nuostabi wisteria sode“Wisteria” arba “wisteria”, kaip dar vadinama, yra medžio tipo augalas, kuris priklauso ankštinių šeimos augalams. Jo tėvynė yra pietinės šalys. Tokiose vietovėse visterija jaučiasi labai gera ir mėgsta gausų žydėjimą. Šis augalų tipas yra būtinas projektuojant kraštovaizdžio dizainą. Gėlių unikalumas slypi jo neįprastose razemozės žiedynuose. Yra keletas nuostabių gėlių veislių, turinčių savo savybes. Wisteria nuotraukas galima pamatyti žemiau.

Visterijos variacija

Visterija yra lapuočių liana, kuri auga iki 20 metrų aukščio. Šio tipo augalams būdinga šakos šakos. Lankstinukai nelygiai pinnate. Plokštės auga iki 40 cm ilgio. Jaunų lapų paviršius yra gausiai padengtas mažais blakstiena.

Pušys yra nedideli, surinkti į kistą panašius žiedynus. Jų ilgis siekia 50 cm. Vabzdžiuose pumpurai yra raudonos, baltos, violetinės spalvos. Dažniausiai ljana sodinami šalia tvorų ir pavėsinės.

Kai gėlė auga sparčiai, reikia iš anksto paruošti vietą sodinimui, kad ateityje nebūtų sužeista.

Gamtoje yra 9 rūšių visterijos. Dauguma jų mėgsta tropinį klimatą. Rusijos teritorijoje auga atrankos veislės, kurios toleruoja aštrius temperatūros pokyčius.

Wisteria kinų mėlynas safyras

Wisteria kinų mėlynas safyrasTai lapinės rūšies liana, kuri gamtoje auga iki 20 metrų aukščio. Lapai yra dideli, keista. Pirmais gyvenimo metais jauni ūgliai yra pubescentuojami. Laikui bėgant jie tampa lygūs. Gėlės šviesios violetinės spalvos. Žiedynų ilgis siekia 30 centimetrų. Šis visterijos tipas auga gana greitai. Dažnai medžių augintojams suteikiama kumpio forma. Šiuo atveju liana gali augti tik šešis metrus. Žydėjimo metu atsiranda malonus aromatas. Žydėjimas stebimas nuo rugsėjo iki rugpjūčio.

Kinijos albos “Wisteria”

Kinijos albos Ši veislė yra daugiamečių lapuočių liana. Rūšių unikalumą sudaro daugybė mažėjančių ūglių. Tinkamai pasirūpindami, jų ilgis gali siekti 25 metrus. Stiebai yra didžiuliai. Šakų skersmuo yra 30-35 centimetrų. Jauni ūgliai yra minkšti ir gerai išlenkti, bet su laiku jie tampa lignified. Pateiktą veislę išskiria baltos kekės, tačiau yra ir hibridų, kurie gauna rožinį ir levandų atspalvį. Palyginti su kitomis rūšimis, Alba turi ilgą žydėjimo laikotarpį. Ji džiaugiasi savo grožiu du kartus per metus. Pirmasis žydėjimas pastebimas pavasario pradžioje, o antrasis – vasaros pabaigoje. Šio tipo herbicidą gerai toleruoja šalnų ir šaltų vėjų.

Visterija gausiai žydi

Viena iš nedidelių veislių. Jei jis bus tinkamai sutvarkytas ir sutrumpintas laiku, liana augs iki 10 metrų aukščio. Tai šalčiui atsparus tipas, galintis atlaikyti temperatūros kritimą iki -23C. Kietmedžio plokštės yra didelės. Kiekvienas susideda iš 11-19 dalių kiaušinio formos. Lapai auga iki 40 cm ilgio. Jūs galite išskirti tokio tipo visteriją pagal stiebų formą. Jo ūgliai yra susukti tik pagal laikrodžio rodyklę. Jų storis prie pagrindo yra 30 cm. Vynmedžių žiedai, paprastai nuo kovo iki gegužės, bet tinkamai pasirenkant vietą ir priežiūrą, procesas gali pakartoti vasarą. Šaknies žiedynai suformuojami ūglių galuose. Jie įgauna alyvinį mėlyną atspalvį ir auga iki 60 centimetrų. Gėlės žydi palaipsniui. Po žydėjimo susidaro vaisiai, kurie lieka šakose iki pavasario.

