Hiacintų pašalinimas namuoseHiacintas yra svogūnų augalas, kuris gali būti sėkmingai auginamas ant sodo sklypo ir namuose. Todėl daugelis mėgėjų gėlių augintojai nori auginti šią gėlę savo palangėje, kad žaviuosi jais net žiemą, šaltuoju metų laiku. Toks troškimas yra gana įmanomas. Tačiau, norint sėkmingai auginti hiacintą, būtina sukurti tinkamas sąlygas, kurios labiausiai atitiktų sodo reikalavimus ir užtikrintų jam tinkamą priežiūrą.

Pasiruošimas auginti hiaciną namuose

Sodinimo lemputesIki šiol veisėjai gamina keliasdešimt hiacintų veislių. Ir dauguma jų yra tinkamos auginti namuose. Tačiau augti stiprią ir gražią gėlę reikia tinkamai paruošti:

 1. Svogūnėlių pasirinkimas. Pirmiausia turite pasirinkti tinkamą sodinimo medžiagą. Rekomenduojama naudoti svogūnėlių, kurių skersmuo ne mažesnis kaip 5 cm. Kadangi didelę svogūnėlę yra lengviau auginti auginamus augalus. Maža lemputė gali išmesti lapus, bet niekada neduoda gėlių. Be to, būtina įsitikinti, kad ji yra tanki, be puvimo ar sugadinimo. Ir netrukus prieš sodinimą pageidautina gydyti dezinfekuojančiu tirpalu.
 2. Puodo pasirinkimas. Tada jums reikia pasirinkti tinkamą puodą. Jis turi būti platus ir seklus. Buteliuose turi būti drenažo skylės.
 3. Dirvožemio paruošimas. Dirvožemį galima įsigyti ar paruošti savo ranka. Norėdami tai padaryti, sumaišykite tokiomis pačiomis proporcijomis kaip velėna, kompostas, lapų žemė, humusas ir pridėkite nedidelį kiekį smėlio ir durpių.

Kai auga hiacintas namuose, yra vienas niuansas – ši gėlė negali žydėti kelerius metus iš eilės. Žydėjimą skatina dirbtinis pritraukimas, kuris silpnina svogūnus. Todėl per 1-2 metus jie turi būti pasodinti ant sodo sklypo taip, kad jie praėjo atkūrimo laikotarpį.

Kambarių hiacintų sodinimas ir priežiūra

Gipso gavyba šiltnamyjeParuošę reikalingas medžiagas, galite pradėti sodinti svogūnėlių. Tinkamas hiacintų iškrovimas ir priežiūra kambario sąlygomis apima šiuos etapus:

 • Dugno dugne uždėkite drenažo sluoksnį, šiems tikslams klijuoti bus gerai.
 • Mažas dirvožemio sluoksnis miega.
 • Tada uždėkite ploną smulkių smėlio sluoksnį.
 • Virš smėlio yra lempučių. Galite įdėti vieną svogūną į puodą arba keletą, kad žydėjimo metu susidarytų visa puokštė. Pastaruoju atveju lemputes išdėstomos taip, kad jos nesiliestų viena su kita ir su puodeliu (optimalus atstumas 2-3 cm).
 • Svogūnėliai švelniai stumiami į žemę ir padengiami likusia žeme. Ant dirvožemio gali būti apibarstyti plonu smėlio sluoksniu, kad apsaugotų sodinamąją medžiagą nuo skilimo.

Svogūnėliai ne visiškai nuskendo į dirvą, jų viršūnės turi likti ore.

Hiacintinių gumbų daigumasDabar augalai sukuria poilsio laiką, todėl lemputės yra gerai žinomos. Padažas yra 1,5-2,5 mėn. Tamsioje ir vėsioje vietoje, pavyzdžiui, rūsyje. Šio kambario oro temperatūra turi būti nuo +5 iki +10 laipsnių. Jei nėra rūsio ar rūsio, geles galima įdėti į šaldytuvą. Tačiau įsitikinkite, kad jo temperatūra yra ne mažiau kaip 5 laipsniai šilumos. Per šį laikotarpį būtina stebėti dirvožemio būklę, kad ji nebūtų išdžiūvusi.

