Sausainių derliusSausi drebėjimas yra bet kokio sodo apdaila. Jos gėlės turi svaigalų aromatą, o uogos turi neįprastą skonį. Kiekvienais metais auga augalų populiarumas, o Maskvos krašto soduose vis dažniau atsiranda žemi krūmai su mažais mėlynai ir mėlynais vaisiais. Sausi drebėjimas yra vertinamas dėl jo paprasto priežiūros, jo sugebėjimo toleruoti stiprią žiemą ir gauti stabilų derlių. Krūmas yra labai atsparus ir atsparus kartotinėms šalims žydėjimo metu. Esant temperatūrai -5 ° C, žiedynai išlieka ant krūmo, jie gerai duoda vaisių. Šis krūmas yra čempionas! Įsivaizduokite, kad augalas gali pagaminti vaisius iki “tvirto” amžiaus. Mažos uogos gali būti suplyštos iš krūmo, kurio amžius jau seniai praėjo per 30 metų. Įspūdingas?

Yra 150 metų senumo vaisingumo vaismedžių atvejų.

Kaip pasirinkti vietą, paruošti dirvą sodinimui

Išplėškite pirmąsias uogasGeriau augti augalui ryškioje, gerai šildomoje saulės vietoje. Nors, pasak kai kurių sodininkų, tai gražiai išsivysčiusios ir šiek tiek šešėliai, pavyzdžiui, tarp aukštų vaismedžių. Liūtas, smėlėtas priemolio dirvožemis tinka. Pagrindinis reikalavimas yra tai, kad nėra drėgmės pertekliaus arba, atvirkščiai, per sausa žemė. Sausi drebėjimas netolygiai vystysis rūgštiniuose dirvožemiuose, blogai nusausintuose ir sunkiuose tekstūruose. Gruntinis vanduo (mažesnis nei 1 m) taip pat labai nepageidautinas. Atkreipkite dėmesį į svetainės atvirumą ir vėjo poveikį joje. Pasibaigus sausmedžių krūmams kenčia jauni lapai, atsiranda besivystančių ir jau prinokę vaisiai.

Gruntas turi būti kruopščiai paruoštas. Mes pašaliname visas piktžoles, ypač daugiamečius augalus. Jie gali žymiai susilpninti pasodintą sausmedį. Tręšite vietą įvedant organines medžiagas. Rudenį kartu su dirvožemiu iškasti 10 kg mėšlo, humuso ar paruošto komposto. Už 1 m² žemės pridėkite 30 gramų dvigubo superfosfato ir kalio sulfato. Kalkinant reikalaujama 200-400 g kalkių per m².

Žydintis sausmedisSodinant pavasarį ar vasarą trūksta organinių medžiagų, leidžiama juos transportuoti tiesiai į duobę ar paruoštą tranšėją. Matmenys NIŠOS pagal krūmas sausmedis padaryti iš maždaug 60 cm pločio ir 50 cm gylio. Kai sodinimo juos į griovio iškasti Be paties pločio ir gylio kaip duobę. Kad organinių ir mineralinių medžiagų pat santykiu, kaip, kai kasti žemės rudenį (apskaičiuotą už 1 tiesinį metrą skylių arba tranšėjos).

Gausus meduosio derliusSodinimo laiką geriau pasirinkti ankstyvą rudenį (rugsėjį). Jei pasodinta pavasarį, tai turi būti padaryta prieš pradedant atidaryti pirmuosius krūmo pumpurus. Transplantacija vasaros laikotarpiu turėtų būti tik pasibaigus augimui.

Sodinimo sausmedis

Sausgurių sodinukaiNorint gauti kokybišką krūmą ir didelį sausųjų duobių derlių, reikia laikytis kelių reikalingų sąlygų.