Pagrindinės veislės veislės yra gausiai žydi:

  • Balta – sniego baltumo pumpurai;Visterija žydi balta
  • Rosea – šviesiai rožinės spalvos gėlės;Wisteria gausiai žydinanti rožė
  • Violaceo-plena – žiedynai violetine, kilpine;Visterijos žydinčios gėlės Violaceo-plena
  • “Macrobotrys” yra stambiagrūdė veislė su pailgiomis lapėmis.Wisteria žydi Macrobotrys

Wisteria Macrostage

Wisteria macrostycha Blue MoonŠios rūšies gimtoji žemė yra Šiaurės Amerikos žemė. Liana skiriasi tankiais, dideliais žiedynais. Populiariausios veislės yra “Wisteria Macro-stochia Blue Moon” ir “Clara Mac”. Pirmasis priklauso nuo šalčiui atsparių augalų grupei. Ši liana gali būti auginama net šiauriniuose regionuose. Jis gali atlaikyti aštrių temperatūros pokyčių. Augalas nepraranda savo išvaizdos net oro temperatūra -40C.

Wisteria macrostyroid Clara Mac“Wisteria Blue Moon” yra lapuočių, medžių tipo liana, kurių aukštis siekia 8 metrus. Kietmedžio plokštės sudėtingos formos. Jie susideda iš 7 arba 9 smailių dalių. Žiedynai turi kūginę formą. Gėlių mėlyna spalva. Ši veislė dažnai naudojama vertikalių sodo apželdinimo, ažūrinių apdailų, terasų. “Wisteria Clara Mac” yra mažiau šalčiui atspari veislė. Augalas turi baltų šepetėlių 35 cm ilgio.

Wisteria kambarys

Wisteria kambarysVisterija yra gėlė, kurią galima sodinti ne tik soduose, bet ir patalpose. Liana auga iki trijų metrų aukščio, todėl dažnai reikia genėti. Medis puikiai tinka bet kokiam kambario interjerui. Jis gerai atrodys salėje ir žiemos soduose. Siekiant užtikrinti, kad herbicija ilgą laiką būtų maloni jos gausus žydėjimas, būtina užtikrinti jos tinkamą priežiūrą. Žiemą vazoną su augalu reikia laikyti gerai apšviestame kambaryje. Optimali oro temperatūra laikoma nuo 15 ° CNuo 20 iki 20C. Kad liana atrodytų tvarkinga, kiekvieną pavasarį turime pririšti jaunus šakas. Vasarą rekomenduojama paimti gėlių balkonu arba terasoje.

Norėdami pradėti suteikti reikiamą formą, Wisteria kinų reikia dar jaunam amžiui, kai šakos vis dar gerai pasislenka.

Ne mažiau populiari yra Japonijos wisteria. Tai ne toks dekoratyvus, bet gražus. Balti atspalvio žiedynai, puikus. Pirmasis šios rūšies žydėjimas gali būti stebimas 10 metų gyvenime. Augalą išskiria dideli lapai ir žiedynai. Medžio aukštis retai pasiekia 8 metrus.

Wisteria shrubbyKrūmų rūšys – Wisteria frutescens pasiekia penkiolika metrų. Pjovimo griovys. Gėlės yra mažos, surinktos klasteriuose. Melsvai violetinio atspalvio slyvos. Tinkamai prižiūrint, žiedynas auga iki 15 cm ilgio. Krūmų rūšis auga lėtai, taigi ji yra mažiau populiari. Toks wisteria gali būti auginamas tiek atvirame lauke, tiek voniose.

Wisteria bonsai“Bisterio” medis dažnai naudojamas bonsai gaminti. Lankstūs ir sparčiai augantys ūgliai leidžia sukurti neįprastą formą. Labai lengva rūpintis augalu. Kad medis žydėtų gausiai, nereikia turėti ypatingų įgūdžių.

Visterija, kraštovaizdžio dizainas, nuotrauka

Medis turi ne tik neįprastas spalvas, bet ir plačią žalumyną. Naudodami tokį augalą galite paversti bet kokį pastate ar sodą. Kraštovaizdžio dizaineriai laiko “Wisteria” neatskiriamą bet kurios svetainės dalimi. Liana puikiai atrodo su visais augalais, ypač su narcizais, tulpėmis ir hiacintais. Toliau pateikiamos nuotraukos iš wisterijos kraštovaizdžio dizaino:sodo arka iš wisterijos

botanikos sodo wisterijos tuneliai

namų apdaila su wisteria

daugiasluoksnė kirpimas

Wisteria šalia tvenkinio