Sėjamosios žolė ant vejosGeras vejas turėtų būti tolygiai žalios, gerai prižiūrimos ir tvarkingai aplygintos. Jei žolės pjovimo mechanizavimo priemonės jau yra žinomos, vasaros gyventojo arsenale dažnai nėra vejos sodinamosios. Tačiau šis prietaisas ne tik padeda palengvinti kruopščią vejos priežiūrą, bet taip pat užtikrina tolygesnį sėklų pasiskirstymą žemėje.

Nelygių sėklų pasiskirstymo rezultatasAtsižvelgiant į vejos išdėstymą, vasaros gyventojai svajoja matyti jį žalia, be skylių ir vietų, kur žolių tankis yra mažesnis nei kaimyninėse srityse.

Naudojant rankinį sėją, kad būtų pasiekta ideali dangos kokybė, neveiks. Sėklos pasiskirsto netolygiai, priklausomai nuo sauja ar namų adaptacijų. Tai nepadeda net antroji, statmena pirmajam svetainės lankui.

Vejos gręžtuvas išsprendžia problemą. Bet kaip pasirinkti tinkamą dizainą iš gamintojų pasiūlytų prietaisų rinkinio?

Tarp sėjamųjų, skirtų sėti veja, yra modeliai, kurie puikiai skiriasi vienas nuo kito:

 • išvaizda;
 • matmenys;
 • veiklos principai;
 • kaina.

Priemonė ir veislės rankinių grąžtų veja

Sėjamoji vejaPaprasčiausias ir pigiausias yra vejapjovės rankinis sėjamasis. Labiausiai miniatiūrinės jų veislės yra skirtos sėti mažus plotus arba atstatyti jau esamą veją. Tai rotaciniai įtaisai, kuriuos sudaro:

 • iš sėklų bako;
 • iš jų maitinimo įtaiso;
 • iš rotacinio tipo skirstytuvo.

Visas procesas turi būti valdomas rankiniu būdu, o vejapjovė turi būti ant rankų.

Sėjamosios gręžtuvas veja su dideliu bunkeriuJei norite sukurti ne kelis kvadratinius metrus vejos plotą, bet šiek tiek daugiau, negalėsite išsiversti be didesnio ir produktyvesnio modelio.

Tokiame įrenginyje yra daugiau talpi sėklų talpykla, taigi nepatogu ją laikyti ant rankų. Vejapjovės perkėlimas vejapjove leidžia važiuoti vežimėliu. Asmuo, kuris jį valdo, paliekamas stumti vejapjovę per veją ir stebėti visą užaugintą plotą.

Tokie sėklai skiriasi:

 • bunkerio tūrį;
 • sėklų sėjimo plotis ir tankis;
 • papildomų funkcijų prieinamumas.

Planuojant įsigyti tokį prietaisą, turite aiškiai nurodyti ateities žolės žolės plotą ir konfigūraciją, apskaičiuoti sėjamųjų sėklų skaičių.

Modeliu, kuriame yra didelis bunkeris, jums nereikia nuolat užpilti sėklos, bet daugiasluoksnės struktūros ne visada sukasi, jos yra sunkesnės ir brangesnės. Miniatiūriniai sėjamieji daug kartų pigesni, tačiau sėklos gali būti taikomos vienodai ir sėklų pagalba tik tam tikroje teritorijoje.

Paprasčiausiame ir tuo pačiu metu labiausiai prieinamuose vejos sėjamųjų modeliuose nenumatoma sėklų, kurios pateko į žemę, sandarinimo galimybė.

Naudokite rankinį sėją trąšomsTodėl, pasibaigus pirmam darbo etapui, privaloma statyti aikštelę specialiu voleliu arba švelniai praeiti per dirvą, naudojant ventiliatoriaus gręžinius ar net žolę ant įprastos gale.

Related  Kaip padaryti daugiasluoksnę gėlių lova savo rankomis?

Tačiau visi vejapjovės sėjamosios gali būti sėkmingai naudojamos ne tik pagal numatytą paskirtį. Jos taip pat yra taikomos trąšoms tiek vejose, tiek daržovėse, bulvių lauke ar vaismedžiuose sode.

Žiemą, kieme, druska yra išsibarstyta per sėją, kad būtų pašalintas ledas keliuose ir privažiavimo keliuose.

Kuo didesnis veja, tuo sunkiau sėti. Todėl priemiesčių savininkams, išskyrus sėjamąsias vejos rankinio tipo, siūlomi mechanizuoti ir profesionalūs aukštos kokybės modeliai.Naudojant rankinę sėjamą žolės veją, išsilieja druska ar smelis

Mechaninis sėjamasis vejoms

Jei vieno pakopos sėklų pakrovimo tūris viršija 10-15 kg, rankiniu būdu sėjamoji jau yra problematiška.

Mechaninis sėjamasis veja ant didelės plotoTokie modeliai yra arba su varikliu, ir paverčiami mechaniniais vežimais, važiuojančiais benzinu ar elektra. Šiuo atveju sėjos yra dar labiau automatizuotos, o brangesni ir tobuli sėjamieji yra užpildyti:

 • signalizavimo įtaisas, kuris veikia, kai bunkeris ištuštinamas;
 • sėjimo intensyvumo keitimo mechanizmas;
 • kontroliuojamas sėklų išleidimas.

Prikabinamieji ir sumontuoti vejapjovų sėjamieji yra naudojami dideliuose plotuose, pavyzdžiui, kuriant ir prižiūrint žolių dangas stadionuose ar parko zonose. Dėl itin didelės apimties, didelės sąnaudos ir poreikio naudoti traktorių technologijas, ši sėjamųjų sėklų kategorija yra labai reti naudojama.

Sėjamosios vejoms – video