Labiausiai pageidaujamas sodinimo laikas yra ruduo. Sausi dusmai turi laiko gerai įsitvirtinti, “išnaudoti” į vietą, kurioje gerai žiemą. Pavasario sodinimas kyla dėl vegetacijos sąlygų pažeidimo, inkstų pažeidimo ir krūmo susilpnėjimo.

Sodinimo sausmedis Kaip sodinti sausmedį:

  1. Labiausiai tinka 2-3 metų sodinukai. Jie yra pakankamai stiprūs ir gerai išsišakojusios šaknies.
  2. Atstumas tarp sausmedžių krūmų yra maždaug 1,5 m.
  3. Norint užtikrinti apdulkinimą, reikės 3-4 veislių.
  4. Kruopščiai patikrinkite krūmą. Turite iškirpti pažeistas ir sulaužytas šakas, pašalinti sausas šaknis. Tada reikia nugrimzdinti sausosios dobilo apatinę dalį molinėje mashoje.
  5. Nuleiskite krūmą į duobę ir ištiesinkite šaknis, žiūrėdami šaknies kaklo vietą. Ji turėtų būti žemiau arba 2 cm žemiau.
  6. Iškirpta žeme su šaknimi ir laistoma 10 litrų vandens viename sausmedyje.
  7. Paviršinis sluoksnis aplink krūmą apibarstomas mulčiu (durpių, humuso).

Tinkamai prižiūrėkite krūmą

Gyvūnų diapazonas, apsaugotas nuo paukščiųAugantis sausmedis gali būti įdomus. Šis “dėkingas” augalas, kuris visada augina ir retai patiria ligas. Jums reikia stebėti šaknų sistemos deguoninį greitį. Dėl to paviršius atsilaisvinamas ne giliau nei 10 cm, kitaip jūs rizikuojate pažeisti šakninę sistemą. Pašalinkite piktžoles ir pabarstykite mulčiuoti prieš kaistinę zoną, tai užtikrins, kad prie paviršiaus esančios šaknys būtų pakankamai drėgmės. Mažiausias humuso, durpių ar kitų esamų organinių medžiagų sluoksnis yra 4 cm. Naudojant pjuvenas, būtina naudoti azoto trąšas (40 g vienam m²). Sezono metu atlaisvinkite ir piktžolė 2 kartus. Rudenio pradžioje kruopščiai iškasama išankstinė kaustinė zona.

Norite gauti didelį derlių – rūpinkis dirvožemio derlingumu. Gerai paruošta sodinimo vieta suteiks 2 savaičių sausainę naudingomis medžiagomis.

Sausi gudrybės uogosPer 3 metus, po krūmu, rudens kasimo metu pridedama 10 kg puvinio mėšlo arba komposto. Ekologiškas įdėjimas turės būti atliekamas kas trejus augalijos metus. Kasmet pridedami mineraliniai priedai. Rudenį kiekvienam kriaušės genotipui arba 1 m 2 dirvožemiui pridėti 20 gramų dvigubo superfosfato ir kalio druskos.

Pavasario darbo, skirto vaisiaus guolių veršelių paruošimui, reikės įdiegti azoto trąšas. Paprastai jie ima 30 g amonio nitrato arba 20 g karbamido per 1 m² dirvožemio. Prieš ir sausojo pumpurų tirpinimo metu turite naudoti trąšas.

Biržoje vėl įdedami 15 g dvigubo superfosfato ir 10 g amonio nitrato per 1 m². Šiuo metu sausmedis gamina vaisių pumpurai žymę, mažina naujų ūglių augimo intensyvumą.

Citrinų veislės

Jūs esate pasiryžęs augti savo svetainėje, sausmedis, veisles priemiesčiuose, kurie praėjo specialią atranką ir pritaikymą. Nuo 1950 m. Maskvos Botanikos sodas vykdo tikslingą darbą, skirtą įvairios natūralios genties be rūstybės ugdymui uogose. Pavyzdžiai tai buvo iš Uralo, Tolimųjų Rytų ir Sibiro. Veisėjai A.K. Skvortsov ir A. G. Kuklina sugebėjo išvesti naują natūralios genties Sinichkos rūšį. Jo išskirtinė savybė – uogų stabilumas ir ankstyvas nokinimas.