Poilsio laikotarpis yra reikalingas sėkmingam hiacintų auginimui kambario sąlygomis. Jei augalas yra ištrauktas prieš “į šviesą”, jis gali būti vis dar silpnas, vystytis prastai ir dėl to – ne žiedų. Perdozavimas tamsoje taip pat nerekomenduojamas. Augalas bus išmesti lapus, visa jėga imsis į juos, ir dėl to pumpurų formavimas bus atidėtas.

Pasibaigus šaknims, skirtiems hiacintui, yra įrengtas dirbtinis pavasaris, todėl žiedai juda į namus. Čia hiacintų turi būti šviesiame kambaryje su rekomenduojama oro temperatūra + 10-15 laipsnių.

Vos tik augalas pradeda žydėti, jis perkeliamas į norimą patalpą ir dedamas toli nuo šildymo baterijų. Kad hiacintas ilgai maloniai patiko savininkams didingų puikus spalvų, oro temperatūra turėtų būti ne daugiau kaip +20 laipsnių. Be to, būtina neįtraukti juodraščių egzistavimo ir įrenginio apšvietimo.

Kaip prižiūrėti hiacintą namuose?

Rūpinkitės hiacintaisNorėdami auginti sodrus, gražias gėles, jūs turite juos rūpintis. Kaip rūpintis hiacintais namuose, kad jis greitai žydėjo ir maloniai patiko savininkams gražiomis gėlėmis ilgą laiką?

Hiacinto priežiūra yra gana paprasta ir apima tris pagrindinius komponentus:

 • laistymas;
 • geras apšvietimas;
 • trąšos.

Laistymas. Hiacinto priežiūra kambaryje yra kompetentinga laistymo sistema. Žemė turi būti drėgnas, todėl jūs turite atidžiai stebėti, kad ji neišdžiūtų, ir laiku augalinis vanduo. Šis reikalavimas yra svarbus augimo, žydėjimo metu ir žiemojimo laikotarpiu. Tačiau šio augalo vandens sąstingis taip pat yra mirtinas ir gali išprovokuoti grybelinę ataką. Todėl jūs turite užtikrinti, kad perteklinis vanduo patenka į padėklą, ir jį reikia išleisti iš ten.

Drėkinimo metu drėkinkite tik dirvožemį ir įsitikinkite, kad vanduo nepatenka ant pumpurų, svogūnų ir lapų ašarų. Norėdami tai padaryti, rekomenduojama pilti vandenį į puodo ar keptuvės kraštą.

Tai tiesiog graži.Geras apšvietimas Kartais reikia žydį paversti apšvietimu iš skirtingų pusių. Tai skatina vienodą augalų augimą. Vakare ir debesuotomis dienomis papildomai galite paryškinti augalą su fluorescencinėmis lempomis. Kai trūksta apšvietimo, augalas gali nugriauti, pašalinti lapus ir jaunus pumpurus.

Trąšų. Hakantus rekomenduojama dukart per mėnesį. Tam naudojamos specialios trąšos, kurios auginamos pagal instrukcijas.

Hiacintų pašalinimas namuose

Hiacintų namuoseMaloni hiacinto savybė yra sugebėjimas derinti savo žydėjimą su tam tikru laikotarpiu ar atostogomis. Šiuo tikslu hiacintų protrūkiai yra atliekami namuose. Tai gali būti trijų tipų:

 • anksti – spalio mėnesį pasodinti svogūnėliai, o hiacintas žydės iki Naujųjų Metų;
 • vidurkis – sodinimas atliekamas lapkritį, o žydėjimas baigiasi sausio-vasario pradžioje;
 • vėlai – svogūnai, pasodinti gruodžio – sausio mėnesiais, ir grožėtis gėlėmis kovo – balandžio mėn.

Laikotarpis nuo sodinimo iki žydėjimo vidutiniškai 2,5-3 mėnesiai.

