švelnus jazmino žydėjimasTropinių augalų kultūriniai “prašymai” yra paprasti, tačiau reikia sodininkui nuoseklumo. Jasmine krūmo sodinimas ir priežiūra turi savybes, kurios, jei pastebėsite, augalas bus patenkintas daugybe žydėjimo, kaip parodyta nuotraukoje, ir subtilus aromatas.

Kodėl žievė genėti

stiprus jazmino genėjimasJasmine auginami intensyvaus sodo aromato ir gražių, subtilaus gėlių. Atskiras jazminas pavasarį siekia kelių tikslų:

 • pagerinti gamyklos išvaizdą;
 • atgaivinti ir atjauninti krūmą;
 • prailginti žydėjimo laikotarpį;
 • padidins žiedynų skaičių ir jų dydį.

Jazmino ilgų šakų pašalinimas padeda formuoti simetriją arba suteikti norimą formą. Labai užaugę krūmai išsibarstomi, kad būtų gauti jauni stiprios ūgliai. Iškirpkite šakų galus maždaug 40 cm ilgio arba visiškai pašalinkite žemės lygiu. Iškirpti vyresni nei 10 metų.

Po genėjimo jazminų gabalai turi būti užplombuoti su sodo tvora siekiant išsaugoti krūmo sveikatą.

sausų ūglių pašalinimasAugantys sodo augalai reguliariai rūpinasi, jasmina nemoka nuo senų žiedynų ir nereikalingų ūglių. Po žiemos, šaldytos šakos, šaknys ant žemės paviršiaus.

Formuojant genėjimo jazminą pavasarį, bus paruoštas augalas žydėjimo laikotarpiui ir padidės jaunų ūglių skaičius, kuris suteiks jam žavesio ir pasislėps nudrusių lagaminų. Pavasarį, kol augalas “atsibunda”, žirklė nukirsta senus šakos lygius su žeme arba sutrumpina juos trečdaliu ilgio.

Priešgaisrinis jazminas pavasarį formuos augalą, pašalins silpnus ir sutrumpins per ilgus šakas, leis naujus ūgliai, kurie padidins krūmo išvaizdą.

Laikui bėgant, kuo senesni augalai tampa, tuo labiau atsiranda “laukiniai” ūgliai, kurie neturi apkrovos, bet yra aktyviai šeriami iš šaknų. Tai labai veikia augalų estetiką ir sveikatą. Pavasarį ar rudenį nuimkite nereikalingus šakelius, išpjaukite vidinę krūmo erdvę.

jazminų krūmo atjauninimasGenėjimo genties ypatumų:

 1. Pradėti jazmino “šukuoseną” praėjus 3 metams po iškrovimo į nuolatinę vietą.
 2. Pavasario darbai prasideda prieš inkstų atsiradimą.
 3. Dviejų metų ūgliai nelieskite, jie yra atsakingi už šaknų sistemos vystymąsi, vainiko formavimąsi ir gėlių lovų išleidimą.
 4. Norėdami gauti gražų ir aukštos kokybės karūną, stebėkite krūmo aukštį apie 2 metrus.
 5. Pirmasis skalda sausuosius, sergančius, lenktus ūglius ir šakeles, vyresnius nei trejus metus be žiedpumpurių.
 6. Genėjimo atnaujinimui reikia krūmų septynerių metų ir vyresni. Palikite sveikus ir stiprius lagaminus (1/3) aukščio iki pusės metro, kiti pašalinami po šaknimis, dengiami sodo var. Tai užtikrina saulės spindulių atėjimą ir skatina naujų filialų augimą. Kitąmet trečdalis kairiųjų senųjų lagaminų bus nupjauta, trečiųjų metų pabaigoje turi būti nuimami seni filialai.
 7. Skintos iš žemės iš krūmo iškirptos, jos netinka augalų formavimui.

Pakilimas žemėje

kvepiančios jazminų gėlėsVietos apdailai parenkama veislė, atitinkanti tikslą:

 • gyvatvorys;
 • Vejos apdaila;
 • dailininkų apdaila.

Jazminų aukštis svyruoja nuo 1 iki 3 metrų. Lianos auga kaip vynmedis. Augalas puikiai žiūri į medžio drožles ar terasą.

Laikas

Jasmine atsinešimas atvirame lauke rekomenduojamas pavasarį nustatytu oru ar rugsėjį, kad krūmas, tinkamai pasirūpinus, sugebėtų įsitvirtinti ateinančiai žiemai.

Augalas patiria mažiau streso, jei jis vyksta vakare, lietaus arba lietaus ore.

Pažymima, kad labiau linkę sodinti jazminą pavasarį, sumažėja šalčių tikimybė ir yra pakankamai laiko įsišaknijimui. Svarbu perduoti sodinuką į žemę, kol pirmieji lapai ištirps, priešingu atveju jis yra pažeidžiamas ir gali mirti.

Pasirinkite vietą

Jasiina auga šalyjeDirvožemio vieta, kurioje yra pasodinti krūmai, yra gerai nusausinta, drėgna ir vidutiniškai derlinga. Jasminei reikia saulės spindulių mažiausiai 4 valandas per dieną, ilga šviesa, žydėjimas bus gausus ir ilgalaikis. Sodinami krūmų šešėlyje, dar blogesni yra vainiko, gėlės yra retos ir mažos.

