Spirija VanguttaŽydintis spirūnas Vangutė nepalieka abejingų nei patyrusiems sodininkams, nei augintojų pradedantiesiems. Ir tai ne tik nuostabi, Pasipylė su baltomis gėlėmis ūglių, bet šiuo keliais nesudėtingais dekoratyvinių krūmų, į sodinimo paprastumo ir rūpinimasis Spirea Vangutta. Ši rūšis spiraea buvo auginama nuo 1868 m., Tačiau buvo gauta dėl pastangų veisėjai, kurie kirto spirea augalų Kantoniečių ir trilobate. Dėl to augalas buvo gautas su 2 metrų ilgio vainiku, kuris žydėjimo metu paverčia sniego baltomis gėlėmis išaugintų ūglių kaskadomis.

Antroji žydėjimo spiraeaSpangery Wangutt pumpurų masė prasideda birželio arba liepos mėnesiais, jei pavasaris yra pratęstas ir gana šaltas. Su palankiu sutapimu rudenį spiraejaus krūmų žiedynas vėl atsiranda, tačiau jų yra mažiau nei pirmą kartą.

Jei XIX amžiuje botanikai pavyko gauti tik spiro Penkiaženklis baltos gėlės ir tamsiai žali lapai, bet šiandien yra formos su rožiniu ir dviviečiai gėlės, taip pat labai dekoratyvinis margas lapija.

Tai išplečia galimybes naudotis spiraeja kraštovaizdžio projektuose ir išplečia šio nuostabaus augalo gerbėjų ratą.

Vunguto reikalavimai, keliami gruntui ir sodinimui

Vangutos sniego balta žiedynaiTikrai gausus Spangery Wangutt žydėjimas gali būti pasiektas tik tuo atveju, jei augalai gauna pakankamai saulės spindulių. Jei spyruoklio arba atskirų krūmų apsidraudimas išliks šešėlyje, laukiant baltųjų gėlių išsisklaidymo į ūglių tai nėra verta. Likusiai augalas yra nepretenzingas ir nereikalauja ypatingos priežiūros sodinimui. Augalų auginimas ir priežiūra spiralėms gali būti dar labiau supaprastintas, sukuriant optimalias sąlygas krūmų augimui.

Kaip ir visi šeimos nariai, Vunguto spyruoklė yra daugiau kaip laisvas, gerai nusausintas dirvožemis, kurio vidutinis maistinių medžiagų kiekis ir rūgštingumas yra nuo 6 iki 7 vienetų.

Geriausias dirvožemis yra dviejų dumblių žemės dalių mišinys, vienas smėlio gabalas ir toks pat mažas durpių kiekis:

  • Dideliuose priemolio dirvose ar chernozeme prieš sodinimą spiraea daro durpius ar smėlį.
  • Blogas smėlio priemolio organika papildo humusą ir mineralinius priedus.
  • Teritorijoje per rūgštanti žemė turi būti deoksiduota.

Sodinti spiralę Vangutę ir rūpintis sodinukais

Vangutos krūmas šalia namoDėl riešutų krūmų, rudens sodinimas yra geresnis. Jei iki spalio vidurio negalėsite sodinti augalo, galite tai padaryti pavasarį, kol prasidės aktyvus sulčių judėjimas. Netgi dideli krūmai Vigutta spiraea prastai aklimatizuojami po transplantacijos. Svarbiausia yra gauti augalą naujoje vietoje:

  • turėjo pakankamai vietos šaknų sistemai;
  • nepatyrė maisto ir drėgmės;
  • sugebėjo įsiterpti prieš prasidedant šalčiams.

Kaip taisyklė, priklausomybę daigai plikas šaknis eina skausminga, bet jauni krūmai, kurių į konteineriuose svetainę ir atlikti į dirvą su žemės grumstas, kai jie eiti į augimą. Todėl sodinimas ir priežiūra spiraeus šiuo atveju yra daug lengviau, ir sodinimo krūmai gali būti bet koks šiltas sezonas.

Šios rūšies rožinis krūmas puikiai tinka tiek vienkartiniams plantacijoms, tiek gyvatvorėms. Ir tuo, o kitame atveju, duobes pagal spiraea pagal tūrį turėtų būti 20-25% didesnis už šaknų sistelius.

Reikėtų atsižvelgti į tai, kad iškrovimo duobės apačioje numatomas 7-20 cm storio drenažo sluoksnis, priklausomai nuo dirvožemio rūšies ir požeminio vandens atsiradimo.

