Thuya piramidinėTui vertė yra ne tik jos nepretenzybiškumas, bet ir metų pabaigoje trūksta žmonių, bet ir augalo sugebėjimas išlaikyti tam tikrą formą. Tuya piramidalas gali būti laikomas gyvuoju šios rūšies simboliu. Tai yra šie pavyzdžiai, kurie dažniausiai būna parkuose ir kvadratuose, gyvatvorėse, grupinėse ir kaip solitaires priemiesčių vietovėse.

Nepaisant bendro panašumo augalų su kūgio karūna, jie priklauso skirtingoms veislėms ir netgi rūšims. Per vidurį zonoje šalčiams, pirmenybė teikiama MYC Vakarų, Pietų plantacijos dominuoja rytų arborvitae ar rytinis tujūnas.

Vakarų piramidės Tujos struktūros ir augmenijos ypatumai

sveikų tui adatos gyvena iki 3 metųVakarų piramidės formos protėviai yra Šiaurės Amerikos gyventojai, augantys gamtoje kelis dešimtys ar šimtus metų augantys iki 15-30 metrų aukščio. Kojinės formos tuja gali būti viena ar kelios tankiai suspaustos kameros.

Tui piramidės smulkios kūginės pušų spygliai. Priklausomai nuo veislės, žiemą ruda arba ruda, kol pavasarį išlaiko originalią spalvą.

Kadangi tuya yra amžinai žalia augalas, modifikuotos lapijos, net ir rudos arba rausvai vario, neuždengia. Jos gyvenimas trunka iki trejų metų, po kurio adatos miršta, o pabėgimas išnyksta.

Visi thuies auga lėtai, jie skiriasi nepretenzingas temperamentas ir perduoti transplantacijos gerai. Su žiemos šalčiams atsparūs veislių piramidės arborvitae vis apsigyveno priemiesčio teritorijose, ne tik vidurinės juostos, bet ir Šiaurės-Vakarų šalies, Uralo ir Sibiro prieinamumą.

Augalų kokybiškų augalų dauginimas atliekamas vegetatyviniu būdu, naudojant auginius arba auginius. Galimas ir sėklų metodas, tačiau jauni sodinukai ne visada išlaiko tėvų egzempliorių savybes.

Apželdinimas piramidės arborvitae į žemę atliekamas, kai sodinukai pasiekia 2-4 metų amžiaus, ir jauni augalai gerai priprasti ir gali būti iki šimto metų išlaikyti dekoratyvinė.

Pomidorų sodinimo ir priežiūros sąlygos

Tui piramidės nusileidimo vietaSpygliuočiai tinka saulei ar daliniam atspalviui, kuriame augalas gauna pakankamai šviesos ir formuoja tolygiai tankią, gražią karūną. Jei Thuja patenka į gilią šešėlį:

  • Palaipsniui filialai tampa retai;
  • adatos praranda turtingą atspalvį, gali pasukti geltonai, o aukso įvairovė tampa žalsvos;
  • karūnos piramidės forma yra sugadinta.

Pyramidal thuja, nuotraukoje, nereikia specialios žemės kompozicijos ar priežiūros. Tui plitimo kraštovaizdžio dizainas buvo jų atsparumas neigiamam poveikiui aplinkai, įskaitant:

  • vėjas;
  • tiesioginiai saulės spinduliai;
  • užšaldymas;
  • Oro transportas ir pramoninės įmonės užteršė miestus ir jų artimiausią apylinkę.

Tačiau tai nereiškia, kad rūpestis už piramidinę Thuja yra nereikalinga. Sodinti arborvitae veislių virti erdvus, šaknų sistemos dydį ir moliniame koma duobę, kad aprūpinti drenažą ir užpildyti su palaidų pagrindu sodo dirvožemio, durpių ir smėlio mišinio.

Siekiant užtikrinti, kad Tui trūktų maistinių medžiagų, dirvožemį tręšia sudėtingi specializuoti spygliuočių mišiniai.

Ateityje krūmų maitinimas atliekamas pavasarį, o rečiau – rudenį, derinant su ne dažnai, bet gausiai laistyti.

reikia sanitarinio genėjimoEfekra trūksta organinių medžiagų dirvožemyje ir sausros, tačiau geriau augti, jei žemėje yra drėkinamos po jomis. Sausame, karštame ore, augalai, ypač jauni, gerai reaguoja į nuosėdų purškimą. Neleiskite džiovinti šaknies sistemos padeda gausiai bagažo mulčiavimas. Augalinio sezono pradžioje jis yra sanitarinis genėjimas ir, jei reikia, pataisyta karūnos piramidės forma.

