od typu zariadenia, jeho veľkosti a obdobia. Je to optimálne, ak hrniec po prvýkrát zostane vo vode 5-10 minút. Potom sa odstráni, nechá sa vypustiť prebytočná vlhkosť a v prípade potreby sa postup opakuje. Po takomto napájaní je dôležité uistiť sa, že v zemi nie sú žiadne nahromadenia vody.

Striekanie koreňového systému orchideí

Orchidey po sprchovaníPre orchidey pestované vôbec bez substrátu sa zavlažovanie koreňového systému uskutočňuje teplou mäkkou vodou z rozprašovača ako zavlažovanie. Kvapky na koreňoch kvapky by mali byť čo najmenšie, čo urýchli ich vstrebávanie a nepoškodilo tkanivá.

Videoklip o tom, ako zavlažovať orchideu, bude veľkou pomocou začínajúcim floristom, ktorí len nedávno objavili rozmanitý svet týchto luxusných rastlín.

Zavlažovanie orchideí namočením vo vode – video