Gerai prižiūrimi gražios vejosEksploatacijos metu vejos dirvožemis yra grubus, suplyštas. Tai lemia tai, kad vejos paviršiuje sunaikinami natūralūs kapiliarai, per kuriuos oras ir drėgmė prasiskverbia į dirvožemio gylį. Yra vandens sąstingis, žolės šaknys negali kvėpuoti, dirvožemio mikroorganizmai taip pat yra depresijoje. Šiuo atveju skubiai reikalingas vejos aeratorius, kad šaknų sistema būtų užpildyta oru. Tai yra dėl to, kad jis praveržiamas metaliniais strypeliais iki 10 cm gylio.

Diagrama parodo dirvožemio ir žolės būklę prieš ir po vejos vėdinimo.Vejos prieš ir po vėdinimo

Aeracija turėtų būti atliekama ne rečiau kaip kartą per sezoną, jei vejos apkrova nėra labai didelė, o dirvožemis yra smėlingas, lengvas. Didesnė apkrova ar nepalankiomis oro sąlygomis operacija turėtų būti atliekama dažniau. Dėl tankus dirvožemio su dideliu molio kiekiu reikia sezoniškai apdoroti du kartus.

Naudojant trąšas ir dangą atstatydamas, veja bus aeratorius.

Aeratorių rūšys

Paprasčiausias aeratorius, galintis pagerinti jūsų vejos būklę, yra įprastos šakės, per kurias tiesiog prasiskverbia dirva. Tačiau varlė gali valdyti nedidelius vejos gabalėlius, o didelėje teritorijoje sunku dirbti su rankiniu įrankiu.

Pramonė vejoms siūlo keletą aeratorių tipų.

Motorizuotas

Savaeigis aeratorius su benzinu varikliuŠie prietaisai gali būti įrengti benzinu arba elektriniu varikliu. Be to, mes galime atskirti savaeigius aeratorius, kuriuos operatorius valdo sėdėdamas ant paties įrenginio.

Vejos procesas aeracijaPo derliaus nuėmimo žemės rutuliai, pašalinami mechanizmo tuščiavidurėmis adatomis prie paviršiaus, prieš mums pasirodo veja, kaip nutekanti žalia staltiesė.

Elektrinis aeratorinis skarifikatoriusKitas tipas yra vejapjovės aeratorinis skarifikatorius. Šis aparatas, be dirvožemio vėrimo, taip pat renka žemės granules ir sausą žolę specialioje talpykloje.

Rankiniai aeratoriai

Be vejapjovių savaeigių aeratorių yra mažesnių rankinių mechanizmų. Vienas iš pavyzdžių matomas ant šios nuotraukos.Rotorinis aeratorius su rankine trauka

Vamzdiniai šakės aeracijaiKitas vejapjovės aeratorius yra keletas patobulintų vamzdinių šakių.

Related  Kadagio Mėlynos Alpės visada gražūs

Vejos aeravimo sandalaiĮdomu veikia aeratoriai, pagaminti iš sandalų. Jie tiesiog apsiaudžia savo batus ir tvirtinami juostelėmis. Vaikščiodami tokiais batais ant vejos, jūs galite tuo pačiu metu ir padėti.

Tokį vejos aeratorį lengva padaryti pats. Pakanka paimti fanerą, nagus, dirželius ir varžtus. Laikykis gamybos proceso etapais:

  1. Iškirpkite keturis faneros vienetus po savo bateliais, kiekvieno sandalo pora.
  2. Gręžkite skyles viename iš diametro faneros, kad jie būtų tvirtai laikomi. Nagų ilgis siekia 100 milimetrų.
  3. Mes įdėjome nagus į paruoštus skylės.
  4. Mes padengiame fanerą iš nagų galvutės pusės su antruoju faneros dangčiu.
  5. Stipriai priveržkite abi faneros varžtais.
  6. Mes pritvirtiname juostelę prie gaminio.
  7. Tas pats daroma ir antram sandaliui.

Likutis įdėti į namus aeratorių veja ir matuoklio matuokliu apeiti visą svetainę. Naudojant savarankiškai sukurtą nedidelį įrankį svarbu naudoti mažuose vejos ir siauruose plotuose. Dideliuose plotuose ilgai negalima vaikščioti, todėl geriau naudoti kitą aerozolio modelį vejoms.

Prikabinamas naminių vejapjovės aeratoriusGalima pagaminti naminį aeratorį ir didesnis. Tam mes suviriname nagus į įprastą rankinį arba pritvirtintą plieno ritinį. Todėl mes gauname mechanizmą, panašų į tą, kurį užfiksuotas kitame paveikslėlyje. Šis savaime pagamintas aeratorius natūralus, jei turite mini traktorių ar motociklą. Vejos perdirbimas užtruks pernelyg ilgai.

Vaizdo medžiagoje aeruojami veja su įvairiais aeratoriais