Mažas adatų išpilstymas dažniausiai susijęs su natūraliais atsinaujinimo procesais, todėl nesviešink sodininkui.

Tuja nukentėjo nuo saulės nudegimųJei piramidinė Thuja, nuotraukoje, susižeidusi saulės spinduliais arba užšaldė sniego žiemą, nereikia laukti, kol ji pasidarys žalinga. Glaudus kirpimas, sustiprintas tręšimu ir laistymu, padeda atstatyti dekoratyvines medžiagas, o vasarą atstatyti žalą.

Prieš žiemos pradžią, kūginis augalo vainikas yra glaudžiai susijęs, mažos durys, taip pat veislės su nedideliu šalčio atsparumu. Ši priemonė leidžia spygliuočiams išlaikyti savo formą ir daugumą šakų, esant stipriam vėjui, šalčiams ir stipriam sniegui, galinčiam sulaužyti skeleto šakeles.

piramidės kraštovaizdyjeSkirtingos svetainės dizainas leidžia daugybę dekoratyvinių veislių piramidės tuja ir jų variegat veisles. Tokie augalai paprastai yra didesnis nei laukinių protėvių, bet su priežiūros ir tinkamo vietos parinkimo minimumas sodinti daug metų puošia name, yra rizikos draudimo ar fonas mažai augančių lapuočių krūmai, žydintys daugiamečiai ir žolės.

Piramidinės Tujos formos ir veislės

Tradiciškai sodininkystei naudojami daugiau nei dešimt pjramidinių ar kūgio formos vakarų tui. Tarp jų yra augalai, kurių karūna yra suformuota į vieną ar daugiau lagaminų. Dauguma veislių yra veislės, kurios žiemą keičia spalvą rusvi ruda.

Thuya West Smaragd (T. occidentalis Smaragd)

Thuya West Smaragd (T. occidentalis Smaragd)Garsiausios Thuya piramidės formos su vis dar žaliomis adatomis yra Thuya Vakarų Smaragd. Augalas, kurio kūgio kūgio karūna 10 metų amžiaus, pasiekia 2 metrų aukštį. Maksimalūs galimi matmenys yra du kartus didesni. jo pavadinimas yra dėl smaragdo atspalvio adatų, kuris nesikeičia nei vasarą, nei žiemą.

Vakarų Thuja dekoratyvinė forma laikoma viena iš geriausių veislių su kūgio karūną. Augalas turi santykinį žiemos atsparumą, tačiau šiauriniuose regionuose jis gali užšalti, kenčia nuo pavasario saulės ir turi apsaugos.

Thuja West Brabant (T. occidentalis Brabant)

Thuja West Brabant (T. occidentalis Brabant)Aukštesnysis Thujas Braband yra gerai žinomas Rusijos augintojams dėl atsparumo šalčiui ir visuotinio naudojimo. Dažniausiai aukšti, iki 3-4 metrų storio krūmų naudojami žaliesiems gyvatvorėms gaminti, grupinėse sodinimuose. Norėdami išlaikyti piramidės formą, reikia genėjimo. Veislė yra atspalvis tolerantiškas, tačiau netoleruoja periodinę pavasarį atšildykite ir užšaldyti, sukelia žalą adatų ir medienos.

piramidės tuja sodinukaiPanašiai kaip Touya Smaragd, ši rūšis yra auksinė variegate forma. Tokia piramidinė tubža sodinti ir rūpintis nesiskiria nuo savo žaliųjų giminaičių. Tačiau saulės pleistras palengvina elegantišką geltoną karūną.

Thuja Vakarų Pyramidalas Compacta (T. occidentalis Pyramidalis Compacta)

Thuja Vakarų Pyramidalas Compacta (T. occidentalis Pyramidalis Compacta)Nuo 1904 spygliuočių mėgėjai gali būti sodinami ant vietų arborvitae veislių Piramidalis kompaktiniai su siaura kūginę karūną, sudarytas iš labai šakotosios ūglių rinkinį. Šakos tvirtai prispaudžiamos viena prie kitos ir padengtos sekliais žaliomis adatomis. Adatų forma primena švelniai glotnius skalės. Didžiausias augalo aukštis siekia 8-10 metrų.

Ši Tuja forma yra neįtikėtinai paplitusi ir dėl atsparumo šalčiui, nepagrįsto ir kompaktiško nuo gamtos karūna pagimdė daugiau nei vienos kartos sodininkų.

Vaizdo įrašas apie sodinimą