Jei naudojamas krūmas Vigutta spiraea:

  • vienoje plantacijoje augalo duobę turi būti 50 cm gylis ir tas pats skersmuo;
  • grupėje atstumas tarp gretimų sodinukų neturėtų būti mažesnis nei 0,7-1,5 metro.
  • Spyruos apdailos metu iškrovimo duobes kasimas tarp atskirų augalų ir gretimų eilių yra kas pusę metro.

Priežiūra už spiraea prasideda iškart po sodinimo. Liemens apskritimai yra gerai suspausti ir užpilti šiltu vandeniu, kad įsiurbtų visą krūmo šaknų sistemą. Norint išsaugoti drėgmę, dirvožemis po karūną yra mulčiuota su durpėmis.

Rūpinimasis krūmais Vigut spiraea

Gyvus žydintis gyvatvorėVisos priemonės, skirtos auginti ir rūpintis Vanguto spiritiniais gėrimais, yra sumažintos iki įprastų augalų laistymo, vaško ir nedidelio dirvožemio atsilikimo prie arklių apskritimo, genėjimo ir šėrimo. Sausame sezone, taip pat po genėjimo, spyruokliniai krūmai laistomi taip, kad dirvožemis būtų įmirkęs iki pusės metro gylio.

Pjovimas ir atsipalaidavimas dirvožemyje pagerins dirvožemio aeraciją, augalas gaus daugiau drėgmės, mitybos ir deguonies. Sumažinkite drėkinimo vandens kiekį mulčiavimu.

Genėjimo spiraea po žydėjimoŠios rūšies gyvi gyvatviniai gyvatvoriai lengvai toleruoja higieninį kirpimą, tačiau svarbu atsižvelgti į tai, kad žiedpumpuriai auga antrojo gyvenimo metų ūgliais, o jų genėjimas neturėtų įtakos. Tačiau po žydėjimo niekas neleidžia sodininkui sulaužyti išblukusių ūglių, o senieji sutrumpinami iki stipraus pumpurio, iš kurio atsiras nauja galinga šaka. Sanitarinės genėjimo metu pašalinamos vyresnės nei 7 metų šakos, pašalinami šalutiniai procesai, vainiko užkulisiai ir ūgliai su ligų pėdsakais ir kenkėjų buvimu.

Spiraeos krūmo atjauninimasSunaikinus silpnus ir užkertant kelią ūglių augimui, spiejos krūmas greitai atstatomas. Labai nedaro įtakos augalams ir šalčiams. Net jei dalis ūglių yra sugadinta šalčio, po to, kai jie apipjaustyti, žalia masė netrukus tęsis.

Pritvirtinti krūmo jėgas prieš žydėjimą po šaknimis daro kompleksinius dekoratyvinių augalų augalus. Tas pats maitinimas netrukdys prieš šalto oro atsiradimą.

“Spirea” kraštovaizdžio dizainas: nuotraukos ir naudojimo pavyzdžiai

Spiral Vangutta į svetainės kraštovaizdžio dizainąDidžiausias šios rūšies augalų naudojimas buvo aptiktas kaip spiraejaus gyvatvores, padedantis ne tik slėpti svetainę iš įdomių minčių, bet ir tapti jos tikra puošmena.

Gausus krūmas su nuleidžiamomis ūgliais puikiai atrodys kitų dekoratyvinių pasėlių fone, pavyzdžiui, chubushnik ar alyvoje. “Spangery Vangutta” krūmas yra geras tiek grupėje, tiek vienkartiniuose sodiniuose. Jis niekur nebus prarastas ir taps bet kokios kompozicijos centru.

“Spirya Vangutta” geri kaimynai perims vasaros žydėjimo laikotarpio armatūros giminaičius.

Įvairūs Spangery Wangutt lapaiPagal spiraeja nuotrauką kraštovaizdžio dizaino, galima spręsti apie šio augalo universalumą ir aukštą ornamentalumą skirtingais metų laikais. Pavasarį krūmai anksti padengiami graziu žaliu ar margi lapija, o po to trunka tris savaites gausus žydėjimas. Ir netgi po jo, Vangutos spyna nepraranda savo žavesio. Rudenį jo lapai įgauna įvairių atspalvių geltonos, oranžinės, raudonos ir tankiai violetinės spalvos.

Spirya Vangutta White Bride – video