Rūšiuoti Sinichka

Rūšis sausmedis SinichkaTai silnorosly įvorė su žiedinės karūnos, gali augti esant palankioms iki 2 m sąlygomis. Paskirta pasirinkta sodinimo saulės, bet tai padermės bakterijos yra atsparios laikinas jautrūs. Būtina reguliariai laistyti augalą, ypač vaisiaus pumpurų kiaušidės laikotarpiu. Uogos su stipriu aromatu, visiškai be rūpesčių, skonis saldus ir rūgštus. Vaisiaus forma yra pailgi, šiek tiek ovalo formos. Reti ilgis viršija 3 cm. Uogos viršus primena lėkštuką. Kūno oda yra plona, ​​minkšta. Sinichkos sausmedis yra silpnas.

Sausi drebėjimas Sinichka turi vieną požymį. Nebūkite bauginami, jei trijų metų augalas bus žievės atsijungęs. Ji išstumia juostą, atskleidžiant rudą medieną.

Įvertinimas Nimfas

Jautienos kepsnių veislės nymfa uogosNauja vidutinio ir ankstyvo veislės, kuri laikoma geriausia augti priemiestyje. Sausi dumblių veislės Nymfa turi žemą krūmą, su apvaliu ir sodriu vainiku. Filialai yra tiesūs, rudos spalvos. Uogos yra melsvai mėlynos spalvos, plona vaškine danga. Vaisiaus formos yra pailgos, šiek tiek panašios į veleną. Uogos yra gana didelės, sveriančios iki 1,16 g. Skonis malonus, saldus stiprus aromatas.

Dėl Sinička veislės derliaus šalia to yra geriau auginti amforos sausmedį

“Nymph” sausmedis augina iki 25 metų, veislės aprašyme yra duomenų apie didelį atsparumą šalčiui ir kenkėjams.

Visos žinomos sausmedis veislės yra savaime derlingos, ty be kryžminio apdulkinimo vaisiaus kiaušidės nesudaro. Dėl pasėlių jūsų svetainėje turite auginti mažiausiai 3 skirtingas augalų veisles. 

Pasirinkta veislė

Variety HarvestKrūmas yra mažas, karūna yra tanki, pritūpęs. Vaisiai yra saldūs, kvapnūs, pakankamai dideli. Uogų svoris siekia 1,1 g, ilgis – 2 cm. Vaisiaus forma yra ovalo formos, šiek tiek pailgos ir nukreipta į viršūnę. Uogų oda yra plona, ​​spalva mėlyna su liepsna. Sausmedžiavimas pasirinktas – pavasario rūšis. Produktyvumas yra didelis. Iš vieno krūmo surinkti iki 3 kg uogų. Dėl veislės “Pasirinkta” yra uogų suliejimas poromis. Krūmas yra gerai laikomas, o ne ilgą laiką sudaužytas.

Natūralaus pieno rūšis Pasirinkta yra gerai naudojama desertų, namo preparatų ir vyno gamybai.

Medaus džemasPasirinkite sau į sausmedis su nuotrauka įvairovė nėra būtina, kurią jūs turėtumete perskaityti informaciją galima rasti internete arba kreipkitės į sodo centrą, kad bus geriau auga Maskvos srityje.

Pamesta sausgyslių rūgštys uogiene.

Šie sausmedis veislių priemiesčius tilptų dauguma, bet gali būti sodinami keli krūmai, kurie yra išvestiniai specialiai šiam regione, suteikti didelį derlių, ištvermingos ir nereiklus priežiūrai. Pabandykite kitus veislių: morena, Amfora, Altair ir kitų augalų, rūpintis, ir esate tikri, kad surinkti didelį derlių uogų ..

Sausainis valgomas Rusijoje – video