Siekiant saugiai distiliuoti hiacintų namuose, svogūnėliai turi būti apdorojami keliais etapais, palaipsniui mažinant oro temperatūrą. Po iškasimo juos reikia laikyti 2 savaites šiltoje ir drėgnoje vietoje, kurios oro temperatūra yra + 28-30 laipsnių. Tada 2 savaites jie dedami į vėsioje patalpoje, kurioje yra + 22-25 laipsnių temperatūra. Be to, 2 savaites sukurtos net šaltesnės sąlygos – + 15-17 laipsnių. Po to svogūnai yra paruošti sodinti į puodą.

Ką daryti po žydėjimo hiacinto?

Hiacintų, auginamų puodelyjeKaip ir visi žydintys augalai, hiacintas su laiku išnyks. Ką daryti su hiacintu po žydėjimo namuose? Norėdami išgelbėti savo gyvybę, reikia iškirsti skėčius ir nesustoti augalų laistymo ir tręšimo, kol lapai bus visiškai nulupti. Šiuo metu motinos lemputė yra atkurta ir gali sudaryti dukterines lemputes.

Tada reikia pašalinti hiacintą nuo žemės, išvalyti nušlitusius lapus ir 2-3 dienas džiūti bulvę. Jei vaikai gerai išsivysto po svogūnų kasimo, juos galima atskirti. Jei jie atjungiami blogai, geriau neliesti jų iki kitų metų. Kadangi išblukusias svogūnas neturėtų būti naudojamos pakartotinai, jie persodinami į sodo sklypą. Sodinimas atliekamas rudenį, o kitais metais jie jau patenkinti savininku gėlėmis.

Norint gauti svogūnėlių, kurios gali būti naudojamos auginant patalpas, augalui neleidžiama tekėti įprastai. Blauzdos yra išjungtos taip, kad lemputė atsigautų. Rudenį jis išimamas iš žemės, džiovinamas ir vėl atliekama distiliavimo procedūra.

Hiacintų dauginimas namuose

Hiacintų dauginimasisHiacintas dauginamas iš vaikų (dukterinių svogūnėlių), kurios atsargiai atsijungia nuo suaugusiųjų lemputės. Natūralus padalijimas vyksta lėtai, per vienus metus motinos lemputė gali sudaryti ne daugiau kaip 4 vaikus. Todėl gėlininkystėje naudojamas dirbtinis hiacintų dauginimo būdas namuose. Norėdami greitai gauti daug vaikų, praktikuoti specialius metodus – pjovimo ir pjūvio dugno.

Prieš pradedant dirbtinį dauginimąsi, svogūnai apdorojami 1% kalio permanganato tirpalu ir džiovinami + 20-23 ° C temperatūros 2-3 dienas.

Dono drožyba. Šis metodas atliekamas po poilsio. Šaukštelis lemputėse kruopščiai iškirptas iš dugno, tada jie laikomi dėžėse, supjaustyti aukštyn, kai oro temperatūra ne mažesnė kaip +21 laipsnių. Po 2-3 mėnesių mažiems vaikams pradeda formuotis 20-40 vnt.

Pasibaigus vaikų pasirodymui, svogūnai pasodinami vėsioje šiltnamyje. Jauni svogūnėliai pradeda augti ir išmesti pirmuosius lapus. Po auginimo sezono jie yra išimti iš žemės, atskirti ir pasodinti auginimui. Po 3-4 metų brandžios lemputės pašalina savo pirmąjį žiedlapių.

Dugno pjovimas. Šis metodas yra panašus į ankstesnį, su skirtumu, kad dugnas nėra iškirptas, o 2-4 pjūviai yra 0,5-0,6 cm gylyje. Apdorojimo ir laikymo sąlygos yra tokios pačios kaip ir pirmuoju metodu. Vaikų, naudojančių šį metodą, skaičius sumažintas (8-15 vnt.), Tačiau jie bus didesni ir stipresni. Šiuo atveju auginimo laikotarpis yra sumažintas iki 2-3 metų.

Augantis hiacintų namuose procesas nėra sudėtingas, bet labai vaisingas. Norint sėkmingai įvykdyti, reikia turėti didelį troškimą ir šiek tiek kantrybę. Ir, žinoma, laikytis visų taisyklių ir rekomendacijų, susijusių su sodinimu ir hiacintų priežiūra kambaryje.

Kaip augti hyacinths namuose – video