Kiekvienai augale reikia ne mažiau kaip 3 metrų ploto, kad sveika šaknų sistema būtų vystoma, ir dygimo karūną. Sukurdami gyvą tvorą, krūmai dedami kas 50 cm.

Jazminų gyvavimo ciklas yra mažiausiai 10 metų, todėl atsargiai pasirinkite vietą, kurioje bus pasodinta krūmas.

Duobių paruošimas

Prieš sodinant jazminą pavasarį ar rudenį, paruoškite duobę. Griovelio gylis yra iki 70 cm, plotis – iki 60 cm. Laisvoje dugne uždengiamas smėlio ir smulkinto akmens drenažo sluoksnis (20 cm). Norėdami išlaikyti duobę tokioje būsenoje, reikia kelias dienas saulės pašildymui.

Sodinant jasmį, šaknys yra padengtos dirvožemiu, kuris apima:

 • durpės;
 • pelenai;
 • humusas;
 • chernozem;
 • smelis

Renkantis jazminų veislę, apsvarstykite jo žydėjimo laikotarpį. Nuo birželio iki rugpjūčio kai kurie krūmai sklendžia žiedais, o kiti – nuo balandžio iki birželio.

Sodinimo sodinimo procesas

jazminų krūmas šalia namoAtsakingas momentas, nuo kurio priklausys būsimoji jazmino būklė, yra kruopščiai paruoštas:

 1. Paruoštas žemės mišinys pilamas į iškastą duobę, kad sudarytų piliakalnį.
 2. Patikrinkite šaknų sodinuko sistemą. Sausi, pažeisti procesai pašalinami su griežinėliais.
 3. Išdėstykite žemės šaknų paviršių ir gilinkite. Šaknies kaklelis yra žemės paviršiuje, todėl jo negalima nuleisti daugiau kaip 3 cm.
 4. Pabarstykite žemę ir sutraukite duobę.
 5. Užpilkite vandenį 2 krūvos vandens už krūvą.
 6. Pabarstykite mulčias išlaikyti drėgmę ir užkirsti kelią piktžolių augimui. Naudokitės adatų, durpių ar pjuvenų.

Priežiūra krūmas

Žydintis jazmino sode yra sodininko pasididžiavimas, kurio priežiūra ir auginimas yra ne tik žodžiai. Krūmas yra nepretenzingas, tačiau tai nereiškia, kad jam nereikia rūpintis.

Trąšų augalas, kol jis yra pasirengęs eiti į augimą (pavasarį). Naudokite mineralines trąšas. Sudėtis 10 litrų vandens:

 • superfosfatas 30 g;
 • karbamidas 15 g;
 • kalio sulfidas 15 g.

Šis gyvybiškai svarbus kokteilis yra pakankamas 2 krūmams. Nepamirškite dėmesio srutoms, kuriose yra būtini mikroelementai ir medžiagos. Iš pradžių mišinys santykiu 1:10 (mėšlas / vanduo) turėtų stovėti kelias dienas ir vandenį krūmas.

Jazinų pelenai tiekiami iš ugnies su vaismedžių šakomis. Krūmas turi reguliariai laistyti žydėjimo laikotarpiu.

Reprodukcija

jazminų auginiai reprodukcijaiAugti jazminas gali būti iš sėklų, sluoksnių ir auginių.

Jei norite kuo anksčiau gauti gražų jazminį krūmą su baltomis gėlėmis, pasirinkite paprastus sprendimus: auginius ir auginius.

Neefektyviai sodinti jazminų sėklos žemėje, jei bandysi gauti kvepiančių gėlių jūrą krūmuose. Žydėjimas yra įmanomas tik po 7 metų. Lengviau naudoti išnykimo techniką, kurioje visavertis egzempliorius gaunamas su dideliu tikimybe.

Jazminų spygliuočių pavasarį dauginimasis yra populiariausias būdas mokyti naują augalą, kuriai nereikia žmogaus energijos. Iškirpti šoninius ūglius su žiedynų, sutrumpinkite iki 5 cm, tačiau įsitikinkite, kad filiale yra bent du tarpusavio ir dviejų porų lapų.

jazminų auginių įsišaknijimasSodinimui ir vėlesnei priežiūrai, kad šaknys galėtų būti sodinamame jazminyje, gali būti atsparios stovinčiam vandeniui maždaug 2 savaites arba smėlio ir durpių mišinyje. Žemėje gilinti nuosėdas po kampu, tada padengti plastiku ar polietilenu, kad išlaikytų pastovią drėgmę ir temperatūrą.

Šaknies sistemos vystymui, vanduo reguliariai pilamas ir atsipalaiduojamas. Vasaros pabaigoje bus paruošta nauja jazmino kopija, kuri bus pasodinta rudenį į nuolatinę vietą.

mėgstamas jazminasPrieš padauginus jazminio krūmo, pažvelkite į skirtingų veislių nuotraukas. Galbūt prasminga auginti ir prižiūrėti kitų rūšių vietas, kurios skirsis pagal gėlių dydį, spalvos ir krūmo aukštį.

Vaizdo įrašas apie jazmino reprodukciją sluoksniais